Suzuki V-Strom 800DE 2023

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Στο βίντεο πάντως περίεργο είναι ότι ενώ ρυθμίζεται το vstrom το άφησε όπως το πήρε για το μισό τεστ και μετά πάλι λίγο περίεργα τα έκανε με την ανάρτηση χωρίς να μείνει εντελώς ικανοποιημένος.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν το έκανα ούτε με μικρο αυτό :eek:
Να πούμε βέβαια ότι το βιδεο είναι με 360 κάμερα, η οποία παραμορφώνει αρκετά το έδαφος.
Είμαι σίγουρος ότι το λούκι είναι πολύ πιο φαρδύ από ότι φαίνεται
Σίγουρα ο τύπος είναι καλό τιμόνι βέβαια και σίγουρα θα έχει κάνει αρκετές φορές την κορυφογραμμη
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ο άνθρωπος απλά τα είπε όλα. Japanese ktm. Για μένα όπως το έχω εκφράσει ο καλύτερος εκπρόσωπος της κατηγορίας on off στη περιοχή τιμής και κυβικών. Εξαιρετικό μοτέρ,εξαιρετικές αναρτήσεις, μεγάλη άνετη σέλα για 2, τρομερό ζύγισμα,τρομερά φρένα,αξιοπιστία suzuki.Μια μεγάλη ζελατίνα ένα τριβαλιτσο έχεις απλά το καλύτερο μηχανάκι της κατηγορίας.

Ακόμα και αν αναγνωρίσουμε τα χαρίσματα ενός tuareg και ενός tenere ειδικά με το να είναι ελαφριά στο χώμα δεν μπορούν να αναπληρώσουν τον πλήρη τουριστικό χαρακτήρα που μπορεί να έχει το suzuki. Και εν τέλει πόσο πιο μακρυά θα πάνε στο χώμα από το vstrom? Ούτε αυτά θα γινουν ποτε single track μηχανάκια. Αν θες να κάνεις σοβαρό και δύσκολο χώμα δεν κοιτάς στην κατηγορία. Στη κατηγορία κοιτάς άμα θες να κάνεις χωμάτινο τουρισμό και ασφάλτινο μαζι.

Και τα transalp και 790 είναι απλά είναι ημιτελή. Καλά το 790 πάσχει και σε φρένα και άντε φτιαξτο αυτό. Και γιατί να πάρεις κάτι ημιτελές όταν μπορείς να πάρεις το έτοιμο. Γιατί να πάρεις transalp όταν σε κοροϊδεύει με αναρτήσεις γ κατηγορίας ενώ η suzuki σου πετάει επάνω α κατηγορίας?

Όποιος ξέρει μοτοσυκλέτα και θέλει το καλύτερο γνήσιο on-off της γενιάς του παίρνει αυτό εδώ το vstrom 800. Ακόμα και αν έρθει και πετύχει το όπως φαίνεται πολύ ελαφρύτερο Kove 800X πάλι δε θα γίνει το καλύτερο on off γιατί πάσχει σε άλλα σε σχέση με το vstrom. Μπορεί να γίνει το ικανότερο on off για χώμα αλλά αυτή τη στιγμή το θρόνο του καλύτερου συνολικά τον έχει το vstrom δικαιωματικά.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Και το 800 είναι ημιτελές, cruise control και φώτα. Ξέρω, για την τιμή και εγώ το θεωρώ εξαιρετική πρόταση, έχω δει που δεν θέλω να συμβιβάζομαι πλέον.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Και το 800 είναι ημιτελές, cruise control και φώτα. Ξέρω, για την τιμή και εγώ το θεωρώ εξαιρετική πρόταση, έχω δει που δεν θέλω να συμβιβάζομαι πλέον.
Περιφερειακά αξεσουάρ όπως αυτά ποτέ προσωπικά εγώ δεν τα ζυγίζω στην συνολική εικόνα της μοτοσυκλέτας. Για τα φώτα της δεν εχω άποψη αν είναι καλά ας μιλήσει ο ChristosGR αν και με 50€ αποκτάει φώτα κορυφαία και παπί με ένα σετ προβολακια από Κίνα. Και το cruise control ok το ακούω δεν με συγκινεί σαν έλλειψη σε μια μοτοσυκλέτα.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Περιφερειακά αξεσουάρ όπως αυτά ποτέ προσωπικά εγώ δεν τα ζυγίζω στην συνολική εικόνα της μοτοσυκλέτας. Για τα φώτα της δεν εχω άποψη αν είναι καλά ας μιλήσει ο ChristosGR αν και με 50€ αποκτάει φώτα κορυφαία και παπί με ένα σετ προβολακια από Κίνα. Και το cruise control ok το ακούω δεν με συγκινεί σαν έλλειψη σε μια μοτοσυκλέτα.
Όπως τα λέτε είναι και οι δύο Βαγγέλη και Γιάννη.
Τα φώτα τα βρίσκω το πολύ μέτρια ειδικά την μικρή σκάλα και με "αλλόκοτη δέσμη"
€50 υλικα και μια-δυο ώρες δουλειά και έγινε αυτό.
Το cruise με ενοχλεί γιατί εφόσον το ηλεκτρογκαζο είναι εκεί, θα ήταν ζήτημα ενός διακόπτη, μηδαμινού κόστους για την Σουζουκι, αλλά ας όψεται το τμήμα μάρκετινγκ, που θέλει να δωσει κάτι παραπάνω στο ακριβότερο (αλλά όχι καλύτερο) 1050-DE.

Και αυτό όμως μπαλώνεται, - όχι φτιάχνεται - με ένα τσουτσουνι των δέκα ευρώ που το είχα και στο τενερε με αρκετά καλή λειτουργία για της βαρετές εθνικές με έκτη.

Γενικά η σωστή για μένα ερώτηση είναι θα το ξανααγοραζες μετά από 8μηνες που το έχεις ?

Η απάντηση είναι σίγουρα Ναι.
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Ο άνθρωπος απλά τα είπε όλα. Japanese ktm. Για μένα όπως το έχω εκφράσει ο καλύτερος εκπρόσωπος της κατηγορίας on off στη περιοχή τιμής και κυβικών. Εξαιρετικό μοτέρ,εξαιρετικές αναρτήσεις, μεγάλη άνετη σέλα για 2, τρομερό ζύγισμα,τρομερά φρένα,αξιοπιστία suzuki.Μια μεγάλη ζελατίνα ένα τριβαλιτσο έχεις απλά το καλύτερο μηχανάκι της κατηγορίας.

Ακόμα και αν αναγνωρίσουμε τα χαρίσματα ενός tuareg και ενός tenere ειδικά με το να είναι ελαφριά στο χώμα δεν μπορούν να αναπληρώσουν τον πλήρη τουριστικό χαρακτήρα που μπορεί να έχει το suzuki. Και εν τέλει πόσο πιο μακρυά θα πάνε στο χώμα από το vstrom? Ούτε αυτά θα γινουν ποτε single track μηχανάκια. Αν θες να κάνεις σοβαρό και δύσκολο χώμα δεν κοιτάς στην κατηγορία. Στη κατηγορία κοιτάς άμα θες να κάνεις χωμάτινο τουρισμό και ασφάλτινο μαζι.

Και τα transalp και 790 είναι απλά είναι ημιτελή. Καλά το 790 πάσχει και σε φρένα και άντε φτιαξτο αυτό. Και γιατί να πάρεις κάτι ημιτελές όταν μπορείς να πάρεις το έτοιμο. Γιατί να πάρεις transalp όταν σε κοροϊδεύει με αναρτήσεις γ κατηγορίας ενώ η suzuki σου πετάει επάνω α κατηγορίας?

