Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Επιτέλους ένα όνειρο χρόνων έγινε πραγματικότητα. Μετά από παρότρυνση του XR Maniac έβαλα και εγώ μια μπαγκαζιερα. Κώστα ευχαριστώ για την βοήθεια ώστε να επιλέξω το καλύτερο. :dnl:


Στάλθηκε από το Lenovo TB-X306F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι βολικές δε λέω, αλλά χαλάνε την αεροδυναμική. Ξέχνα τις παρατεμένες διακοσάρες.

Αλλά θα πηγαίνεις λαϊκή και θα είσαι άρχοντας.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Είναι βολικές δε λέω, αλλά χαλάνε την αεροδυναμική. Ξέχνα τις παρατεμένες διακοσάρες.

Αλλά θα πηγαίνεις λαϊκή και θα είσαι άρχοντας.
φοράει εντουροκρανο και μετα τα 180 κουνάει... :friend:
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Είναι βολικές δε λέω, αλλά χαλάνε την αεροδυναμική. Ξέχνα τις παρατεμένες διακοσάρες.

Αλλά θα πηγαίνεις λαϊκή και θα είσαι άρχοντας.
Η αλήθεια να λέγεται. Αλλά τι να κάνεις θα έχω ανώτατο όριο τα 190 και από κει και πέρα μόνο για προσπεράσεις.
φοράει εντουροκρανο και μετα τα 180 κουνάει... :friend:
Επέτρεψε μου να σε διορθώσω. Για όσους δεν ξέρουν το εντουροκρανο κουνάει από τα 92 μέχρι τα 128(μετρημένο με GPS) από εκεί και πέρα μένει σταθερό στο πίσω μέρος του κεφαλιού και το λουράκι που δένει το κράνος, κρατάει πλέον από την μύτη, γι'αυτό είναι πολύ σημαντικό και όλοι οι γνώσται φωνάζουν να είναι πάντα δεμένο.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ξέχνα τις παρατεμένες διακοσάρες.
Στο Μόναχο βλέπουν το ποστ και γελάνε με τα μηχανάκια σας κύριοι
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Γελάει ο Βα(ρ)υαρός καν τι μη γελοίον η.
Γενικά όλοι γελάνε με το 200 με τοπκέις εκτός από την αφρικα που δεν τα φτάνει και την ΚΤΜ που κουνάει από τα 140-150
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Γενικά όλοι γελάνε με το 200 με τοπκέις εκτός από την αφρικα που δεν τα φτάνει και την ΚΤΜ που κουνάει από τα 140-150
Το ΚΤΜ κουνάει από τα 140 μόνο άμα καταφέρει να ξεκινήσει και τις μέρες που δεν ξεκινάνε από Τ. Για το Άφρικα έχεις δίκιο γι'αυτό έχω XLV.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο,τι γεμίζει την ζωή του καθ'ενός με γέλιο καλό είναι. Ειδικά στην ηλικία λίγο πριν το μεγάλο ταξίδι.
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Χθες πήγαμε με τον κουμπάρο να τοποθετήσουμε τα κάγκελα για τις πλαϊνές βαλίτσες της Givi, απορώ πώς λένε στις οδηγίες ότι θέλει περίπου 1 ώρα. 2 άτομα 1.5 ώρα και δεν τελειώσαμε. Η μία βίδα εν τω μεταξύ για κάποιον λόγο δεν μπαίνει εντελώς οπότε ο σύνδεσμος "παίζει", και χρειάζεται κόψιμο. To Be Continued.
Το περίμενα πιο εύκολο πάντως, αντίστοιχα με την βάση της κεντρικής βαλίτσας. Τα ΟΕΜ κάγκελα που είδα εν τω μεταξύ πιάνουν σε 3 σημεία, δεν πιάνουν και στον πίσω προφυλακτήρα με την βάση πινακίδας, σε αντίθεση με τα GIVI. Έμεινε και αυτό το κομμάτι. Ακόμα δεν έχω αποφασίσει βέβαια αλουμινένιες βαλίτσες vs πλαστικές μεγαλύτερες vs σαμάρια.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
νεα ντιζα κοντερ στην εταιρη χοντρη
(ευτηχως ηταν φθηνη η μαμα,38ε μαζι με τα μεταφορικα)

