Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Ξηλωσα τα κάγκελα και την έπλυνα πιο "βαθιά" γιατί γίνεται χαμός μετά από χωματοβολτα από κάτω.
Φύσημα και το φίλτρο αέρα.



advphone
Κώστα τα χάρτινα φίλτρα κανονικά δεν κάνει να τα φυσας...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Έτσι. Το παξιμάδι είναι αυτό που χορταινει μια ολόκληρη οικογένεια, μαζί με μια ελιά.
Είπαμε ότι έχουμε ανέβει βιοτικό επίπεδο!!!
Μην μας γυρνάς πάλι στα.... παλιά!!!! :p
 

Navigator

Μέλος
Περιοχή
California, USA
Όνομα
Μάκης
Μοτό
2023 Ducati Monster +
Λοιπόν, ξήλωσα τα μπροστινά φλας της Ducati μου (2023 Monster +) και έβαλα τα ευρωπαϊκά. Για κάποιο λόγο εδώ στην αμερική, υποχρεώνουν τα Monster να εχουν αυτά τα κέρατα για μπροστινά φλας. Κόστος $161.96, και 20 λεπτά δουλειά.
Τώρα περιμένω η Ohlins να βγάλει κομπλέ πηρούνια (τα ΝΙΧ30 ελατήρια και βαλβίδες είναι ήδη διαθέσιμα). Το κόστος θα πονέσει - τα 43mm μπροστινά πηρούνια της Panigale V2 κοστίζουν γύρω στα $2,500, επομένως εκει γύρω θα είναι η τιμή και για την Μ+937. Το πίσω DU125 πάει γύρω στα $1,100. Με τα περαστικά το κόβω γύρω στα $4,500 - $5,000.
Πονάει είναι η αλήθεια, αλλά το υποσχέθηκα στη Ducati μου... Τι να κάνω; Το κόλπο βέβαια είναι να μην μάθει τίποτα η γυναίκα μου ;-)
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Άπλωσα όλα τα εργαλεία να βρω το κατάλληλο ,να σφίξω κάτι βίδες. ΤΖΙΦΟΣ
να σφιξει βιδες θελει...
οχι να ''ξεχειλωσει'' τα παξιμαδια* ....



*παξιμαδι ---> :mooning:




:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
Το μόνο που με καθησυχάζει είναι πως τα εργαλεία δεν είναι σε μετρικό αλλά σε ίντσες.
Οπότε μακριά από τον :mooning: μας κι ας είναι και σε Άγγλου.... :roflmao:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Λοιπόν, ξήλωσα τα μπροστινά φλας της Ducati μου (2023 Monster +) και έβαλα τα ευρωπαϊκά. Για κάποιο λόγο εδώ στην αμερική, υποχρεώνουν τα Monster να εχουν αυτά τα κέρατα για μπροστινά φλας. Κόστος $161.96, και 20 λεπτά δουλειά.
Τώρα περιμένω η Ohlins να βγάλει κομπλέ πηρούνια (τα ΝΙΧ30 ελατήρια και βαλβίδες είναι ήδη διαθέσιμα). Το κόστος θα πονέσει - τα 43mm μπροστινά πηρούνια της Panigale V2 κοστίζουν γύρω στα $2,500, επομένως εκει γύρω θα είναι η τιμή και για την Μ+937. Το πίσω DU125 πάει γύρω στα $1,100. Με τα περαστικά το κόβω γύρω στα $4,500 - $5,000.
Πονάει είναι η αλήθεια, αλλά το υποσχέθηκα στη Ducati μου... Τι να κάνω; Το κόλπο βέβαια είναι να μην μάθει τίποτα η γυναίκα μου ;-)
Μάκη εδώ στο Ελλάντα το λέμε 1st world problems..:roflmao:

εν τω μεταξύ έχεις monster του 2023? Εννοείς κούτα μοντέλο 23 το πήρες τώρα? Βάλε καμιά φωτό. Και θα έλεγα προτού αλλάξεις οτιδήποτε να του κάνεις πρώτα χλμ όπως έιναι να δεις πόσο σε καλύπτει.
 

Navigator

Μέλος
Περιοχή
California, USA
Όνομα
Μάκης
Μοτό
2023 Ducati Monster +
Ναι, καινούργιο 2023 μοντέλο. Την αγόρασα τις τελευταίες μέρες του Σεπτέμβρη, σε κόκκινο γιατί είναι πιο γρήγορο ;-).

