Bmw F650gs /Dakar Modified, Accessories and Problems

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Άσχετο... Κάτι φορές έχει ανάψει λαμπάκι και έχω κάνει καμία 50αρια χλμ ακόμα θεωρητικά θα έπρεπε να είναι σχεδόν άδειο, πάω βενζινά γεμίζω μαξ 14λιτρα... Τελικά 15 λίτρα χωράει ή 17? Αν 17 μου ανάβει λαμπάκι από τα 11-12 λίτρα που έχω καταναλώσει?
Το f650gs (οχι το g650) εχει 17.3 τεποζιτο. Έχω κανει 86 χλμ με λαμπάκι φορτωμένος κάργα και ειχα και ενα λιτρο και κατι μεσα οταν γέμισα.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Ασχέτως του πόσο μπορείς να πας ,καλά είναι να μην το παρατραβαμε ,γιατί την ακούει η αντλία .
Μια-δυό-τρεις κι ο Χατζηπετρής που λεν και στο χωριομ
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Στο μανιουαλ γραφει ποσο ειναι η ρεζερβα.Αν θυμαμαι καλα ειναι 4 λιτρα
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Ο κύβος ερρίφθη.. Μετά από πολύ σκέψη αν θα το δώσω ή αν θα το παντρευτώ αποφάσισα το 2ο...ξέρουμε κάποιον να αναλαμβάνει τοποθέτηση ανεστραμενου μπροστινού?
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ο κύβος ερρίφθη.. Μετά από πολύ σκέψη αν θα το δώσω ή αν θα το παντρευτώ αποφάσισα το 2ο...ξέρουμε κάποιον να αναλαμβάνει τοποθέτηση ανεστραμενου μπροστινού?
Δηλαδη, τοσα χρονια το τραβολογαγες με αραβωνα το κοριτσι :sneaky:;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Σα δε ντρεπεσαι............
 
Τελευταία επεξεργασία:

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Δηλαδη, τοσα χρονια το τραβολογαγες με αραβωνα το κοριτσι :sneaky:;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Σα δε ντρεπεσαι............
Τώρα του ετοιμάζω προίκα... Μπήκαν παραγγελία μπροστα κάγκελα της heed, εξάτμιση (οικονομική) της dominator, φίλτρο της DNA, αύριο πάω και για αλυσίδα γρανάζια να βάλω 16-47.
Τώρα χρειάζεται ψάξιμο στο αν θα καταφέρω να βρω και να βάλω usd ή θα ψάξω από Dakar.
Επίσης πρέπει να πάω να κόψω τα σχέδια που έχω φτιάξει για το Navi tower
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Καπου μου χει ξεμείνει ενα φιλτρο k&n.θελει καθαρισμα και τα σχετικά αλλα ειναι σε καλη κατασταση.αν καποιος το θελει να το βρω να του το δωσω.και δυο χούφτες (μαμα) παιζουν με τα αντιβαρα.

Στάλθηκε από το RMX3081 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

OrestesFirefighter

Μέλος
Όνομα
Orestes
Μοτό
Bmw f650gs '07
Καπου μου χει ξεμείνει ενα φιλτρο k&n.θελει καθαρισμα και τα σχετικά αλλα ειναι σε καλη κατασταση.αν καποιος το θελει να το βρω να του το δωσω.και δυο χούφτες (μαμα) παιζουν με τα αντιβαρα.

Στάλθηκε από το RMX3081 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλησπέρα παίδες. Παρακολουθώ το φορουμ μια στο τόσο ανα τα χρόνια και είπα με το καλό να συμμετέχω πιο ενεργά. Οι χουφτες είναι οι πλαστικες οι μαμισιες , ε?
Ήθελα να ρωτήσω αν εχει βάλει κανένας τις barkbusters , και αν χρειάζεται να αλλάξεις σωληνάκι υψηλής. Καλές διαδρομές!
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Πλαστικές είναι οι μαμά ναι, άμα βάλεις αφτερμαρκετ λογικά θες και άλλα αντίβαρα. Το σωληνάκι του φρενου δεν νομίζω ότι επιρρεαζει κάπου. Οι μαμά νομίζω είναι πιο ταιριαστές, αλλά δεν έχουν προστασία σε μανετες
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Οι barkbusters για το f650 έρχονται μαζί με αποστάτες τιμονιού (για να μην βρίσκουν στο " ντεπόζιτο") οπότε πολύ πιθανό να χρειάζεται να βάλεις και σωληνάκι μεγαλύτερο
OrestesFirefighter αυτό που πρέπει να κοιτάξεις είναι αν το μηχανάκι σου έχει σπείρωμα στο τιμόνι ή όχι. Αν έχει abs το μάμα τιμόνι έχει σπείρωμα. Αλλιώς όχι. Είναι διαφορετικός κωδικός για την barkbusters ώστε να σου δώσει τους κατάλληλους ανταπττορες για το δικό σου μοντέλο

