Royal Enfield Himalayan 450

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν ήταν μεταχειρισμένο πενφέ παίζει να έμπαινες μπλοκ και Μπλάκ λίστα. Στον Ινδό όλοι χάρη κάνετε αν ψωνίσετε;
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Αν ήταν μεταχειρισμένο πενφέ παίζει να έμπαινες μπλοκ και Μπλάκ λίστα. Στον Ινδό όλοι χάρη κάνετε αν ψωνίσετε;
Σε όλους τους κατασκευαστές κάνουμε χάρη αν ψωνίσουμε.Οπως κάθε καταναλωτικό προϊόν.

Πήγα Honda να ρωτήσω για το Crf κλπ... Πρέπει να πάρω μια απόφαση λέω, είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Voge Rally... " Ε εντάξει μου λέει αυτό είναι honda το άλλο είναι κινέζικο.."
- "Δεν είναι απλά Κινεζικο λέω είναι Loncin και αυτό εδώ είναι Ταϊλανδέζικο".... Ξεροβηξε λίγο και ρεταρε....όλα καλά.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πήρα τηλ μολις Muvus και ρώτησα αν θα γίνει καμμιά προσφορά για προπαραγγελια να αξίζει και η αναμονή...
Απάντηση - Καταρχάς να ξέρετε έχει πολύ μεγάλη ζήτηση και μη σας πω να πάρετε και σειρά αναμονής (προτεραιότητας κάτι τέτοιο ειπε τέλος πάντων)... ...
Οκ ρε μεγάλε μήπως θέλεις και ένα ευχαριστώ αν αγοράσω από σένα;.....Πες ένα όχι και μη μου το παίζεις ότι χαρίζεις ή και πάλι καλά που πουλάμε κλπ...
Μίλησα με τον Κώστα το Πέτσα πριν λίγο. Νομίζω ο πιο δραστήριος έμπορος με τα RE τελευταία. Καταρχήν μου είπε πως κακώς γράφεται δίπλα το ποσό για τα τέλη ταξινόμησης. Αυτά περιλαμβάνονται στη τιμή. Και εκείνος αυτή τη στιγμή σαν μαγαζί δίνει μια έκπτωση 200€ για προπαραγγελια. Σαν μαγαζί όχι η αντιπροσωπεία.

Συνεπώς αναλόγως έκδοσης μαζι με την έκπτωση τελική τιμή 5690€-6290€

Παράδοση όμως καλό Απρίλιο Μάιο!!. Καλώς η κακώς το μηχανάκι έχει και θα έχει πολύ ζήτηση και στην εγχώρια αγορά και παγκοσμίως για διάφορους λόγους που έχουν συζητηθεί.
 

man25

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Vespa P150X 1980
Τι είναι αυτά δεξια στον τιμοκατάλογο τέλη ταξινόμησης. Αλλά 200-250€ έξτρα που για κάποιο δεν τα βαζουν εδώ στη τιμή. Μου τη σπάει όταν γίνεται αυτό. Σαν τιμή καλή φαίνεται σχετικά...
Με κάθε επιφύλαξη, αλλά δεν είναι έξτρα. Στην στήλη λιανικής λέει ότι περιλαμβάνει το Τ.Τ., απλά στην δεξιά στήλη διευκρινίζει πόσο είναι το ποσό αυτό
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Με κάθε επιφύλαξη, αλλά δεν είναι έξτρα. Στην στήλη λιανικής λέει ότι περιλαμβάνει το Τ.Τ., απλά στην δεξιά στήλη διευκρινίζει πόσο είναι το ποσό αυτό
ναι σε επόμενο μήνυμα μου το διευκρίνισα έπειτα και απο τηλ! Όντως δεν περιλαμβάνεται.
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Πέρασε ασχολίαστο το άρθρο η μου φαίνεται;
Η Μότο μορινι πάντως είναι η πιο τσουλιτσα από όλες χαχα
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πέρασε ασχολίαστο το άρθρο η μου φαίνεται;
Η Μότο μορινι πάντως είναι η πιο τσουλιτσα από όλες χαχα
Να σου πω. Καταρχήν το άρθρο είναι 02/2023. Outdated και πλέον έχει ανακρίβειες.

Κάποιες από αυτές αφορούν και τη morini. Πρώτον δε θα πάρει αλλά μοτέρ από cfmoto. Ένα πήρε. Δεύτερο εξελίσσει και εξέλιξε δικά της μοτέρ V2 καθώς το μέλλον της είναι πάνω στο παρελθόν της και η morini σημαίνει V2. Στην eicma είδαμε και και το xcape το μεγάλο.

