και μετά το v-strom τι???

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Μεταξύ μας αν ψάχνεις δικύλινδρο οχι περαν 10ετίας με 21 μπροστα...και να ειναι και οικονομικό σε κατανάλωση...τοτε ο μονόδρομος είναι μονόδρομος...αλλά οδήγα πρώτα γιατι στα θέματα μοτοσακό υπάρχει και ο ανάδρομος...ο οποίος ενίοτε έχει πορτοκαλί χρώμα.
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Για πες λίγο πιό συγκεκριμένα:
Τι καταναλώσεις βλέπεις? & υπό ποιές συνθήκες κίνησης?
Τι έξτρα φοράς σε hardwares ?
Ποιό ακριβώς μοντέλο είναι?(πλαίσιο?)
Γνωρίζεις ποιόν χάρτη φοράει?
Αν μιλάς για το 990.

Καταναλωση 6.5 με 7 σε ήπια οδήγηση σε επαρχιακο.
Σίγουρα 8 σε χρήση στο βουνό.
Στην πόλη βγαίνει μόνο για να πάρει μπροστά και αυτό μια φορά στο τοσο, ανά μια με δύο εβδομάδες...
Το μηχανάκι είναι μοντέλο του 2006 και είναι εντελώς μαμά από εξατμίσεις και φίλτρα.
Γύρω γύρω έχει τα κάγκελα του και τα προστατευτικα του αυτοκόλλητα, όπως επίσης και κάποιες οπτικές αναβαθμίσεις.
Από χάρτη έχει τον εργοστασιακο...

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Μεταξύ μας αν ψάχνεις δικύλινδρο οχι περαν 10ετίας με 21 μπροστα...και να ειναι και οικονομικό σε κατανάλωση...τοτε ο μονόδρομος είναι μονόδρομος...αλλά οδήγα πρώτα γιατι στα θέματα μοτοσακό υπάρχει και ο ανάδρομος...ο οποίος ενίοτε έχει πορτοκαλί χρώμα.
Ισχύει όντως, αλλά για να πάρεις κάτι καλό για εμένα πρέπει να δώσεις πάνω από 6500 7000...

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Εντάξει αλλα με το Ντακάρ τον βλέπω μετά από 1 χρόνο να ανοίγει καινούριο θέμα ότι θέλει κάποιο πιο smooth...άμα έχεις συνηθίσει σε δικυλινδρο ίσως του κακοφανει ο ένας κύλινδρος...
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Το διμπουζο είναι σα δικυλινδρο.το μονομπουζο λόγω του αντίβαρου έχει αρκετά μειωμένους κραδασμούς.καμια σχέση με άλλα μονοκυλινδρα
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Το διμπουζο είναι σα δικυλινδρο.το μονομπουζο λόγω του αντίβαρου έχει αρκετά μειωμένους κραδασμούς.καμια σχέση με άλλα μονοκυλινδρα
το οποιο διμπουζο απο ποτε ξεκινησε να βγαινει;
πως το ξεχωριζουμε δηλαδη απτο μονομπουζο;
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
το οποιο διμπουζο απο ποτε ξεκινησε να βγαινει;
πως το ξεχωριζουμε δηλαδη απτο μονομπουζο;
Αν δε κάνω λάθος μέσα του 2004. Ξεχωρίζει από τα πλαινα καπάκια του κινητήρα που γράφουν twin spark .αλλά και από τα δύο μπουζί που φαίνονται στο πλάι στον κύλινδρο
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Διόρθωση. 2 spark


Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Εντάξει αλλα με το Ντακάρ τον βλέπω μετά από 1 χρόνο να ανοίγει καινούριο θέμα ότι θέλει κάποιο πιο smooth...άμα έχεις συνηθίσει σε δικυλινδρο ίσως του κακοφανει ο ένας κύλινδρος...
Ε και τι έγινε; Κουβέντα να γίνεται


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Θοδωρη θα μας τρελάνεις.
.Βρε αθεοφοβε μας λες ότι η μηχανή είναι το μοναδικό σου μεταφορικό μέσο και κοιτας 15ετιας ΚΤΜ,?? :eek:
Και έχεις αφήσει του φίλου σου το 1150?

