και μετά το v-strom τι???

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Αρα εχουμε και λεμε, on off με ταβανι τα 6800 του benelli.απο φουλ μοτοσυκλετα (benelli) μεχρι ταξιδιαρικο ψευτοεντουρο(crf rally) και ολα τα ενδιαμεσα.
-TRK502X
-G310GS
-VERSYS300X
-Himalayan
-CRF250Rally
Προσωπικα θα επαιζα αναμεσα στα CRF(εκδοση rally μονο) και TRK X. Θα ζυγιαζα τα συν και πλην της καθε μιας που ειναι ξεκαθαρα εδω που τα λεμε και θα αποφασιζα
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Στην υπολοιπη Ευρωπη και Αμερικη το Himalayan παιζει στα 4500, εδω 5300...τι να πεις...
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
να κατέβω Αθήνα να τα δοκιμάσω όλα...
Καθώς θα επιστρέφεις, (ριξε κανα χλμ παραπάνω)και κάνε μια στάση σε μένα να σε κεράσω τον καφέ της παρηγοριάς :p
Της παρηγοριάς Επίσης κερνάμε και τσίπουρο και ουίσκι για τα νυχτερινά σεκλετια.....ότι αγαπάς...:hungry:
 
Τελευταία επεξεργασία:

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Καθώς θα επιστρέφεις, (ριξε κανα χλμ παραπάνω)και κάνε μια στάση σε μένα να σε κεράσω τον καφέ της παρηγοριάς :p
Της παρηγοριάς Επίσης κερνάμε και τσίπουρο και ουίσκι για τα νυχτερινά σεκλετια.....ότι αγαπάς...:hungry:
εσένα σου χρωστάω και κάτι αυτοκόλλητα... πλεον συλλεκτικά ;)
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
εσένα σου χρωστάω και κάτι αυτοκόλλητα... πλεον συλλεκτικά ;)
Να κοιτάξεις να μου τα δώσεις ερχόμενος σα δώθε, μετά τη δοκιμή όλων των απίστευτων τεχνολογικών διτροχων επιτευγμάτων που θα δοκιμάσεις στας Αθήνας :friend:
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Καλησπέρα και από εμένα!Υποθέτω πως για να έχεις πάρει την απόφαση για downgrade, αν μπορεί να θεωρηθεί τέτοιο, έχεις ήδη σταθμίσει τα υπέρ και τα κατά και είσαι σίγουρος ότι δε θα το μετανιώσεις μετά από 5-6 μήνες!Το Himalayan δεν το έχω οδηγήσει αλλά πράγματι γράφονται κάποιες ενδιαφέρουσες κριτικές που δε συνάδουν με τα ''ξερά'' τεχνικά χαρακτηριστικά τα οποία δεν τα λες και εντυπωσιακά!Αν λοιπόν σου αρέσει αυτό, τότε μάζεψε πληροφορίες και αν μπορείς οδήγησέ το, έστω και αν δε θα το κάνεις στις συνθήκες που θα ήθελες!Ομολογώ πάντως ότι είναι ξεχωριστό!
Δεν ξέρω αν σου κάνει κλικ αλλά σύντομα θα έρθει και το Honda CB500X 2019 με τον 19άρη μπροστινό τροχό αλλά σίγουρα θα κοστολογείται πάνω από 7 χιλιάρικα.Το υπάρχον stock πωλείται κοντά στα 6.500€.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Φίλε μου επειδή δε σε βλέπω να κάνεις κίνηση σύντομα...υπάρχει και αυτό ως πρωτότυπο προς το παρόν αλλά σε 1-2 χρόνια θα το κυκλοφορήσουν...
Λογικα θα βγει και σε 300αρι...και γιατί όχι και 500αρι.
 

doctoras

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Chris
Μοτό
GSX250R
πιο safe επιλογή απο πλευράς αξιοπιστίας, εντός badget, αξία μεταπώλησης, δυνατότητες εντός και εκτός, χαμηλό βάρος 175kg, παράλληλα με μεγάλους χώρους για φόρτωμα και τέλη κυκλοφορίας 22 ευρώ
kawasaki versys 300
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
αυτό είναι το δυσκολότερο μάλλον.... θα πρέπει να κανονίσω ή σε άδεια ή να πάρω άδεια και να κατέβω Αθήνα να τα δοκιμάσω όλα...
Καθώς θα επιστρέφεις, (ριξε κανα χλμ παραπάνω)και κάνε μια στάση σε μένα να σε κεράσω τον καφέ της παρηγοριάς :pΤης παρηγοριάς ...για τα νυχτερινά σεκλετια.....ότι αγαπάς...:hungry:
Aφου θα κατεβεις Αθηνα και ο Σωτος θα σε κερασει καφε...της παρηγοριας κλπ κλπ...ελα πριν Πατρα να οδηγησεις την Γερμανιδα...και μετα ανεβα Λαρισα για της...παρηγοριας...:inlove::sneaky::secret:
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Aφου θα κατεβεις Αθηνα και ο Σωτος θα σε κερασει καφε...της παρηγοριας κλπ κλπ...ελα πριν Πατρα να οδηγησεις την Γερμανιδα...και μετα ανεβα Λαρισα για της...παρηγοριας...:inlove::sneaky::secret:
Χαχαχαχαχαχα έτσι

