CFMOTO 800MT 2021

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Ναι βρε σεις, συμφωνώ σε όλα.

Τα γράφω σαν φωναχτές σκέψεις καθώς και σαν διαπίστωση αν το κόστος ανταλλακτικών είναι αντίστοιχο με την διαφορά στα χρήματα που ζητάει η CF MOTO για την ίδια μοτοσυκλέτα σε σχέση με πιο "επώνυμες" μάρκες.

ΟΚ, αν εξαιρέσουμε την ακόμα άγουρη αγορά μτχ και αφτερμάρκετ αξεσουάρ, συνεχίζει να είναι μια αρκετά ενδιαφέρουσα πρόταση κατά την γνώμη μου. Και το να μου φαίνεται ενδιάφερουσα μια τέτοια μοτοσυκλέτα, που ας πούμε ότι αγοράζω αρκετά premium μοντέλα, το λες και επιτυχία της CF MOTO.

amyroukai νομίζω ότι το πινακάκι με το κόστος ανταλλακτικών το έχει ακόμα στην σελίδα που κάνει τεστ σε μεταχειρισμένα. Τώρα που το σκέφτομαι όμως, όντως παλιότερα το είχε και σε κανονικά τεστ...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η "άγουρη αγορά" δεν εμπόδισε τενερε, Τουαρέγκ κλπ γιατί είναι καλές μοτοσυκλέτες

Όταν τα εργοστασιακά αξεσουάρ είναι σε "λογική τιμή" και δεν είναι τυχαία λέω givi με 30% αύξηση γιατί γράφει μάρκα μοτοσυκλέτας επάνω, δεν έχεις και λόγο να περιμένεις, ζητάς μια καλή τιμή με την αγορά.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ναι βρε σεις, συμφωνώ σε όλα.

Τα γράφω σαν φωναχτές σκέψεις καθώς και σαν διαπίστωση αν το κόστος ανταλλακτικών είναι αντίστοιχο με την διαφορά στα χρήματα που ζητάει η CF MOTO για την ίδια μοτοσυκλέτα σε σχέση με πιο "επώνυμες" μάρκες.

ΟΚ, αν εξαιρέσουμε την ακόμα άγουρη αγορά μτχ και αφτερμάρκετ αξεσουάρ, συνεχίζει να είναι μια αρκετά ενδιαφέρουσα πρόταση κατά την γνώμη μου. Και το να μου φαίνεται ενδιάφερουσα μια τέτοια μοτοσυκλέτα, που ας πούμε ότι αγοράζω αρκετά premium μοντέλα, το λες και επιτυχία της CF MOTO.

amyroukai νομίζω ότι το πινακάκι με το κόστος ανταλλακτικών το έχει ακόμα στην σελίδα που κάνει τεστ σε μεταχειρισμένα. Τώρα που το σκέφτομαι όμως, όντως παλιότερα το είχε και σε κανονικά τεστ...
Να συνυπολογίσουμε στον θέμα των Aftermarket πώς οι μοτοσυκλέτες απο Κίνα έχουν την τάση να έρχονται με καλό εξοπλισμό. Δηλαδή το 800mt έρχεται μέχρι και με quickshifter, cruise control, θερμαινομενα γκρίπς μέχρι και θερμαινόμενη σέλα!

Δηλαδή κάποιος που θέλει να το προικίσει αντικειμενικά θα βάκλαι μια εξάτμιση και μερικά μπλιμπλίκια τύπου προστατευτικά ψυγείου και άλλα προστατευτικά και τέτοια. Μέχρι και σετ προβολάκια εργοστασιακά έχει. Τώρα στο θέμα των αναρτήσεων νομίζω ήδη οι εταιρείες θα έχουν αρχίσει την εξέλιξη εξαρτημάτων αλλά δεν περίμεναν και τόσα μοντέλα μαζεμένα και κάπου ψάχνονται κι αυτές.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Ναι. Είναι σαν τα κινητά τηλέφωνα του κινέζικου μάρκετινγκ που έρχονται με ότι λείπει από τον ανταγωνισμό : Μπαταρία 200000mAh; Βάλε! Φακό 10000 lumens; Βάλε! Βιντσι να βάλουμε; Βάλε!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ναι. Είναι σαν τα κινητά τηλέφωνα του κινέζικου μάρκετινγκ που έρχονται με ότι λείπει από τον ανταγωνισμό : Μπαταρία 200000mAh; Βάλε! Φακό 10000 lumens; Βάλε! Βιντσι να βάλουμε; Βάλε!
Ώπα;;;;
Πιο κινητό έχει βίντζι;;;; :oops:
Το θέλω για την αγελαδομηχανή τη gs!! Για να μην τραβάω πια με τα χέρια..... :laugh:
 

