OsmAnd - δυνατοτητες, ρυθμισεις, παραμετροποιηση

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
καταφερες να κατεβασεις offline satellite maps ?
Προσπαθώ να κατεβάσω όλη την Ελλάδα, κάπου 200GB αλλά ή κολάι ή πάει πολύ αργά. Μπορεί να τα έχει κατεβάσει μέχρι το πρωί.:D
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Προσπαθώ να κατεβάσω όλη την Ελλάδα, κάπου 200GB αλλά ή κολάι ή πάει πολύ αργά. Μπορεί να τα έχει κατεβάσει μέχρι το πρωί.:D
Το εθνικο κτηματολογιο, μολις τελειωσεις με το κατεβασμα, παιζει να εχει πιο λιγους χαρτες απο εσενα!!! :ha
 

VISION

Μέλος
Όνομα
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 1090
στο πρωτο θα απαντησω για τον εαυτο μου, δεν ειμαι εταιρεια. Εχω αλλες αναγκες στην πλοηγηση και ευτυχως τις εχω λυσει χαρη στο αποτελεσμα ξενων εταιρειων με παγκοσμια αποδοχη.

το δευτερο, μπορω να πω οτι ακουγεται λογικο. Ομως πρεπει να ειναι σε μικρο ποσοστο των χαρτογραφικων δεδομενων. Εχουν δεδομενα απο τους osm, εχουν απο τους υπαλληλους τους, απο ορειβατικους συλλογους, απο ιδιωτες, κτλ. Αυτα μου εχουν πει εγκυρες πηγες.
Με πολύ ενδιαφέρον θα ήθελα να μάθω τι συσκευή χρησιμοποιείς.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Σε 8 ώρες έχει κατεβάσει 12 GB, θα κάνει δυο-τρεις μέρες να κατεβάσει όλη την Ελλάδα σε zoom μέχρι 17 στη δορυφορική εικόνα της Microsoft.
19 είναι το μέγιστο zoom και θέλει διπλάσια χωρητικότητα. Αλλά το 19 είναι πλασματικό, δεν ισχύει για όλη την Ελλάδα, είναι πραγματικό μόνο σε αστικά κέντρα. Στα βουνά το πραγματικό zoom είναι μέχρι 17 ή 18.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Το εθνικο κτηματολογιο, μολις τελειωσεις με το κατεβασμα, παιζει να εχει πιο λιγους χαρτες απο εσενα!!! :ha
Έχω περισσότερους χάρτες από το κτηματολόγιο, γιατί το κτηματολόγιο έχει μόνο την Ελλάδα, εγώ έχω και άλλες χώρες.:D
 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
Επίσης δεν μπορεί να φορτώσει χάρτες .kmz, όπως τους χάρτες της Ανάβασης.
σε αυτο ισως να ειναι ετσι, αφου δεν το εχω ψαξει. Ομως για οσους δεν ειδαν τα λινκ που εχω στο πρωτο ποστ, η εφαρμογη κανει τα παρακατω



 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
osmand 4.5.9 beta

μετα την επισημη κυκλοφορια της 4.5.8 και τα προβληματα που προφανως βρεθηκαν απο το συνολο των κατοχων της εφαρμογης, η εταιρεια προσπαθει να τα διορθωσει
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Πώς μπορώ να βρω το legend του κάθε χάρτη;



Στάλθηκε από το mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Εννοούσα αυτό.


Στάλθηκε από το mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μπήκα να χαζέψω λίγο


OsmAnd+ and Maps+ are completely identical in their feature sets.


Γιατί δύο "ίδια" προϊόντα...
 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
Μπήκα να χαζέψω λίγο

OsmAnd+ and Maps+ are completely identical in their feature sets.

Γιατί δύο "ίδια" προϊόντα...
αυτο δεν ειναι ουτε αληθεια, ουτε ψεματα. Ισχυει οταν το Νο2 προιον, υπαρχει σε συνδρομη. Δηλαδη για περιορισμενο διαστημα. Μετα, μπορει να ξαναγινει πχ σε 3 χρονια ή ποτε. Το αν συμφερει τον καταναλωτη ..... εκεινος ξερει.
 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
OsmAnd 4.5.9 - προβλημα

μπορει καποιος που εχει αυτη την εκδοση να δοκιμασει αν λειτουργει η εφαρμογη σε full screen ?
- παμε σε καποιο profile πχ πεζος και επιλεγουμε General settings - Fullscreen mode > ΟΝ
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
OsmAnd 4.5.9 - προβλημα

μπορει καποιος που εχει αυτη την εκδοση να δοκιμασει αν λειτουργει η εφαρμογη σε full screen ?
- παμε σε καποιο profile πχ πεζος και επιλεγουμε General settings - Fullscreen mode > ΟΝ
Σε android 8 , και έκδοση 4.5.9 παίζει κανονικά.
 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
Σε android 8 , και έκδοση 4.5.9 παίζει κανονικά.
αν καταλαβα καλα, με αυτη την ρυθμιση στην δικη σου συσκευη μπορεις και βλεπεις τον χαρτη εντος της επανω μπαρας του android , εκει που ειναι η ωρα, η μπαταρια, τα icons του σηματος κινητης, κτλ. Σωστα ?
 

tomBrast

Μέλος
Όνομα
ΘΩΜΑΣ
Μοτό
ΤΕΝΕRE 700
Σε android 12, έκδοση 4.5.9 επίσης δουλεύει κανονικά το full screen.
Με απλό tab στην οθόνη.


Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom