Royal Enfield Himalayan 450

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
βιντεακι με τα σπεκσ αυτο θα πουλησει πολυ παρα πολυ αν δεν εχει καποιο σοβαρό θέμα αξιοπιστοίας. 20 εκατοστα διαδρομή αναρτήσεω.40 αλογα ξεχωριστή κλασική ομορφιά από ότιδήποτε άλλο κυκλοφορεί, απλό χωρίς πολλά πολλά. Θα είναι τρομερή επιτυχία πιστεύω
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
βιντεακι με τα σπεκσ αυτο θα πουλησει πολυ παρα πολυ αν δεν εχει καποιο σοβαρό θέμα αξιοπιστοίας. 20 εκατοστα διαδρομή αναρτήσεω.40 αλογα ξεχωριστή κλασική ομορφιά από ότιδήποτε άλλο κυκλοφορεί, απλό χωρίς πολλά πολλά. Θα είναι τρομερή επιτυχία πιστεύω
Συμφωνώ. Αν έκανε τέτοια επιτυχία το himalayan 411 που πραγματικά είναι ανεπαρκές σε μοτέρ και έχει και αρκετά παλιακο παρουσιαστικό αυτό εδώ με τα διπλά άλογα και τη φρέσκια παρουσία αν έχουν πετύχει τη συνταγή θα γράψει ιστορία.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
ΤΙΜΉ ΠΟΣΟ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΥΤΟ?
Λογικά αυτό θα μαθευτεί μετά την επίσημη παρουσίαση του στην eicma αλλά η λογική λέει πως θα παίξει Ελλάδα κάπου στα 6300-6500€
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Λογικά αυτό θα μαθευτεί μετά την επίσημη παρουσίαση του στην eicma αλλά η λογική λέει πως θα παίξει Ελλάδα κάπου στα 6300-6500€
ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΑΝ ΠΑΊΞΕΙ ΕΚΕΙ ΓΎΡΩ, ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΤΑΣΗ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΤΙΜΗ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΑΝ ΠΑΊΞΕΙ ΕΚΕΙ ΓΎΡΩ, ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΤΑΣΗ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΤΙΜΗ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ.
Κοίτα η πραγματικότητα εδώ είναι πως μιλάμε για πολύ διαφορετικές μοτοσυκλέτες! Αν μπορούσα να κάνω μια σύγκριση θα ήταν σαν να συγκρίνουμε ένα Tracer 700 με ένα tracer 900.

Το Himalayan 452 παίρνει τη φιλοσοφία και το αρχικό σχήμα του 411 και το πάει 2 βήματα επάνω. Καταρχήν δεν μοιράζονται ούτε μια βίδα!

Υγρόψυκτο μοτέρ αντί για αερόψυκτο και σχεδόν διπλάσια απόδοση. Πιο σύγχρονη φιλοσοφία σχεδιασμού, USD πηρούνι μπροστά, όργανο Full digital, γενικά μια άλλη μοτοσυκλέτα. Νομίζω μάλιστα πως θα συνυπάρξουν μαζί και τα 411 και 452 και είναι λογικό.

Συνεπώς σε τιμές Ελλάδας όλα τα πάραπάνω αυτά τα βλέπω προσωπικά να διαμορφώνουν μια τιμή περίπου 1000€ πάνω απο το 411 και αυτή η κατα περίπου 15% μεγαλύτερη τιμή είναι και αυτή που περιμένουν και στην Ινδία βασικά οπότε αυτό δίνει μια εικόνα ίσως.

to KTM 390 adventure παίζει νομίζω στα 7500€ και αυτή τη στιμή τρέχει νομίζω προσφορά κάπου 7000€ συνεπώς η λογική λέει πως θα είναι κάπως φτηνότερο απο το KTM.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τελικά όπως φαίνεται το 452 θα αντικαταστήσει το 411, δεν θα συνεχίσει παράλληλα η πώληση του 411 ως φτηνότερη εναλλακτική.

 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πως δουλεύει το μάτι και ο εγκέφαλος όμως.

Το μαύρο με κίτρινη ρίγα και γράμματα είναι καθαρή κόπια στιλιστικά του επετειακού "Φοινικίσιου" GS.
 
Reactions: sek

DioSolo

Μέλος
Όνομα
Dionisis
Μοτό
Tuareg 660
Η μοτοσυκλέτα είναι πανέμορφη. Μακάρι να βγεί γρήγορα η τιμή. Φήμες λένε για κάτω απο 6000€ αν και μου φαίνεται πολύ δύσκολο. Το καλό είναι ότι βγαίνει κόντρα στο 450mt άρα μπορεί να μήν ξεπεράσει τα 6500€ λόγο ανταγωνισμού. Παραθέτω ένα βίντεο για προβληματισμό από τη δοκιμή του που η μηχανή έσβηνε μόνη της.


 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Η βόμβα έσκασε. Ιρλανδία τιμή 7900€. Ας μου πεί κάποιος πως κάνω λάθος.

https://www.royalenfield.ie/himalayan-450

Το παλιό το δίνει 8000€ ?????
Περιλαμβάνει λέει φόρους, και ασφάλεια για 3 χρόνια. Από μόνη της η ασφάλεια μπορεί να είναι κάνα 1000 για 3 χρονια
 
Top Bottom