takis1964

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Tmax 530 dx & Forza 350
800MT Explore Edition is an updated and improved version of 800MT, it has strong power and huge capability when facing the long-distance ride. The updated traction control system enhanced the security and the improve hardwares like 8-INCH MMI Display, RDS rear radar as well as the Michelin tires redefined the riding experience of 800MT
https://global.cfmoto.com/upload/image/20230211/20230211162212.jpg.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
(πυξιδας990 σε κάνω tag για την σχετική κουβέντα στο moto.gr περί μεταχειρισμένων 800MT)

Γράφω μια ενδιαφέρουσα πληροφορία σχετικά με τα 800αρια.
Πήρα τηλέφωνο στην muvus και ρώτησα αν τα έξτρα της Touring εκδοσης μπορούν να τοποθετηθούν σε ύστερο χρόνο και στην sport έκδοση. Το ήξερα ότι δεν συμφέρει, μου το είπαν κιόλας οι ανθρώποι, καθώς μόνο οι τιμές για καρίνα/κεντρικό σταντ φτάνουν το 500αρικο. Το κλου της υπόθεσης όμως είναι ότι το quicksifter δεν μπορεί να τοποθετηθεί [είναι διαφορετική οθόνη/εγκέφαλος στις δυο εκδόσεις(!) μου είπαν], ούτε και τα θερμαινόμενα (μόνο aftermarket). Μου έκανε εντύπωση...
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
(πυξιδας990 σε κάνω tag για την σχετική κουβέντα στο moto.gr περί μεταχειρισμένων 800MT)

Γράφω μια ενδιαφέρουσα πληροφορία σχετικά με τα 800αρια.
Πήρα τηλέφωνο στην muvus και ρώτησα αν τα έξτρα της Touring εκδοσης μπορούν να τοποθετηθούν σε ύστερο χρόνο και στην sport έκδοση. Το ήξερα ότι δεν συμφέρει, μου το είπαν κιόλας οι ανθρώποι, καθώς μόνο οι τιμές για καρίνα/κεντρικό σταντ φτάνουν το 500αρικο. Το κλου της υπόθεσης όμως είναι ότι το quicksifter δεν μπορεί να τοποθετηθεί [είναι διαφορετική οθόνη/εγκέφαλος στις δυο εκδόσεις(!) μου είπαν], ούτε και τα θερμαινόμενα (μόνο aftermarket). Μου έκανε εντύπωση...
εδιαφερον πληροφορια..πραγματικα δεν την ηξερα..αυτοματα το ακτινατο με αυτα που εχει παραπανω
• QuickShifter Up & Down
• Stabilizer τιμονιού
• Σύστημα Ελέγχου Πίεσης Ελαστικών
• Θερμαινόμενη Σέλλα οδηγού
• Θερμαινόμενες χειρολαβές
• Χούφτες προστασίας
• Κεντρικό Σταντ
• Προστατευτικές ποδιές από Αλουμίνιο και HDPE
γινεται πιο σωστη αγορα
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
εδιαφερον πληροφορια..πραγματικα δεν την ηξερα..αυτοματα το ακτινατο με αυτα που εχει παραπανω
• QuickShifter Up & Down
• Stabilizer τιμονιού
• Σύστημα Ελέγχου Πίεσης Ελαστικών
• Θερμαινόμενη Σέλλα οδηγού
• Θερμαινόμενες χειρολαβές
• Χούφτες προστασίας
• Κεντρικό Σταντ
• Προστατευτικές ποδιές από Αλουμίνιο και HDPE
γινεται πιο σωστη αγορα
Ε, ναι!

(Γι' αυτό σε τάγκαρα Μανώλη, επειδή το κουβεντιάσαμε στο άλλο θέμα).
 

StratosCF

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Stratos
Μοτό
CFMOTO 800MT Touring
Χαιρετώ άπαντες ως νέο μέλος στο forum και εύχομαι σε όλους μας πάντα όρθιοι και να περνάμε καλά με τα "toys" μας.
Με λένε Στράτο και έκανα το βήμα μετά από αρκετά χρονάκια (καμιά 20αρια βάλε) να μεταβώ και πάλι σε δίκυκλο εκτός "scooter" :D και όπως φαντάζεστε για να αναφέρομαι στο συγκεκριμένο post, η επιλογή μου είναι ένα CFMoto 800MT Touring "κούτα"...... Θα το έχω λογικά μέχρι την Παρασκευή στην κατοχή μου και θα μοιραστώ μαζί σας και εγώ τις εμπειρίες από το συγκεκριμένο "μπασταρδοκινεζούλι" γαργαλείο :D
Και πάλι να είσαστε καλά όλοι σας και να μοιραζόμαστε απόψεις για τα μηχανοκίνητα κουκλιά μας.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Χαιρετώ άπαντες ως νέο μέλος στο forum και εύχομαι σε όλους μας πάντα όρθιοι και να περνάμε καλά με τα "toys" μας.
Με λένε Στράτο και έκανα το βήμα μετά από αρκετά χρονάκια (καμιά 20αρια βάλε) να μεταβώ και πάλι σε δίκυκλο εκτός "scooter" :D και όπως φαντάζεστε για να αναφέρομαι στο συγκεκριμένο post, η επιλογή μου είναι ένα CFMoto 800MT Touring "κούτα"...... Θα το έχω λογικά μέχρι την Παρασκευή στην κατοχή μου και θα μοιραστώ μαζί σας και εγώ τις εμπειρίες από το συγκεκριμένο "μπασταρδοκινεζούλι" γαργαλείο :D
Και πάλι να είσαστε καλά όλοι σας και να μοιραζόμαστε απόψεις για τα μηχανοκίνητα κουκλιά μας.
καλοταξιδο...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Χαιρετώ άπαντες ως νέο μέλος στο forum και εύχομαι σε όλους μας πάντα όρθιοι και να περνάμε καλά με τα "toys" μας.
Με λένε Στράτο και έκανα το βήμα μετά από αρκετά χρονάκια (καμιά 20αρια βάλε) να μεταβώ και πάλι σε δίκυκλο εκτός "scooter" :D και όπως φαντάζεστε για να αναφέρομαι στο συγκεκριμένο post, η επιλογή μου είναι ένα CFMoto 800MT Touring "κούτα"...... Θα το έχω λογικά μέχρι την Παρασκευή στην κατοχή μου και θα μοιραστώ μαζί σας και εγώ τις εμπειρίες από το συγκεκριμένο "μπασταρδοκινεζούλι" γαργαλείο :D
Και πάλι να είσαστε καλά όλοι σας και να μοιραζόμαστε απόψεις για τα μηχανοκίνητα κουκλιά μας.
Καλοτάξιδοι να είστε!
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Καλοτάξιδο! Μιας και το δουλευεις να ξέρεις, είμαστε δύσκολο κοινό και ψάχνουμε κυρίως τα αρνητικά του :cool:
Τα θετικά τα βρίσκουμε ευκολα από τις διάφορες παρουσιάσεις.

Αυτό ισχύει για ολές τις μότο ανεξαρτήτου εταιρίας και προέλευσης. Δεν υπάρχει το τέλειο δίκυκλο.
Κάπου κερδίζεις κάπου χάνεις και είναι ανάλογα με την χρήση που θέλεις να του κάνεις.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Χαιρετώ άπαντες ως νέο μέλος στο forum και εύχομαι σε όλους μας πάντα όρθιοι και να περνάμε καλά με τα "toys" μας.
Με λένε Στράτο και έκανα το βήμα μετά από αρκετά χρονάκια (καμιά 20αρια βάλε) να μεταβώ και πάλι σε δίκυκλο εκτός "scooter" :D και όπως φαντάζεστε για να αναφέρομαι στο συγκεκριμένο post, η επιλογή μου είναι ένα CFMoto 800MT Touring "κούτα"...... Θα το έχω λογικά μέχρι την Παρασκευή στην κατοχή μου και θα μοιραστώ μαζί σας και εγώ τις εμπειρίες από το συγκεκριμένο "μπασταρδοκινεζούλι" γαργαλείο :D
Και πάλι να είσαστε καλά όλοι σας και να μοιραζόμαστε απόψεις για τα μηχανοκίνητα κουκλιά μας.
καλοταξιδο...

:biker::friendship::friendship::friendship::friendship::friendship:
 
Top Bottom