...Βάλε taxiplon και uber στο κινητό !:secret:


Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Ε και τι έγινε; Κουβέντα να γίνεται


Sent from my iPhone using Tapatalk
θα του προτεινουμε το στρωμ τοτε!!:fun
θοδωρη,το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να βολταρεις ολα τα μηχανακια που σε ενδιαφερουν.κτμ 950,ντακαρ 650,τενερε 660 ισως κλπ.
θα σου λυθουν αρκετες αποριες και θα τεινεις περισσοτερο καπου.
οταν οδηγησα το 990 φοβομουν οτι θα θελω να πεταξω το στρωμ σε κανα γκρεμο αλλα περιεργως δεν μου ταιριαζει η ιδιοσυγκρασια του.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Θοδωρη θα μας τρελάνεις.
.Βρε αθεοφοβε μας λες ότι η μηχανή είναι το μοναδικό σου μεταφορικό μέσο και κοιτας 15ετιας ΚΤΜ,?? :eek:
Και έχεις αφήσει του φίλου σου το 1150?

...Βάλε taxiplon και uber στο κινητό !:secret:


Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
αν είναι να πάρω 15ετίας, να πάρω κάτι που να μου αρέσει πολύ!!!!
άλλωστε, όπως έχετε καταλάβει, πέρασε και το 2018 κι ακόμα με το στρόμα είμαι.... αν δεν πιάσει 2020 (ή ο @mAthosalas το τζόκερ, μεχανάκι δεν φαίνεται να αλλάζω....)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
KTM 950 Adventure '03 - € 3.900 - Car.gr

KTM 950 Adventure '04 - € 4.000 - Car.gr

KTM 950 LC8 Adventure '03 - € 3.500 - Car.gr
(αυτό έχει και παρόμοια χιλιόμετρα με το δικό μου....)

και αρκετά 640άρια που κοιτάω.... άλλωστε βόλτες, δεν πάω και πολλές (ευχή είναι 1 το μήνα, αλλά λέμε τώρα)
Μου αρέσει που κοιτάς και άλλα...:p :secret:
Το δεύτερο με τα αυτοκόλλητα το είδα τώρα τελευταία εδώ μεσα...;)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Αν μιλάς για το 990.

Καταναλωση 6.5 με 7 σε ήπια οδήγηση σε επαρχιακο.
Σίγουρα 8 σε χρήση στο βουνό.
Στην πόλη βγαίνει μόνο για να πάρει μπροστά και αυτό μια φορά στο τοσο, ανά μια με δύο εβδομάδες...
Το μηχανάκι είναι μοντέλο του 2006 και είναι εντελώς μαμά από εξατμίσεις και φίλτρα.
Γύρω γύρω έχει τα κάγκελα του και τα προστατευτικα του αυτοκόλλητα, όπως επίσης και κάποιες οπτικές αναβαθμίσεις.
Από χάρτη έχει τον εργοστασιακο...

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καταναλωση 6.5 με 7 ,δεν είναι κάτι τραγικό.
Αν δεν χρησιμοποιείς το μηχανάκι και για "εργάτη" (που δεν κανει)΄,κ το'χεις μόνο για βόλτες με χαμόγελα ,κ το γουστάρεις ,κράτα το.
Για τους ίδιους λόγους έδωσα το δικό μου ΚΤΜ ,με το έμπα της κρίσης ,κ πήρα ΧΤ660Ζ.
Του'σκασα ένα σκασμό λ7 & εργατώρες για βελτιώσεις ,που τελικά ξεπέρασε την τιμή απόκτησης ενός 990.
Τα χαμόγελα του 990 όμως ,δεν μου τα'βγαλε ΠΟΤΕ!!!

Το μόνο που όντως κέρδισα ,ήταν η διαφορά σε βενζίνες ,ή οποία σε μια 500άρα 2κάβαλη ημερήσια ,μας έκανε το τραπέζι στην ταβέρνα.
Αλλά εγώ σε βόλτα κάτω από 8,5/100 δεν είδα ποτέ.(έχω φαγούρα στο δεξί)
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
KTM 950 Adventure '03 - € 3.900 - Car.gr

KTM 950 Adventure '04 - € 4.000 - Car.gr

KTM 950 LC8 Adventure '03 - € 3.500 - Car.gr
(αυτό έχει και παρόμοια χιλιόμετρα με το δικό μου....)

και αρκετά 640άρια που κοιτάω.... άλλωστε βόλτες, δεν πάω και πολλές (ευχή είναι 1 το μήνα, αλλά λέμε τώρα)
Αστα αυτα......δες στην ενοτητα συστηθηκατε.....τις φωτο που ανεβασε το νεο μελος REH με τη μοτο του......ξερεις πια.....αυτη που ολοι λενε μην.....γραφει ωραια στο φακο παντως !!!!!
 
Top Bottom