BMW R 1300 GS, R 1400 GS και Μ 1400 GS 2023

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λοιπόν να που το μοτομαγκ έβγαλε μια είδηση που απορώ πως δεν είδαμε πιο πριν από κανέναν. (Ίσως να ήταν στο βίντεο του Ρώσου με το σέρβις).

Τα φίλτρα αέρα είναι χωμένα σε σημείο που δεν είναι προσβάσιμο εύκολα και απλά. Η ίδια βλακεία με την Άφρικα.

Πόσους αφορά; λίγους, το ξέρουμε.

Μου κάνει εντύπωση το πόσο διαφορετικά είδε ο Σπανός το 1300 στο χώμα σε σχέση με όλους τους άλλους (πλην του Peavey, ο οποίος σχολίασε αυτό με την σούζα πρώτος).
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λοιπόν να που το μοτομαγκ έβγαλε μια είδηση που απορώ πως δεν είδαμε πιο πριν από κανέναν. (Ίσως να ήταν στο βίντεο του Ρώσου με το σέρβις).

Τα φίλτρα αέρα είναι χωμένα σε σημείο που δεν είναι προσβάσιμο εύκολα και απλά. Η ίδια βλακεία με την Άφρικα.

Πόσους αφορά; λίγους, το ξέρουμε.

Μου κάνει εντύπωση το πόσο διαφορετικά είδε ο Σπανός το 1300 στο χώμα σε σχέση με όλους τους άλλους (πλην του Peavey, ο οποίος σχολίασε αυτό με την σούζα πρώτος).
Ο Σπανός μπήκε χώμα με το ορθόδοξο.......οβερ
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Παω προχθες να ξαλαφρωσω κ εκει που μπαινω μεσα στο μπανιο αμεσως καταλαβα απο που πηραν την εμπνευση για το φαναρι οι φιλοι μας οι σχεδιαστες του R1300GS...

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Από κοντά φαίνεται πιο συμπαθητικό
Είναι αρκετά μικρό το φανάρι και αρκετά φουσκωμένο και χαμηλό...γενικά.

Από παραγγελίες γίνεται ήδη ένας κακος χαμός



advphone
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Εμενα προσωπικα δεν με χαλαει τοοοοοσο το φαναρι (οχι οτι με φτιαχνει βεβαια) οσο αυτο το (επιτευγμα σχεδιασμου) ξεκαρφωτο κομματι πλαστικου απο πανω
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Εμενα προσωπικα δεν με χαλαει τοοοοοσο το φαναρι (οχι οτι με φτιαχνει βεβαια) οσο αυτο το (επιτευγμα σχεδιασμου) ξεκαρφωτο κομματι πλαστικου απο πανω
Gee αυτό ειναι το καζανάκι
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Οτι και να ειναι, στα ματια μου ειναι κακασχημο, μπορουσαν να το ειχα μπαλωσει καπως

Εντωμεταξυ οταν λες καζανακι τι εννοεις? ?Γιατι εγω μιλαω για το μπροστινο μερος.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Οτι και να ειναι, στα ματια μου ειναι κακασχημο, μπορουσαν να το ειχα μπαλωσει καπως

Εντωμεταξυ οταν λες καζανακι τι εννοεις? ?Γιατι εγω μιλαω για το μπροστινο μερος.
Δες παραπάνω ποστ #723
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Οτι και να ειναι, στα ματια μου ειναι κακασχημο, μπορουσαν να το ειχα μπαλωσει καπως

Εντωμεταξυ οταν λες καζανακι τι εννοεις? ?Γιατι εγω μιλαω για το μπροστινο μερος.
Το καζανάκι της χέστρας :roflmao::roflmao:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Στην χθεσινή βόλτα ήταν παρέα το κλασσικό και μάχιμο κίτρινο gs1200 του φόρουμ με τις ψηλές αναρτήσεις από το adv και το χάζευα γιατί έδειχνε πολύ όμορφο. Εχει μια λιτή και δωρική ομορφιά και είναι το μοντέλο που έφερε στην ακατονόμαστη κόσμο κι από άλλες εταιρείες. Και φυσικά τα κίτρινα gs πάντα ήταν πιο γρήγορα :secret:και πιο cult.

Μετά σκέφτηκα πως τα πρώτα 1200 κλείνουν φέτος 20 χρόνια ζωής !!! Και γω το θεωρώ σύγχρονο μηχάνημα. Αν εξαιρέσουμε την έλλειψη ηλεκτρονικών νομίζω πως στέκεται μια χαρά για την ηλικία του σε όλους τους τομείς.

Είπα καλά λόγια για bmw. Το νου σας για σεισμό, κατάρευση φούρνων, πυρκαγιές και πλημμύρες.

Σόρρυ για το διάλειμμα, ας συνεχίσουμε στα 145 άλογα τώρα του 1300...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μετά σκέφτηκα πως τα πρώτα 1200 κλείνουν φέτος 20 χρόνια ζωής !!! Και γω το θεωρώ σύγχρονο μηχάνημα.
Όχι μόνο εσύ και οι ιδιοκτήτες που νομίζουν ότι πουλάνε σύγχρονο μηχάνημα σε σύγχρονες τιμές το ίδιο πιστεύουν, ότι δεν πέρασε μιά μέρα.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Όχι μόνο εσύ και οι ιδιοκτήτες που νομίζουν ότι πουλάνε σύγχρονο μηχάνημα σε σύγχρονες τιμές το ίδιο πιστεύουν, ότι δεν πέρασε μιά μέρα.

Ε οι κραδασμοί, η ζέστη, τα λόγια του παπά :).

(Κοιτάω τιμές μεταχειρισμένων γενικότερα όχι μόνο των bmw στο car και ότι μαλλί δεν έχει ασπρίσει, θα ασπρίσει με αυτά που διαβάζω.)
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε οι κραδασμοί, η ζέστη, τα λόγια του παπά :).

(Κοιτάω τιμές μεταχειρισμένων γενικότερα όχι μόνο των bmw στο car και ότι μαλλί δεν έχει ασπρίσει, θα ασπρίσει με αυτά που διαβάζω.)
Έλα δεν θέλω τέτοια, να πας να εξομολογηθείς στην Αγία Αγοραία την κυρίαρχη και να της πεις "δεν σου κάνω τον άγιο, αχ, αμάρτησα, τις τιμές στο καρ είδα, αααχ και άσπρισα"
 

sek

Κουλό μέλος
Περιοχή
Θεσ/νίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS SE
Στο advrider γράφουν ότι η αντικατάσταση του άξονα στις ΗΠΑ έχει ξεκινήσει εδώ και έναν μήνα στα πλαίσια του service και όχι σαν ανάκληση.


Η αντικατάσταση στα 1200LC και 1250 θα είναι δωρεάν όσες φορές χρειαστεί, εφ' όρου ζωής και ανεξαρτήτως χιλιομέτρων.

Πηγή (και μια μετάφραση γιατί είναι στα ολλανδικά)

“The specifications for replacement and maintenance intervals depend on the technical design of the part and its use in each vehicle.

BMW Motorrad has decided to change the maintenance plan for the R1200/R1250 models to improve customer satisfaction. Continuous field observations have shown that damage can occasionally occur to the propeller shaft of these models, which can compromise the functionality of the drive system. In some cases this can result in a loss of propulsion.

The mileage-related replacement of the propeller shaft is provided to customers free of charge by the official BMW Motorrad dealer for the entire life of the vehicle, even if the replacement threshold is reached several times and regardless of the age of the vehicle.

BMW Motorrad has decided to adapt the maintenance plan for all respective models to ensure customer satisfaction, longevity and as a preventive quality measure.”
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πληροφορία εκ των έσω

Υπαρχουν γύρω στα 20 κομμάτια 1250, φουλ εξοπλισμένα αξιας30000 ευρώ και θα βγουν στην αγορά αρκετά κάτω.
Το νου σας ...όσοι θετε να ψωνισετε
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν δεν μάθουμε τιμούλα δεν ιδρώνει το αυτί.

Θα σπρώξουμε το χρήμα σε αερόψυκτο πορτοφόλι.

Τι σκατά έχουν βάλει επάνω και έφτασε 30 χιλιάδες ευρώ η παγόδα;


Υπάρχει και καταχώρηση στα σοσιαλ "ψωνίστε και σας χαρίζουμε εξοπλισμό 1500 ευρώ αρχικές τιμές"
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν δεν μάθουμε τιμούλα δεν ιδρώνει το αυτί.

Θα σπρώξουμε το χρήμα σε αερόψυκτο πορτοφόλι.

Τι σκατά έχουν βάλει επάνω και έφτασε 30 χιλιάδες ευρώ η παγόδα;


Υπάρχει και καταχώρηση στα σοσιαλ "ψωνίστε και σας χαρίζουμε εξοπλισμό 1500 ευρώ αρχικές τιμές"
Η τιμή θα είναι μεταχειρω 1250
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom