Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Μωρέ το φορτώσες σα γάιδαρο! Χωραγες να κάτσεις εκεί πάνω ?
Μια χαρά χωραγα.. οι αναρτήσεις γίνανε ψιλοσωβρακο με το βάρος αυτό ήταν το πρόβλημα. Που δν ήταν και πολύ βάρος εδώ που τα λέμε.
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Στα ανηφορικα στα κοκαλια πως τα πηγε;
[/QUOT
Στα ανηφορικα στα κοκαλια πως τα πηγε;
Νταξει έχει έλλειψη στη δύναμη για να παίξεις και να ανέβεις τάπα, αλλά κανένα θέμα δν είχε γενικότερα.. τα οργωσε τα κοκκαλια
 

R.o.C.

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
ΚΤΜ 990 Adventure
Μια χαρά χωραγα.. οι αναρτήσεις γίνανε ψιλοσωβρακο με το βάρος αυτό ήταν το πρόβλημα. Που δν ήταν και πολύ βάρος εδώ που τα λέμε.
Η αλήθεια ειναι πως οι αναρτησεις ειναι σώβρακο απο μόνες τους
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
:oops:
Εντελως αλλα λενε αλλοι κατοχοι
Μια χαρά είναι για καθημερινή οδήγηση και χαλαρό χώμα.. αν το κυνηγάς και το ζοριζεις είναι μαλακές πολυ
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Και ταξιδακι κάνει ,το πήγα μια Σερβία προ εβδομάδος ,με ένα σάκο πισω ,μια χαρα
Σχεδόν περιέργως η αλήθεια είναι πως η ζελατίνα κάνει φοβερή δουλειά στην ανεμοκάλυψη.

Αν κάποιος κάνει πιο μακρυνά ταξίδια αν φτιάξει λίγο τη σέλα (που δεν είναι καθόλου κακή και μαμά) και ξηγηθεί σε γρανάζωμα πιο μακρύ να ταξιδέυει και 110 πραγματικα΄άνετα στη πραγματικότητα με ένα συμβιβασμό σε εθνική πάει όπου θέλει.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σχεδόν περιέργως η αλήθεια είναι πως η ζελατίνα κάνει φοβερή δουλειά στην ανεμοκάλυψη.

Αν κάποιος κάνει πιο μακρυνά ταξίδια αν φτιάξει λίγο τη σέλα (που δεν είναι καθόλου κακή και μαμά) και ξηγηθεί σε γρανάζωμα πιο μακρύ να ταξιδέυει και 110 πραγματικα΄άνετα στη πραγματικότητα με ένα συμβιβασμό σε εθνική πάει όπου θέλει.
Κανει τον μάγκα γιατί έκανε 400 χλμ λιγότερα εθνικής από δω χαμου....μην παίρνουν τα μυαλά σου αερα
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Κανει τον μάγκα γιατί έκανε 400 χλμ λιγότερα εθνικής από δω χαμου....μην παίρνουν τα μυαλά σου αερα
Δεν το πήρα εγώ ρε συ το Rally για να κάνω βόλτες μονοήμερες ή του σαβ/κο με άπειρα χλμ άσφαλτο. Για τέτοιες μικτές βόλτες έχω το 800.

Αλλά αν κάποιος γουστάρει ειδικά άμα έχει ευχαιρεια για πολυήμερη βόλτα πάει όπου θέλει.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Σχεδόν περιέργως η αλήθεια είναι πως η ζελατίνα κάνει φοβερή δουλειά στην ανεμοκάλυψη.

Αν κάποιος κάνει πιο μακρυνά ταξίδια αν φτιάξει λίγο τη σέλα (που δεν είναι καθόλου κακή και μαμά) και ξηγηθεί σε γρανάζωμα πιο μακρύ να ταξιδέυει και 110 πραγματικα΄άνετα στη πραγματικότητα με ένα συμβιβασμό σε εθνική πάει όπου θέλει.
Με τον αέρα δεν είχα θέμα πουθενά ,κρύο έφαγα πολύ μέχρι τους εύζωνες(140χ.),αφού είπα να γυρίσω πίσω και να πω την κυρά δικαιολογία ότι δεν με άφησαν να περάσω,κάτι με την ταυτότητα χαχαχαχαχαχα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Μετά όλα καλά 115 κοντερισια παντού ,περίμενα να προσπεράσω όπου ήταν με υπομονή.
Η μόνη βλακεία ,η ακραποβιτσ με ζαλίσε τα @@ ,πρρρ,πρρ,πρρρ περνούσε και την μουσική της ενδοεπικοινωνιας.
Πολύ αρ-τι στο δρόμο όμως ,πασάδες ,σηκωμένη ζελατίνα και δρομοοο.
Μια 1000δα χιλιόμετρα ,ούτε 60 ευρα δεν έκαψε γεμάτος έφυγα γεμάτος ήρθα,η βενζινα Σκόπια -Σερβια θεϊκή πάντως τέρμα καθαρή ,ουτε αιθελοαστερες λογω eu ,ούτε άλλα .
Μέχρι Νις πήγα ,δεν είχα χρόνο για να ανέβω Βελιγράδι ,μένει η πινέζα για άλλη φορά.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Κανει τον μάγκα γιατί έκανε 400 χλμ λιγότερα εθνικής από δω χαμου....μην παίρνουν τα μυαλά σου αερα
Πας κανονικά ,αυτοί του Μοτό πως τα πήγαν Ρουμανία ;
Νταξ το ισουζου για υποστήριξη δεν θα το έχεις αλλά βγαίνει
Απλά υπολόγισε Νις -Αθενς κάνα 13αωρο ,9εκανα εγώ μέχρι Κατερίνη
Αλλά είχε πολύ Τουρκιά στα σύνορα (κάτι είχαν αυτοί και κατέβαιναν κατά δεκάδες με τα καραβανοβάν τους)
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Παιδια ειμαι στη σκεψη, να δωσω το ραλλακι. Ο λογος? Το γκαζι. Και μονο αυτο. Δεν εχω κανενα αλλο παραπονο.. αντε οι αναρτησουλες αλλα με πιο χοντρο λαδακι ελπιζω θα φτιαξουν. Να μου πεις μετα τι να παρεις? 640? DRZ/CCM? Και να εχω τα προβληματακια ενος 20ετους μοτερ/περιφερειακων? Κλασικα... Το μπατζετ οπως και να γινει αυτο ειναι.. Θα μου πεις, μαζεψε λεφτα και παρε 690 να τελειωνεις.

Δεν ξερω για πειτε τη γνωμη σας..

Συμπληρωνω πως μιλαω για χωματινη χρηση εκδρομικη, αλλα και πιο σκληρη αναλογα τα κεφια.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Παιδια ειμαι στη σκεψη, να δωσω το ραλλακι. Ο λογος? Το γκαζι. Και μονο αυτο. Δεν εχω κανενα αλλο παραπονο.. αντε οι αναρτησουλες αλλα με πιο χοντρο λαδακι ελπιζω θα φτιαξουν. Να μου πεις μετα τι να παρεις? 640? DRZ/CCM? Και να εχω τα προβληματακια ενος 20ετους μοτερ/περιφερειακων? Κλασικα... Το μπατζετ οπως και να γινει αυτο ειναι.. Θα μου πεις, μαζεψε λεφτα και παρε 690 να τελειωνεις.

Δεν ξερω για πειτε τη γνωμη σας..

Συμπληρωνω πως μιλαω για χωματινη χρηση εκδρομικη, αλλα και πιο σκληρη αναλογα τα κεφια.
Αχχ Βαγγέλη.. Σαν να βλέπω εμένα πριν 14 χρόνια και τόσα χρόνια διαφορά έχουμε κιόλας!

Φυσικά δεν σου φτάνουν τα άλογα! Η ροπή βασικά δεν σου φτάνει. Έτσι κι εγώ μετά τα KLX 250 και XR 250 πήδηξα με τη σειρά χρονικά σε 450EXC, TT600R, LC4 640 επειδή ήθελα το παραπάνω γκάζι. Άλλο πράγμα το αρκουδόγκαζο! Μη κοιτάς που έκανα έναν Α κύκλο και τώρα επέστρεψα σε πιο λίγα κυβικά. Αύριο μπορεί να πάρω πάλι περισσότερα άμα νιώσω την ανάγκη εκ νέου.

Δεν ξέρω τι να σου πω, είναι πάντα το οικονομικό στη μέση αλλιώς οι απαντήσεις θα ήταν εύκολες... Κοιτάς με το budget πουλάω Rally παίρνω άλλο να παίξεις μπάλα? Δϋσκολα πράγματα, περασαν και τα χρόνια. Παλιά βρίσκαμε και κάνα περιποιημένο σε νορμάλ τιμή.

Πόσο μπορείς να τεντώσεις το budget? Γιατί όχι, κάτι να αλλάξει το rally να αποκτήσει τη ροπή και τη κλωτσιά που θες δεν θα γίνει και αφου ηδη το σκέφτεσαι έχει αρχίσει το σαράκι...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Παιδια ειμαι στη σκεψη, να δωσω το ραλλακι. Ο λογος? Το γκαζι. Και μονο αυτο. Δεν εχω κανενα αλλο παραπονο.. αντε οι αναρτησουλες αλλα με πιο χοντρο λαδακι ελπιζω θα φτιαξουν. Να μου πεις μετα τι να παρεις? 640? DRZ/CCM? Και να εχω τα προβληματακια ενος 20ετους μοτερ/περιφερειακων? Κλασικα... Το μπατζετ οπως και να γινει αυτο ειναι.. Θα μου πεις, μαζεψε λεφτα και παρε 690 να τελειωνεις.

Δεν ξερω για πειτε τη γνωμη σας..

Συμπληρωνω πως μιλαω για χωματινη χρηση εκδρομικη, αλλα και πιο σκληρη αναλογα τα κεφια.
Αν δεν σε κάνει να χαίρεσαι δώστο και μπλέξε με παλιάς κοπής εκεί γύρω στα 600 κυβικά.
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Αχχ Βαγγέλη.. Σαν να βλέπω εμένα πριν 14 χρόνια και τόσα χρόνια διαφορά έχουμε κιόλας!

Φυσικά δεν σου φτάνουν τα άλογα! Η ροπή βασικά δεν σου φτάνει. Έτσι κι εγώ μετά τα KLX 250 και XR 250 πήδηξα με τη σειρά χρονικά σε 450EXC, TT600R, LC4 640 επειδή ήθελα το παραπάνω γκάζι. Άλλο πράγμα το αρκουδόγκαζο! Μη κοιτάς που έκανα έναν Α κύκλο και τώρα επέστρεψα σε πιο λίγα κυβικά. Αύριο μπορεί να πάρω πάλι περισσότερα άμα νιώσω την ανάγκη εκ νέου.

Δεν ξέρω τι να σου πω, είναι πάντα το οικονομικό στη μέση αλλιώς οι απαντήσεις θα ήταν εύκολες... Κοιτάς με το budget πουλάω Rally παίρνω άλλο να παίξεις μπάλα? Δϋσκολα πράγματα, περασαν και τα χρόνια. Παλιά βρίσκαμε και κάνα περιποιημένο σε νορμάλ τιμή.

Πόσο μπορείς να τεντώσεις το budget? Γιατί όχι, κάτι να αλλάξει το rally να αποκτήσει τη ροπή και τη κλωτσιά που θες δεν θα γίνει και αφου ηδη το σκέφτεσαι έχει αρχίσει το σαράκι...
συμφωνω με οτι ειπες...Ναι πουλωντας Ραλλυ να παρω κατι αλλο σκεφτομουνα αντε κανα 500αρικο για μαζεματα εξτρα. Η λογικη λεει να τεντωσει το budget και να κανω υπομονη για 690. Αλλα και ενα καλο,καθαρο 640 adv πχ.. αν εμφανιστει η ευκαιρια δηλαδη δεν θα με χαλαγε καθολου.

Η αληθεια ειναι πως απτην αρχη που το πηρα δεν μου εφτανε αλλα λεω ενταξει.. θα βελτιωθω οδηγικα με οτι εχω, θα κανω λιγο υπομονη, ειναι καινουργιο ειναι αλλο πραγμα ουτε ζημιες ουτε τπτ, εγγυηση 2 χρονια και τα σχετικα...
Αλλα οπως ειπες. Αλλο πραγμα το αρκουδογκαζο!!!!
 
Top Bottom