Kle vs freewing vs pegasus vs transalp

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
απο τον ''ηχο'' του χτυπηματος στα κ#λομαγουλα...
υπεροχη ''αισθηση''....
αισθησιακα ακουστικη !!!!:p:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
Καλααα.....εσυ επαθες κιολας στερητικο συνδρομο απο τη ελειψη μηχανης κ επεσες στα σκληρα !!!!!!
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Καλααα.....εσυ επαθες κιολας στερητικο συνδρομο απο τη ελειψη μηχανης κ επεσες στα σκληρα !!!!!!
ειμαι ετοιμος για εντουρο φιλαρακιιιιι !!!!
με το Lifan 50 QΤ της γλυκογιωργαινας ....


οπου Q =κο#φαλες
οπου Τ = Turbo

το εργαλειο της αγαπης μου, ειναι τουρμπο ρε κο&φαλες !!!!:p:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
τσαγακι --->:crs:
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
ειμαι ετοιμος για εντουρο φιλαρακιιιιι !!!!
με το Lifan 50 QΤ της γλυκογιωργαινας ....


οπου Q =κο#φαλες
οπου Τ = Turbo

το εργαλειο της αγαπης μου, ειναι τουρμπο ρε κο&φαλες !!!!:p:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
τσαγακι --->:crs:
Ρεεεεε........εχεις ξεφυγει τελειως !!!!!
Ειμαστε στο καφε κ εχουμε λυθει απο τα γελια !!!!!
Ο geez996 θελει τη διευθηνση για να σου στειλει μια κουτα Νουνου
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω ξανά όλους για την βοήθεια σας πραγματικά όλες οι απόψεις ήταν πολύτιμες ! Εμείς έχουμε κατασταλάξει ανάμεσα σε 2 μηχανάκια ένα 650 του 2001 και ένα 600 του 1999 σήμερα έχουμε κ ραντεβού με το 650 στο συνεργείο για τον πρώτο έλεγχο ! Εκτός απο τα βασικά και τον αξονα του μπροστινού γρανάζιου ειναι κάτι ακόμα που πρέπει να δούμε με προσοχή ;
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Τιποτα αλλο περαν των βασικων ελεγχων που μπορουν να φανερωσουν στο περιπου τον πραγματικο αριθμο των χλμ και τον ελεγχο καλης λειτουργειας εν γεννει της μοτοσυκλετας
Επισης αν τυχον παρετε 650 και σας δωθει μονο ενα κλειδι ΑΜΕΣΑ αγοραστε και προγραμματιστε σε εξουσιοδοτημενο αλλο ενα (κοστος περιπου 50 ευρω)γιατι αν χαθει ή παψει να λειτουργει το ενα και μοναδικο τοτε το κοστος ειναι πολυ μεγαλο αφου πρεπει να αγοραστει και καινουρια ηλεκτρονικη Αν σας δωθουν δυο κλειδια τοτε δοκιμαστε οτι λειτουργουν και τα δυο
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Εκτός απο τα βασικά και τον αξονα του μπροστινού γρανάζιου ειναι κάτι ακόμα που πρέπει να δούμε με προσοχή ;
Θα τσεκάρει όντως ο μάστορας τον άξονα του μπροστινού γραναζιου;
 

takis652

Μέλος
Περιοχή
Κερατσινι
Όνομα
Τακης
Μοτό
aprilia pegaso 650ie
Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω ξανά όλους για την βοήθεια σας πραγματικά όλες οι απόψεις ήταν πολύτιμες ! Εμείς έχουμε κατασταλάξει ανάμεσα σε 2 μηχανάκια ένα 650 του 2001 και ένα 600 του 1999 σήμερα έχουμε κ ραντεβού με το 650 στο συνεργείο για τον πρώτο έλεγχο ! Εκτός απο τα βασικά και τον αξονα του μπροστινού γρανάζιου ειναι κάτι ακόμα που πρέπει να δούμε με προσοχή ;
Σήμερα είδα ενα τρανσαλπ του 2003 με λίγα χλμ. Και καλή τιμή.Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου μήνυμα.:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

MikeFreewind

ADVmike
Περιοχή
ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Όνομα
Μιχαλης
Μοτό
suzuki freewind 650 2002
Σαν κάτοχος freewind που είμαι 2 αυτό που έχω να πω και εγώ δυο λόγια για αυτήν την μηχανή πας παντού το freewind είναι ιδανικό για την πόλη πολύ ελαφρύ δεν καιει πολύ 19λτ ντεπόζιτο 300-330κμ ανάλογα την οδήγηση δεν λέει όχι σε ταξίδια ακόμα και διπλό Γιάννενα - Αθηνα με 140-145 160 τελική αξιόπιστο μοτέρ ίδιο με το dr650 κραδασμοί δεν θα έλεγα και πόλοι για μονοκυλινδρο και με ένα ζευγάρι χωμάτινα λάστιχα πάει καλα και χωμάτινα τερέν υπάρχουν πλέον με 1500ευρω αρκετά καλά!
 

marinospan

Μέλος
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
KAWASAKI KLE 500 2004
HONDA AFRICA TWIN 750 XRV 2002
εγώ καβαλάω τα τελευταία 3 χρόνια το KLE (πρώτη μου μηχανή μετά από παπί) αυτά τα χρόνια έχω κάνει περίπου 25.000 χιλιόμετρα εκ τον οποίων τα περισσότερα είσαι σε ταξίδια. Το μόνο αρνητικό που έχω να πω είναι ότι έχει μικρό ντεπόζιτο (στην αρχή δεν με πείραζε τώρα όμως έχει αρχίσει και μου την δίνει). Τα υπόλοιπα στους περισσότερους είναι γνωστά , αξιόπιστο είναι γιατί δεν μου έχει βγάλει κάτι τρελό αυτό έλλειπε κιόλας γιατί το προσέχω σαν τα μάτια μου. Το ωραίο είναι όταν στις βόλτες που κάνουμε το δώσω σε κάποιον από την παρέα που δεν το έχει ξαναοδηγήσει γιατί στην επόμενη στάση που κάνουμε κατεβαίνει από πάνω της με χαμόγελο έχοντας ζήσει κάτι που σίγουρα δεν το περίμενε ή δεν του έβγαζε αυτή η μηχανή.
 
Top Bottom