CRF1100L - AFRICA TWIN & AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Δηλαδή δεν τρέχεις σε "καθρέφτη" ο,τι έχεις στο τηλέφωνο; Είναι περιορισμένη η γκάμα των εφαρμογών που συνδέονται;

Θέλω να πω, δοκίμασα το osmand πρόσφατα, παίζει; Ή οποιοδήποτε άλλο, rever calimoto κλπ
Αυτό εψαξα λίγο χθες, στο carplay ναι μεν σπυ ανοίγει την εφαρμογή GAIA GPS αλλα δεν στο πετάει καθρέφτη. Δλδ δεν βλέπω οτι βλέπω στο κινητό , κυρίως τις επιλογές.

Επίσης δεν κατάλαβα αν παίρνει το σήμα gps άπτο κινητό ή απτη μηχανή…αν η μηχανή έχει gps δεν ξέρω καν αλλα σε μια φάση μου χάθηκε πολύ το σημείο, λίγο το δοκίμασα.

Δεν ξέρω για το osmand , θα το δω.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Απορώ πως γίνεται να κάνουν αναβάθμιση στην μοτοσυκλέτα με "νέο" μοντέλο κάθε διετία και η οθόνη να έχει μείνει η αρχική.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Επίσης το αλλο υπο δοκιμή είναι η ενδοεπικοινωνία. To carplay θέλει ενδοεποικοινωνία. Ενα off road παίρνει ώρες.. πόσο διαρκεί η μπαταρία !
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Δεν κάνει καθρέφτη παιδιά το κινητό , ανοίγει εφαρμογή απτην οθόνη της μηχανής . Το car play , και να κλειστώ την οθόνη του κινητού και να κάνω άλλες ενέργειες αυτό έχει ανοίξει το πρόγραμμα του
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Δεν κάνει καθρέφτη παιδιά το κινητό , ανοίγει εφαρμογή απτην οθόνη της μηχανής . Το car play , και να κλειστώ την οθόνη του κινητού και να κάνω άλλες ενέργειες αυτό έχει ανοίξει το πρόγραμμα του
γιαυτο όσο η οθόνη του κινητού έχει πιο γρηγορο interface ζουμ - ξεζουμ , δεν θα έχει νόημα η οθόνη της μηχανής!
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
carplay & android auto με τίς συγκεκριμένες εφαρμογές που υποστηρίζονται από αυτά, δηλαδή ότι ισχύει σε όλες τις οθόνες carplay & adroid auto...

Κάπου είχα γράψει για έναν στο εξωτερικό που που είχε βρει μια μέθοδο να γίνεται η οθόνη καθρέπτης του κινητού.

Το gaia το είχα γράψει και εγώ παλιότερα CRF1100L - AFRICA TWIN & AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS, αλλά λίγο που το δοκίμασα στη δωρεάν έκδοση σε ασφάλτινο περιβάλλον δεν με ενθουσίασε.
Πιθανόν το πληρωμένο σε Offroad καταστάσεις να έχει κάποιο ενδιαφέρον.
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Κάπου είχα γράψει για έναν στο εξωτερικό που που είχε βρει μια μέθοδο να γίνεται η οθόνη καθρέπτης του κινητού.
Το παρακάτω είναι και από ότι λέει η μέθοδος είναι μόνο για android.
Δεν το έχω δοκιμάσει.

https://www.africatwinforum.com/threads/how-to-mirror-cellphone-screen-on-the-tft-screen-only-for-android.41201/
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Χτες που γυρνούσα σπίτι, κουρασμένος από την ημέρα, απορούσα αν το μηχανάκι είναι το ίδιο με το πρωί, δηλαδή φεύγοντας δεν με ενοχλούσε ο αέρας. Και λέω ποια μηχανάκια δεν τα πρόσεξα να έχουν θόρυβο, at1100 και r1300gs. (Το ίδιο σχόλιο έκαναν και οι Άγγλοι στο συγκριτικό 1250/1300).

Καλή φάση όλα τα τεχνικά που συζητάμε, αλλά το να σε γυρίζει σπίτι "στα ώπα ώπα" είναι μη μετρήσιμο μέγεθος. Πρέπει να οδηγήσω 1100 σε ελληνικές συνθήκες, δηλαδή όχι με όριο 110χαω.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
carplay & android auto με τίς συγκεκριμένες εφαρμογές που υποστηρίζονται από αυτά, δηλαδή ότι ισχύει σε όλες τις οθόνες carplay & adroid auto...

Κάπου είχα γράψει για έναν στο εξωτερικό που που είχε βρει μια μέθοδο να γίνεται η οθόνη καθρέπτης του κινητού.

Το gaia το είχα γράψει και εγώ παλιότερα CRF1100L - AFRICA TWIN & AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS, αλλά λίγο που το δοκίμασα στη δωρεάν έκδοση σε ασφάλτινο περιβάλλον δεν με ενθουσίασε.
Πιθανόν το πληρωμένο σε Offroad καταστάσεις να έχει κάποιο ενδιαφέρον.
δεν το είχα , δεν θα χα ιντερνετ.. Οχι είναι τούμπανο το χρησιμοποίησα σήμερα.
Μονο σε μια φάση κολλησε και δεν μου το εμφανιζε στην οθόνη το οποιιο λύθηκε με ενα άναψε σβήσε.

Σε free εκδοση είναι πολυ καλό και ας απαξ και βρεις πιο ζουμ ξεζουμ σου κάνει τότε οκ…

παρόλα αυτα κατι πάει λάθος με την ενδοεπικοινωνία καιντο carplay.. μπορεί να πρέπει να κάνω setup άπτην αρχη γτ κάτι δεν μαρέσει.. πάει ο ήχος στην οθόνη απο οτι κατάλαβα! Τεσπα λεπτομέρειες
 
Τελευταία επεξεργασία:

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Ρε παίδες πως κάνει έτσι το μηχανακι οταν ροπιάσει .Με 3η στις 6-7 χιλιάδες στροφές ανοίγουν οι ουρανοί με την μαμα εξάτμιση.

Αν σε αυτό το μηχαάνημα βάλεις akrapovic χωρις σιγαστήρα τί γίνεται!;;;;

(πρώτη απάντηση απο ακρίδα , έρχεται)
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Ρε παίδες πως κάνει έτσι το μηχανακι οταν ροπιάσει .Με 3η στις 6-7 χιλιάδες στροφές ανοίγουν οι ουρανοί με την μαμα εξάτμιση.

Αν σε αυτό το μηχαάνημα βάλεις akrapovic χωρις σιγαστήρα τί γίνεται!;;;;

(πρώτη απάντηση απο ακρίδα , έρχεται)
+3αλογα γιατι ειναι ακραποβιτς :roflmao: και σουζα ξερογκαζια 5η...
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Ισχύει και εγώ εκεί πορονομαι , όταν ανοίγεις πάνω από 5κ στροφές την Δευτέρα ή Τρίτη , ουαου από κάτω λες τι έγινε ; Εκεί φαίνεται τα κυβικά που είναι 1100
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Ισχύει και εγώ εκεί πορονομαι , όταν ανοίγεις πάνω από 5κ στροφές την Δευτέρα ή Τρίτη , ουαου από κάτω λες τι έγινε ; Εκεί φαίνεται τα κυβικά που είναι 1100
ναι εκει στα 50-60χλμ/ώρα. :woot::woot:
Κρύβε λόγια , γτ κοιτανε οι ακρίδες θα σε φάνε
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ανοίγουν οι ουρανοί και βρέχει βενζίνη φαντάζομαι γιατί όπως λένε οι φήμες η χόντα επιβεβαιώνει τον κανόνα "ό,τι πάει πίνει" ως εξαίρεση.


Επίσης, σοβαρά τώρα, 1100 κυβικά μηχανάκι και δουλεύει "πωρωτικά" από τις 5500 της μέγιστης ροπής ως τις 7500 που βγάζει μέγιστη ιπποδύναμη και μετά τελειώνει το πάρτι...

Έλα, μαρτυρήστε, συνεννοηθήκατε με ΠΜ να τρολάρετε τον κόσμο για να μείνετε λίγοι, οι ΑΤ "σπάνιες συλλεκτικές μόνο για γνώστες" και να πάρουν βοτζεκοβερογιαλμπενελι όσοι σας διαβάζουν, επειδή έπαθαν μανιοXRτηση στο άλλο νήμα.
 
Top Bottom