KTM 1090-1090R

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Srider τι υψος εχεις?
1.93
Aλλά δεν μου άρεσε εμφανισιακά η ζελατίνα του 1290. Ενώ έχει πολυ καλή κάλυψη από αέρα κ δεν ένιωθα στροβιλισμούς (ξέρω ακούγεται ιδανική), την έβγαλα και έβαλα μια κοντή της Puig.
Δεν μου αρέσουν οι μεγάλες ζελατίνες γενικότερα, οπότε δεν είμαι ο πιο αντικειμενικός,

Αυτή της Puig αν και κοντή ήταν θαυματουργή (για ζελατίνα μιλάω, μην παει ο νους στο πονηρό)



 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
jocker-t εγώ είδα διαφορά σε σχέση με την κοντή μαμα
δεν θέλω να σε επηρεάσω κ στο τέλος να κλαις τα λεφτά σου (αν την αγοράσεις)

άλλοι είδαν διαφορά και τους άρεσε αυτή της τουρατεκ. Μήπως να μίλαγες με Μακαν για δοκιμή; Μιας και γνωρίζω από πρώτο χέρι ότι είναι άκρως εξυπηρετικοί
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
jocker-t εγώ είδα διαφορά σε σχέση με την κοντή μαμα
δεν θέλω να σε επηρεάσω κ στο τέλος να κλαις τα λεφτά σου (αν την αγοράσεις)

άλλοι είδαν διαφορά και τους άρεσε αυτή της τουρατεκ. Μήπως να μίλαγες με Μακαν για δοκιμή; Μιας και γνωρίζω από πρώτο χέρι ότι είναι άκρως εξυπηρετικοί
Δε μ αρεσουν της Τουραtwart ειναι η αληθεια...
Το γουρούνι φαίνεται καλο.
Ειδικά νταρκσμοκμπαντας τιντ.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
1.93
Aλλά δεν μου άρεσε εμφανισιακά η ζελατίνα του 1290. Ενώ έχει πολυ καλή κάλυψη από αέρα κ δεν ένιωθα στροβιλισμούς (ξέρω ακούγεται ιδανική), την έβγαλα και έβαλα μια κοντή της Puig.
Δεν μου αρέσουν οι μεγάλες ζελατίνες γενικότερα, οπότε δεν είμαι ο πιο αντικειμενικός,

Αυτή της Puig αν και κοντή ήταν θαυματουργή (για ζελατίνα μιλάω, μην παει ο νους στο πονηρό)



Κι εγώ δε πολυζόριζομαι με τις μικρές ζελατίνες, μια χαρά μου κάνουν. Πιθανά θα έκανα ακριβώς την ίδια επιλογή με σένα.
 

jean21

Μέλος
Όνομα
jean philippe
Μοτό
vespa 150
Καλησπέρα παιδιά
Για να ετοιμαστούμε μπας και μας αφήσουν ποτέ να βγούμε εξω
Heavy dutie με τα μόνιμα κάγκελα τους όλα τα έξτρα πλας μεταφορικά
Earth explorer από Ελλάδα με κάγκελα givi μισής στροφής με όλα φουλ χοντρικά 100 ευρώ πάνω στο σύνολο πλας μεταφορικά...
Τα σαμάρια τα αφήσαμε εκτός επιλογών γιατί είμαστε 2 άτομα και πιστεύω η βαλίτσα θα βολέψει στα μεγάλα ταξίδια ....
έλιωσα στο διάβασμα αλλά τπτ...
Αν κάποιος έχει κάποια από τα δυο παραπάνω θα ήθελα την γνώμη του ...αν όχι αλλά έχει εικόνα και πάλι θα βοηθήσει..
Καλή δύναμη!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Δεν τον ξερω τον ανθρωπο αλλα δες κι αυτες> GIVI OBK ΠΛΑΙΝΕΣ ΒΑΛΊΤΣΕΣ ΜΕ ΒΆΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΤΜ ADVENTURE . - Car.gr

Ηeavy Duties πολυ ποιοτικη δουλεια, δεν εχω στο ΚΤΜ αλλα εχω ψωνισει για το ΧΤΖ καγκελα μπρος πισω, διπλο σταντ και εχω δει τις βαλιτσες τους απο κοντα, πραγματικα παααρα πολυ καλη δουλεια.

Εarth explorer δεν εχω αποψη αλλα μου φαινονται -προσωπικα παντα- υπερβολικα ακριβες. Τα καγκελα της givi μισης στροφης τα φοραω τωρα , ειναι πιο λεπτο καγκελο απο Τουρατεκ/heavy duties αλλα δεν εχω θεμα. Τα εχω συνδυασει με βαλιτσες απο αυτον εδω> Aluminium panniers - NRTeam
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οι θαμώνες στο advrider ορκίζονται στην ποιότητα των Bumot, εντύπωση μου έκανε όταν ο JVB που έχει κάνει πολλά βίντεος σέρβις για BMW πούλησε τις μαμά βαλίτσες και πήρε Bumot. Η τιμή είναι συμπαθητική.

 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Οι θαμώνες στο advrider ορκίζονται στην ποιότητα των Bumot, εντύπωση μου έκανε όταν ο JVB που έχει κάνει πολλά βίντεος σέρβις για BMW πούλησε τις μαμά βαλίτσες και πήρε Bumot. Η τιμή είναι συμπαθητική.

Περίεργο πάντως όπου δεν βγάζει και για τα 950/990...
 

jean21

Μέλος
Όνομα
jean philippe
Μοτό
vespa 150
Δεν τον ξερω τον ανθρωπο αλλα δες κι αυτες> GIVI OBK ΠΛΑΙΝΕΣ ΒΑΛΊΤΣΕΣ ΜΕ ΒΆΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΤΜ ADVENTURE . - Car.gr

Ηeavy Duties πολυ ποιοτικη δουλεια, δεν εχω στο ΚΤΜ αλλα εχω ψωνισει για το ΧΤΖ καγκελα μπρος πισω, διπλο σταντ και εχω δει τις βαλιτσες τους απο κοντα, πραγματικα παααρα πολυ καλη δουλεια.

Εarth explorer δεν εχω αποψη αλλα μου φαινονται -προσωπικα παντα- υπερβολικα ακριβες. Τα καγκελα της givi μισης στροφης τα φοραω τωρα , ειναι πιο λεπτο καγκελο απο Τουρατεκ/heavy duties αλλα δεν εχω θεμα. Τα εχω συνδυασει με βαλιτσες απο αυτον εδω> Aluminium panniers - NRTeam
Την είδα αυτή την αγγελία η τιμή είναι 300 κάτω από καινούργια....
3 πράγματα με κάνουν να το σκέφτομαι....οι σχάρες δεν βγαίνουν ,σύγκριση givi με heavy κάπως μου φαίνονται καλύτερη κατασκευή οι οι δεύτερες και τέλος έχω την αίσθηση ότι οι givi εξέχουν ποιο πολύ στο άνοιγμα στα πλαγιά από τις heavy...άποψη για τις givi???
 

jean21

Μέλος
Όνομα
jean philippe
Μοτό
vespa 150
Οι θαμώνες στο advrider ορκίζονται στην ποιότητα των Bumot, εντύπωση μου έκανε όταν ο JVB που έχει κάνει πολλά βίντεος σέρβις για BMW πούλησε τις μαμά βαλίτσες και πήρε Bumot. Η τιμή είναι συμπαθητική.

ερχονται ποιο ψηλά απο heavy ....
 

xigo

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
1290SAS-NX650R-SRX
Μόλις πρόσφατα ανακάλυψα και κάτι συμετρικές βάσεις για πίσω απο την hepco becker για τα 1*90..
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Μόλις πρόσφατα ανακάλυψα και κάτι συμετρικές βάσεις για πίσω απο την hepco becker για τα 1*90..
Κάθονται πάρα πολυ ψηλά οι βαλίτσες σε αυτές τις βάσεις. Σε σημείο που ο συνεπιβάτης δεν μπορεί να καθίσει γιατί δεν υπάρχει χώρος. Εννοώ ότι έρχονται στο επίπεδος της σέλας, τόσο ψηλά.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Κάθονται πάρα πολυ ψηλά οι βαλίτσες σε αυτές τις βάσεις. Σε σημείο που ο συνεπιβάτης δεν μπορεί να καθίσει γιατί δεν υπάρχει χώρος. Εννοώ ότι έρχονται στο επίπεδος της σέλας, τόσο ψηλά.
Σωστος, ασε που σηκώνουν και το κεντρο βαρους παρα πολυ ψηλα.
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Ποδια heed, οι καινούργιες πλέον είναι με βάσεις στο πλάι ..ζελατίνα τουρατεκ η ψηλή ...αναμένουμε heave dutie και διπλή σέλα



Sent from my iPhone using Tapatalk
τι λεει η ζελατινα?
Τι υψος εχεις?
 

xigo

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
1290SAS-NX650R-SRX
Κάθονται πάρα πολυ ψηλά οι βαλίτσες σε αυτές τις βάσεις. Σε σημείο που ο συνεπιβάτης δεν μπορεί να καθίσει γιατί δεν υπάρχει χώρος. Εννοώ ότι έρχονται στο επίπεδος της σέλας, τόσο ψηλά.
ΤΟ κέντρο βάρους το καταλαβαίνω. Αλλά ισχύει όντως ότι ενοχλούν τον συνεπιβάτη; ή οπτικά όπως φαίνονται;
από φωτογραφίες έχω καταλάβει πως δεν ενοχλούν πάντως τα κάγκελα. Οι βαλίτσες αν ανεβαίνουν αρκετά ψηλά, πολύ πιθανόν.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
ΤΟ κέντρο βάρους το καταλαβαίνω. Αλλά ισχύει όντως ότι ενοχλούν τον συνεπιβάτη; ή οπτικά όπως φαίνονται;
από φωτογραφίες έχω καταλάβει πως δεν ενοχλούν πάντως τα κάγκελα. Οι βαλίτσες αν ανεβαίνουν αρκετά ψηλά, πολύ πιθανόν.
Eιναι τραγικα ψηλα.

 
Top Bottom