Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στο ντεποζιτο πες του Πανου να ριξει με πολύ πιεση μπας και ασπρισει. :cool: :roflmao::roflmao:
Έτσι το θέλουμε κίτρινο, μόνο ΑΕΚ!
Άσε να υπάρχει και κάτι πάνω στη μηχανή με άρωμα ADV, το υπόλοιπο γίνεται πιπίλα όταν πλένεται.




Θα του έριχνα χλωρίνη και θα κρέμαγα στο τέλος και ένα παπάκι για την λεκάνη (να οδηγάς και να εχες και άρωμα φρεσκάδας )
Και πανάκι έχουμε, στο χρώμα της λεκάνης... εεεε, της μηχανής ήθελα να γράψω!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κίτρινο μπλε μόνο husqvarna, κατά βάθος όλοι ΚΤΜ θέλετε
Συμβαίνει να είχα κίτρινο μπλε Husqvarna (όχι παραλλαγή KTM), πάλι WR, πάλι 250 αλλά 2Τ. Είμαι καλυμμένος, ευχαριστώ!

Α ναι, το παρόν Yamaha WR250R είναι holly grail οπότε δε μπορεί να το αντικαταστήσει τίποτα .
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πάλι τα ίδια;;;;; :sneaky:


:ha









Έχεις το νούντα, πόσα θέλεις πΧια;;;; :p
Τι να κάνω ρε Νικόλα. Αυτά παθαίνω, παίρνω μηχανές που -εγώ- δε μπορώ να δώσω. Είναι κατασκευασμένρς στα μέτρα μου και με πολύ συγκεκριμένη χρήση. Σου λέει ο άλλος "όλοι ΚΤΜ θέλετε".... ε όχι δα. Να βγω στη σύνταξη να μη μπορώ να καβαλάω και να 'χω χόμπι μόνο τα κατσαβίδια τότε μάλιστα! Γιατί με το WRR δε βλέπω πάρα μόνο το παξιμάδι της τάπας του λαδιού.
 
Τελευταία επεξεργασία:

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Τι να κάνω ρε Νικόλα. Αυτά παθαίνω, παίρνω μηχανές που -εγώ- δε μπορώ να δώσω. Είναι καρασκευασμένρς στα μέτρα μου και με πολύ συγκεκριμένη χρήση. Σου λέει ο άλλος "όλοι ΚΤΜ θέλετε".... ε όχι δα. Να βγω στη σύνταξη να μη μπορώ να καβαλάω και να 'χω χόμπι μόνο τα κατσαβίδια τότε μάλιστα! Γιατί με το WRR δε βλέπω πάρα μόνο το παξιμάδι της τάπας του λαδιού.
Σκληρός...
Ανελέητος...
Μαστίγιο σκέτο...
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Σκληρός...
Ανελέητος...
Μαστίγιο σκέτο...
Ωππ νάτος... για πες μας...Σωτο...
Την πλένεις τή... Vespa..;;;.. ή είσαι απ'αυτούς τους εναλλακτικούς..;;;;
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Καλημέρα!!

Ερώτηση… αν ξεσφίξω το τιμόνι και το στρίψω προς τα πίσω, εκτός από τα καλώδια να έχουν μπόσικα, πρέπει να προσέξω τίποτ’αλλο;

(Νιώθω ότι είναι πολύ μπροστά και θέλω να το φέρω πιο κοντά μου.)
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν είναι σωστές οι θέσεις στις μανέτες μετά, να είναι ευθεία το χέρι με τον καρπό όταν έχεις τα δάχτυλα επάνω.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Αν είναι σωστές οι θέσεις στις μανέτες μετά, να είναι ευθεία το χέρι με τον καρπό όταν έχεις τα δάχτυλα επάνω.
Δηλαδή αν φέρω το τιμόνι πίσω, ίσως χρειαστεί να στρίψουν τα γκριπς μπροστά. Καταλαβαίνω σωστά;
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Καλημέρα!!

Ερώτηση… αν ξεσφίξω το τιμόνι και το στρίψω προς τα πίσω, εκτός από τα καλώδια να έχουν μπόσικα, πρέπει να προσέξω τίποτ’αλλο;

(Νιώθω ότι είναι πολύ μπροστά και θέλω να το φέρω πιο κοντά μου.)
Καλη σου μερα.
Όταν σφίξεις λιγο, κουνα το τιμονι ελαχιστα ώστε να εχει πατησει σιγουρα σωστα στη ρικνωση και μετα σφιξε τελικα.
Και όταν στριβεις τερμα αριστερα ή δεξια, να μην βρισκει στο τεποζιτο .....ή στο νέο τσαντακι. :geek:
 

GogosLux

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Tuono APRC V4 1000 / KTM 1290 SAE
Έτσι το θέλουμε κίτρινο, μόνο ΑΕΚ!
Άσε να υπάρχει και κάτι πάνω στη μηχανή με άρωμα ADV, το υπόλοιπο γίνεται πιπίλα όταν πλένεται.






Και πανάκι έχουμε, στο χρώμα της λεκάνης... εεεε, της μηχανής ήθελα να γράψω!
Καλημέρα,

Θελω να σε ρωτήσω, πόσα χιλιόμετρα βγάζεις με το μεγαλο ντεπόζιτο.

Η ερώτηση ειναι για να καταλάβω τι αυτονομια πρέπει να έχω στο μικρό για να ακολουθώ "εκδρομικό" εντουρο.
Το μηχανάκι τώρα έχει 9l ντεπόζιτο και βγαζω 170 χλμ οποτε αναρωτιέμαι αν αξιζει να παω στα 15l.

ευχαριστώ,
Γιώργος
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δηλαδή αν φέρω το τιμόνι πίσω, ίσως χρειαστεί να στρίψουν τα γκριπς μπροστά. Καταλαβαίνω σωστά;
Όχι τα γκριπ, θα δεις έχει βίδες στην βάση της τρομπας του φρένου και του συμπλέκτη.

Τυχαίο βίντεο

 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Δεν χρειάζεται μεγάλη περιστροφή στο τιμόνι. Λίγες μοίρες, δοκιμή και βλέπεις...

Στρίβοντας το τιμόνι προς τον οδηγό πριν σφίξεις οριστικά κοιτάζεις γενικά την εργονομία εκεί μπροστά, αν και τί βρίσκει και που. Κυρίως με το τσαντάκι του ρεζερβουάρ αν χρησιμοποιείς. Συνήθως οι μανέτες θέλουν λίγες μοίρες προς τα εμπρός όπως είπε ο Γιάννης, να είναι ο καρπός σου ευθεία με τον πήχη όταν είσαι στην θέση οδήγησης.

Σφίξιμο λογικά τσεκάρεις ξανά μετά από κάποια χλμ

Σε όσες είχα το βιβλίο έλεγε για το τελικό σφίξιμο κάθε φόρά, πρώτα τις πάνω βίδες προς τα όργανα και μετά τις κάτω.
 
Top Bottom