Χωματινη βολτα ADVriders Ελικωνας-Βαρδουσια-Σαρανταινα 16-17 Σεπτεμβριου

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Νομίζω ότι φταίνε οι καιρικές συνθηκες....:rolleyes:
Μια χαρα θα ειναι οι θερμοκρασιες στα βουνα τετοια εποχη που το βραδυ πεφτουν πολυ χαμηλα και δεν ανεβαινουν πολυ το μεσημερι.

Στην θηβα χθες ειχε 18 βαθμους την νυχτα φαντασου στο βουνο.
Δεν νομιζω οτι φταιει αυτο και απο οτι βλεπω θα το ακυρωσω γιατι κανεις δεν ενημερωσε ως τωρα.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Μια χαρα θα ειναι οι θερμοκρασιες στα βουνα τετοια εποχη που το βραδυ πεφτουν πολυ χαμηλα και δεν ανεβαινουν πολυ το μεσημερι.

Στην θηβα χθες ειχε 18 βαθμους την νυχτα φαντασου στο βουνο.
Δεν νομιζω οτι φταιει αυτο και απο οτι βλεπω θα το ακυρωσω γιατι κανεις δεν ενημερωσε ως τωρα.
Και εγω πιςτευω οτι ο καιρός ειναι μια χαρα , ιδανικός θα έλεγα !!! Πάντως φιλε για μένα να μην το ακυρώσεις αφού ένας θα ερθει σιγουρα μια χαρα θα τα περάσετε !!
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Και εγω πιςτευω οτι ο καιρός ειναι μια χαρα , ιδανικός θα έλεγα !!! Πάντως φιλε για μένα να μην το ακυρώσεις αφού ένας θα ερθει σιγουρα μια χαρα θα τα περάσετε !!
Ουτε αυτος ο ενας δεν εχει τηλεφωνησει ακομα γιαυτο βλεπω να το ακυρωνω. Τελος παντων βλεπουμε.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Ουτε αυτος ο ενας δεν εχει τηλεφωνησει ακομα γιαυτο βλεπω να το ακυρωνω. Τελος παντων βλεπουμε.
Εσυ ξερεις καλυτερα, πάντως πιςτευω οτι με τετοιο καιρο δεν ειναι να χάνεται αυτη η βόλτα !!! ;)
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Για μένα προσωπικά ήθελα να έρθω και μου άρεσε και ότι είδα και δε με νοιάζει και ο καιρός :p
απλώς δεν ήθελα να βάλω χωμάτινα στο 1190 για ένα ΣΚ (γι' αυτό ρώτησα μήπως το κάναμε κυρίως χώμα)

Δεν πειράζει, έχουμε τη διαδρομή και το πρόγραμμα, ίσως απλά το μεταφέρουμε για άλλη ημ/νια;
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ειναι κριμα μια βολτα σε τετοια μερη να μην εχει συμμετοχη
Ο καιρος ειναι ιδανικος, ο σχεδιασμος της διαδρομης υπαρχει, δωματιο για τους κρυουλιαρηδες υπαρχει, οικονομικα θα βγει, τι αλλο να ζητησει κανεις;
Ρε Carooly μπας και σκιαχτηκαν με τις φωτο και το βιντεο που εβαλες;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μια χαρα θα ειναι οι θερμοκρασιες στα βουνα τετοια εποχη που το βραδυ πεφτουν πολυ χαμηλα και δεν ανεβαινουν πολυ το μεσημερι.

Στην θηβα χθες ειχε 18 βαθμους την νυχτα φαντασου στο βουνο.
Δεν νομιζω οτι φταιει αυτο και απο οτι βλεπω θα το ακυρωσω γιατι κανεις δεν ενημερωσε ως τωρα.
Δεν μίλησα για θερμοκρασίες, αλλά συνθηκες!
Λίγο λασπουλα και βρεγμένο τερέν....δηλαδη, θα ήταν καλύτερα!

Πέρα από αυτό όμως συμφωνώ με Ηλία....μην το ακυρώσεις, αφού θα έρθει ο Βαγγέλης!
Το πουλι που Είναι?
Μου έλεγε ότι θα έρθει.......:cool:
Το ξέρω ότι αισθάνεται μια σιγουριά όταν με έχει δίπλα του....αλλα λόγω ασφαλτινης βόλτας δεν τα αλλάζω τα λάστιχα ακόμη στη χοντρη:rolleyes:
 

ilikeyourbike

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Monster 620
Και εγω ειμαι μεσα για ενα επομενο σ/κ.. απλα συνεπεσε η βολτα με την επισκεψη και φιλοξενια φιλου απο εξωτερικο που εχουμε να ειδωθουμε 2 χρονια..
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
ο να ζητησει κανεις;
Ρε Carooly μπας και σκιαχτηκαν με τις φωτο και το βιντεο που εβαλες;[/quote]
Ειναι κριμα γιατι οταν μπαινεις στην διαδικασια να οργανωσεις μια βολτα να βγαλεις την διαδρομη να κανονισεις την αδεια σου κτλ για ολο αυτο και τελικα δεν ερθει κανεις.. τοτε αρχικα ξενερωνεις που
Δεν μίλησα για θερμοκρασίες, αλλά συνθηκες!
Λίγο λασπουλα και βρεγμένο τερέν....δηλαδη, θα ήταν καλύτερα!

Πέρα από αυτό όμως συμφωνώ με Ηλία....μην το ακυρώσεις, αφού θα έρθει ο Βαγγέλης!
Το πουλι που Είναι?
Μου έλεγε ότι θα έρθει.......:cool:
Το ξέρω ότι αισθάνεται μια σιγουριά όταν με έχει δίπλα του....αλλα λόγω ασφαλτινης βόλτας δεν τα αλλάζω τα λάστιχα ακόμη στη χοντρη:rolleyes:

Το θεμα ειναι οτι μπαινεις στην διαδικασια να οργανωσεις μια βολτα σχεδιαζεις την διαδρομη κανονιζεις την αδεια σου και στο τελος δεν ερχεται κανεις και δεν πας ουτε εσυ!

Μετα απο αυτο δεν μπαινεις στην διαδικασια να το ξανακανεις. Απλα παιρνεις δυο φιλους και πας μονος σου. Το κακο ειναι οτι οι δικοι μου φιλοι δεν μπορουν να ερθουν αυριο οποτε εμεινα μονος.


Αν ειχε λασπωμενο τεραιν θα ηταν δυσκολη η κορυφογραμμη. Καλυτερα στεγνο.

Ο βαγγελης δεν εχει ενημερωσει ακομα οποτε δεν ξερω αν θα ερθει.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Η βόλτα φαίνεται εξαιρετική αλλά ο χειμώνας εδώ πάνω απαιτεί δουλειές που πρέπει να γίνουν πριν φτάσει...;)
Είναι απο τις βόλτες που θα ήθελα να κάνω αλλά δεν μπορώ με τίποτα αυτό το Σ/Κ...:oops:
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Μακάρι να μπορούσα να κατεβαίνα και τώρα! Αλλά ο Σεπτέμβριος για μένα είναι ο πιο πιεσμένος μήνας από άποψή δουλείας! :(

Ελπίζω να πάτε ,@Carooly για να έχουμε να χαζέψουμε καμία φώτο και να έχουμε καμια πληροφορία αν κατεβούμε προς εκείνα τα μέρη!
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
εγω παντως ψηνομουν αλλα με τρομαξατε με αυτα που λετε μηπως ειναι αρκετα απαιτητικη και αλλωστε ειναι πολλα κμ για καποιον που δεν ειναι εμπειρος...
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
εγω παντως ψηνομουν αλλα με τρομαξατε με αυτα που λετε μηπως ειναι αρκετα απαιτητικη και αλλωστε ειναι πολλα κμ για καποιον που δεν ειναι εμπειρος...
Κοιτα, αν δεν πας θα μεινεις παντα με την απορια αν ηταν απαιτητικη ή οχι η διαδρομη για σενα και αν τελικα θα την καταφερνες (το απαιτητικη οριζεται παντα διαφορετικα απο τον καθενα)

Γνωμη μου
Να πας λοιπον! Και αν ακομα τελικα η διαδρομη ειναι πανω απο τις δυνατοτητες σου μονο δοκιμαζοντας θα το μαθεις αυτο και θα χτισεις αυτοπεποιθηση και θα πλουτισεις σε εμπειρια
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Δυστυχώς λόγω δουλειάς δεν θα προλάβω να είμαι Αθήνα πριν από αύριο μεσημέρι ...

Κρίμα γιατί είναι μια απίστευτα ωραία διαδρομή και ήθελα να πάω κατά 'κει πάνω...
 
Top Bottom