Suzuki GSX-S1000GX 2024

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν έχω τόσα λεφτά για XR ουτε να το αγοράσω ούτε να το συντηρήσω και προτιμώ να αγοράσω χαμηλό κλασσικό sport touring. Οχι τόσο δυνατό αλλά ούτε πολύ μακρύ δηλαδή όχι μπούσα αλλά κάτι σε Ζ 1000 sx.

Είχα sport touring την εποχή που δεν υπήρχαν κάμερες και τόσα διόδια. Εχω την απορία τι γίνεται με τόσα γκάζια στον δρόμο σήμερα και δεν τρολάρω. Το ZZR ως τα 180-200 ήταν βαρετό, φαντάζομαι έτσι θα είναι και το xr. Στους επαρχιακούς όλα οκ, θα είναι φοβερά διασκεδαστικό με τόσα γκάζια, μεγάλo τιμόνι κτλ αλλά στην εθνική ή σε ταξίδι ?

Aν ρυθμιστεί το cruise control ως τα 150 την παλεύει ο αναβάτης ή είναι σα να πηγαίνει με 100? Είναι εφικτό ταξίδι με μικρές ταχύτητες?
Εγώ ταξιδεύω 20-40 χλμ π;ραπανω από ότι ταξίδευα με το gs.
Αλλά δεν είναι αυτή η ουσία της δύναμης που σου προσφέρουν αυτά τα μηχανάκια.

Όσο για το χαμηλές ταχύτητες και ταξίδι, φυσικά και πάει άνετα
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Σήμερα αποδεικνύεται επιστημονικά λοιπόν, ότι τα 150 άλογα είναι πιο γρήγορα από τα 170

Όσο ζεις μαθαινεις
Αστα αυτα, πηγες απο πομονα με βυζια σε πομονα non binary και νομισες πως εχεις μηχανακι...:friend:
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Ρε μανμου φέρνεις αντιρρήσεις απλά για να τις φέρεις. 140 άλογα ρόδα σε σχέση με τα 145 του πρώτου XR, 152 τοu euro5 και του gen2 ΔΕΝ είναι διαφορά άξια λόγου. Γκάζι ΠΟΛΥ έχουν και τα δύο μοντέλα, δεν είναι ξέρω 'γω το versys που λέει ο μεσήλικας "όλοι κλώνο χόντα θα πάρετε και αν το επιτρέψει ο Κούλης που χλωμό το βλέπω" από πάνω.
Ο μανιακ τα βάζει όλα κάτω οπότε κάθε άλογο μετράει πλεμπαιο κουλαδι :ha
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Εγώ ταξιδεύω 20-40 χλμ π;ραπανω από ότι ταξίδευα με το gs.
Αλλά δεν είναι αυτή η ουσία της δύναμης που σου προσφέρουν αυτά τα μηχανάκια.

Όσο για το χαμηλές ταχύτητες και ταξίδι, φυσικά και πάει άνετα
:friendship:
Θέλω να το κάνω βόλτα αλλά όχι μέσα στη πόλη. Οπότε θα κάνω υπομονή να κάτσει καμμιά βόλτα και να δανειστώ κάνα στριτάκι από φίλο.

Έχω ξεχάσει εντελώς πως είναι να ταξιδεύεις με τέτοιες ταχύτητες.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Πιάνετε πάντως κουβέντες καφενείου. Μιλάμε για μηχανάκια με 150+ άλογα κ λέμε πιο είναι πιο γρήγορο. Ο οδηγός κάνει τη διαφορά από κάποια άλογα κ πάνω,όσο κ να βοηθάνε τα ηλεκτρονικά πλέον δεν παύει ο οδηγός να κάνει τη διαφορά.
Το θετικό είναι ότι ήρθε ένα τζαπαν μηχανάκι στη κατηγορία αυτή, που μοιάζει σοβαρό ικανό κ δυνατό για να πουλήσει στο κοινό του.και θα πουλήσει γιατί η πώληση δεν έχει να κάνει με την Ελλάδα,αλλά με την παγκόσμια αγορα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πιάνετε πάντως κουβέντες καφενείου. Μιλάμε για μηχανάκια με 150+ άλογα κ λέμε πιο είναι πιο γρήγορο. Ο οδηγός κάνει τη διαφορά από κάποια άλογα κ πάνω,όσο κ να βοηθάνε τα ηλεκτρονικά πλέον δεν παύει ο οδηγός να κάνει τη διαφορά.
Το θετικό είναι ότι ήρθε ένα τζαπαν μηχανάκι στη κατηγορία αυτή, που μοιάζει σοβαρό ικανό κ δυνατό για να πουλήσει στο κοινό του.και θα πουλήσει γιατί η πώληση δεν έχει να κάνει με την Ελλάδα,αλλά με την παγκόσμια αγορα
Ε ναι....δεν είπα ποτέ ότι είναι τάφος, αλλά απάντησα σε αυτό που είπε ο Πούμπα για τα γκάζια και μόνο.