κ παραγγελια για νεα μιζα..
η παλια valeo εκανε αυτο που τοσο καλα ξερει κ ξεκολησε τους μαγνητες της.... :rolleyes:
α..μισο..κ νεα μπαταρια σαφως...:cautious:

τοταλ αμαουντ ~200 ευραιους κ το βαλε βγαλε στο σπιτι ευτηχως ο χερ Φισερ εχει φροντισει αυτα να γινονται κ κατω απο χαγιατι με 1-2 αλλεν μοναχα..
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Πηγα μετα απο 1,5 σημερα να παρω το μηχανακι, τερμα αγχωμενος οτι δεν παιζει να παρει μπροστα απο ρευμα.
Εντωμεταξυ αρχες καλοκαιριου ειχα αγορασει ενα booster, εψαχνα 2 μερες να το βρω, δεν το βρηκα:p
Αλλα το θηριο πηρε, ευτυχως που ειχα αλλαξει μπαταρια την ανοιξη....
Τωρα την εφερα στο μαγαζι και την εχω βαλει να φορτιζει
 

John400

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Xrv750
Επιτέλους κάτι χάλασε στην χοντρή και με την ευκαιρία βάλαμε χέρι και σε άλλα :p
Το sender του μπροστινου φρένου μας έκανε νερά αλλά επισκευάστηκε και δουλεύει ρολόι


Με την ευκαιρία λοιπόν αυτή βγήκε το ντεπόζιτο για καθαρισμό ,νέο φίλτρο βενζίνης κτλ


Ε αφού έφτασα εκεί άλλαξα και τα μπουζάκια που ένας θεός ξέρει από πότε είχανε να αλλαχτούν

 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Επιτέλους κάτι χάλασε στην χοντρή και με την ευκαιρία βάλαμε χέρι και σε άλλα :p
Το sender του μπροστινου φρένου μας έκανε νερά αλλά επισκευάστηκε και δουλεύει ρολόι


Με την ευκαιρία λοιπόν αυτή βγήκε το ντεπόζιτο για καθαρισμό ,νέο φίλτρο βενζίνης κτλ


Ε αφού έφτασα εκεί άλλαξα και τα μπουζάκια που ένας θεός ξέρει από πότε είχανε να αλλαχτούν

Μπόμπα το africaνάκι:friendship:
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Μιας και είμαι υπό σκέψεις για το 1190 αν θα το δώσω τελικά, κάθε φορά που το παίρνω βραδινές βόλτες γελάει το είναι μου, είπα να κάνω δύο αγορές.
Μία για την επερχόμενη βόλτα στην Ελάτη και μία για να το ετοιμάσω μήπως το κρατήσω για καιρό.

Χθες λοιπόν ήρθε η μεταλλική ποδιά PowerParts της ΚΤΜ. Πολύ στιβαρή και καλύπτει όλο το κάτω μέρος, βέβαια αρκετά βαριά.
Σήμερα έρχονται από τον Θάνο tripper τα κάγκελα της Givi για να μπορέσω να βάλω πάνω τα σαμάρια μου, για να χωρέσουν και τα πράγματα της συζήγου στη βόλτα.

Υπό σκέψεις είναι:
  1. Kαλύτερες χούφτες μεταλλικές
  2. Αποστάτες τιμονιού
  3. Πιο χωμάτινου προσανατολισμού λάστιχα.
Είδωμεν...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Σήμερα πήγα εκεί που την έχω και πήρα το αδιάβροχο που είναι πάνω της διότι έβρεχε
Την χαιρέτησα και έφυγα
 
Top Bottom