Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Του XR δουλεύει σε κάθε συνθήκη. Ταρίφα η τάπα, είναι εξίσου καλό. Βάλε το, αν τα χρήματα δεν είναι θέμα. Αν δεν το βάλεις δεν θα σου λείψει, η αλήθεια είναι ότι στο 950 δεν το αναζητώ όπως το cruise control.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ποιος είχε πει ότι μάλλον τσίχλες trident θα πάρω αντί για μηχανάκι ;! :rolleyes:
Με ζάχαρη ή χωρίς...?
Ακόμη και σε αυτές πρόβλημα... :roflmao:
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Ερώτηση σχετικά με quickshifter... σε όλα τα φόρα, groups που έχω διαβάσει όλοι λένε πως αξίζει σαν αναβάθμιση, δουλεύει σωστά, κτλ. Υπενθυμίζω ότι αναφέρομαι στο Trident της Triumph.

Όμως το έχω ανάγκη? δεν έχω πείσει τον εαυτό μου... από την άλλη με τρώει το χεράκι μου για την γκατζετιά

Καμιά συμβουλή;;;


ΥΓ. μπορώ φυσικά να το βάλω αργότερα, αλλά τα αξεσουάρ με την παραγγελία της μηχανής έχουν καλή εκπτωσούλα και επιπλέον όλα ακριβαίνουν συνεχώς, να μην πληρώνω κερατιάτικα μετά... all going well, τη μηχανη την περιμένω σε κανένα μήνα.
Σαν γκατζετια και για το παιχνίδι να το βάλεις !!
Δεν ξέρω αν θα κάνει την τρελή διάφορα ,γιατί και ο συμπλέκτης είναι πολύ μαλακός και το κιβώτιο είναι θετικό στις γρήγορες αλλαγές Όσο το βολταρα ενα ολόκληρο πρωινό πραγματικά ήταν άμεσο και δεν είδα εκείνη τη στιγμή αν διέθετε σαν έξτρα (μετά στις φωτό το διαπιστώσα ότι δεν ειχε) :roflmao:
Αυτό που διαπίστωσα από την αρχή πριν καν καβαλήσω και για όλη την ημέρα ήταν ότι σίγουρα χειρολαβές συνεπιβάτη θα έπρεπε να έχει ..όχι για τον συνεπιβάτη αλλά για να έχεις κάπου να "πιάνεις" το μηχανάκι στην ουρά ή να δέσεις κάτι πάνω σε αυτές !!
Μιλάμε είναι πραγματικά "γυμνό" εκεί πίσω :wacky:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Παλιόπαιδα, το παρήγγειλα :secret:

H προσμονή αυξάνεται εκθετικάααααααχχχχχ
Ποτέ παραλαμβάνεις με το καλό;
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Ποτέ παραλαμβάνεις με το καλό;
Σημερινή ενημέρωση: 12/08 φτάνει Ελλάδα αλλά θα είναι κλειστά.... μετά τις 22/08 που ανοίγουν μου είπε σήμερα... τελος 8ου λέω εγώ να είμαι μέσα.

Εντάξει ανυπομωνώ, αλλά δε σκίζω τα ιμάτιά μου, έχω περιμένει για πολλά πολύυυυυυυ περισσότερο και μόνο καλό μου κάνει τώρα..... μου δίνει χρόνο να δουλέψω περισσότερο με τον Θανάση.... :biker:
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Σήμερα ήρθε η μπαταρία που παρήγγειλα.
Έπεσε πολύ γέλιο.
Η βάση δεδομένων τους δεν κάνει λάθη
Δεν φτάνει που ήταν μικρότερη ,το θετικό ήταν ανάποδα.

Αύριο πίσω ,περιμένω νέα τους :ha

Ευτυχώς υπάρχει ακόμα η λιθίου

Μπήκε απάνω πρόχειρα γιατί με το αμάξι δεν παλεύεται
 

cantona

Μέλος
Περιοχή
Αρτέμιδα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1250GSA
Έβγαλα να πλύνω και να λιπάνω το φίλτρο... αλλά οι 2 βίδες από το δαχτυλίδι του τεπόζιτου της sw motech, δεν είναι σε καλή κατάσταση.
Φοβάμαι πως σε επόμενη εργασία, θα είναι δύσκολο να ξανά βγουν...
Υπάρχει περίπτωση να βρω σε κανένα βιδαδικο της Αθήνας;


