ADVtrOFFy 2022...the ADVstory

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Βίντεο από τη 2η μέρα, στο Μαυροβούνι μετά τον Έλαφο...

Στέφανε γιατί δεν μου ανοίγει τις φωτογραφίες όταν παταω επάνω τους?
 

thanosxrv

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Honda xrv 750 Africa twin
Κατάλαβα....φθινοπωρινό τροφυ θα γίνει.
Θα τον ξεκανουμε τον Θανάση
Κώστα όταν βλέπω χαρούμενες φάτσες να ξέρετε ότι εγώ χαίρομαι 100 φορές περισσότερο!
Μου διωξατε οποιαδήποτε ανασφάλεια και άγχος είχα καθώς δεν ήξερα αν θα σας άρεσε η διαδρομή (μόνο ο thenos ξέρει τι τράβηξε από τα συνεχόμενα τηλεφωνήματα που του έκανα)!
Χαρά μου να ξαναβγαλω διαδρομή και να μαζευτούμε πάλι όλοι!



Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Πες μια τιμή να τελειώνουμε αρκεί να πουλησεις :waiting:
Έχω αναλάβει εγώ για τον κ. Χριστιανίδη μια που είναι πολυάσχολος άνθρωπος.
(τα ξύνει και με τα δύο χέρια αυτές τις μερες, αλλά δικαιούται)
€10.000 ήθελε αλλά για εσάς που είστε Τακαρισιος θα τον πείσω στα €8.500 τελικη τιμή.

Η τιμή είναι μόνο για σήμερα.

Tο εργαλείο είναι για fine tuning σε γνωστό Tακαρίσιο tuner στην εξωτική Thiva.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έχω αναλάβει εγώ για τον κ. Χριστιανίδη μια που είναι πολυάσχολος άνθρωπος.
(τα ξύνει και με τα δύο χέρια αυτές τις μερες, αλλά δικαιούται)
€10.000 ήθελε αλλά για εσάς που είστε Τακαρισιος θα τον πείσω στα €8.500 τελικη τιμή.

Η τιμή είναι μόνο για σήμερα.

Tο εργαλείο είναι για fine tuning σε γνωστό Tακαρίσιο tuner στην εξωτική Thiva.
Αγαπούλα κάνε κουμάντο, δε μπορώ να ασχολούμαι με την πλεμπα...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πέρασε και αυτό το ωραίο διήμερο...
Οι επιλογές των διαδρομών φέτος ήταν πολύ περιορισμένες λόγω του βαρύ χειμώνα και της κατάστασης που άφησε πίσω.
Η παρέα που ανέλαβε την χαρτογράφηση καθώς και το όλο πρότζεκτ αποτελούνταν από τον Θανάση thanosxrv , Σταμάτη b2bstam , Νικόλα NikosRE ,Άρη (990) , Άκη blast ,Νίκο nikk και todor και εμού οι οποίοι είτε πρακτικά στις αναγνωριστικές είτε θεωρητικά με ιδέες και απόψεις ήταν εκεί.
Το μεγαλύτερο βάρος βέβαια έπεσε στο Θανάση λόγω της μικρής απόστασης από την περιοχή και μπράβο για την υπομονή και επιμονή του!
Η ιδέα για το live του Σαββάτου με τους Ρουμπαγιάτ ήταν του Νίκου NikosRE ο οποίος έκανε τις πρώτες επαφές με την μπάντα και σε συνεργασία με τον Θανάση thanosxrv περάσαμε μια όμορφη βραδιά που νομίζω ότι όσοι επέλεξαν τον τελικό ποδοσφαίρου απλά έχασαν...
Χάρηκα που είδα κόσμο από μακρυά καθώς και για τις νέες γνωριμίες με τα παιδιά και τους κυρίους πίσω από τα nicknames. ;)
Όσον αφορά την διαδρομή του Σαββάτου το κομμάτι με τον δρόμο ο οποίος μετά τον χειμώνα είχε γίνει ποτάμι μας προβλημάτισε αρκετά μιας και ήταν ιδιαίτερα δύσκολο την πρώτη φορά που το περάσαμε και μετά από ώριμη σκέψη είπαμε να το βάλουμε ως το πιπέρι της βόλτας...:laugh:
Τα μέρη είναι πανέμορφα και πρέπει να ξαναπάμε προς το φθινόπωρο...
Για το κομμάτι της Κυριακής μετά την Έλαφο δεν είχα ιδέα τι μας περίμενε αλλά μου μπήκαν ψύλλοι στ' αυτιά μιας και ο Κώστας kordix απο λάθος είχε κάνει την διαδρομή ανάποδα και μου λέει οταν τον συνάντησα "που θα μπείτε εκεί μέσα; Αυτό είναι κομμάτι εντούρο..."
Όχι τυχαίες κουβέντες από άνθρωπο που γνωρίζει...
Αλλά αφού μπήκαμε στο χορό θα χορέψουμε...:roflmao:
Προσωπικά και εφόσον είχα παρέα και αλληλοβοήθεια στα δύσκολα δεν φοβήθηκα κάτι.
Μόνο που το κουμάντο των 220+κιλών έφερε υπερβολική κούραση...
Παρόλα αυτά το θεωρώ πως ήταν ένα εξαιρετικό σχολείο!
Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στους Σπύρο enkefalos ,Βαγγέλη (Τίμιο ξύλο σε μαύρο...) Λεωνίδα ΛΕΩΝΙΔΑΣ. για την παρέα , την κουβέντα κτλ...:friendship:
Αλέξανδρε Ziggy υπομονή...

