Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800



Πιάσαμε τα 100κ στους δρόμους ! Μη το ματιάσω , μόνο μια περιέλιξη στο πηνίο έχει χρειαστεί πέραν των σέρβις. Από τα 27000 που το πήρα στα χέρια μου μέχρι τώρα με έχει πάει παντού .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Παρέλαβα το νέο OBD2 UCSI-2100 που είναι πλήρως συμβατό με το MotoScan και μπορεί να υλοποιήσει όλες τις εντολές και ελέγχους σε όλες τις μοτοσυκλέτες BMW (μοντέλα από 1998 μέχρι σήμερα) που υποστηρίζει η εφαρμογή. Φυσικά εκτός του MotoScan μπορεί να υποστηρίξει και δεκάδες εφαρμογές για αυτοκίνητα.
Είναι σαφώς μικρότερο σε όγκο από προηγούμενες συσκευές OBD1 & OBD2 και το κόστος της ήταν 49,00 € συν τα έξοδα αποστολής από Γερμανία.



 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
Περνάμε (;) ΚΤΕΟ σήμερα…βασικά live now.Δυσκόλεψε η πίστα για εμάς τους supersportαδες,δεν μπορώ να το περάσω λέει χωρίς καθρέφτες αλλά κάτι θα βρω να βάλω από δικούς μας να φαίνονται για την φωτογραφία του υπουργείου έστω.

Χάνουμε αδέρφια,εκτός από πινακίδα που έβαλα εχθές το βράδυ θα πρέπει να βάζω ΚΑΙ καθρέφτες γμτ! Καλημέρες μας!

(Καθαρά χιουμοριστικό ποστ)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Ευγενική χορηγία του drogo η σχάρα αλουμινίου από 1290.
Βγήκε η μαμά πλαστική
και μπήκε αυτή για τοποθετηθεί σωστά με βίδες το tail bag
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Τοποθέτησα βάση GPS της Touratech η οποία κλειδώνει.



Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Περνάμε (;) ΚΤΕΟ σήμερα…βασικά live now.Δυσκόλεψε η πίστα για εμάς τους supersportαδες,δεν μπορώ να το περάσω λέει χωρίς καθρέφτες αλλά κάτι θα βρω να βάλω από δικούς μας να φαίνονται για την φωτογραφία του υπουργείου έστω.

Χάνουμε αδέρφια,εκτός από πινακίδα που έβαλα εχθές το βράδυ θα πρέπει να βάζω ΚΑΙ καθρέφτες γμτ! Καλημέρες μας!

(Καθαρά χιουμοριστικό ποστ)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Να δεις τι τραβηξε φίλος με SMC660 για να περάσει ΚΤΕΟ...δράμα η κατάσταση!
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Γιαννη τι gps εχεις? Δεν ειχα ποτε στη μηχανη και μια και εχω ωραια δικαιολογια, την υποδοχη στο Norden με ετοιμα καλωδιακια, λεω να παρω μια βασουλα που να ταιριαζει σ' αυτη και ενα gps.
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Τοποθέτησα βάση GPS της Touratech η οποία κλειδώνει.



Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εχει και μεγαλα ψηφια, ο,τι πρεπει γιατι με κυνηγαει μια εφηβικη πρεσβυωπια...:)
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Τοποθέτησα βάση GPS της Touratech η οποία κλειδώνει.



Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γιαννη τι gps εχεις? Δεν ειχα ποτε στη μηχανη και μια και εχω ωραια δικαιολογια, την υποδοχη στο Norden με ετοιμα καλωδιακια, λεω να παρω μια βασουλα που να ταιριαζει σ' αυτη και ενα gps.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Γιαννη τι gps εχεις? Δεν ειχα ποτε στη μηχανη και μια και εχω ωραια δικαιολογια, την υποδοχη στο Norden με ετοιμα καλωδιακια, λεω να παρω μια βασουλα που να ταιριαζει σ' αυτη και ενα gps.
Έχω το GARMIN Zumo XT το οποίο έχει δική του βάση και καλωδίωση. Είναι ωραίο GPS και με σωστή πλοήγηση η οποία είναι ακριβώς ίδια με το google maps στον υπολογισμό διαδρομής και με πολλές επιλογές παραμετροποίησης. Θεωρείται το καλύτερο της garmin μέχρι στιγμής, τουλάχιστον για τους μοτοσυκλετιστές, αλλά έχει υψηλή τιμή.

Να σου πω την αλήθεια μου, τα smartphones έχουν εξελιχθεί τόσο πολύ που δεν ξέρω αν τελικά αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά για GPS. Ίσως σε μεγάλα ταξίδια στο εξωτερικό με καθημερινή πολύωρη χρήση και έντονες βροχοπτώσεις να είναι βολικό και να αξίζει.

Ήρθε μαζί με τη μοτοσυκλέτα για αυτό και είναι στην κατοχή μου, αλλιώς δεν θα αγόραζα τέτοια συσκευή στην παρούσα φάση.
 

