CFMOTO 800MT 2021

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φυσικα ειναι και θεμα ακριβου.Αλλο το ελλατωμα στο ARMANI,και αλλο το ελλατωμα στο κινεζικο συνθετικο στην λαικη ,απο γυφτο με 3 ευρω.
Αν μείνεις και σε παρηγορεί αυτό...πάσο
Ο καθένας με την ανωμαλία του.

Μην ξεχνάς ότι για κάποιον μια ζημιά ενός 500ρικου είναι ένας καφές και για κάποιον άλλον ένα μηνιατικο.

Το θέμα με τις αναφορές σε ζημιές δεν έχει να κάνει με το χρηματικό, ειναι ξεκάθαρα μια πληροφορία.
Όπως είπε ο βαγγλη στο φατσομπουκι δεν επιτρέπεται να γράψεις κακό σε μια ομάδα.
Στον καιαδα
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Αν μείνεις και σε παρηγορεί αυτό...πάσο
Ο καθένας με την ανωμαλία του.

Μην ξεχνάς ότι για κάποιον μια ζημιά ενός 500ρικου είναι ένας καφές και για κάποιον άλλον ένα μηνιατικο.

Το θέμα με τις αναφορές σε ζημιές δεν έχει να κάνει με το χρηματικό, ειναι ξεκάθαρα μια πληροφορία.
Όπως είπε ο βαγγλη στο φατσομπουκι δεν επιτρέπεται να γράψεις κακό σε μια ομάδα.
Στον καιαδα
Δεν αναφερθηκα στο φαινομενο ,και το γεγονος αυτο,με ερεισμα την οικονομικη ζημια,αλλα την καζουρα ,που ουσιαστικα ειναι κοινωνικη κατακραυγη.Γι αυτο οι περισσοτεροι ΔΕΝ αναφερουν τις ζημιες.Γιατι θα τους κοροιδεψουν.Και η κοροιδια θα ειναι μεγαλυτερη οσο περισσοτερο ακριβο ειναι το αγαθο ,που απεκτησαν.Παναρχαιη συνηθεια,απο τοτε που εγινε ο κοσμος.
 

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
Την ίδια ακριβώς βαρύτητα έχει μια ενδεχόμενη βλαβη στο Αρμάνι αλλά και στο γύφτικο γιατί αν σ αφήσουν στη μέση του δρόμου για ευτελή λόγο, το ίδιο θα βρίζεις, δεν θα πεις "το πήρα κοψοχρονια χαλάλι του να φωνάζω τις οδικές"
 
Τελευταία επεξεργασία:

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Την ίδια ακριβώς βαρύτητα έχει μια ενδεχόμενη βλαβη στο Αρμάνι αλλά και στο γύφτικο γιατί αν σ αφήσουν στη μέση του δρόμου για ευτελή λόγο, το ίδιο θα βρίζεις, δεν θα πεις "το πήρα κοψοχρονια χαλάλι του να φωνάζω τις οδικές"
Και αυτό σωστό,άλλα στο ακριβό σουρχεται μεγαλύτερος ο "νταμπλας" γιατί εκτός των άλλων ,θα σε δουλεύει και ο οδηγός της οδικής (από μέσα του) :ha
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Και αυτό σωστό,άλλα στο ακριβό σουρχεται μεγαλύτερος ο "νταμπλας" γιατί εκτός των άλλων ,θα σε δουλεύει και ο οδηγός της οδικής (από μέσα του) :ha
Με ένα δεξί κροσέ και ένα άπερκατ, δεν θα μπορεί να σκεφτεί τίποτα,ούτε από μέσα του ούτε απ'έξω του!!!!!! :laugh:
Βέβαια μετά, θα πρέπει να οδηγήσεις εσύ το φορτηγό!!!! :ha
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Με ένα δεξί κροσέ και ένα άπερκατ, δεν θα μπορεί να σκεφτεί τίποτα,ούτε από μέσα του ούτε απ'έξω του!!!!!! :laugh:
Βέβαια μετά, θα πρέπει να οδηγήσεις εσύ το φορτηγό!!!! :ha
απο μεσα του ειπα ρε συ,αλλα απ οτι φαινεται,''βουλωμενο γραμμα διαβαζεις'' :yew:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
[QUOTE="panavour, post: 536095, member: 3656"
απο μεσα του ειπα ρε συ,αλλα απ οτι φαινεται,''βουλωμενο γραμμα διαβαζεις'' :yew:
[/QUOTE]

Σωστά, σε περίπτωση που το έλεγε ισχύουν τα.... παραπάνω!!!!! :ha
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Πόσα χιλιόμετρα έχεις σύνολο?Κ για πηνία κάτι είχε πάρει το μάτι μου, ισχύει?
αφορα το 650 αυτο και το μοτερ αντιγραφη του καβασακι που κληρονομησε και το σχετικο θεμα των πηνιων οπως στο καβασακι
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
αφορα το 650 αυτο και το μοτερ αντιγραφη του καβασακι που κληρονομησε και το σχετικο θεμα των πηνιων οπως στο καβασακι
Ναι το ξέρω για το 650..Στο Facebook είχα δει κ για το 800,αλλά μια περίπτωση έχω δει για αυτό ρωτάω μήπως είναι γενικό..
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Ναι το ξέρω για το 650..Στο Facebook είχα δει κ για το 800,αλλά μια περίπτωση έχω δει για αυτό ρωτάω μήπως είναι γενικό..
δεν εχω πετυχει κατι..αλλωστε θα το εβγαζε και το 790...
 

strofakias

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
Το καλυτερο
Πόσα χιλιόμετρα έχεις σύνολο?Κ για πηνία κάτι είχε πάρει το μάτι μου, ισχύει?
Εγω προσωπικα εχω 11000 απροβληματιστα χλμ ολα σε διαδρομες.Κανενα μεσα στην πολη.
Πηνεια εχουν αλλαξει παλι 3 μηχανες (τουλαχιστον αυτες ξερω εγω μονο)Αλλαχτηκαν στην εγγυηση και τελος.Υπαρχουν αρκετα παιδια με πολυ περισσοτερα χλμ απο μενα αλλα την εχουν και καθημερινης χρησης.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Ηλία, αυτο το ψιλοθεματακι με τον ψεκασμό το λυσανε με κάποιο update η κάπως αλλιώς;
 

strofakias

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
Το καλυτερο
Μετα το πρωτο udate ψιλοεστρωσε αλλα υπαρχει ακομα.Καποια παιδια ειπαν οτι το ελυσαν με 16 γραναζι μπροστα.Δεν εχω προσωπικη αποψη.Αλλα δεν ειναι και κατι.Γενικα το προγραμμα λογω euro 5 ειναι κομμενο των δυνατοτητων της μηχανης(εχει 21% λιγοτερη παροχη καυσιμου σε ολο το φασμα των στροφων της).οι μονοι που το εξαλειψαν ειναι οσοι εβαλαν προγραμμα.
 

skritikos

Μέλος
Περιοχή
Dark side of the Moon
Όνομα
Stam
Μοτό
Honda CB500X '17
αφορα το 650 αυτο και το μοτερ αντιγραφη του καβασακι που κληρονομησε και το σχετικο θεμα των πηνιων οπως στο καβασακι
Δεν είναι αντιγραφή. Έχουν αγοράσει γραμμή παραγωγής, κανονικά με χρήματα.
Το ίδιο και η QJ Motors με το 650cc V της Suzuki. Και η Voge με το 300αρι.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δεν είναι αντιγραφή. Έχουν αγοράσει γραμμή παραγωγής, κανονικά με χρήματα.
Το ίδιο και η QJ Motors με το 650cc V της Suzuki. Και η Voge με το 300αρι.
Έχεις κάποιες έξτρα πληροφορίες πάνω σε αυτό? Ειδικά για το svt650 οι δημοσιογράφοι λένε πως επίσημα suzuki και qj δεν παραδέχονται κάτι τετοιο

Όταν λες γραμμές παραγωγής εννοείς αγόρασαν από kawasaki και μηχανήματα πρεσσες καλούπια κλπ?
 

skritikos

Μέλος
Περιοχή
Dark side of the Moon
Όνομα
Stam
Μοτό
Honda CB500X '17
Για CF και Voge ναι. Με κείμενα που είχανε τα σχεδια με σφραγίδες των δυο πλευρών.
QJ Motors εμπιστεύομαι ανθρώπους της εταιρίας στην Κίνα. Σύντομα θα δω (τυχαίο) και κατεβασμένο 650cc V οπου θα φανούν περισσότερα από τα σειριακά των parts.
O 650 θα σταματήσει από την Suzuki σε 1-2 χρόνια το πολύ (αν δεν κάνει πάλι καμιά κίνηση αλλά DRZ400!) οπότε πλέον περνά σε όποιον πληρώσει.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Για CF και Voge ναι. Με κείμενα που είχανε τα σχεδια με σφραγίδες των δυο πλευρών.
QJ Motors εμπιστεύομαι ανθρώπους της εταιρίας στην Κίνα. Σύντομα θα δω (τυχαίο) και κατεβασμένο 650cc V οπου θα φανούν περισσότερα από τα σειριακά των parts.
O 650 θα σταματήσει από την Suzuki σε 1-2 χρόνια το πολύ (αν δεν κάνει πάλι καμιά κίνηση αλλά DRZ400!) οπότε πλέον περνά σε όποιον πληρώσει.
Η πρακτική των Ιαπώνων να πουλάνε σχέδια ή και κάτι παραπάνω στους Κινέζους για προηγούμενης γενιάς μοτέρ είναι μεν γνωστή, η έκταση της παροχής δεν έχει γίνει επίσημα γνωστή. Εννοώ απλά σχέδια και άδεια χρήσης πατέντας? Πούλημα ολόκληρης γραμμής παραγωγής με μηχανήματα και πρέσες και καλούπια? Παροχή εξαρτημάτων ή κάποιου άλλου είδους συνεργασία? Διατήρηση απο τους Κινέζους της κατηγορίας μετάλλων και των προδιαγραφών ή προσαρμογή σε φτηνότερο budget? Πολλά αναπάντητα ερωτήματα που δύσκολα παίρνουν απάντηση αφού σε επιχειρησιακό περιβάλλον είναι δύσκολο ανοιχτά να δωθούν τέτοιες πληροφορίες. Και για λόγους prestige του αγοραστή βέβαια. Για παράδειγμα έχουμε σκούτερ και στην Ελληνική αγορά όπως το Keeway Viest 300 ή το Thrust huracan 300 που έρχεται αυτές τις μέρες που χρησιμοποιούν αυτούσια μοτέρ Piaggio Quasar (τα προηγούμενης γενιάς beverly, Nexus, Carnaby) κατασκευασμένα απευθειας απο την Zongshen Piaggio (την εταιρεία κοινοπραξία Zonghsen-Piaggio) Που σημαίνει είναι και κατασκευής Piaggio, όχι μόνο σχέδια.

Αν έχεις λόγω εργασίας ή γνωριμιών κάποιες άλλες πληροφορίες αξιοπιστες για τα παραπάνω μην ξεχάσεις να αναφέρεις κάτι. Είναι και ενδιαφέρον και χρήσιμο.

Εγώ το Voge 300 Rally Που έχω είμαι σίγουρος βεβαια 100% πως είναι μοτέρ Kawasaki, απλά δεν ξέρω λεπτομέρειες για αυτά που σου είπα παραπάνω. Σε κωδικούς πάντως ανταλλακτικών βλέπεις συχνά πλέον την αναφορα και των 2 μοντέλων, δηλαδή ανταλλακτικά 100% interchangable.

Παράδειγμα

 
Top Bottom