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έβγαλα να πλύνω και να λιπάνω το φίλτρο... αλλά οι 2 βίδες από το δαχτυλίδι του τεπόζιτου της sw motech, δεν είναι σε καλή κατάσταση.
Φοβάμαι πως σε επόμενη εργασία, θα είναι δύσκολο να ξανά βγουν...
Υπάρχει περίπτωση να βρω σε κανένα βιδαδικο της Αθήνας;


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δαμιγος....στον Κηφισό
 

cantona

Μέλος
Περιοχή
Αρτέμιδα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1250GSA
Απλώς δεν έχει πολύ κεφάλι γιατί έρχεται πρόσωπο...κι εδώ στην εξωτική Αρτέμιδα που να βρεις.
Οκ ευχαριστώ! Θα πάω Δευτέρα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Απλώς δεν έχει πολύ κεφάλι γιατί έρχεται πρόσωπο...κι εδώ στην εξωτική Αρτέμιδα που να βρεις.
Οκ ευχαριστώ! Θα πάω Δευτέρα.
Κλασσική αλενοβιδα όπως λέει και ο Σωτήρης παραπάνω.
Ανά χείρας και θα βρεις εύκολα.
Ή μέτρα το σπείρωμα εάν χρειάζεσαι αυτή.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Απλώς δεν έχει πολύ κεφάλι γιατί έρχεται πρόσωπο...κι εδώ στην εξωτική Αρτέμιδα που να βρεις.
Οκ ευχαριστώ! Θα πάω Δευτέρα.
Επίσης γενικά περίεργες βίδες (αν και αυτή δεν είναι και τόσο περίεργη απλά είναι φρεζάτη) βρίσκεις στον Ρέππα στην Κακουργοδικείου 3 (τέρμα Αθηνάς λίγο πριν φθάσεις στο Μοναστηράκι).
Τόσο μικρή βίδα με τόσο χαμηλές δυνάμεις που χρειάζεται δεν έπρεπε να έχει γίνει έτσι...
Μήπως χρησιμοποιείς λάθος allen;
Μήπως ήταν Torx;
Μήπως χρησιμοποιείς λάθος μετρικό σύστημα;
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Απλώς δεν έχει πολύ κεφάλι γιατί έρχεται πρόσωπο...κι εδώ στην εξωτική Αρτέμιδα που να βρεις.
Οκ ευχαριστώ! Θα πάω Δευτέρα.
για κανε μια ερώτηση στους μπατα και μπελμπα
 
Τελευταία επεξεργασία:

cantona

Μέλος
Περιοχή
Αρτέμιδα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1250GSA
Επίσης γενικά περίεργες βίδες (αν και αυτή δεν είναι και τόσο περίεργη απλά είναι φρεζάτη) βρίσκεις στον Ρέππα στην Κακουργοδικείου 3 (τέρμα Αθηνάς λίγο πριν φθάσεις στο Μοναστηράκι).
Τόσο μικρή βίδα με τόσο χαμηλές δυνάμεις που χρειάζεται δεν έπρεπε να έχει γίνει έτσι...
Μήπως χρησιμοποιείς λάθος allen;
Μήπως ήταν Torx;
Μήπως χρησιμοποιείς λάθος μετρικό σύστημα;
Έχει βγει αρκετές φορές και όχι όλες από εμένα για διάφορες εργασίες... έχει γίνει σαν torx φαντάσου.
Εγώ τουλάχιστον τις προσέχω...τεσπά, αφού είναι εύκολες θα βρούμε, ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

estebahn

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
CBR 600F4i
Μου κάνει εντύπωση που κανείς δεν το ανέφερε για κατεβάσματα πάντως.

Όσες φορές το χρησιμοποιώ είναι όταν πχ είσαι με 4η και ενώ αρχικά έχεις εκτιμήσει ότι θέλει ένα κατέβασμα η επερχόμενη στροφή, τελικά θέλει δύο και περισσότερα φρένα. Ε, εκεί σου γλιτώνει μέτρα όπου θα έκανες άλλο ένα συμπλεκτάρισμα-γκαζιά-αποσυμπλεξη, απλά χρησιμοποιείς το blipper. Το βλέπω λάθος;
 

cantona

Μέλος
Περιοχή
Αρτέμιδα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1250GSA
για κανε μια ερώτηση στους μπατα και μπελμπα
Ο Θανάσης δεν έχει, στον μπατα την Δευτέρα γιατί δεν πρόλαβα... αλλιώς Αθήνα

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom