Quiz...ευχαριστο & δυνατο...

Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Θα ξεκινήσω με κάτι "γιορτινό"

" Πάει το παλιό το stroma,
Ας γιορτάσουμε παιδιαααά,
Ήρθε ο Allen με τα δώρα,
Με την άσπρη Αυστριακιά"


Θες ότι ήρθε το πλήρωμα του χρόνου, θες ότι ο καιρός γαρ εγγύς, θες ότι το καλό το παλληκάρι ξέρει και άλλο μονοπάτι(χωμάτινο κατά προτίμηση) το πιστό μαύρο vstrom του @Dinos MEC έφτασε τα όρια χρήσης του από τον ιδιοκτήτη του. Πιστός συνοδοιπόρος του τα τελευταία 8 χρόνια, ακόμα θυμάμαι τη διαδρομή που το φέραμε από Λάρισα-Πάτρα, τον υπερκάλυψε οδηγικά σε ότι και αν του ζήτησε,θες άσφαλτο,θες χώμα του έκανε όλα τα χατήρια. Τα χιλιόμετρα που του φόρτωσε του τα ανταπέδωσε πίσω σε εμπειρίες. Και οι εμπειρίες αυτές τον έκαναν να καταλάβει ότι ήθελε κάτι άλλο.....
Τι θα ήταν αυτό το άλλο? Η απόφαση ήταν καιρό στο μυαλό του. Κρατάω μόνο μια κουβέντα του στο δρόμο της επιστροφής από Κόρινθο προς Πάτρα
- Ειναί ωραίο να πραγματοποιείς κάποια από τα όνειρα σου.....
Και μιας που γίναμε ρομαντικοί και πριν μας πάρουν τα ζουμιά πάρτε την πρώτη φώτο.

Δεν ξέρω αν ο @Dinos MEC κοιμήθηκε την πρώτη βραδυά μαζί με τα αστέρια ή κάτω από αυτά το μόνο σίγουρο είναι ότι την έβγαλε σ΄ένα καναπέ που έχει στο γκαράζ. Το πρωί που τον βρήκα προσπάθησα με ένα λοστό να του ξεκολλήσω το χαμόγελο....

Την Αυστριακιά Λαίδη την γνωρίζετε οι περισσότεροι εδώ πέρα οπως και τον Θανάση @allen . Με αυτα και με αυτά η αγορά της συγκεκριμένης ψηλοκάπουλης ευρωπαίας ήταν μονόδρομος....
Τα στείρα διαδικαστικά τελείωσαν και έδωσαν τη θέση τους σε καφέδες ψυχανάλυσης και φαγοπότια εορτασμού της νεοαποκτηθείσας.

Εδώ ο καινούριος περήφανος ιδιοκτήτης


To πρώτο αναμνηστικό δώρο του @allen στον @Dinos MEC ήταν ένα σκοινί χμμμμμμμμμ... τι να θέλει να πει ο ποιητής:thinking:

Ρέντι του ρεις και κλαπατσίμπαλα.....


Οι καινούριες φιλενάδες θέλουν λίγο χρόνο μόνες τους για να γνωριστούν....


Επειδή η Αυστριακιά νύφη είχε και προίκα η τριχιά και και η μονωτική έδωσαν ρεσιτάλ, γνωριμη εικόνα βέβαια για ευρω-πέους...

Άλλη μια γνώριμη εικόνα για κατόχους περτικαλοειδών.... @Dinos MEC κοίτα να το συνηθίσεις.....


Τα τακούνια της κυρίας δε χωράγανε γιατί φορούσε ήδη τις εσπαντρίγιες της οπότε τα φορτώσαμε αρχικά στην africa και κατόπιν σε εμένα. Κάτσε να δεις πως λένε το ανθρωπάκι της michellin..... A ναι Bibendum...


Καθοδόν για Patrasso



Και finally στην καινούρια της φωλιά... Για κάτσε να δω μου πάει??????? Βρε λες, εεε,μπααααα. Είπαμε Africa RuleZZZZZZZ.



Καλοτάξιδη, προπάντων Καλολάσπωτη
Χάρηκα πολύ , που σε τέτοια αλισβερίσια γνωρίζεις και ανθρώπους σαν τον Θανάση @allen
Όση χαρά πήρε ο @Dinos MEC άλλη τόση πήρα και εγώ αφού εκτός από "κολλητός" φίλος είναι και το " οδηγικό" μου έτερο ήμισυ σε ασφάλτους, χώματα, βούνα, λαγκάδια κτλ κτλ.
Καλά να είμαστε,βενζίνη να χουμε να χαιρόμαστε τις μηχανες μας και τη φύση....
Ραντεβού λοιπόν εκεί έξω....
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
@Dinos MEC

Καλολάσπωτο το εργαλείο πορτοκαλί αδερφε!

Πήρες το καλύτερο μηχάνημα από το καλύτερο παλικάρι!

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

chaosm

Μέλος
Δεν είναι πορτοκαλί όμως. Χαχα. Με γεια
@Dinos MEC

Καλολάσπωτο το εργαλείο πορτοκαλί αδερφε!

Πήρες το καλύτερο μηχάνημα από το καλύτερο παλικάρι!

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
@#melatos_kariolis (MisThe) Μελατε ΚΑΡΓΙΟΛΗ πολυ καλα τα ειπες....και ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ στον Ντινο...και ΚΑΛΟΦΑΓΩΤΑ στον Θαναση...αλλά ρε...ΚΑΡΓΙΟΛΗ...δηλαδη ΡΕ ΚΑΡΓΙΟΛΗ για την ΠΡΟΞΕΝΗΤΡΑ δεν ειπες κουβεντα...μνι...ε μνι...:prft::inlove::inlove::inlove:...αγαπη μονο ρε!!!Αλλά εννοια σου θα πω σε καποιον φιλο μας μεγαααααλο karioli...να ανεβασει ολα τα Βινδεο που...κρασαρανε...ως χθες....:plqtr:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
@Dinos MEC Ντινακο...απο την αρχη της αγοραπωλησιας εχω ενα ερωτημα ρε φιλε...και θελω απαντηση οταν δεις το μηνυμα(@#melatos_kariolis (MisThe) φροντισε ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ...χεχε :cool: ) ...πώς και πηρες αλλο χρωμα και δεν πηρες κανενα ωραιο ΜΠΛΕ ???:plqtr:
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
@Dinos MEC Ντινακο...απο την αρχη της αγοραπωλησιας εχω ενα ερωτημα ρε φιλε...και θελω απαντηση οταν δεις το μηνυμα(@#melatos_kariolis (MisThe) φροντισε ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ...χεχε :cool: ) ...πώς και πηρες αλλο χρωμα και δεν πηρες κανενα ωραιο ΜΠΛΕ ???:plqtr:
Λογικά φοβόταν ότι αν το έπαιρνε μπλέ θα ήταν πιο εύκολη η διαδικασία για να το πετάξει στη θάλασσα ή φοβήθηκε αυτό που λέει ο σοφός λαός "Π@ύτσες Μπλέ" :hungry::hungry::hungry::ktm:
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Καλορίζικο, καλοτάξιδο και λιώστω στα χλμ ασφάλτινα και χωμάτινα!!!






Και στα δικά μας.....
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δεν είναι πορτοκαλί όμως. Χαχα. Με γεια
Οποιος εχει κατεμουρα, περτικαλι αιμα κυλαει στη φλεβα.

Αφου τα ξερεις.....:D

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλορίζικο, καλοτάξιδο και λιώστω στα χλμ ασφάλτινα και χωμάτινα!!!






Και στα δικά μας.....
Να διαβασεις τον Αλχημιστη του Κοελιο!


Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Να διαβασεις τον Αλχημιστη του Κοελιο!


Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ασχολούμαι με το αναπαραγωγικό σύστημα των ασπρόμαυρων ασιατικών αρκούδων, γνωστά και σαν "πάντα”....

Με βλέπω να το παίρνω μόνο σε κλίμακα 1:12.....
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Καλορίζικο και καλοτάξιδο !!!

Πολύ ωραίο εργαλείο !!! Και στο πιο ωραίο χρώμα... με λίγες πινελιές περτικαλί για να τρομάζει!! :ktm:
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
@#melatos_kariolis (MisThe) Μελατε ΚΑΡΓΙΟΛΗ πολυ καλα τα ειπες....και ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ στον Ντινο...και ΚΑΛΟΦΑΓΩΤΑ στον Θαναση...αλλά ρε...ΚΑΡΓΙΟΛΗ...δηλαδη ΡΕ ΚΑΡΓΙΟΛΗ για την ΠΡΟΞΕΝΗΤΡΑ δεν ειπες κουβεντα...μνι...ε μνι...:prft::inlove::inlove::inlove:...αγαπη μονο ρε!!!Αλλά εννοια σου θα πω σε καποιον φιλο μας μεγαααααλο karioli...να ανεβασει ολα τα Βινδεο που...κρασαρανε...ως χθες....:plqtr:
Ζητώ δημόσια συγγνώμη και είμαι έτοιμος να τιμωρηθώ με την δημόσια προβολή όλων των "κρασαρισμένων" βίντεο του @#malakos_kariolis (rigas) ......

Και λίγα λόγια για την προξενήτρα.....


Στην προκειμένη αγοραπωλησία τον ρόλο της Γεωργίας Βασιλειάδου ανέλαβε με επιτυχία ο @mAthosalas , o Kώστας ήξερε τον Θανάση, ο Ντίνος ήξερε εμένα, εγώ ήξερα τον Κώστα, ωπππππ μπερδευτήκατε? Γι΄αυτό σε προηγούμενο post έγραψα Αδερφές ψυχές και παλληκάρια γίναμε μαλλιά κουβάρια....
Και αφού δόθηκαν οι απαραίτητες πληροφορίες προς πάσα κατεύθυνση ο @mAthosalas ήταν ο ενδιάμεσος κρίκος για έρθει εις γάμου κενωνία ο @Dinos MEC με την νεαρά,χμμμ δεν τη λες και νεαρά τέσπα την δεσποινίδα από Αούστρια μεριά....
Πάντα τέτοια, άντε και στα δικά μας εμείς οι γριές Γιαπωνέζες.......
Αντί για ρύζι του πετάξαμε Motorex για να χει να συμπληρώνει.....:cool::cool::p:p:mooning::mooning:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ζητώ δημόσια συγγνώμη ...
Στην προκειμένη αγοραπωλησία ο @mAthosalas ήταν ο ενδιάμεσος κρίκος για έρθει εις γάμου κενωνία ο @Dinos MEC με την νεαρά,χμμμ δεν τη λες και νεαρά τέσπα την δεσποινίδα από Αούστρια
Ετσι μπραβο....τωρα ΜΑΛΙΣΤΑ!!!

 

Dinos MEC

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
KTM 990 ADV
@allen @mAthosalas @ΚΟΥΤΑΚΙΑΣ @el-Gatto @giannis1070 @forester @gsmaniac @chaosm @todor @#skliros_kariolis (geez996) @North_explorer @thenos o katemis

Σας ευχαριστώ όλους σας για τις ευχές!

@allen Χάρηκα που σε γνώρισα! Μην μου αγχώνεσαι όμως.. το κορίτσι είναι σε "καλά" χέρια! Καλή επιλογή στο επόμενο!;)
@mAthosalas Καταλυτική η συμμετοχή σου στο deal! Να το βρεις σε χιλιόμετρα το καλό!

@#melatos_kariolis (MisThe) - Αέρα στα πανιά μας και βουρ για τα βουνά μας!
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Άσε τις ευχαριστίες και τα γλυκόλογα και κέρνα καμιά ΜΠΥΡΑΑΑΑΑΑ!
Τιιιι, κέρασες ήδη??????
Οοοοοοοχι δεν κατάλαβες, 9 9 0 Μπύρες πρέπει να κεράσεις μη σε πάω με τα αλόγατα θα σου βγούν πιο πολλές.....
:crs::crs::crs::crs::crs::crs:
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Ρε ΤΙ παιδια ειστε εσεις!!! Ολοκληρη ιστορια !!! Σας αγαπω οπως η μαρια αλιφερη (αλλα σε αντρικη μορφη ,για να μην παρεξηγηθουμε). Το θεμα ειναι οτι εχω καταθλα μαζι με τις μελλοντικες επιλογες μου!!!

Στάλθηκε από το BV6000S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom