CFMOTO 450MT

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ήδη έχει μαζέψει όλο το χαρτί όλο το κασέρι όλο το μαρούλι όλον τον μπερντέ
Τσαινιζ ρουλς
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Παίζει να έχει κοντό γρανάζωμα; Επειδή πρόσεξα προς το τέλος του βίντεο ότι σε πορεία με 100 χλμ τα έχει με 6η στις 5μισι χιλιάδες στροφές.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
εχω μπει σε σκέψεις..

δίνω τον τίμιο εργάτη sh300 , και το παίρνω για εργατη-enduro βόλτες...
Τιμουλα ; Έξτρα σου κανονίζω τεστ ραιντ το 450 τον Απρίλιο .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Παίζει να έχει κοντό γρανάζωμα; Επειδή πρόσεξα προς το τέλος του βίντεο ότι σε πορεία με 100 χλμ τα έχει με 6η στις 5μισι χιλιάδες στροφές.
μπορεί να έχει κοντό αλλά είναι και 400αρι . Εδώ 1000αρια έχουν τα 130 στις 6.000
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αντιγράφω από το Συμβαίνει Τώρα να υπάρχει στο σωστό θέμα.

Πρώτη Πανευρωπαϊκά επαφή με το εργαλείο. Cfmoto 450mt..






 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το μηχανάκι είναι χορταστικό σε όγκο χωρίς να γίνεται ογκώδες με την ευρύτερη έννοια. Έχει παχύ μπρος μέρος που θα δίνει καλή ανεμοκαλυψη στον κορμό και πόδια και πίσω λεπταίνει πολύ θυμίζοντας tenere και tuareg.

Είναι ευρύχωρο και κάθεσαι επάνω όπως κάθεσαι περίπου σε ένα vstrom 800 σε ένα tenere δεν απέχει πολύ. Ίσως λιιιγο πιο κλειστές γωνίες στα πόδια αλλά πραγματικά άνετο. Χωρια που και πιο κοντοί θα βρουν τη μηχανή τους. Εγώ παταγα σχεδόν με γεμάτα δύο πόδια. Χωρίς όμως να σου δίνει την αίσθηση πως κάθεσαι πολύ μέσα στη μηχανή. Έχουν βρει ένα πολύ καλό συμβιβασμό. Δεν είναι σε θέση οδήγησης όπως daytona maverick η voge 525dsx. Κάθεσαι πιο πάνω στη μηχανή και αυτό είναι ΚΑΛΟ.

Ζύγισμα το αναμενόμενα με τα τεχνικά στοιχεία. Νιώθεις το βάρος τόσο όσο περιμένεις. Υποθέτω με γεμάτο τεποζιτο και κάγκελα μπροστά θα τσιμπήσει λίγο ακόμα. Είναι on off δεν είναι enduro. Περίπου μου φάνηκε σαν tuareg σε στατική αίσθηση.

Η σέλα φάνηκε πολύ άνετη για αυτό που είναι και στενεύει μπροστά σωστά. Καλές γωνίες στα χέρια και αρκετά ανοιχτό τιμόνι. Θέση συνοδηγού αρκετά καλη,όχι σε μέγεθος vstrom πιο πολύ σε tenere.

Σπαστοι καθρέπτες παρακαλώ,χούφτες αστείες πλαστικές δεν κάνουν για χώμα. Και η πόδια μόνο για light καταστάσεις.

Ζελατίνα ρυθμιζόμενη σε 7 θέσεις. Τέρμα κάτω για χώμα ,τέρμα πάνω έρχεται σε καλό ύψος για ταξίδι αλλά σχετικά στενή σε πλάτος όπως είναι αναμενόμενο και φαίνεται και εξ όψεως.

Ποιοτητα στα πλαστικά και βαφές στο μέσο όρο οριακά. Δεν εντυπωσιάζει εκεί. Μάλλον αυτό που μου άρεσε λιγότερο στο μηχανάκι. Μοτέρ σε ωραία βαφή και ποιότητα όμορφο και ψαλίδι επίσης πανεμορφο. Ιδιαίτερη δομή του πλαισίου που δείχνει περιμετρικό σωληνωτό αλλά πιο πολύ πάει σε μονής ραχοκοκαλιάς καθώς τα λεπτά σίδερα που πιάνουν περιμετρικά κάτω από το μοτέρ είναι βιδωτά και μάλλον βοηθητικά περισσότερο. Δεν μπορώ να θυμηθώ ποιο μηχανάκι μπορεί να έχω ξαναδεί με τέτοια διάταξη. Τουλάχιστον με γυμνό το μοτερ. Μάλλον το έβαλαν πιο πολύ για να μπει η πόδια και να υπάρξει σε αυτα στήριξη εκεί και όχι απευθείας στο μοτέρ. Αν την ακούσουν πάντως από γερο στουκο αλλάζουν

Πολύ όμορφο χρώμα στο πηρούνι, το αγαπημένο μου σημείο της μοτοσυκλέτας, ακτινική δαγκάνα ρυθμίσεις ωραία οθόνη πλήρης. Και ήχος εξαιρετικός από το μοτέρ εξάτμιση.

Ζάντες φαίνονται καλής ποιότητας λάστιχα αντιγραφή pirelli σε Κινέζικο.

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές περίπου όπως το περίμενα. Ήδη έχει πολλές παραγγελίες θα πάει τραίνο και πιστεύω θα το αξίζει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650










Πολύ ελαφριά αίσθηση στατικό και ήταν σχεδόν γεμάτο καύσιμα ...
Στο παρακάτω βίντεο ακούγεται και λίγο

CFmoto 450MT
 
Τελευταία επεξεργασία:

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Αυτό με τίποτα αυτοκόλλητα τακαρισια θα είναι μνρα
Χμμμμ, μαλλον πρεπει να ειμαι απο τους λιγους που το βρισκουν ασχημο, (στις φωτογραφιες) ειδικα μπροστα
...Ακου μνρα αυτο το πραγμα :rolleyes:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Χμμμμ, μαλλον πρεπει να ειμαι απο τους λιγους που το βρισκουν ασχημο, (στις φωτογραφιες) ειδικα μπροστα
...Ακου μνρα αυτο το πραγμα :rolleyes:
Είσαι παλιάς κοπής χοντακιας εσύ....δικαιολογεισαι :p
 
Top Bottom