New Africa, prototype...and true adventure...As Honda says...

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Κι εκεί που λες ότι βλέποντας τις πωλήσεις στην Ελλάδα θα παίξει κάποια μείωση τιμής, έρχεται ο Σαρακακης και την ανεβάζει μια 300ρουμπα, έτσι γιατί μπορεί :tzt:

15000 πλέον η βασική έκδοση με Abs, (από 14700) και 15300 αν διαλέξεις τα special χρώματα, χωρίς διπλή στεκα μην ξεχνιόμαστε :wacky:

http://mototriti.gr/data/news/preview_news/Nees-times-Honda-Poso-tha-kostizoyn-ta-nea-montela-toy-Big-H_113408.asp
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09


Ο Νότης μετράει, 120 το μπουκάλι σπέσιαλ, τι τρακοσαρούμπες μας λες ρε παιδί; :D


Hint...ο Σφακιανάκης δεν φέρνει Honda :p
Με μπέρδεψε ο αρχων της νύχτας, είχα βάλει ένα σκατς και στο background Νότη :p
O Σαρακακης λοιπόν :D

Έχει πέσει τόσο η τιμή του άρχοντα; Στα 180 τον είχα αφήσει :eek:
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Με μπέρδεψε ο αρχων της νύχτας, είχα βάλει ένα σκατς και στο background Νότη :p
O Σαρακακης λοιπόν :D

Έχει πέσει τόσο η τιμή του άρχοντα; Στα 180 τον είχα αφήσει :eek:
Ωραίος...

Όταν τον είχες αφήσει, δεν είχαμε κρίση και εγώ καβαλούσα μεγάλο BMW :D
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
69 σελιδες,θα χασω τη μπαλα.
επεσε στο χερι μου ενα ζευγαρι ελαστικα μεταχειρω απο αυτα που φοραει το αφρικα.
dunlop trailmax d610 με δεικτη ταχυτητας H...
σπανια διακοσαριζω,οποτε μας κανει να περασουμε κανα 5μηνο.
τι λενε παιδια εσεις που εχετε το εργαλειο?
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
69 σελιδες,θα χασω τη μπαλα.
επεσε στο χερι μου ενα ζευγαρι ελαστικα μεταχειρω απο αυτα που φοραει το αφρικα.
dunlop trailmax d610 με δεικτη ταχυτητας H...
σπανια διακοσαριζω,οποτε μας κανει να περασουμε κανα 5μηνο.
τι λενε παιδια εσεις που εχετε το εργαλειο?
Το λαστιχο ειναι πολυ καλο σε στεγνη ασφαλτο οταν ειναι καινουργιο αλλα εχει θεμα στο βρεγμενο, εχει γινει ντορος σε ξενα φορουμ και το διαπιστωσα κι'εγω στα 600χμ που εχω κανει με το μηχανακι. Αλλα ο @GGS μου ελεγε οτι μετα τα 5000χμ πεφτει η αποδοση του και γλυστραει παντου. Αν εισουνα Αθηνα θαλεγα σιγουρα οχι καθως δεν κανει για "ασφαλτο καθρεφτη", πιθανα σε Ελληνικους επαρχιακους να ειναι ok. Ας πει και ο Κωσταντινος @onroad που τα αλλαξε σχεδον με το καλημερα καθως χρησιμοποιει το μηχανακι κυριως στην Αθηνα.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Τα λάστιχα εχουν την τάση να γλιστράνε όλη την ωρα , μετά τα 5000km δεν πατάνε πουθενά , στο άνοιγμα του γκαζιού με το traction στο 2 - χάνεις τον έλεγχο .
Η άποψη μου ειναι για μεσα στην πόλη και απο κοντινό επαρχιακό .
Βρεγμένο και στεγνό .

Τα άλλαξα με τα pirelli mt90 και βρήκα την υγεία μου .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Το λαστιχο ειναι πολυ καλο σε στεγνη ασφαλτο οταν ειναι καινουργιο αλλα εχει θεμα στο βρεγμενο, εχει γινει ντορος σε ξενα φορουμ και το διαπιστωσα κι'εγω στα 600χμ που εχω κανει με το μηχανακι. Αλλα ο @GGS μου ελεγε οτι μετα τα 5000χμ πεφτει η αποδοση του και γλυστραει παντου. Αν εισουνα Αθηνα θαλεγα σιγουρα οχι καθως δεν κανει για "ασφαλτο καθρεφτη", πιθανα σε Ελληνικους επαρχιακους να ειναι ok. Ας πει και ο Κωσταντινος @onroad που τα αλλαξε σχεδον με το καλημερα καθως χρησιμοποιει το μηχανακι κυριως στην Αθηνα.
ευχαριστω γιωργο
Τα λάστιχα εχουν την τάση να γλιστράνε όλη την ωρα , μετά τα 5000km δεν πατάνε πουθενά , στο άνοιγμα του γκαζιού με το traction στο 2 - χάνεις τον έλεγχο .
Η άποψη μου ειναι για μεσα στην πόλη και απο κοντινό επαρχιακό .
Βρεγμένο και στεγνό .

Τα άλλαξα με τα pirelli mt90 και βρήκα την υγεία μου .


Sent from my iPhone using Tapatalk
ευχαριστω κωστα
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Αληθεια αναρωτιεμαι αν η dunlop που συνεργαζεται προφανως με την honda τα λαστιχα που προοριζονται για τα καινουρια ειναι "κατωτερης" ποιοτητας ( μικροτερη διαρκεια ζωης).
Παντως εγω που τα εστριψα για τα καλα ( οχι βρεγμενο) δεν μου εδωσαν σημαδια ανασφαλειας. Αν και κανα δυο φορες ανεργοποιηθηκε το ΑBS γρηγορα.Οσο πανε λοιπον και χαλαρα μεχρι να βαλουμε 50-50 τον Μαιο...
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Παντως εγω που τα εστριψα για τα καλα ( οχι βρεγμενο) δεν μου εδωσαν σημαδια ανασφαλειας. Αν και κανα δυο φορες ανεργοποιηθηκε το ΑBS γρηγορα.Οσο πανε λοιπον και χαλαρα μεχρι να βαλουμε 50-50 τον Μαιο...
Δεν τοχα παρει χαμπαρι γιατι δεν ειδα καποιο σχετικο ποσταρισμα Δημητρη αλλα βλεπω εκανες τη μεταβαση στο Αφρικα 1000 και μαλιστα τρικολορ σαν το δικο μου! :yew: Καλοταξιδο, καλολασπωτο, παντα ορθιος κλπ κλπ :friendship: :friendship:
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Δεν τοχα παρει χαμπαρι γιατι δεν ειδα καποιο σχετικο ποσταρισμα Δημητρη αλλα βλεπω εκανες τη μεταβαση στο Αφρικα 1000 και μαλιστα τρικολορ σαν το δικο μου! :yew: Καλοταξιδο, καλολασπωτο, παντα ορθιος κλπ κλπ :friendship: :friendship:
Εκανα αγορα ινκογνητο..:secret:
Παντως ευχαριστω για τις ευχες. Να ειμαστε καλα ολοι να χαιρομαστε τα μοτορια μας.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Εκανα αγορα ινκογνητο..:secret:
Παντως ευχαριστω για τις ευχες. Να ειμαστε καλα ολοι να χαιρομαστε τα μοτορια μας.
Να το χαίρεσαι το εργαλείο και πάντα όμορφες περιπέτειες .


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Top Bottom