Όποιος ξέρει μοτοσυκλέτα και θέλει το καλύτερο γνήσιο on-off της γενιάς του παίρνει αυτό εδώ το vstrom 800. Ακόμα και αν έρθει και πετύχει το όπως φαίνεται πολύ ελαφρύτερο Kove 800X πάλι δε θα γίνει το καλύτερο on off γιατί πάσχει σε άλλα σε σχέση με το vstrom. Μπορεί να γίνει το ικανότερο on off για χώμα αλλά αυτή τη στιγμή το θρόνο του καλύτερου συνολικά τον έχει το vstrom δικαιωματικά.
Όλα οκ αρκεί να μη χρειαστεί να το σπρώξεις σε κλίση, εκεί δε κρύβονται τα κιλά..όσο όμως είσαι Καβάλα μου θυμίζει πολύ το 790 σε ανεση στο χώμα, παιχνίδι!!
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Περιφερειακά αξεσουάρ όπως αυτά ποτέ προσωπικά εγώ δεν τα ζυγίζω στην συνολική εικόνα της μοτοσυκλέτας. Για τα φώτα της δεν εχω άποψη αν είναι καλά ας μιλήσει ο ChristosGR αν και με 50€ αποκτάει φώτα κορυφαία και παπί με ένα σετ προβολακια από Κίνα. Και το cruise control ok το ακούω δεν με συγκινεί σαν έλλειψη σε μια μοτοσυκλέτα.
Τα φώτα παντωσ είναι λόγος να μην το πάρεις, είναι χάλια..αυτό με τα 50 ευρω που αναφέρεις στείλε ένα link αν αξίζουν..
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τα φώτα παντωσ είναι λόγος να μην το πάρεις, είναι χάλια..αυτό με τα 50 ευρω που αναφέρεις στείλε ένα link αν αξίζουν..
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€36.99 5%OFF | Motorcycle LED Spotlight projector Lens white yellow Hi/Low beam Driving Spot Fog Lights auxiliary led headlights for motorcycle

Και πολλά είπα 50€.Αντε να πάρεις μαζί πες διακόπτη καλωδίωση ρελέ 50€. Η νύχτα μέρα. Πάρε ένα σετ χτες και ριχτο επάνω. Απλά θα κάνει κάνα μήνα να έρθει.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Όλα οκ αρκεί να μη χρειαστεί να το σπρώξεις σε κλίση, εκεί δε κρύβονται τα κιλά..όσο όμως είσαι Καβάλα μου θυμίζει πολύ το 790 σε ανεση στο χώμα, παιχνίδι!!
Το πρόβλημα είναι πως το καινουργιο 790 δεν ξέρω αν είναι σαν το παλιό...Θα είχε ενδιαφέρον ένα συγκριτικό. Πάντως αν το παλιό είχε αυτά τα φρένα και αυτές τις αναρτήσεις (το απλό) απορώ με τον ενθουσιασμό κάποιων.
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Το πρόβλημα είναι πως το καινουργιο 790 δεν ξέρω αν είναι σαν το παλιό...Θα είχε ενδιαφέρον ένα συγκριτικό. Πάντως αν το παλιό είχε αυτά τα φρένα και αυτές τις αναρτήσεις (το απλό) απορώ με τον ενθουσιασμό κάποιων.
Για το 790 R που το είχα μίλησα, το οποίο ποιοτικά ήταν εξαιρετικό, το καινούργιο 790 δε ξέρω, αναρτήσεις καμία σχέση αλλά φρένα νομίζω τα ίδια εχουν τα 2 790..

ακομα δεν έχω Σεταρει όπως θέλω τις αναρτήσεις στο 800, ακόμα σούπα τις έχω και τερματίζουν εύκολα..δεν ‘χω προλάβει..
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Για το 790 R που το είχα μίλησα, το οποίο ποιοτικά ήταν εξαιρετικό, το καινούργιο 790 δε ξέρω, αναρτήσεις καμία σχέση αλλά φρένα νομίζω τα ίδια εχουν τα 2 790..

ακομα δεν έχω Σεταρει όπως θέλω τις αναρτήσεις στο 800, ακόμα σούπα τις έχω και τερματίζουν εύκολα..δεν ‘χω προλάβει..
Οι Apex πάντως της WP δεν μου αρέσουν. Και στο 790 και στο 390 που τα έχω δει. Πολύ μέτρια οικονομική σειρά.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Για το 790 R που το είχα μίλησα, το οποίο ποιοτικά ήταν εξαιρετικό, το καινούργιο 790 δε ξέρω, αναρτήσεις καμία σχέση αλλά φρένα νομίζω τα ίδια εχουν τα 2 790..

ακομα δεν έχω Σεταρει όπως θέλω τις αναρτήσεις στο 800, ακόμα σούπα τις έχω και τερματίζουν εύκολα..δεν ‘χω προλάβει..
εννοείς του κτμ καλύτερες?
 
Top Bottom