Tuareg-660

Γιάννης Σάρχο

SarchoGiannakis
Περιοχή
Κατερίνη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda Varadero XL125V
Honda Transalp 400V
BMW F 800 GS
Από όσο βλέπω στο car είναι εφικτό να βρεθεί μέσα στο επόμενο διάστημα κάποιο μεταχειρισμένο με λίγα χιλιόμετρα 1-2 χρονών, γύρω στα 10 χιλιάρικα. Έχουν βγει ήδη σε κάποιες φάσεις κάποια μεταχειρισμένα είτε επιπλωμένα είτε όχι σε καλές τιμές.
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Χαχα κάνεις το δίλημμα ακόμα δυσκολότερο. Δεν θα ήταν άσχημο ενα 790-890 ε;

Τα φοβάμαι ρε γαμωτο, ασε που δεν μου γεμίζουν το μάτι στην ποιότητα κατασκευής. Πολύ ωραία και μάχιμα εργαλεία λένε όλοι αλλά εγώ θέλω έναν πιο ήσυχο και αξιόπιστο εργάτη
και για αξιοπιστία κοιτάς aprilia? :brr:
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Έχει βάλει κανείς πλαϊνά αντιολοσθιτικα tank pads?κ αν ναι ποια?
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σε πρόλαβα :p

Έχω αρρωστήσει με το λευκό , γαμωτο
Αν σου πω ότι νόμιζα πως είναι αυτοκόλλητα κοστούμια... το τρίχρωμο είναι πολύ όμορφο ξανά, όντως
 

Panos Blackeye

Μέλος
Όνομα
Panos
Μοτό
BMW f800 gs
HONDA VFR 800X
YAMAHA TENERE 700
HONDA CRF1100 ADS
Με το gs τα τελευταία 2,5 χρόνια έκανα 25.000. Από εδώ και πέρα θα μειωθούν λίγο οπότε υπολογίζω 7-10.000 τον χρόνο.
Τα 10.000Κμ είναι μια χαρά για να πάρεις καινούργιο , τώρα το 660 δεν το έχω οδηγήσει αλλά σαν τεχνολογία σίγουρα θα είναι πιο μπροστά από το 800,
το 800 το είχα ( έκανα 40.000Κμ) πολύ καλό μηχανάκι σε όλα , το μόνο πρόβλημα ήταν οι κραδασμοί που φαινόταν μετά από πολλές ώρες στο τιμόνι , γι΄ αυτό πήρα το τενερε .
Όσον αφορά θέματα αξιοπιστίας , επειδή παρακολουθώ το 660 γενικά δεν έχει παρουσιάσει θέματα - υπάρχουν χρήστες εδώ μέσα για καλύτερη ενημέρωση - από την άλλη το 800 έχει συγκεκριμένα θέματα ανάλογα με τα χλμ που θα το πάρεις ( φανάρι, πηνία , πολλαπλασιαστές , αντλίες , φλοτέρ ) τα οποία για BMW είναι σχετικά φθηνά
 

Γιάννης Σάρχο

SarchoGiannakis
Περιοχή
Κατερίνη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda Varadero XL125V
Honda Transalp 400V
BMW F 800 GS
Καλησπέρα και ευχαριστώ για το σχόλιο.

Στο gs έχω λύσει κάποια από τα προβλήματά του ωστόσο συνεχίζει να είναι ένα παλιό μηχανάκι που ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να παρουσιάσει. Φθορές και μικροεπισκευές συνεχώς προκύπτουν.
Ισχύει ότι το 660 δεν έχει ακουστεί να βγάζει κάτι μέχρι στιγμής, από όσο μου είπαν και κάτοχοι του.

Εγώ θα προβώ στην πώληση του Gs όπως και να χει (αν γίνει με το καλό), θα περιμένω λίγο καιρό (μπορώ να μείνω 2-3 μήνες χωρίς μηχανή) και ανάλογα με τις ευκαιρίες που θα παρουσιαστούν θα αποφασίσω ανάλογα και με τα οικονομικά μου.

Μέχρι τότε καλό θα ήταν να κάνω ένα πιο μεγάλο test ride (μάλλον θα πάω Θεσσαλονίκη γι αυτό) ώστε να πάρω ένα ακόμα δείγμα για το 660, ειδάλλως gs μέχρι να γίνει ο έλικας τετράγωνος :)
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Γιάννης Σάρχο :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::friendship:

για οσους δεν ξερουν τον Γιαννη...
γυρναει την ελλαδα απο ακρη σε ακρη....
κοιμαται σε σκηνη...
μπορει και την περναει με μια τυροπιτα και δυο σουβλακια ολη μερα....
ξαπλωνει σε ερημοκλησια και πλενει τα μουτρα του απο πηγη τρεχουμενη και γαργαρη...
αν ειναι σε θαλασσα χαζευει τον εναστρο ουρανο και πλενεται με θαλασσινο νερο...
πινει αμα λαχει και σπαστο καφεδακι fiesta.... ουτε καν νες-καφε...
εχει κανει χωμα με βαρκαντερο 125....

να συνεχισω ή μπηκατε στο νοημα???....

βρειτε του τωρα μηχανακι ....

:waiting::waiting::waiting:
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Γιάννης Σάρχο :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::friendship:

για οσους δεν ξερουν τον Γιαννη...
γυρναει την ελλαδα απο ακρη σε ακρη....
κοιμαται σε σκηνη...
μπορει και την περναει με μια τυροπιτα και δυο σουβλακια ολη μερα....
ξαπλωνει σε ερημοκλησια και πλενει τα μουτρα του απο πηγη τρεχουμενη και γαργαρη...
αν ειναι σε θαλασσα χαζευει τον εναστρο ουρανο και πλενεται με θαλασσινο νερο...
πινει αμα λαχει και σπαστο καφεδακι fiesta.... ουτε καν νες-καφε...
εχει κανει χωμα με βαρκαντερο 125....

να συνεχισω ή μπηκατε στο νοημα???....

βρειτε του τωρα μηχανακι ....

:waiting::waiting::waiting:
Καλά όλα τα παραπάνω,αλλά αυτό με τη μία τυρόπιτα κ 2 σουβλάκια τη μέρα δεν το χωράει ο νους μου :UH:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Καλά όλα τα παραπάνω,αλλά αυτό με τη μία τυρόπιτα κ 2 σουβλάκια τη μέρα δεν το χωράει ο νους μου :UH:
δηλαδη καμμια ελπιδα να γινει φιλος με τον Aldebaran εεεεε ?????

:thnkg:
 

Γιάννης Σάρχο

SarchoGiannakis
Περιοχή
Κατερίνη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda Varadero XL125V
Honda Transalp 400V
BMW F 800 GS
Ωω τα σέβη μου κύριε Γιώργο.
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, τα χαιρετίσματά μου!
Θα χαρώ να τα ξαναπούμε κι από κοντά, είστε ευπρόσδεκτοι όποτε θέλετε στην όμορφη Πιερία
 

Γιάννης Σάρχο

SarchoGiannakis
Περιοχή
Κατερίνη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda Varadero XL125V
Honda Transalp 400V
BMW F 800 GS
Χαχα, είναι μέσα στο πρόγραμμα της περιπέτειας και το περιορισμένο φαγητό. Αλλά survivor...
Στο τέλος της βόλτας ή την επομένη γίνεται η αναπλήρωση των θερμίδων και της χοληστερίνης για αποθεραπεία...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
δηλαδη καμμια ελπιδα να γινει φιλος με τον Aldebaran εεεεε ?????

:thnkg:
Πλέον είμαι χορτοφάγος και θα γίνω μοντελάκι.
Βεζετέρια το λέμε στο νησί του Τελαμώνα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Πλέον είμαι χορτοφάγος και θα γίνω μοντελάκι.
[url=https://imgbb.com/][/URL]
Να σου στείλω αμα ειναι ρε καπετάνιο κανα λουκούμι η κανα μπακλαβα να έρθεις στα ίσα να ουμ... :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Πλέον είμαι χορτοφάγος και θα γίνω μοντελάκι.
Τόσες βόλτες στα βουνά πηγαίνετε, να μάθετε να μαζεύετε και άγρια χόρτα που είναι πολύ νόστιμα.
Δεν υπάρχει σχετικό νήμα στο forum.:D
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Τα 10.000Κμ είναι μια χαρά για να πάρεις καινούργιο , τώρα το 660 δεν το έχω οδηγήσει αλλά σαν τεχνολογία σίγουρα θα είναι πιο μπροστά από το 800,
το 800 το είχα ( έκανα 40.000Κμ) πολύ καλό μηχανάκι σε όλα , το μόνο πρόβλημα ήταν οι κραδασμοί που φαινόταν μετά από πολλές ώρες στο τιμόνι , γι΄ αυτό πήρα το τενερε .
Όσον αφορά θέματα αξιοπιστίας , επειδή παρακολουθώ το 660 γενικά δεν έχει παρουσιάσει θέματα - υπάρχουν χρήστες εδώ μέσα για καλύτερη ενημέρωση - από την άλλη το 800 έχει συγκεκριμένα θέματα ανάλογα με τα χλμ που θα το πάρεις ( φανάρι, πηνία , πολλαπλασιαστές , αντλίες , φλοτέρ ) τα οποία για BMW είναι σχετικά φθηνά
Συνέχεια ακούω για κραδασμούς αλλά δεν μπορώ να τους εντοπίσω..Έχω κάνει μέχρι 1150 χλμ σερί,μόνο για βενζίνη σταματαγα,με ταχύτητα από 120-130km..Και με την μαμά σέλα.. Μάλλον κάποιο πρόβλημα έχει η μηχανή μου η το πιθανότερο εγώ..
 
Reactions: dan
Top Bottom