DIY βαση για προβολακια σε ΚΤΜ ADV 950/990

gefr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος Φραγκόπουλος
Μοτό
Πάντα υπάρχει αιτία
Ενοώ στερεώνονται στις μπουκάλες, ή στο αλουμινένιο υποπλαίσιο;
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ενοώ στερεώνονται στις μπουκάλες, ή στο αλουμινένιο υποπλαίσιο;
Είναι ακριβώς οι βάσεις που έφτιαξες απλά δεν είναι προς τα μέσα τα προβολακια είναι προς τα έξω


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Πολυ ωραια κατασκευη...μηπως υπαρχει το σχεδιο σε ηλεκτρονικη μορφη να παω εδω στην αθηνα να το κοψω η να στο στειλουμε στον ανθρωπο στην θεσσαλονικη που σας εφτιαξε τις βασεις για μια μαζικη παραγγελια? Τα προβολακια ειναι Led;
 

Alanis

Μέλος
Όνομα
Lefteris
Μοτό
KTM990ADV S
Περιμένω ακόμα να έρθει η βάση από το @MotoRAID (υπήρχε μια καθυστέρηση από την Ιταλία, τα παιδιά πάντως μου έστειλαν όλα τα άλλα πράγματα που είχα παραγγείλει!) και τα προβολάκια από την μακρινή Ανατολή...

Γεια σου yns, όταν με το καλό έρθουν τα προβολάκια εξ ανατολής πες μας κι εμάς αν κάνουν δουλειά γιατί έχω δει κι εγώ κάμποσα ειδικά στο amazon σε πολύ κάλή τιμή αλλα αν κρατάνε 3 μερες ή δεν φωτίζουν δεν αξίζει :) Επίσης και το κατά πόσο είναι αδιάβροχα είναι ένα θέμα νομίζω.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Πολυ ωραια κατασκευη...μηπως υπαρχει το σχεδιο σε ηλεκτρονικη μορφη να παω εδω στην αθηνα να το κοψω η να στο στειλουμε στον ανθρωπο στην θεσσαλονικη που σας εφτιαξε τις βασεις για μια μαζικη παραγγελια? Τα προβολακια ειναι Led;
Tα προβολακια ειναι led και δεν υπαρχει σχεδιο, εκατσα μετρησα τις εφτιαξα σε χαρτι και τις εκοψα εγω στο χερι, σημερα μαλιστα ξαναεκοψα τις ιδιες σε 4mm παχος αντι για 2mm που ηταν εξ'αρχης και δεν κουνανε καθολου, αν θες μπορω να σου φτιαξω.(δεν ειναι ουτε δουλεια μου, ουτε ειμαι επαγγελματιας,ουτε πουλαω βασεις,απλα για να σε εξυπηρετησω το λεω μη πληρωσεις τα μαλλια τις κεφαλης σου σε μαγαζι)
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Γεια σου yns, όταν με το καλό έρθουν τα προβολάκια εξ ανατολής πες μας κι εμάς αν κάνουν δουλειά γιατί έχω δει κι εγώ κάμποσα ειδικά στο amazon σε πολύ κάλή τιμή αλλα αν κρατάνε 3 μερες ή δεν φωτίζουν δεν αξίζει :) Επίσης και το κατά πόσο είναι αδιάβροχα είναι ένα θέμα νομίζω.
Τα προβολάκια ήρθαν, μπήκαν στην (υπέροχη) βάση αλλά όλα μαζί πήγαν στη μηχανή του Σπύρου @enkefalos καθώς την πούλησα για να πάρω εξοπλισμό για το ιατρείο... Ο Σπύρος πούλησε κάνα μήνα μετά τη δική του... Μάλλον δεν είναι τυχερά τα προβολάκια!! :p
Πάντως στο 800 που είχα παρόμοια (αλλά με θολό τζαμάκι μπροστά, όχι καρφιά) έκαναν περισσότερη δουλειά στο να σε βλέπουν οι άλλοι στο δρόμο.
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Τα προβολάκια ήρθαν, μπήκαν στην (υπέροχη) βάση αλλά όλα μαζί πήγαν στη μηχανή του Σπύρου @enkefalos καθώς την πούλησα για να πάρω εξοπλισμό για το ιατρείο... Ο Σπύρος πούλησε κάνα μήνα μετά τη δική του... Μάλλον δεν είναι τυχερά τα προβολάκια!! :p
... Έμ μα ΚΤΜια πάτε και πέρνετε γιατρέ μου,say hello to Σπάιρος;):friendship:
 
Reactions: yns

gefr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος Φραγκόπουλος
Μοτό
Πάντα υπάρχει αιτία
Το πλεονέκτημα της βάσης αυτής είναι οτι στρίβει μαζί με το τιμόνι και ο φωτισμός.





Το μειονέκτημα είναι οτι είναι αρκετά βαριά κατασκευή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Alanis

Μέλος
Όνομα
Lefteris
Μοτό
KTM990ADV S
Τα προβολάκια ήρθαν, μπήκαν στην (υπέροχη) βάση αλλά όλα μαζί πήγαν στη μηχανή του Σπύρου @enkefalos καθώς την πούλησα για να πάρω εξοπλισμό για το ιατρείο... Ο Σπύρος πούλησε κάνα μήνα μετά τη δική του... Μάλλον δεν είναι τυχερά τα προβολάκια!! :p
Πάντως στο 800 που είχα παρόμοια (αλλά με θολό τζαμάκι μπροστά, όχι καρφιά) έκαναν περισσότερη δουλειά στο να σε βλέπουν οι άλλοι στο δρόμο.
Ευχαριστώ, πάλι ο Σπύρος δηλ. την έκανε την δουλειά... :yew:
 
Reactions: yns

Alanis

Μέλος
Όνομα
Lefteris
Μοτό
KTM990ADV S
Το πλεονέκτημα της βάσης αυτής είναι οτι στρίβει μαζί με το τιμόνι και ο φωτισμός.





Το μειονέκτημα είναι οτι είναι αρκετά βαριά κατασκευή.

Σημαντικό το πλεονέκτημα όμως... δηλ. η διαφορά βάρους ποια είναι; Αλουμινένια η βάση;
 

gefr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος Φραγκόπουλος
Μοτό
Πάντα υπάρχει αιτία
Το όλο σύστημα μαζί με τα προβολάκια ζυγίζει 1,4κιλά. Οι βάσεις στο υποπλαίσιο είναι πολύ ελαφρύτερες αλλά δεν παρακολουθούν τις κινήσεις του τιμονιού. Αλουμινένιο δεν το κάνω, αφού του blackdog είχαν μερικές αστοχίες και ένα ατύχημα με πτώση και σπασμένα κόκαλα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Ο κατασκευαστης εχει αφησει διπλα στην μπριζα 12v που ειναι στο καντραν αλλα 2 καλωδιακια με ρευμα, αποκλειεται να μην ειναι ασφαλισμενα αυτα, γι αυτο ειπα οτι λεω να παρω απο κει.
Λογικα τα εχει αφησει γι αυτον τον λογο η μαμα εταιρια,αν θελεις να συνδεσεις θερμενομενα grip ή τα εργοστασιακα προβολακια που δινει η ΚΤΜ και να γλυτωνεις ολη αυτην την κατασκευη καλωδιωσης..
για θυμηστε μου τι χρωμα ειναι αυτα?στα 07 ειναι δεξια η μπριζα,στα καινουρια αριστερα νομιζω..τι χρωμα ειπαμε ειναι?
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
για θυμηστε μου τι χρωμα ειναι αυτα?στα 07 ειναι δεξια η μπριζα,στα καινουρια αριστερα νομιζω..τι χρωμα ειπαμε ειναι?
τα καλωδια που πανε στη μπριζα,λιγο πριν διακλαδωνονται και ειναι οι ελευθερες επαφες..δες πως ειναι το + - στη μπριζα και θα καταλαβεις, το ιδιο ειναι και τα αλλα
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
τα καλωδια που πανε στη μπριζα,λιγο πριν διακλαδωνονται και ειναι οι ελευθερες επαφες..δες πως ειναι το + - στη μπριζα και θα καταλαβεις, το ιδιο ειναι και τα αλλα
αυτο αφορα την acc1 ή acc2?προβολακια led σηκωνουν?ευχαριστω
 
Top Bottom