Και άλλα πολλά. Από Κινέζικο ρεπορτάζ σας εδώ ενημερωμένους να με διαβάζεις χαχαχα
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δε βλέπω όμως σχόλια για τη τιμή του himalayan! Εμένα μου φαίνεται τίμια αρκετά. Αν είναι αυτό που δείχνει.

Μακάρι όσο βλέπουμε τέτοιες μοτοσυκλέτες τόσο να τις προτιμάμε και από σκούτερ όχι μόνο οι φίλοι του ταξιδιού και του χώματος
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πέρασε ασχολίαστο το άρθρο η μου φαίνεται;
Η Μότο μορινι πάντως είναι η πιο τσουλιτσα από όλες χαχα
Το άρθρο είναι η πραγματικότητα που ζούμε και θα ζήσουν και πολλές γενιές στο μέλλον
Η Κινέζοι σε λίγο καιρό θα τα αγοράσουν κατά κάποιο τρόπο όλα μαζι με τους ινδούς
Οι πάλαι ποτέ κραταιοι στο χώρο του αυτοκινήτου και της μοτοσυκλέτας και όχι μόνο , για να πάρουν χρήμα κερδος με κοντοπροθεζμο σχέδιο από τα 3 δις ανθρώπων στις προαναφερόμενες χώρες βάζουν ενέχυρο το μέλλον των κρατών τους προσδοκώντας ότι η αλλαγή που θα επιφέρει η αστικοποίηση μεγάλων τμημάτων πληθυσμού των εν λόγο χώρων θα δώσει εντάσεις και καινούργιες εθνικές διεκδικήσεις στο ανθρώπινο μωσαϊκό φυλών που απαρτίζει αυτές τις χώρες
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Το άρθρο είναι η πραγματικότητα που ζούμε και θα ζήσουν και πολλές γενιές στο μέλλον
Η Κινέζοι σε λίγο καιρό θα τα αγοράσουν κατά κάποιο τρόπο όλα μαζι με τους ινδούς
Οι πάλαι ποτέ κραταιοι στο χώρο του αυτοκινήτου και της μοτοσυκλέτας και όχι μόνο , για να πάρουν χρήμα κερδος με κοντοπροθεζμο σχέδιο από τα 3 δις ανθρώπων στις προαναφερόμενες χώρες βάζουν ενέχυρο το μέλλον των κρατών τους προσδοκώντας ότι η αλλαγή που θα επιφέρει η αστικοποίηση μεγάλων τμημάτων πληθυσμού των εν λόγο χώρων θα δώσει εντάσεις και καινούργιες εθνικές διεκδικήσεις στο ανθρώπινο μωσαϊκό φυλών που απαρτίζει αυτές τις χώρες
Εσύ τώρα, κάτι έχεις τον τελευταίο καιρό!!! :p
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Δε βλέπω όμως σχόλια για τη τιμή του himalayan! Εμένα μου φαίνεται τίμια αρκετά. Αν είναι αυτό που δείχνει.

Μακάρι όσο βλέπουμε τέτοιες μοτοσυκλέτες τόσο να τις προτιμάμε και από σκούτερ όχι μόνο οι φίλοι του ταξιδιού και του χώματος
Η τιμή του θεωρώ ότι είναι εξαιρετική, αν σκεφτείς ότι με τα ίδια χρήματα αγοράζεις το CRF300L το απλό, που με μια πρώτη ματιά σε όλα εκτός από το βάρος «υστερεί». Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα θα πουν ενδεχομένως κάποιοι. Βέβαια, επειδή πιστεύω ότι το CRF έχει έναν πολύ ιδιαίτερο χαρακτήρα και απευθύνεται σε ένα πιο συγκεκριμένο κοινό που βάζει το κόστος σε δεύτερη μοίρα και το συνδυασμό ''νοσταλγια-χόντα-ψευδοεντούρο-μοναδικότητα'' σε πρώτη, το βάζω σε άλλη κατηγορία.

Μακάρι πάντως το μηχανάκι αυτό να βάλει όσο το δυνατόν περισσότερους νέους αναβάτες στο χώμα και στην περιπέτεια.
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Η επιτυχία του κατά τη γνώμη μου είναι προδιαγεγραμμένη. Βελτιώθηκε, εκσυγχρονίστηκε, κράτησε φιλικότητα, κράτησε ρέτρο λουκ, κράτησε χαμηλή τιμή, κράτησε βέβαια και τα κιλάκια του για να έχουμε κάτι να γκρινιάζουμε.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Top Bottom