Suzuki GSX-S1000GX 2024

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η διαδρομη στο βιδεο ειναι απο Μονπελιε προς Πυρηναια ?
Καθενας με τον πονο του!! :inlove:

Μάλλον....ο δρόμος των φρούτων?
Το έχω κάνει με το φρούτο που έχει πούπουλα εδώ μέσα
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Τα 50 άλογα διαφορά τα λέμε λίγα....
Για 10-15 παραπανω τα φτιαγμένα κάνουν παρτυ.
Όσο για το αν το μοτέρ του xr πάει εύκολα στα 200 άλογα, είναι γνωστό ότι χρειάζεται μόνο εκκεντροφόρους και χάρτη rr...
Τεσπά...κουβέντα κουκουρούκου κανουμε
Με μπερδεψες, δεν καταλαβαινω...
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Το xr βγαίνει βιτρίνα σε 2 εκδόσεις
Μια με 170 και ακόμα μία με 200 άλογα.

Τα προηγούμενα είχαν 165 άλογα

Το Μ1000 ειναι ειδικη εκδοση και αρκετα ακριβοτερη, και ασχετο με τα μηχανακια που συζηταμε. Στην πραγματικοτητα, η διαφορα στην αποδοση οπως βγαινουν τα μηχανακια ειναι μικρη, αμφιβαλλω αν θα την καταλαβει κανεις (αν και παιζει λογω ροπης, ολοι να νιωθουμ το σουζουκι γρηγοροτερο). Αν ο κυριος στοχος μου ηταν να εχω εναν κανιβαλο δρομου, θα πηγαινα στο σουζουκι. Και σαν να μην εφτανε αυτο, ενα βελτιωμενο σουζουκι που βαραει ολη μερα κοφτες θα βγαλει περισσοτερα χιλιομετρα απο ενα χρ που εχει ελαφρα ζωηρο αναβατη.
Τωρα για τις βελτιωσεις του χρ, θα ηθελα να το κανω βολτα, αλλα να ειμαι κατοχος τετοιου πυροτςχνηματος, δε νομιζω να το ηθελα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δ
Το Μ1000 ειναι ειδικη εκδοση και αρκετα ακριβοτερη, και ασχετο με τα μηχανακια που συζηταμε. Στην πραγματικοτητα, η διαφορα στην αποδοση οπως βγαινουν τα μηχανακια ειναι μικρη, αμφιβαλλω αν θα την καταλαβει κανεις (αν και παιζει λογω ροπης, ολοι να νιωθουμ το σουζουκι γρηγοροτερο). Αν ο κυριος στοχος μου ηταν να εχω εναν κανιβαλο δρομου, θα πηγαινα στο σουζουκι. Και σαν να μην εφτανε αυτο, ενα βελτιωμενο σουζουκι που βαραει ολη μερα κοφτες θα βγαλει περισσοτερα χιλιομετρα απο ενα χρ που εχει ελαφρα ζωηρο αναβατη.
Τωρα για τις βελτιωσεις του χρ, θα ηθελα να το κανω βολτα, αλλα να ειμαι κατοχος τετοιου πυροτςχνηματος, δε νομιζω να το ηθελα.
Δηλαδή αν έβγαζε η Σουζούκι 2 εκδόσεις θα το προσπερναγαμε?
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μάλλον....ο δρόμος των φρούτων?
Το έχω κάνει με το φρούτο που έχει πούπουλα εδώ μέσα
O δρομος των φρουτων που βρισκεται?
Με Col du tourmalet μοιαζει εκει στο ηλιοβασιλεμα.
Μετα βεβαια δειχνει να επιστρεφει χωρις την φιλη του, αλλα ας μην το σχολιασω!! :muted:
Λες να ''πιαστηκε'' στην σελα? :roflmao:
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Δηλαδη αυτος που υποστηριζει suzuki υποστηριζει suzuki οτι και να του πεις και αντιστοιχα οποιος υποστηριζει bmw η εγω πχ ducati ktm

Αλλα ο λογος που τα suzuki τα νιωθαμε ολοι πιο δυνατα δεν ειναι η ροπη τους, ειναι οτι τα παλια ειχαν αποτομο ξεσπασμα της δυναμης, πραγμα που καλο και ωραιο για τους κοντρακηδες αλλα καθολου αποτελεσματικο πρακτικα σε οποιεσδηποτε συνθηκες εκτος απο ευθεια
 

Pektis

Μέλος
Όνομα
Janis
Μοτό
Vfr vtec rc 46
Ερωτηση...
Στα πολλά χιλιόμετρα τι θα είναι πιο ασφαλές να οδηγεις; Ενα xr που έχει πιο όρθια θέση με μεγάλο σχετικά σε διαδρομή μπροστινό, ή ένα τύπου sport touring gsx-s για παράδειγμα;
(Γνώμη μου το 2ρο, μόνο και μόνο για τον αέρα που θα τρως)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ερωτηση...
Στα πολλά χιλιόμετρα τι θα είναι πιο ασφαλές να οδηγεις; Ενα xr που έχει πιο όρθια θέση με μεγάλο σχετικά σε διαδρομή μπροστινό, ή ένα τύπου sport touring gsx-s για παράδειγμα;
(Γνώμη μου το 2ρο, μόνο και μόνο για τον αέρα που θα τρως)
Δεν ξέρω για το gsx, αλλά το xr έχει καλή ανεμοκαλυψη.
Έχουν μεγάλη διαφορα διαδρομή ανάρτησης??
Δεν το έχω δει
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Έχω την εντύπωση ότι αυτή η κατηγορία θα αλλάξει μπροστινό τροχό σε λιγο από 17 σε 18
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Έχοντας οδηγήσει πρόσφατα S1000XR και το Suzuki GSX-S 1000GT μπορώ να πω οτι δεν είδα κάπου πως τα Suzuki δεν στρίβουν και τα BMW μόνο στρίβουν. Τούμπανο ήταν το Suzuki σε όλα του. Τώρα επειδή ο Γιωργάρας Gee είπε πως ποτέ δεν έχει καβαλήσει Suzuki να του άρεσε οδηγικά είναι λίγο γενικό. Εξαρτάται και τί έχει καβαλήσει. Επίσης εξαρτάται απο τα γούστα του καθενός.

Επίσης προσωπικά σε μένα τουλάχιστον ο χαρακτήρας του μοτέρ της Suzuki μου άρεσε καλύτερα απο του BMW. Μπορεί να έβγαζε λιγότερη απόλυτη δύναμη στα κόκκινα αλλά μου άρεσε καλύτερα χαμηλομεσαίες.

Συνεπώς περι ορέξεως κολοκυθόπιτα. Εγώ αν αυτή τη στιγμή έψαχνα εργαλείο στην κατηγορία θα πήγαινα στο Suzuki εφόσον το οδήγαγα και ήταν όπως μου άρεσε. Και ας είναι ο μόνος λόγος πως έιναι Suzuki στη τελική. Άλλοι έχουν κόλλημα με Ducati άλλοι με Honda. Και όταν θέλω να λέω πως έχω 4Κ μηχανάκι αυτό θέλω να έιναι μόνο Suzuki ή Kawasaki άντε μέχρι yamaha. 4K για μένα είναι Γιαπωνέζικο. Καθένας με τα γούστα του.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εν ολίγοις θέλω το 4Κ μου να είναι Γιαπωνέζικο, το Ι3 μου να είναι Εγγλέζικο, το V2 μου Ιταλικό ή Αυστριακό, το Boxer μου Γερμανικό, το V4 μου Ιταλικό.

Σε Ι2 και μονοκύλινδρο αφήνω ανοιχτές τις επιλογές απο Κινεζο_ινδούς μέχρι ΑυστροΟυγγαρέζους!:hungry:
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Έχοντας οδηγήσει πρόσφατα S1000XR και το Suzuki GSX-S 1000GT μπορώ να πω οτι δεν είδα κάπου πως τα Suzuki δεν στρίβουν και τα BMW μόνο στρίβουν. Τούμπανο ήταν το Suzuki σε όλα του. Τώρα επειδή ο Γιωργάρας Gee είπε πως ποτέ δεν έχει καβαλήσει Suzuki να του άρεσε οδηγικά είναι λίγο γενικό. Εξαρτάται και τί έχει καβαλήσει. Επίσης εξαρτάται απο τα γούστα του καθενός.
Βαγγελη δεν ειπα οτι τα suzuki δεν στριβουν και στριβουν μονο τα bmw, αλιμονο. Τα suzuki ομως κατα την γνωμη μου δεν εχουν ιδιο πατημα και ιδια ποιοτητα/αισθηση (οπως θες πες το) στην οδηγηση με τα bmw και λοιπα ευρωπαικα...
Και οπως λες και εσυ και ειπα κ εγω πιο πριν, το συμπερασμα ειναι απο κατω:


Συνεπώς περι ορέξεως κολοκυθόπιτα... Καθένας με τα γούστα του.
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Όμορφο είναι, οι καταναλωτές έχουν δείξει πως αγαπούν την κατηγορία. Νομίζω πως και εμένα αυτή η κατηγορία με τραβάει πιο πολύ.
Προσωπικά στα 16-17k, θα πήγαινα σε Multistrada 950 (V2) :)
Στα 16Κ παίζει το Versys 1000 S μεγάλη μου καψούρα.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
προφανως και κανω χαβαλε για πειραγμα, αλλα αυτο το βιντεο τωρα τι απαντηση ειναι; μου βαζεις ενα αλλο μηχανακι, μεσα στο nurburgring και ενα αμαξι να το ακολουθει, απο αυτο βγαινει συμπερασμα οτι το Η2SX ειναι στριφτερο;
Δεν υποννοησα πως το sx ειναι στριφτερο, εσυ ειπες πως ειναι θεμα το στριψημο στο sx.

Εκτος κι αν εκανα καποιο λαθος και η μηχανη της φωτο του aldebaran και αυτη του βιντεο δεν ειναι ιδιες.
 
Top Bottom