Πολλές εικόνες του διημέρου αλλά λίγες φωτό οι οποίες θα ανέβουν αργότερα...
Για την ώρα :friendship:
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Shogun τι έκανες χωμένος στις φτερες? :wht::ha
Οτι μπορούσα ρε φίλε, ο καλός ο φίλος ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ. δεν με έδειξε την ώρα που μου έβγαζε το λάδι να ανέβει το γαμιδι (να ναι καλά)...με έδειξε σε φάση Γκράντε, να ανεβαίνω αγέρωχος...η αλήθεια είναι πολύ διαφορετική.... και ο αναβάτης πολύ ποιο κουλός.:wtng:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Οτι μπορούσα ρε φίλε, ο καλός ο φίλος ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ. δεν με έδειξε την ώρα που μου έβγαζε το λάδι να ανέβει το γαμιδι (να ναι καλά)...με έδειξε σε φάση Γκράντε, να ανεβαίνω αγέρωχος...η αλήθεια είναι πολύ διαφορετική.... και ο αναβάτης πολύ ποιο κουλός.:wtng:
Ο αναβάτης κ το μηχάνημα είναι σούπερ.
Απλά.
Οι διαδρομές ήταν βαθύ πορτοκαλί.

Θα τα πούμε σύντομα εύχομαι.
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Μόνο θετικά συναισθήματα για αυτό που έζησα. Απίστευτα μέρη , ευγενέστατοι οι ντόπιοι, χαμογελαστές φάτσες και πολύχρωμη παλέτα από κάθε κυβισμού μοτοσυκλέτα,τι άλλο να ζητήσει κανείς.
Μου έκανε εντύπωση (ειδικά για τον σχετικά μεγάλο αριθμό συμμετεχόντων) ο αλληλοσεβασμός σε προσπεράσματα, προσωπικά δεν είδα ούτε έναν αναβάτη να ξεμπαζώνει πετώντας κοτρώνια στους πίσω του.
Μπράβο σε όσα παιδιά έτρεξαν το τρόφυ, thanosxrv μένω συντονισμένος για πιθανή επανάληψη.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μόνο θετικά συναισθήματα για αυτό που έζησα. Απίστευτα μέρη , ευγενέστατοι οι ντόπιοι, χαμογελαστές φάτσες και πολύχρωμη παλέτα από κάθε κυβισμού μοτοσυκλέτα,τι άλλο να ζητήσει κανείς.
Μου έκανε εντύπωση (ειδικά για τον σχετικά μεγάλο αριθμό συμμετεχόντων) ο αλληλοσεβασμός σε προσπεράσματα, προσωπικά δεν είδα ούτε έναν αναβάτη να ξεμπαζώνει πετώντας κοτρώνια στους πίσω του.
Μπράβο σε όσα παιδιά έτρεξαν το τρόφυ, thanosxrv μένω συντονισμένος για πιθανή επανάληψη.
Ναι καλά.....κάτσε να δεις ένα βίντεο, πριν την μπάρα, που έχουμε ανακατευτεί και με πετροβολατε από παντού .. αλήτες :p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ναι καλά.....κάτσε να δεις ένα βίντεο, πριν την μπάρα, που έχουμε ανακατευτεί και με πετροβολατε από παντού .. αλήτες :p
Να βλέπαμε και καμιά φώτο μέχρι να ψηθούν το βίντεα... ;)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Είμαι σε ανταποδοτικά......αργοτερα
Με το χουνερι που έκανες στην κυρά Λένη του χρόνου θα τις δούμε... :secret:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
.


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
.


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom