DIY βαση για προβολακια σε ΚΤΜ ADV 950/990

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Γενικα της twalcom την εχει κανεις?? Ασ ανεβασει μια φωτο να δουμε τι λεει... :cool:
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Γενικα της twalcom την εχει κανεις?? Ασ ανεβασει μια φωτο να δουμε τι λεει... :cool:
Tην εχει ο @manosp και αυτες τις μερες θα την βαλει και ο @yns ..
μολις το δουν σιγουρα θα σου ποσταρουν ο καθενας τις δικες τους φωτος ;)
Εμενα μου αρεσε(αλλα μαυρο χρωμα-οχι πορτοκαλι)
 

gefr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος Φραγκόπουλος
Μοτό
Πάντα υπάρχει αιτία
Να ειδοποιήσω οτι οι βίδες στα προβολάκια δεν είναι ανοξείδωτες και αρχίζουν να σκουριάζουν σε κανένα χρόνο.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Να ειδοποιήσω οτι οι βίδες στα προβολάκια δεν είναι ανοξείδωτες και αρχίζουν να σκουριάζουν σε κανένα χρόνο.
Στα προβολακια απλα τις εσφιξα λιγο ολες τις βιδες,δεν τους εκανα κατι αλλο..... αφησα δουλεια και για την αλλη βδομαδα..σκεφτομαι να τα λυσω και να βαλω κολλα σπειρωματων για ασφαλεια και ισως λιγο φλατζοκολλα μαυρη γυρω γυρω απο το δαχτυλιδι μπροστα στο φακο απο την μεσα μερια μεσα για να ειμαι πιο σιγουρος οτι δεν θα περασει νερο να μας κανει ζημια..
Να τσεκαρω κιολας αν μετα απο μερικα χιλιομετρα χαλαρωσουν καθολου οι βιδες γενικα...
Μακαρι το αρνητικο τους να ειναι ενα μονο,κι αυτο να ειναι οτι σκουριαζουν τα βιδαλακια!!
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Εγώ προτιμώ το μαμά look (αριστερά). Περί ορέξεως βέβαια...
Εσενα μιας και εχεις το S,ισως να ταιριαζει και πολυ περισσοτερο το αριστερο στυλ μιας και εχεις μεγαλυτερο κενο μπροστα λογω υψους.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Μαγκες καλησπερα..... Το αποτελεσμα νομιζω οτι ειναι απλα απιστευτο, εχω μεινει τρομερα ευχαριστημενος και πιστευω οτι τα προβολακια ειναι οτι πιο value for money υπαρχει..

Σας παρουσιαζω τις εξης:

Το δυστυχως, απαραδεκτο εργοστασιακο φως του ΚΤΜ


Εδω ειναι μονο τα προβολακια


Εδω ειναι μικρη σκαλα και τα προβολακια μαζι


Και εδω εχουμε την τρομερη αθλια επισης μεγαλη σκαλα(ελαχιστα λιγο παραπανω φως μονο απεναντι στον τοιχο)+ προβολακια


Επισης να πω οτι τρεμουν λιγο, οποτε στο κοντινο μελλον θα φτιαξω τις ιδιες αλλα απο 3mm παχος οι βασεις...
Αν καποιος ξεκινησει την κατασκευη αυτη προτεινω 3mm εξ' αρχης για να γλυτωσει τον τζαμπα κοπο ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Φαίνεται εξωφρενική η διαφορά!!
Πάντως στην πρώτη ευκαιρία που θα πας βόλτα με κάποιον βράδυ και θα τον έχεις μπροστά σου...
Ρώτα κατά πόσο στραβώνουν (αν και αν φέγγουν κοντά και χαμηλά δε θα' χουν θέμα)...

:ok::ok::ok:
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Φαίνεται εξωφρενική η διαφορά!!
Πάντως στην πρώτη ευκαιρία που θα πας βόλτα με κάποιον βράδυ και θα τον έχεις μπροστά σου...
Ρώτα κατά πόσο στραβώνουν (αν και αν φέγγουν κοντά και χαμηλά δε θα' χουν θέμα)...

:ok::ok::ok:

Επιτηδες τα ρυθμισα τωρα και τα εχω στρεψει να λιγο δεξια και λιγο αριστερα και επισης προς τα κατω,εκατσα επιτηδες 10 μετρα μπροστα και τα κοιτουσα και δεν στραβωνουν καθολου ουτε κουραζουν....τα κοιτουσα αρκετη ωρα και περιμενα να δω αν με ενοχλησουν αλλα δεν....
Το ειχα στο μυαλο μου αλλα καλα που μου το θυμησες, θα βαλω καποιον μπροστα και θα τον ενημερωσω επιτηδες να τα κοιταει μηπως και ενοχλουν...;)
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Σε ευχαριστούμε! Πολύ καλό αποτέλεσμα, γεμίζει το οπτικό σου πεδίο.

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Φανταστικο αποτελεσμα!!!!!! Μπραβο!
Επίσης δες αν θέλεις με δικαβαλο, τριβαλιτσο αν χτυπάνε πιο ψηλά... Εκεί βέβαια μάλλον θα θέλει λίγο ρύθμιση.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Φανταστικο αποτελεσμα!!!!!! Μπραβο!
Επίσης δες αν θέλεις με δικαβαλο, τριβαλιτσο αν χτυπάνε πιο ψηλά... Εκεί βέβαια μάλλον θα θέλει λίγο ρύθμιση.
Τη δικια μου την εχω στη διαιτα για να ειναι ελαφρυ το μηχανακι και να πηγενει καλυτερα, δεν εχω τετοια θεματα :p :p

Σιγουρα θα θελει καποια ρυθμιση αλλα σκεψου οτι αν τα στρεψω λιγο προς τα κατω ακομα , στο φρεναρισμα που θα μουρωνει ας πουμε πριν απο καποια στροφη θα υστερει... αλλα αστα ετσι προς το παρον και βλεπουμε ;)
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Το έχω ξαναγράψει, τέτοιες συγκριτικές φωτογραφίες δεν είναι αξιόπιστες καθώς το κινητό (ή μια αυτόματη φωτογραφική μηχανή) προσαρμόζεται ανάλογα με τις φωτιστικές συνθήκες για να τραβήξει μια "σωστή" (φωτιστικά) φωτογραφία. Μόλις μου έρθει η βάση και βάλουμε τα δικά μου (τα ίδια είναι) θα κάνουμε το τεστ σωστά! ;)
 
Top Bottom