Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν είστε οι μόνοι που μου κάνετε μπούλινγκ….

Νομίζω ψάχνεις αφορμή να το ξεφορτωθείς... :p
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Για πες
Εχω φτιαξει επισης παλιο πυροσβεστηρα (εκει χρησιμοποιησα βαλβιδα αυτοκινητου, η οποια ειναι μονιμα στον πυροσβεστηρα) τον οποιο χρησιμοποιω για να γεμιζω αερα στα λαστιχα του αυτοκινητου και της μηχανης.
Τον γεμιζω με το κομπρεσερ, και βγαινω στην αυλη και γεμιζω/ελεγχω ολα τα λαστιχα.
Φοβερη εξυπηρετηση, γιατι ειδικα στην μηχανη, αυτο το σταματα σε βενζιναδικο, κατεβα-ανεβα απ'την μηχανη, βγαλε γαντια, αν ειναι καλοκαιρι ιδρωνεις κτλ κτλ δεν το γουσταρω μια!
Ασε που δεν εχουν ολα τα βενζιναδικα ευκαμπτο ακροφυσιο αλλα μεταλλικο, το οποιο πρεπει να εισαι ο Χουντινι για να το βαλεις στην βαλβιδα, ειδκα στην μπροστα ροδα με τα δυο δισκοφρενα! Να φορας μπουφαν, να σκυβεις, να σπρωχνεις μπρος πισω τη μηχανη να βρεις την καλη θεση της βαλβιδας για να το βαλεις, και χεσε μεσα.......
Στην αυλη, κυριος, χωρις κοπο και εφυγες!!!!!!!!
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Αφιερωμένη!!!!! :p

Έτσι με κράζαν και μένα φίλοι και γνωστοί όταν έβαλα το σχαράκι στο Xmoto. Την πραγματική αξία τους την αντιλαμβάνονται μόνο όσοι πριν κουβαλάγανε στη πλάτη.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Προσπαθώ να καταλάβω αν είχες ψωνίσει tank bag με κριτήριο να είναι το μεγαλύτερο που έχει φτιάξει ποτέ άνθρωπος ή αν απλά το Trident είναι τόσο μικρό που αν το καβάλαγε ο amyroukai θα έξυνε τα μάγουλα του με τα γόνατα.. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα..χμμμ :p

Επίσης κάποιος πρέπει να βασανίσει λίγο με βραστά αυγά στις μασχάλες αυτόν που σκέφτηκε να φτιάξει αυτές τις φλάντζες στήριξης για tank bag που κάνουν το tank bag σαν να αιωρείται. Να μην ξέρεις αν καβαλάει η Νατάσσα ή ο Sankara όταν πάει στο κατράκειο στη Νίκαια για παράσταση και κάνει πρόβα.

Αυτός ο άνθρωπος αυτός που θες να βασανίσεις, έχει βάλει τα τανκμπαγκ αιωρούμενα για να μην γίνονται γρατσουνιές στο ντεπόζιτο. Υπάρχει πολύς κόσμος που πίνει νερό στην υγεία του.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αυτός ο άνθρωπος αυτός που θες να βασανίσεις, έχει βάλει τα τανκμπαγκ αιωρούμενα για να μην γίνονται γρατσουνιές στο ντεπόζιτο. Υπάρχει πολύς κόσμος που πίνει νερό στην υγεία του.
Εσένα δηλαδή σου αρέσει να βλέπεις ένα tank bag να πετάει πάνω απο μια μοτοσυκλέτα?!!

