Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Σου άρεσε τόσο πολυ το Safari tank στο WR μέχρι που αγόρασες και για το Nuda?
:roflmao: :roflmao: :roflmao:

Το Safari tank συμπλήρωσε 5 χρόνια και ομολογουμένως ήταν από τα καλύτερα λεφτά που έχω ρίξει στη μηχανή αφού με απάλλαξε από κάθε άγχος αυτονομίας ανεξαρτήτως τερέν. Τώρα είπα να δώσω λίγο χρώμα αφού αυτοκόλλητα δε θέλω να βάλλω. Η αλήθεια είναι πως δε ξέρω αν έκανα καλά, είχα συνηθίσει την desert αισθητική του. Δε βαριέσαι, το WR250R ήρθε για να μείνει και δε μπορώ να σκεφτώ αντικαταστάτη του, οπότε χαλάλι του.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στέφανε καλοφόρετο! Λόγω φθοράς γίνεται η αλλαγή;
Όχι, καμία σχέση. Μια χαρά είναι το υπάρχον, αν ήταν λόγω φθοράς δε θα έπαιρνα πάλι το ίδιο.
Απλή χρωματική ανανέωση. Φεύγει το desert color, έρχεται το Yamaha Blue.

Από έτσι:




Θα γίνει κάπως έτσι (και λίγο πιο ωραίο ελπίζω):
(φωτό από διαδίκτυο)
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όχι, καμία σχέση. Μια χαρά είναι το υπάρχον, αν ήταν λόγω φθοράς δε θα έπαιρνα πάλι το ίδιο.
Απλή χρωματική ανανέωση. Φεύγει το desert color, έρχεται το Yamaha Blue.

Από έτσι:




Θα γίνει κάπως έτσι (και λίγο πιο ωραίο ελπίζω):
(φωτό από διαδίκτυο)
Πιο ωραίο σίγουρα.
Φαντάζομαι ότι υπάρχουν και μαμά αυτοκόλλητα για αυτό
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πιο ωραίο σίγουρα.
Φαντάζομαι ότι υπάρχουν και μαμά αυτοκόλλητα για αυτό
Είπαμε... δε στέκεται μακροπρόθεσμα κανένα αυτοκόλλητο σε αυτά τα ντεπόζιτα (τα έχω κάνει τα πειράματα), ούτε τα διάτρητα. Δε θα κάθομαι κάθε 6 μήνες να αλλάζω αυτοκόλλητα. Ψάχνω φωτό να σου δείξω από αυτοκόλλητα τοποθετημένα σε Safari τανκ ίδιο με το δικό μου, από το WR250R.
Μπλε και τελείωσε!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είπαμε... δε στέκεται μακροπρόθεσμα κανένα αυτοκόλλητο σε αυτά τα ντεπόζιτα (τα έχω κάνει τα πειράματα), ούτε τα διάτρητα. Δε θα κάθομαι κάθε 6 μήνες να αλλάζω αυτοκόλλητα. Ψάχνω φωτό να σου δείξω από αυτοκόλλητα τοποθετημένα σε Safari τανκ ίδιο με το δικό μου, από το WR250R.
Μπλε και τελείωσε!
Οκ....εγώ πάω για τρίτο χρόνο παντως
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Οκ....εγώ πάω για τρίτο χρόνο παντως
Πιθανά από πλαστικό σε πλαστικό να αλλάζει. Μήπως το έχεις ασταρώσει; Εγώ θυμάμαι και τα εργοστασιακά XR παλιά με τα πλαστικά ντεπόζιτα είχαν θέμα, μετά από κάποια χρόνια... γειά σου.

Εδώ στον τύπο άντεξε κάτι λίγους μήνες (ούτε 2-3), αν προσέξεις ήδη έχει αρχίσει και "φουσκώνει" το αυτοκόλλητο παντού (εκτός από τη κορυφή κοντά στη τάπα). Έχω μιλήσει μαζί του δεν είναι μόνο η οπτική εντύπωση μου. Από τότε έβαλα "Χ" στην επιλογή του αυτοκόλλητου.

 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πιθανά από πλαστικό σε πλαστικό να αλλάζει. Μήπως το έχεις ασταρώσει; Εγώ θυμάμαι και τα εργοστασιακά XR παλιά με τα πλαστικά ντεπόζιτα είχαν θέμα, μετά από κάποια χρόνια... γειά σου.

Εδώ στον τύπο άντεξε κάτι λίγους μήνες (ούτε 2-3), αν προσέξεις ήδη έχει αρχίσει και "φουσκώνει" το αυτοκόλλητο παντού (εκτός από τη κορυφή κοντά στη τάπα). Έχω μιλήσει μαζί του δεν είναι μόνο η οπτική εντύπωση μου. Από τότε έβαλα "Χ" στην επιλογή του αυτοκόλλητου.

Όχι .. τίποτα.
Dxl τα έφτιαξε και τα εβαλε
 
Reactions: STF

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Πιθανά από πλαστικό σε πλαστικό να αλλάζει. Μήπως το έχεις ασταρώσει; Εγώ θυμάμαι και τα εργοστασιακά XR παλιά με τα πλαστικά ντεπόζιτα είχαν θέμα, μετά από κάποια χρόνια... γειά σου.