Η μηχανή βγάζει 110+ HP με ροπή που είναι σχεδόν μια ευθεία γραμμή. Είμαι από αυτούς που νομίζουν πως δεν χρειάζονται παραπάνω από 100 ΗΡ στον δρόμο. Επομένως η Monster για έναν 50άρη τύπο σαν εμένα είναι παραπάνω από αρκετή. Να πω την αλήθεια, ταλαντευόμουν μεταξύ της Monster και του Streetfighter V2 αλλά λίγο ο ντόρος που γίνεται εδώ με κόσμο να παραπονιέται για την θερμοκρασία κάτω από την σέλα που κάνει την μηχανή σχεδόν αδύνατο να οδηγήσεις καλοκαίρι (και στην καλιφόρνια είναι σχεδόν πάντα καλοκαίρι), λίγο τα χαρακτηριστικά της που χρειάζεται να την έχεις πάνω από τις 6,000 RPM για να αισθανθείς το τράβηγμα των 153 HP, σύν τα $6,000 παραπάνω τελικό κόστος + $5,000 upgrades (Ohlins etc), με έστειλαν στη Monster.

Φωτό έρχονται, μόλις γυρίσω από τη δουλειά.
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Έγινε το σέρβις των 30000κμ στο KTM σήμερα και με την ευκαιρία έγινε και μια μικρή βόλτα!


Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αλεξανδρε καλησπερα, ρυθμιστηκαν βαλβιδες? Αν ναι, εμαθες αν χρειαζονταν και ποσο σου κοστισε? Ενας φιλος με Multistrada 950
θα δωσει για το αντιστοιχο σερβις γυρω στα 800 ευρω και ψιλοταραχτηκε...
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Πριν 2-3 μερες Έκανα κ γω μια μικρη αναβάθμιση στη μοτοσυκλετα μου 790adv, τοποθέτηκαν:
1.Rottweiler transaver:ράβδος με αμορτισέρ που συνδέεται με το ποδολεβιέ αλλαγής ταχυτήτων κ ετσι οταν κατεβάζεις ταχυτητα καταπονείται λιγότερο το συςτημα ενεργοποιήσης του συμπλέκτη , γινεται πιο smooth το κατέβασμα ταχύτητας … ήθελε λιγο ψάξιμο στη τοποθέτηση , διοτι εσωτερικά , εκει που βιδώνει η ράβδος στο επανω μέρος , εχει ενα εσωτερικό καρέ , που περιστρέφοντας το, ρυθμίζεις την ακριβή θέση του, που να σε βολεύει … ενώ η stock ράβδος παίρνει μικροΡύθμιση κ ειναι πιο καλη , ωςτε να παει ακριβώς εκει που θέλεις , στο χιλιοστό ..

2.αλουμινένιο ανοιχτού τυπου κάλυμμα , εμπρος γραναζιού αλυσιδας , αντι για το πλαστικό κλειστο κάλυμμα , ωςτε να μπορω να κανω οπτικό ελεγχο στο εμπρος γρανάζι

3.αλουμινένιο κάλυμμα που τοποθετείται μεταξύ καταλύτη κ αμορτισέρ κ ετσι δεν υφίσταται θερμική καταπόνηση το αμορτισέρ απο την υψηλή θερμοκρασια του καταλύτη ..

4.φίλτρο DNA, πιο αποδοτικό , αντι για το στοκ χάρτινο

Άμα μαζέψω κανα φραγκο, σε επόμενη αναβάθμιση , μπορει να κανω αισθητική αναβάθμιση και να βάλω , χούφτες αλουμινιου , βιδες πορτοκαλί στη πιςω ροδα , σπαστες πορτοκαλί μανετες, καπάκια δοχείων φρενών αλουμινιου , dxl graphic kit , και μετα
Cruise control
Decat , αφαίρεση καταλύτη
Arrow ολόσωμη εξάτμιση
Φίμε παμπριζακι puig
η να βάψω σκούρο το stock παμπριζακι










Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Navigator

Μέλος
Περιοχή
California, USA
Όνομα
Μάκης
Μοτό
2023 Ducati Monster +
Ξερει κανείς γιατι μου βγάζει συνέχεια "Ο συγκεκριμένος τύπος αρχείου δεν είναι αποδεκτός προς μεταφόρτωση."? 1 mb jpg φωτο δεν υποστηρίζει το forum?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ξερει κανείς γιατι μου βγάζει συνέχεια "Ο συγκεκριμένος τύπος αρχείου δεν είναι αποδεκτός προς μεταφόρτωση."? 1 mb jpg φωτο δεν υποστηρίζει το forum?
Ο τρόπος για να ανεβάσεις φωτό στο φόρουμ, υπάρχει στο παρακάτω λινκ.
Απευθείας δεν γίνεται

 

Navigator

Μέλος
Περιοχή
California, USA
Όνομα
Μάκης
Μοτό
2023 Ducati Monster +
Ok, επειδή δεν ξέρω πότε θα αξιωθώ να την βγάλω έξω (την μηχανή) για καμιά καλή φωτό, έχω εδώ μια από τον dealer και μια στο γκαράζ που κάθεται ήσυχα να με περιμένει. Στη φωτό του dealer έχει ακόμα τα κέρατα για φλάς, αλλά στο γκαράζ μου, έχει τα αλλαγμένα με τα ευρωπαικά.



 
Top Bottom