Δε μιλάω με ανώμαλους!!:p

Κοίτα τώρα ένα τετοιο tank bag στο δικό μου το 800 και ένα κανονικό




Η εν πάσει περιπτώσει αν έχουμε το μεράκι ας το πούμε να μην ακουμπάει το tank bag έχουν βγάλει και κάποια πιο κατάλληλα για αυτη τη δουλειά που καλύπτουν κάπως το κενό να μην φαίνεται σαν να οδηγάει ο Χουντίνι!


free image hosting
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εσένα δηλαδή σου αρέσει να βλέπεις ένα tank bag να πετάει πάνω απο μια μοτοσυκλέτα?!!
Είπε ο άνθρωπος με το αλλήθωρο μηχανακι.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Έλα, πες μου και ποιο μοντέλο είναι αυτό το τελευταίο πλιζ
Το μοντέλο θα έπρεπε να το αναγνωρίζεις! Είναι το 660 TRIDENT.. :p

Όπως ανακάλυψες και εσύ είναι απο τα επίσημα αξεσουάρ της Triumph αλλά απο την μια φωτό φαίνεται το λογότυπο της GIVI καθώς προφανώς φτιάχτηκε κατα παραγγελία απο την GIVI δεν υπάρχει αυτό το tank στον επίσημο κατάλογο της. 99.9% λοιπόν η φλάντζα που ήδη έχεις σου κάνει. Πούλα το θηρίο και πάρε αυτό. Μόνο δεν ξέρω πόσο θα το πληρώσεις στους Αγγλους, πιθανώς όσο ένα καλά διατηρημένο νεφρό!:rolleyes:



 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γελάτε, αλλά εγώ το βρήκα.

Είναι της Τriumph.
Ποιο μοντέλο είναι αυτό που έχεις πάνω στο μηχανάκι;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πραγματικά, τα αλλήθωρα είναι λόγος μη αγοράς. Όσο τέλειο και είναι κατά τα άλλα.
Είναι για να μην τους πιάνει το μάτι.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Είναι για να μην τους πιάνει το μάτι.
άμα δεν εστιάζει το μάτι δεν πιάνει!

Γιάννη σημασία δεν έχει να βλέπει το ένα μάτι Αμπελάκια και το άλλο Βασιλικά (άσε που έτσι έχει μεγαλύτερο εύρος οπτικής)

Σημασία έχει να είναι πάντα ετοιμοπόλεμη για την καβάλα!! (αυτό ακούστηκε κάπως)

Όπως είναι πάντα έτοιμα τα KTMαχαχαχαχαχαχαχα

Μια χαρά είναι ρε τα κορίτσια μας

 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εσένα δηλαδή σου αρέσει να βλέπεις ένα tank bag να πετάει πάνω απο μια μοτοσυκλέτα?!!

Δε μιλάω με ανώμαλους!!:p

Κοίτα τώρα ένα τετοιο tank bag στο δικό μου το 800 και ένα κανονικό




Η εν πάσει περιπτώσει αν έχουμε το μεράκι ας το πούμε να μην ακουμπάει το tank bag έχουν βγάλει και κάποια πιο κατάλληλα για αυτη τη δουλειά που καλύπτουν κάπως το κενό να μην φαίνεται σαν να οδηγάει ο Χουντίνι!


free image hosting
Συζήτηση σε φόρουμ, stardate 1236886.7

Αντιλαμβάνομαι γιατί φτιάχτηκε το τανκμπαγκ και ότι κάποιους βολεύει και αρέσει.


Το φόρουμ καταλαβαίνει ότι εγώ είμαι φαν των τανκμπαγκ διαστημοπλοίων.


Η αλήθεια είναι κάπου στην μέση. Θέλω να χωράει αυτά που χρειάζομαι να πάρει μέσα, θέλω να μην κάνει ζημιά στο μηχανάκι όπως είπα πριν, θέλω να είναι αδιάβροχο ιδανικά, θέλω να μην βρίσκει στο τιμόνι και να έχει λογική τιμή. Το εμφανισιακό μπαίνει στο τέλος και δεν είναι κριτήριο πλην σύγκρισης δύο ομοίων σε λοιπά στοιχεία λύσεων. Πετάει το τανκμπαγκ; Αν κάνει όλα αυτά που θέλω ας πετάει (νομίζω ότι αυτά που μπαίνουν στο XR είναι όλα ιπτάμενα, βοηθούντος και του εξογκωματος της τάπας βενζίνης εκ κατασκευής).
 
Top Bottom