Στάλθηκε από το S9 χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
ευχαριστώ, αλλά δεν... απλά δε μου κάνει κλικ ;)
Δε σε αδικώ ...ούτε εμένα...(θα προτιμούσα το RE ).μάλλον σε κανέναν- έχει πιο πολύ το χαρακτήρα παπιου.δε κάνει κλικ αλλά την κάνει τη δουλειά του.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
έχει πιο πολύ το χαρακτήρα παπιου
Έχεις απόλυτο δίκιο,την ίδια αίσθηση μου χει αφήσει και μένα και το οδήγησα πρόσφατα το καλοκαίρι μετά από πολλά χρόνια....μεγάλο παπί, τέρας αξιοπιστίας Αλλά σα παπί, μέχρι εκεί..
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Τελικά μια απόφαση είναι. Αν ήμουν στην θέση σου Θοδωρή ... που θα μπορούσα γιατί έχω vstrom... θα δοκίμαζα ο ίδιος κάποια (η πρώτη αίσθηση), θα ρώταγα συγκεκριμένους αναβάτες τους να μου πουν τα αρνητικά τους από χρήση σε βάθος χρόνου (τα θετικά τα βρίσκεις εύκολα) και ανάλογα την αξία (value for money) θα έκανα την επιλογή μου βάση των δικών μου προτεραιοτήτων (κυρίως τι χρήση θέλεις να του κάνεις). Εναλλακτικές επιλογές ευτυχώς πάντα θα υπάρχουν ακόμα και για το τίμιο vstrom που όμως δείχνει την ηλικία του όσο περνάει ο καιρός (εκτός αν σου κάνει κλικ η ανανεωμένη έκδοση του και κινηθείς προς αυτή την κατέυθυνση κάποια στιγμή μελλοντικά). Φυσικά δεν υπάρχει το τέλειο και κάπου κερδίζεις κάπου χάνεις ειδικά στην κατηγορία low budget που συζητάς.

Εγώ πάντως δεν σου προτείνω κάποια συγκεκριμένη επιλογή γιατί είμαι καταραμένος και το ξέρω. Το 1,2,3 χιλιάρικα παραπάνω που θα έπρεπε να δώσω σε αντίστοιχη περίπτωση το μεταφράζω σε μείον σε ταξίδια που θα μπορούσα να κάνω και μέχρι τώρα πάντα κερδίζει το δεύτερο.:p
 
Τελευταία επεξεργασία:

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Εγώ αν ειμουν στην θέση σου θα επερνα αυτό που γουστάρεις ποιο πολύ .
Όλα τ αλλά που σου κάνουν ναι μεν αλλά δεν θα είναι αυτά που ήθελες. Μια ζωή την έχουμε και μάλιστα μικρή .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Την ξανά έβαλα την αγγελία στο καρ και ζητάω ανταλλαγή με 950,990, φ800 ( και διάφορα από μένα) και 640 ή xt660z....
Όλα αυτά με αρέσουν πολύ!!

(Σκέφτομαι να βάλω και το himalayan σαν επιλογή, αλλά δεν πιστεύω ότι οι 2-3 που το έχουν στην Ελλάδα, θέλουν ανταλλαγή )
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Την ξανά έβαλα την αγγελία στο καρ και ζητάω ανταλλαγή με 950,990, φ800 ( και διάφορα από μένα) και 640 ή xt660z....
Όλα αυτά με αρέσουν πολύ!!

(Σκέφτομαι να βάλω και το himalayan σαν επιλογή, αλλά δεν πιστεύω ότι οι 2-3 που το έχουν στην Ελλάδα, θέλουν ανταλλαγή )
Θόδωρα, πούλα την με το καλό αφού έχεις αποφασίσει ότι θέλεις μία αλλαγή...
όταν πάρεις τα γκα-φρά στο χέρι αν δεν σου κάτσει ανταλλαγή που σε συμφέρει, τότε αποφασίζεις πόσα λεφτά θες να χαλάσεις και τι θες να πάρεις, κοιτώντας κυρίως τα παραπάνω μοντέλα που αναφέρεις διότι αυτά σου κάνουν κλικ. Στα λεφτά που θα πάρεις θα βρεις κάτι, κοίτα έστω και με παραπάνω χλμ αρκεί να είναι σε καλή κατάσταση κάποιο από την πρώτη 3αδα και ειδικά το 3ο ;) Θα βρεις εκεί στο 5000 και το σημαντικό είναι ότι δεν θα αυξηθεί το ποσό που χαλάς για ετήσια συντήρηση σε σχέση με το μηχανάκι σου. Θυμάσαι στο είχα πει... Εκεί που είσαι ήμουν... Σου εύχομαι την συνέχεια του ρητού:cool:
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Θοδωρή υπάρχει και ένα thread εξωτερικού στο οποίο ένας το vstrom το ψηλώνει αυξάνοντας παράλληλα τις διαδρομές αναρτησεων.αν θες το βρίσκω και στο στελνω

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom