KTM 1290 super adv R...2017

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
εξω ξερω οτι τραβαω κατι αλματα σε κατι γραμμες τρενου και το εργαλειο προσγειωνετε τζαμι........
στα 950-990 αμα ειχε μοχλικο για να χωρεσει το ψαλιδι, θα εφτανε στη αφρικη για να χωρεσει 18αρα ζαντα-γουβα αμορτισερ-γεφυρα ψαλιδιου..
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Η αληθεια ειναι οτι με το 990 βλεπω τις γραμμες του τρενου με αλλο ματι!:)

pds λοιπον πιο αποτομη συμπερηφορα, λιγοτερη συντηρηση

μοχλικο πιο γλυκο στις ανωμαλιες (οποιες και αν ειναι αυτες):wacky:
 

tuareg

Μέλος
Περιοχή
Santorini
Όνομα
Spiros Progoulakis
Μοτό
BMW R 1200 GSA
Ξέρουμε τιμές, για τα καινούργια μοντέλα? Και στο 1290SA λογικά θα πέσει λίγο η τιμή του?? Άντε να παίρνουμε σειρά? Πολύ το ζαχαρωνω ρε παιδιά, για πείτε καμία γνώμη?
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Δεν ξέρω τιμές αλλά δες μερικές φωτογραφίες ΕΔΩ από τα γυρίσματα στο Μαρόκο!
Θα το ζαχαρώνεις ακόμη περισσότερο!

Μερικές έτσι για δείγμα:

Καλημέρα παρεπιμπτόντως με καφεδάκι:






 

tuareg

Μέλος
Περιοχή
Santorini
Όνομα
Spiros Progoulakis
Μοτό
BMW R 1200 GSA
Δεν ξέρω τιμές αλλά δες μερικές φωτογραφίες ΕΔΩ από τα γυρίσματα στο Μαρόκο!
Θα το ζαχαρώνεις ακόμη περισσότερο!

Μερικές έτσι για δείγμα:

Καλημέρα παρεπιμπτόντως με καφεδάκι:

Καλημερα, και σε ευχαριστω που θα με κανεις να μην κοιμαμαι:)
Το μοντελο που μου αρεσει, ειναι το δικο σου. Θελω να εχει αρκετη προστασια απο αερα!! δεν ειμαι και πολυ χωματινος!
Πως ειναι σε αυτον τον τομεα??
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Καλημερα, και σε ευχαριστω που θα με κανεις να μην κοιμαμαι:)
Το μοντελο που μου αρεσει, ειναι το δικο σου. Θελω να εχει αρκετη προστασια απο αερα!! δεν ειμαι και πολυ χωματινος!
Πως ειναι σε αυτον τον τομεα??
Επειδή βλέπω ότι έχεις 1200 GSA (είχα και εγώ το αερόψυκτο οπότε μπορώ να συγκρίνω - 1.93 το ύψος μου): το 1290SA δεν είναι GSA σε αυτόν τον τομέα.
Είναι πολύ καλύτερο από το 1190 αλλά δεν φτάνει το GSA στον τομέα κάλυψης από αέρα.
Νομίζω πως πρέπει να κάνεις ένα τεστ ράιντ. Το 1290SA θα σε κερδίσει λόγω κινητήρα, αναρτήσεων και φρένων. Επίσης το αισθάνομαι αρκετά πιο ελαφρύ από το GSA.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Νομίζω πως πρέπει να κάνεις ένα τεστ ράιντ.
Αυτο λεγεται και Συσταση Απειλης και εντασσεται στον Αντιτρομοκρατικο Νόμο...ας ειμαστε πιο προσεκτικοι σε οσα γραφουμε...:D


































...με άλλα λογια...ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ τεστ ride αν ο Τραπεζικος σου Λογαριασμος διαφωνεί :wacky::banghead::hungover:...ειναι το γ@μημενο ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ σοβαροτατος!!!:UH:
 

tuareg

Μέλος
Περιοχή
Santorini
Όνομα
Spiros Progoulakis
Μοτό
BMW R 1200 GSA
χα, χα με αυτην την μασκα, το πολυ πολυ να βλεπω εφιαλτες :pointu::pointu::pointu:

Επειδή βλέπω ότι έχεις 1200 GSA (είχα και εγώ το αερόψυκτο οπότε μπορώ να συγκρίνω - 1.93 το ύψος μου): το 1290SA δεν είναι GSA σε αυτόν τον τομέα.
Είναι πολύ καλύτερο από το 1190 αλλά δεν φτάνει το GSA στον τομέα κάλυψης από αέρα.
Νομίζω πως πρέπει να κάνεις ένα τεστ ράιντ. Το 1290SA θα σε κερδίσει λόγω κινητήρα, αναρτήσεων και φρένων. Επίσης το αισθάνομαι αρκετά πιο ελαφρύ από το GSA.
@Srider σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση! Σιγουρα πριν οποιαδηποτε κινηση, θα το οδηγησω!!
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
το 1090 ειναι ο διαδοχος του 990.....
Θεωρητικα και απο αποψη κυβισμου ναι, γιατι τo 1290R ειναι νομιζω too much, στα 1290 οπως ξαναγραψα νομιζω οτι θα παιξει δυνατα το 1290T με τους ακτινωτους 19/17. Αλλα αν βγει το 800αρι, τοτε το 1090 ισως βρεθει σε limboland, συμπιεσμενο αναμεσα σε ενα πιο χωματερο και ελαφροτερο μηχανακι και στα 1290, ειδωμεν..
 
Top Bottom