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

OrestesFirefighter

Μέλος
Όνομα
Orestes
Μοτό
Bmw f650gs '07
Πλαστικές είναι οι μαμά ναι, άμα βάλεις αφτερμαρκετ λογικά θες και άλλα αντίβαρα. Το σωληνάκι του φρενου δεν νομίζω ότι επιρρεαζει κάπου. Οι μαμά νομίζω είναι πιο ταιριαστές, αλλά δεν έχουν προστασία σε μανετες
Ευχαριστώ πολύ. Ναι ωραίες ειναι η μαμίσιες αλλά νομίζω προστατεύουν μονο απτον καιρο λίγο!
 

OrestesFirefighter

Μέλος
Όνομα
Orestes
Μοτό
Bmw f650gs '07
Οι barkbusters για το f650 έρχονται μαζί με αποστάτες τιμονιού (για να μην βρίσκουν στο " ντεπόζιτο") οπότε πολύ πιθανό να χρειάζεται να βάλεις και σωληνάκι μεγαλύτερο
OrestesFirefighter αυτό που πρέπει να κοιτάξεις είναι αν το μηχανάκι σου έχει σπείρωμα στο τιμόνι ή όχι. Αν έχει abs το μάμα τιμόνι έχει σπείρωμα. Αλλιώς όχι. Είναι διαφορετικός κωδικός για την barkbusters ώστε να σου δώσει τους κατάλληλους ανταπττορες για το δικό σου μοντέλο

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ευχαριστω πολύ!Ναι το abs το μαμά έχω. Θα ρωτήσω εκ νέου για σωληνάκια.Αν χρειαστεί ξέρουμε που τα πουλάνε (τα σωληνάκια υψηλής) σε λίγο πιο προσιτές τιμές?
 

OrestesFirefighter

Μέλος
Όνομα
Orestes
Μοτό
Bmw f650gs '07
Καλησπέρα αμίγκος! Γνωρίζει κανεις που θα βρω μανέτα ρυθμιζομενη ή/και σπαστη για το thumperακι?
Σε σχεση με ότι άλλο μηχανάκι είχα οι μαμισιες μου φαίνονται μεγάλε και δυσχριστες!
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Καλησπέρα αμίγκος! Γνωρίζει κανεις που θα βρω μανέτα ρυθμιζομενη ή/και σπαστη για το thumperακι?
Σε σχεση με ότι άλλο μηχανάκι είχα οι μαμισιες μου φαίνονται μεγάλε και δυσχριστες!
Δεν έχω βάλει, αλλά eBay και Aliexpress έχουν αρκετές επιλογες. Προσοχή μόνο στο μοντέλο προορισμού γιατί f650 υπάρχει και δικύλινδρο και γίνονται συχνά λάθη συμβατότητας.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

OrestesFirefighter

Μέλος
Όνομα
Orestes
Μοτό
Bmw f650gs '07
Δεν έχω βάλει, αλλά eBay και Aliexpress έχουν αρκετές επιλογες. Προσοχή μόνο στο μοντέλο προορισμού γιατί f650 υπάρχει και δικύλινδρο και γίνονται συχνά λάθη συμβατότητας.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ευχαριστώ ποιλυ!Ταχω δει είναι η αλήθεια αλλα δεν εχουν φηντμπακ και ειμαι πρωτάρα που λενε, δεν έχω παραγγείλει ποτέ απο AliExpress.
Αλλά θα το κανω συντομα και με φηντμπακ εδώ!
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Ευχαριστώ ποιλυ!Ταχω δει είναι η αλήθεια αλλα δεν εχουν φηντμπακ και ειμαι πρωτάρα που λενε, δεν έχω παραγγείλει ποτέ απο AliExpress.
Αλλά θα το κανω συντομα και με φηντμπακ εδώ!
Το έχω κάνει αρκετές, αλλά θα πρότεινα αγορά με αποστολη απο ευρωπαϊκή αποθήκη προς αποφυγή δασμών και συρρίκνωση συνολικού χρόνου. Κίνα πλέον τη αποφεύγω, εκτός αν πρόκειται για κάτι πολύ φθηνό.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Top Bottom