Ο μανιακ δηλώνει εδώ και χρόνια αργός και δεν περνάει κανέναν από το πληκτρολόγιο
Απλά τον τελευταίο χρόνο δεν με παίζει κανείς και χάνω φιλους
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ποια σουτζούκια και ποια εξάρια συζητάτε ρε πλεμπαίοι με τους τάφους σας;;




Στάλθηκε από το ASUS_AI2302 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ποια σουτζούκια και ποια εξάρια συζητάτε ρε πλεμπαίοι με τους τάφους σας;;




Στάλθηκε από το ASUS_AI2302 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άι Μαρή κάνε κανενα τεστ μπιμπερο.....που μπλεκεσαι με άλογα



advphone
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτο ειναι αλλου...απιθανο μηχανημα.
Δεν είναι αλλού, απλά φαίνεται ότι προτιμάς τζαπαν, δεν είναι κακό.
Καλώς ή κακώς έχουμε όλοι τα κολλήματα μας
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Δεν είναι αλλού, απλά φαίνεται ότι προτιμάς τζαπαν, δεν είναι κακό.
Καλώς ή κακώς έχουμε όλοι τα κολλήματα μας
Το απολυτα βαρβατο 4κ μοτερ Μανιακε ασχετως ηπειρου. Το οτι προτιμω τζαπαν ναι δε το κρυβω, στο κατω κατω το τετρακις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου :)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το απολυτα βαρβατο 4κ μοτερ Μανιακε ασχετως ηπειρου. Το οτι προτιμω τζαπαν ναι δε το κρυβω, στο κατω κατω το τετρακις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου :)
Ενώ το m1000xr είναι φλωρικο :p

Η ηλικία δεν κρύβεται αδερφέ, γιατί με kawa μεγαλώσαμε όλοι και ήταν βαρβατα από παλαιωθεν.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ποια σουτζούκια και ποια εξάρια συζητάτε ρε πλεμπαίοι με τους τάφους σας;;




Στάλθηκε από το ASUS_AI2302 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
32000 ευρώ;

Δεν πάτε καλά.. τρία συλλεκτικά gs σχεδόν;
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Η διαδρομη στο βιδεο ειναι απο Μονπελιε προς Πυρηναια ?
Καθενας με τον πονο του!! :inlove:

 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Η γερμανικη πολεοδομια απανταει γρηγορα φαινεται

προφανως και κανω χαβαλε για πειραγμα, αλλα αυτο το βιντεο τωρα τι απαντηση ειναι; μου βαζεις ενα αλλο μηχανακι, μεσα στο nurburgring και ενα αμαξι να το ακολουθει, απο αυτο βγαινει συμπερασμα οτι το Η2SX ειναι στριφτερο;
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Αν ήθελες γκάζια ...θα πήγαινες σε πιο αδύναμο μηχανάκι από το bmw??
Ακούγεται λίγο περίεργο αυτό.
Μιλάμε για 50 άλογα διαφορά....χάος

Ξαναλέω ...είναι άδικο για την Σουζούκι, που ρίχνει στην αγορά ένα ωραίο από τις φωτογραφίες και τα specs, εργαλείο

Οπως θα βγουν απο τη βιτρινα της αντιπροσωπιας, το χρ θα βγαλει (λιγα) παραπανω αλογα. Το μοτερ του σουζουκι ειναι μοτερ Κ5, ενα μοτερ που στη στοκ μορφη του κοιμοταν στα 165 αλογα στον τροχο με κουβαδες ροπης απο το ρελαντι. Και οι οι τροποι για να το κανεις 200 αλογα σχετικα ευκολα, γνωστοι εδω και 20 χρονια. Οπως ειπα και πριν, αν ηθελα γκαζια, δε θα κοιταζα το μπεμβε.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Οπως θα βγουν απο τη βιτρινα της αντιπροσωπιας, το χρ θα βγαλει (λιγα) παραπανω αλογα. Το μοτερ του σουζουκι ειναι μοτερ Κ5, ενα μοτερ που στη στοκ μορφη του κοιμοταν στα 165 αλογα στον τροχο με κουβαδες ροπης απο το ρελαντι. Και οι οι τροποι για να το κανεις 200 αλογα σχετικα ευκολα, γνωστοι εδω και 20 χρονια. Οπως ειπα και πριν, αν ηθελα γκαζια, δε θα κοιταζα το μπεμβε.
Τα 50 άλογα διαφορά τα λέμε λίγα....
Για 10-15 παραπανω τα φτιαγμένα κάνουν παρτυ.
Όσο για το αν το μοτέρ του xr πάει εύκολα στα 200 άλογα, είναι γνωστό ότι χρειάζεται μόνο εκκεντροφόρους και χάρτη rr...
Τεσπά...κουβέντα κουκουρούκου κανουμε
 
Top Bottom