KTM 790 Adventure

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Εδώ όλες οι φωτογραφίες που έχει ανεβάσει ο τοπικός αντιπρόσωπος - για να έχουμε να χαζεύουμε και να ονειρευόμαστε:





































Όταν έρθει η R έκδοση θα ανεβάσω τις φωτογραφίες




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έχει πολύ ιδιαίτερη αισθητική.
Προσωπικά δε μου αρέσει καθόλου.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Έχει πολύ ιδιαίτερη αισθητική.
Προσωπικά δε μου αρέσει καθόλου.
Ειδικα το απλο γαμωτο στο εμπρος μερος ειναι πολυ παραξενο ! Το R απο την αλλη με το ψηλο φτερο καπως γεμιζει το κενο που υπαρχει εκει αλλα εξακολουθεί οπως λες και συμφωνω η αισθητική ειναι ιδιαίτερη . Ισως το συνηθίσουμε οσο το βλεπουμε ισως και οχι. Θα δουμε
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Ειδικα το απλο γαμωτο στο εμπρος μερος ειναι πολυ παραξενο ! Το R απο την αλλη με το ψηλο φτερο καπως γεμιζει το κενο που υπαρχει εκει αλλα εξακολουθεί οπως λες και συμφωνω η αισθητική ειναι ιδιαίτερη . Ισως το συνηθίσουμε οσο το βλεπουμε ισως και οχι. Θα δουμε
Γενικά η αισθητική των ΚΤΜ των τελευταίων χρόνων δε ΜΟΥ αρέσει με την πρώτη ματιά, είναι κάτι που "χωνεύεται" με τον καιρό...
Το 790R παρότι δε μου άρεσε αρχικά (όπως πχ το Tenere700 - αισθητικά καθαρά), το έχω χωνέψει ήδη και μάλιστα κάποιες λεπτομέρειές του μου αρέσουν πολύ!
Το απλό 790 όμως δεν χωνεύεται (και ούτε πρόκειται) με τίποτα!!! :hungover:

Προσωπική γνώμη πάντα...
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Γενικά η αισθητική των ΚΤΜ των τελευταίων χρόνων δε ΜΟΥ αρέσει με την πρώτη ματιά, είναι κάτι που "χωνεύεται" με τον καιρό...
Το 790R παρότι δε μου άρεσε αρχικά (όπως πχ το Tenere700 - αισθητικά καθαρά), το έχω χωνέψει ήδη και μάλιστα κάποιες λεπτομέρειές του μου αρέσουν πολύ!
Το απλό 790 όμως δεν χωνεύεται (και ούτε πρόκειται) με τίποτα!!! :hungover:

Προσωπική γνώμη πάντα...
Συμφωνω!
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Για νέα σχεδίαση μοντέλου και όχι upgrade παλιού νομίζω ότι δεν τα κατάφεραν πολυ καλά.
Άποψη μου πρέπει να γεμίσει λίγο το κενό κάτω από την alien μάσκα και να αδειάσει αρκετά χαμηλά στα ρεζερβουάρ του που δεν μπορώ να τα βλέπω.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Για νέα σχεδίαση μοντέλου και όχι upgrade παλιού νομίζω ότι δεν τα κατάφεραν πολυ καλά.
Άποψη μου πρέπει να γεμίσει λίγο το κενό κάτω από την alien μάσκα και να αδειάσει αρκετά χαμηλά στα ρεζερβουάρ του που δεν μπορώ να τα βλέπω.
Ναι ,καλά ,τα βΖιά της χοντρής σου ,χαίρεσαι να τα γλιέπς ,κ σε χαλάσαν τα βΖιά της λυγερόκορμης.:hh:
Βρεϊ αϊ.....:p
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Ναι ,καλά ,τα βΖιά της χοντρής σου ,χαίρεσαι να τα γλιέπς ,κ σε χαλάσαν τα βΖιά της λυγερόκορμης.:hh:
Βρεϊ αϊ.....:p
Εχει διαφορα γατουλη......της γερμανιδας ειναι σαν της.....Κλωντιας Σιφερ......ενω της αυστριακης σαν συζυγος αφρικανου φυλαρχου με 10 παιδια !!!!!
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Όντως είναι ιδιαίτερο, με περίεργη κατανομή των όγκων, δεν το λες άσχημο όμως. Συνήθως, από κοντά πάντα είναι πιο ωραία τα νέα μηχανάκια...
Πάντως φαίνεται πολύ πλατύ χαμηλά στα ρεζερβουάρ, αν βάλεις και κάνα κάγκελο πως θα είναι? Να είναι πιο φαρδύ από 950/990? Ίσως ξεγελάει ότι είναι πιο λεπτό στο πάνω μέρος.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όλα τα καινοτόμα μέχρι να τα συνηθίσει το μάτι φαίνονται "κάπως".
Σε γενικές ματιές όμως είναι κουκλί....
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Eμένα-Ναι ,το μ.ονο που με χαλάει ,είναι το κόστος απόκτησης.
Οχι οτι δεν τ'αξίζει ,συγκριτικά πάντα με τον ανταγωνισμό της κατηγορίας.
Κατά τ'άλλα ,το'παιρνα αύριο.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Τα χαμηλα ντεποζιτα και τo καμπυλο ψυγειο το κανουν να φαινεται ετσι.

Αμα το εβγαζε 19-17 θα εκραζαν ολοι "α, δεν ειναι τρου αντβε" , "το Τ700 εχει 21-18" κτλ κτλ.
Όντως είναι ιδιαίτερο, με περίεργη κατανομή των όγκων, δεν το λες άσχημο όμως. Συνήθως, από κοντά πάντα είναι πιο ωραία τα νέα μηχανάκια...
Πάντως φαίνεται πολύ πλατύ χαμηλά στα ρεζερβουάρ, αν βάλεις και κάνα κάγκελο πως θα είναι? Να είναι πιο φαρδύ από 950/990? Ίσως ξεγελάει ότι είναι πιο λεπτό στο πάνω μέρος.
Σύμφωνα με την ΚΤΜ δε χρειαζεται επιπλεον καγκελα, γι'αυτό ειναι ετσι εκει κατω. Γλυτωνεις και τα επιπλεον κιλα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εδώ ας πούμε φαίνεται πραγματικά όμορφο. Προφανώς είναι μελετημένη η γωνία λήψης. Όπου αλλού τα χαμηλά ντεπόζιτα φαίνονται υπερβολικά σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα της μηχανής. Πάντως όπως ειπώθηκε και από άλλους, πρέπει να δούμε τη μηχανή από κοντά για να ξέρουμε αν πραγματικά μας αρέσει ή όχι.

 
Τελευταία επεξεργασία:

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Εδώ ας πούμε φαίνεται πραγματικά όμορφο. Προφανώς είναι μελετημένη η γωνία λήψης. Όπου αλλού τα χαμηλά ντεπόζιτα φαίνονται υπερβολικά σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα της μηχανής. Πάντως όπως ειπώθηκε και από άλλους, πρέπει να δούμε τη μηχανή από κοντά για να ξέρουμε αν πραγματικά μας αρέσει ή όχι.

Οντως εδω φαινεται τουμπανο και ομορφο σε γενικες γραμμες!
Σιγουρα η γωνια και ο τροπος λήψης μιας φωτογραφιας παιζει καθοριστικό ρολο στο να πουμε μας αρεσει η οχι μια μοτοσυκλετα. Σε οσα μηχανακια εχω αλλαξει έως σημερα εχω φωτογραφιες που τα κανουν να δειχνουν σουπερ ντουπερ ουαου και εχω και αλλες που τα κοιτας και κατι σε χαλαει. Ισχυει για ΟΛΑ .
 
Top Bottom