Εδώ στον τύπο άντεξε κάτι λίγους μήνες (ούτε 2-3), αν προσέξεις ήδη έχει αρχίσει και "φουσκώνει" το αυτοκόλλητο παντού (εκτός από τη κορυφή κοντά στη τάπα). Έχω μιλήσει μαζί του δεν είναι μόνο η οπτική εντύπωση μου. Από τότε έβαλα "Χ" στην επιλογή του αυτοκόλλητου.

Εμένα πάντως στο wrf ( μαμισιο ρεζερβουάρ) είχανε βγάλει 2 χρόνια άψογα σε μένα...μετά το πούλησα..
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Δεν μου ελειπε κατι Αλεξανδρε αλλα εχω φορτωσει χιλιομετρα το 1000 και αν δεν το δωσω, θα το παντρευτω ΚΑΙ αυτο. Και βρηκα το συγκεκριμενο 1100 ελαχιστα μεταχειρισμενο σε εξαιρετικη τιμη, οποτε το χτυπησα. Το 1000 θα φυγει εν καιρω αλλα πρεπει πρωτα να φτιαξω το 1100 το ιδιο ανετο για μακρινα ταξιδια (ζελατινα/σχαρα και, κυριως, σελα). Θα γραψω συγκριτικο των δυο εν καιρω καθως ειναι ακομη early days.
Καλοτάξιδο Γιωργάρα!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
STF το παλιό ντεπόζιτο με χρώμα της ερήμου τι θα το κάνεις?
Όταν βάλω το νέο και όλα είναι ΟΚ σκέφτομαι να το βγάλω στις αγγελίες. Αλλά και να μην φύγει δε με νοιάζει, ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί να χρειαστεί... Δεν είναι και εύκολη υπόθεση η εισαγωγή του στην Ελλάδα... ούτε φθηνή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εμένα πάντως στο wrf ( μαμισιο ρεζερβουάρ) είχανε βγάλει 2 χρόνια άψογα σε μένα...μετά το πούλησα..
Ποιο μοντέλο; Πριν από το 2006; , γιατί από το 2007 και μετά τα πλαστικά σκεπάζουν ολόκληρο το ντεπόζιτο. Στα απλά πλαστικά καπάκια δεν τίθεται θέμα, πάνω στα πλαστικά ντεπόζιτα που είναι αναπνέοντα υπάρχει το πρόβλημα.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Πήρα και έβαλα στο Adventure ένα κάλυμμα triboseat. Δεν ξετρελάθηκα άλλα ήθελα να βρω έναν τρόπο να καλύψω ένα μικρό σκίσιμο της πίσω σέλας, ο τρόπος εφαρμογής είναι λίγο ΓΤΠ αλλά τι να γίνει...


Επίσης, ασχολούμαι λίγο με το GT, στο δικό του νήμα θα περιγράψω τι και πως.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Πήρα και έβαλα στο Adventure ένα κάλυμμα triboseat. Δεν ξετρελάθηκα άλλα ήθελα να βρω έναν τρόπο να καλύψω ένα μικρό σκίσιμο της πίσω σέλας, ο τρόπος εφαρμογής είναι λίγο ΓΤΠ αλλά τι να γίνει...


Επίσης, ασχολούμαι λίγο με το GT, στο δικό του νήμα θα περιγράψω τι και πως.
Θέλει λίγο προσοχή στο ανεβα κατέβα να μη σέρνεις το παπούτσι πάνω στη σέλα ,έχω σκίσει δύο μέχρι τώρα !
Η εφαρμογή με το λάστιχο όντως είναι κάπως αλλά με το καιρό παίρνει τη φόρμα !!
Κάνει δουλειά πάντως !!
Μεγειες!!!!
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Ποιο μοντέλο; Πριν από το 2006; , γιατί από το 2007 και μετά τα πλαστικά σκεπάζουν ολόκληρο το ντεπόζιτο. Στα απλά πλαστικά καπάκια δεν τίθεται θέμα, πάνω στα πλαστικά ντεπόζιτα που είναι αναπνέοντα υπάρχει το πρόβλημα.
Μοντέλο 2002. Μιλάμε για το κομμάτι που ήταν επάνω στο ρεζερβουάρ. Απλά δεν θυμάμαι την εταιρεία, ήταν ακριβά πάντως...Στο drz δεν άντεχε τπτ παραπάνω από 2μηνο..
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στο drz δεν άντεχε τπτ παραπάνω από 2μηνο..
Οπότε όπως προέβλεψα, από πλαστικό σε πλαστικό (ντεπόζιτο πάντα) υπάρχουν διαφορετικές συμπεριφορές στην αντοχή των αυτοκόλλητων.
Το αυτοκόλλητο πάντως που τοποθετεί η SAFARI τη φίρμα της επάνω στο ντεπόζιτο είναι κάτι εντελώς διαφορετικό από ότι έχω δει. Περισσότερο με χαλκομανία μοιάζει παρά με αυτοκόλλητο, είναι απίστευτα λεπτό και δεν βγαίνει με τίποτα.
 
Top Bottom