KTM 690 smc + enduro

lepetymniotis

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Μυτιλήνη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ktm 690 adventure
Στο δικο μου κανανε ρυθμιση στο tps με διαγνωστικο και ειναι μια χαρα τωρα .

Σημερα ειχα αδεια και βαλαμε τα ρεζερβουαρ evo1 απο την rally-raidproducts , εκατσαν μια χαρα! χρονος εγκαταστασης περιπου 1,5 ωρα , δυο ατομα .
Φοράει after market εξάτμιση;
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Θα ανεβάσω φωτό μέσα στις επόμενες μέρες , τις χρωστάω .
Σημερα ειχα αδεια και βαλαμε τα ρεζερβουαρ evo1 απο την rally-raidproducts , εκατσαν μια χαρα! χρονος εγκαταστασης περιπου 1,5 ωρα , δυο ατομα .
Να μην ξεχνιόμαστε ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Γιατί θες οπωσδήποτε άλλο φίλτρο και πρόγραμμα για να δουλεύει καλυτερα.
Στο δικό μου έχω το πρόγραμμα evo1 με κάποια τροποποίηση και φίλτρο kn ru 1750.
Οταν το ξαναφεραμε στο εργοστασιακο σταδιο μετα βαλαμε προγραμμα akrapovic-ktm , φιλτρο νομιζω ειναι το εργοστασιακο , θα κοιταξω το φιλτρο που εχεις βαλει ,φανταζομαι θα εχει διαφορα απο το εργοστασιακο ?
 

lepetymniotis

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Μυτιλήνη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ktm 690 adventure
Οταν το ξαναφεραμε στο εργοστασιακο σταδιο μετα βαλαμε προγραμμα akrapovic-ktm , φιλτρο νομιζω ειναι το εργοστασιακο , θα κοιταξω το φιλτρο που εχεις βαλει ,φανταζομαι θα εχει διαφορα απο το εργοστασιακο ?
Το φίλτρο που έχω βάλει καταργεί το φιλτροκούτι και τη βαλβίδα SAS, επίσης ειναι πολυ πιο ελεύθερης ροής αέρα.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
@lepetymniotis Σε ευχαριστω για τη βοηθεια που μου δινεις !!!Ειναι ωραιο να υπαρχουν τετοια θεματα και για τους μελλοντικους κατοχους .
 

lepetymniotis

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Μυτιλήνη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ktm 690 adventure
@lepetymniotis Σε ευχαριστω για τη βοηθεια που μου δινεις !!!Ειναι ωραιο να υπαρχουν τετοια θεματα και για τους μελλοντικους κατοχους .
Ότι θες ρωτά......έχω φάει αρκετές ώρες μελέτης.
 

lepetymniotis

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Μυτιλήνη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ktm 690 adventure
Οι σκόνες κλπ σωματίδια φιλτράρονται σωστά με αυτό το set up?
Ειναι πιο ελεύθερο με ότι αυτο συνεπάγεται αλλά υπάρχει κάλυμμα για αυτο το φίλτρο το οποίο ειναι αυτο:








Στο δικό μου τυλίγω ένα κομμάτι λεπτού foam όταν πηγαίνω χώμα (μετά το ξανά βγάζω) ώστε τα διαστήματα καθαρισμού να ειναι πιο αραιά και μάλλον..... προστατεύω και τον κινητήρα κατα κάποιο τρόπο.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Τη σκόνη μιά χαρά την κρατάει ακόμα κ σκέτο ,αρκεί να είναι καλολαδωμένο και να καθαρίζεται ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ.
Mε την κ@πwτ@ είναι καλύτερα τα πράγματα ,κι αν έχεις 2 (μιά καθαρή κ μιά επάνω) ακόμα καλύτερα.

Με τα νερά τι κάνεις όμως;
Πορεία με Βροχή - περάσματα απο ποτάμι - πέσιμο σε ποτάμι - μεγάλες λασπολακούβες - βουτιά σε λασπολακούβα - πλύσιμο με πιεστικό - ... ?
 

lepetymniotis

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Μυτιλήνη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ktm 690 adventure
Τη σκόνη μιά χαρά την κρατάει ακόμα κ σκέτο ,αρκεί να είναι καλολαδωμένο και να καθαρίζεται ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ.
Mε την κ@πwτ@ είναι καλύτερα τα πράγματα ,κι αν έχεις 2 (μιά καθαρή κ μιά επάνω) ακόμα καλύτερα.

Με τα νερά τι κάνεις όμως;
Πορεία με Βροχή - περάσματα απο ποτάμι - πέσιμο σε ποτάμι - μεγάλες λασπολακούβες - βουτιά σε λασπολακούβα - πλύσιμο με πιεστικό - ... ?
Στο δικό μου έχω το παρακάτω set up στο φίλτρο (δηλ μαζί με τις αναθυμιάσεις λαδιού), και είμαι υπό μελέτη για μια παρόμοια εργαλειοθήκη η οποία θα προστατεύει μπροστά για νερά.

Τώρα αν πέσει μέσα σε ποτάμι..........νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα, αλλιώς........
 
Top Bottom