Bandit

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Moto Guzzi v11 Le Mans, Honda xl250s ,Honda xl500r Paris Dakar
Δεν έγινε ακριβώς σήμερα , αλλά τα δύο Σαββατοκύριακα που μας πέρασαν........
Ακολουθώντας την παροιμία που λέει "Μοναχός σου χόρευε και όσο θέλεις πήδα", και επειδή δεν υπήρχε περίπτωση να βρώ άνθρωπο- μάστορα που να μπορεί και να θέλει να ασχοληθεί, για να φτιάξω τις πλα'ι'νές βάσεις για το XLR, αποφάσισα να προσπαθήσω να τις φτιάξω μόνος μου. Έτσι έχοντας , ας το πούμε το πατρόν, που είχα φτιάξει με τις σωλήνες του νερού, και είχα δείξει σε προηγούμενο post πιο πάνω, αγόρασα τα υλικά και πήρα επ'ώμου την ηλεκτροκόληση και ξεκίνησα.......
Και ιδού το αποτέλεσμα........











Και με τα σαμάρια επάνω.....











Τα υλικά που χρησιμοποίησα είναι : βέργα στρογγυλή μασίφ 8mm και βέργα πλακέ 14mm( φάρδος) x 3mm (πάχος), με κόστος 7,50 euros και μου έμειναν κομμάτια......
Αμμοβολή και ηλεκτροστατική βαφή 30,00 euros.
Βάρος βάσεων 2,270 kg.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Δεν έγινε ακριβώς σήμερα , αλλά τα δύο Σαββατοκύριακα που μας πέρασαν........
Ακολουθώντας την παροιμία που λέει "Μοναχός σου χόρευε και όσο θέλεις πήδα", και επειδή δεν υπήρχε περίπτωση να βρώ άνθρωπο- μάστορα που να μπορεί και να θέλει να ασχοληθεί, για να φτιάξω τις πλα'ι'νές βάσεις για το XLR, αποφάσισα να προσπαθήσω να τις φτιάξω μόνος μου. Έτσι έχοντας , ας το πούμε το πατρόν, που είχα φτιάξει με τις σωλήνες του νερού, και είχα δείξει σε προηγούμενο post πιο πάνω, αγόρασα τα υλικά και πήρα επ'ώμου την ηλεκτροκόληση και ξεκίνησα.......
Και ιδού το αποτέλεσμα........











Και με τα σαμάρια επάνω.....











Τα υλικά που χρησιμοποίησα είναι : βέργα στρογγυλή μασίφ 8mm και βέργα πλακέ 14mm( φάρδος) x 3mm (πάχος), με κόστος 7,50 euros και μου έμειναν κομμάτια......
Αμμοβολή και ηλεκτροστατική βαφή 30,00 euros.
Βάρος βάσεων 2,270 kg.
Χμμμ... σου έμειναν κομμάτια ε; :p

Ωραίος και μερακλής!
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Δεν έγινε ακριβώς σήμερα , αλλά τα δύο Σαββατοκύριακα που μας πέρασαν........
Ακολουθώντας την παροιμία που λέει "Μοναχός σου χόρευε και όσο θέλεις πήδα", και επειδή δεν υπήρχε περίπτωση να βρώ άνθρωπο- μάστορα που να μπορεί και να θέλει να ασχοληθεί, για να φτιάξω τις πλα'ι'νές βάσεις για το XLR, αποφάσισα να προσπαθήσω να τις φτιάξω μόνος μου. Έτσι έχοντας , ας το πούμε το πατρόν, που είχα φτιάξει με τις σωλήνες του νερού, και είχα δείξει σε προηγούμενο post πιο πάνω, αγόρασα τα υλικά και πήρα επ'ώμου την ηλεκτροκόληση και ξεκίνησα.......
Και ιδού το αποτέλεσμα........











Και με τα σαμάρια επάνω.....











Τα υλικά που χρησιμοποίησα είναι : βέργα στρογγυλή μασίφ 8mm και βέργα πλακέ 14mm( φάρδος) x 3mm (πάχος), με κόστος 7,50 euros και μου έμειναν κομμάτια......
Αμμοβολή και ηλεκτροστατική βαφή 30,00 euros.
Βάρος βάσεων 2,270 kg.
Πανέμορφο το έχεις φίλε! Μπράβο!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κάποιες μετατροπές εν όψει της ερχόμενης βόλτας για δέσιμο μικρού σάκου...
Και τοποθέτηση βάσης για το GPS.


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Κάποιες μετατροπές εν όψει της ερχόμενης βόλτας για δέσιμο μικρού σάκου...
Και τοποθέτηση βάσης για το GPS.


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Με το μικρο θα πας?
:brr:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Και την περασμένη Δευτέρα,ενάντια στο σύστημα και στο κατεστημένο που θέλει κάθε Τρίτη μάστορα άλλαξα ρουλεμάν πίσω τροχού...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom