Royal Enfield Himalayan 450

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τρία χρόνια εγγύηση και οδική λέει.


Το παλιό...


Pine Green
Price €7,160 Naked

€8,160 Adventure

Adventure includes Genuine Royal Enfield Aluminium Panniers & Mounting Rails, Hand Guards and Engine Guards including fitting




Άρα η αύξηση στην τιμή είναι *940 ευρώ στην Ιρλανδία, τα απλά χρώματα είναι 7060 ευρώ
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Η βόμβα έσκασε. Ιρλανδία τιμή 7900€. Ας μου πεί κάποιος πως κάνω λάθος.

https://www.royalenfield.ie/himalayan-450

Το παλιό το δίνει 8000€ ?????
Συγκρίνοντας τις τιμές απο τα άλλα μοντέλα η λογική λέει πως εδώ Ελλάδα θα δουμε μια τιμή κοντά στα 6500€
 

DioSolo

Μέλος
Όνομα
Dionisis
Μοτό
Tuareg 660
Βλέπω κάποιο κατάστημα Λυρής το έχει για προπαραγγελεια

Ζητάει 1000ευρώ προκαταβολή τιμή λέι γύρω στα 6000ε παράδωση άγνωστη προς το παρόν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Βλέπω κάποιο κατάστημα Λυρής το έχει για προπαραγγελεια

Ζητάει 1000ευρώ προκαταβολή τιμή λέι γύρω στα 6000ε παράδωση άγνωστη προς το παρόν.
Αν δεν βιάζεσαι περίμενε λίγο να το δεις πρώτα στην βιτρίνα.
Η βιασύνη δεν είναι μερικές φορές και καλός σύμβουλος.

Κι' εγώ το καλοβλέπω, αλλά θα προτιμήσω Πύργο ή Αθήνα γι' αγορά
 

DioSolo

Μέλος
Όνομα
Dionisis
Μοτό
Tuareg 660
Αν δεν βιάζεσαι περίμενε λίγο να το δεις πρώτα στην βιτρίνα.
Η βιασύνη δεν είναι μερικές φορές και καλός σύμβουλος.

Κι' εγώ το καλοβλέπω, αλλά θα προτιμήσω Πύργο ή Αθήνα γι' αγορά
Περισσότερο για να τον ψαρέψω πήρα. Μήπως είχαν τιμή. Αλλά όπως και να έχει ποιος δίνει προκαταβολή χωρίς να ξέρει τιμή και χρόνο παράδοσης. Ελπίζω κανένας. Άμα το πάρεις από Πύργο πάμε παρέα....
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Και γιατί να πάρεις 390?
Για την ομορφάδα του! :disgust: ή γιατί κάποιος φοράει μέχρι και σώβρακο ΚΤΜ (σα το φίλο που πήγαμε βόλτα παρέα πρόσφατα, που είχε 990 1190 1290 και τώρα για commuter πήρε 390 :hh:) Άλλος λόγο δε βρίσκω
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλός φίλος που έχει 390 και είναι αρκετά ευχαριστημένος, σκέφτεται να το δώσει για να πάρει Himalayan ή MT450 για να έχει ένα κανονικό ονοφ.
Τον Τιμο λες λογικά. Εντάξει η ktm είχε την ευκαιρία της να φτιάξει ένα ικανό μικρό ον οφφ και προτίμησε να φτιάξει ενα commuter με εμφάνιση adventure. Κρίμα.

Καλά θα κάνει. Αυτες οι δύο μοτοσυκλέτες θα μας απασχολήσουν πιστεύω αρκετά.
 

DioSolo

Μέλος
Όνομα
Dionisis
Μοτό
Tuareg 660
Καλός φίλος που έχει 390 και είναι αρκετά ευχαριστημένος, σκέφτεται να το δώσει για να πάρει Himalayan ή MT450 για να έχει ένα κανονικό ονοφ.
Νομίζω ότι και τα δύο είναι τρομερό entry στη μοτοσυκλετιστική ζωή.Πιστεύω ότι το REH θα είναι λίγο πιο άνετο και λίγο πιο δρομίσιο συγκριτικα με το 450ΜΤ. Και ίσως λίγο πιο εύκολο να του βάλεις χέρι.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Τον Τιμο λες λογικά. Εντάξει η ktm είχε την ευκαιρία της να φτιάξει ένα ικανό μικρό ον οφφ και προτίμησε να φτιάξει ενα commuter με εμφάνιση adventure. Κρίμα.

Καλά θα κάνει. Αυτες οι δύο μοτοσυκλέτες θα μας απασχολήσουν πιστεύω αρκετά.
Κάτι μου λέει πως η ΚΤΜ θα παίρνει ποσοστά επί των πωλήσεων από την CF για το 450. Είναι γάτα ο CEO της για να κάνει τόσο μεγάλο σφάλμα σε αυτή τη κατηγορία. Αφού ο ίδιος είχε δηλώσει πως θα δώσουν βαρύτητα στις μικρομεσαίες κατηγορίες.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Γκαράζ με ένα 300 για μικρό στο χώμα/περιπέτεια και ένα 390 για....χμ. να υπάρχει ένα ΚΤΜ;



Το 450 πάντως είναι στενό μηχανάκι αλλά δεν είναι μικρό ακριβώς.
 
Top Bottom