VOGE 650DSX

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Για να μην συνεχίσω το off topic, αφενός θεωρούσα ότι το Xchallenge φοράει Rotax σαν τα gs650, αφετέρου κινέζικο μηχανάκι δεν θα έπαιρνα για κανένα λόγο.
 

black sheep

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
Vstrom 650 Xt
Κι εγώ σκεπτικός είμαι όσο αφορά τα κινέζικα. Δε θα πήγαινα εύκολα ταμείο, παρά την εγγύηση που έχεις σε καινούρια μηχανή.
Αυτό όμως που είναι ενδιαφέρον είναι ότι καλύπτει κάτι που ουσιαστικά λείπει από την αγορά. Το σύγχρονο μεσαίο μονοκύλινδρο με χωμάτινες ικανότητες δεν υπάρχει στον ανταγωνισμό, οπότε αυτό και μόνο, μπορεί να σε βάλει σε σκέψεις
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για να μην συνεχίσω το off topic, αφενός θεωρούσα ότι το Xchallenge φοράει Rotax σαν τα gs650, αφετέρου κινέζικο μηχανάκι δεν θα έπαιρνα για κανένα λόγο.
Έχω την εντύπωση ότι τα g650gs/sertao φορούσαν κινέζικο μοτέρ όλα. Τα παλιά f650gs/dakar ήταν ροταξ.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Εδώ μιλάμε παντως για ένα δοκιμασμένο μοτερ χρόνια ολοκληρα και περιφεριακα επώνυμα, οπότε δεν βλέπω το λόγο για να μην παει κανείς ταμείο. Συν ότι μοιάζει θεωρητικά ένας ιδανικός συνδιασμός χώματος και τουρινγκ
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στην τελευταια φωτο ΄΄σκαβει΄΄ και ο μπροστινος τροχος μιλαμε.
Και ο Γκάντι σκάβει με τον μπροστά....να τα λέμε αυτά



advphone
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Και ο Γκάντι σκάβει με τον μπροστά....να τα λέμε αυτά



advphone
Εδω που ηθελες την προπελα, πηρες το σκαπτικο!!
:ha
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
το μόνο κακο με αυτά τα μηχανάκια ειναι οτι τα παντρεύεσαι η χάνεις πολλά στην μεταπώληση
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
το μόνο κακο με αυτά τα μηχανάκια ειναι οτι τα παντρεύεσαι η χάνεις πολλά στην μεταπώληση
Σίγουρα θα χάσεις, από την άλλη ποσα έχεις δώσει να το παρεις? Νομίζω παραμένει vfm. Συν ότι και στην Ελλάδα θα αλλάξει σιγά σιγά η αντιμετώπιση προς τα κινέζικα. Εδώ αγοράζουμε κινέζικα με σήμα μπεμβε κλπ, στα τριπλα λεφτα
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Εδώ μιλάμε παντως για ένα δοκιμασμένο μοτερ χρόνια ολοκληρα και περιφεριακα επώνυμα, οπότε δεν βλέπω το λόγο για να μην παει κανείς ταμείο. Συν ότι μοιάζει θεωρητικά ένας ιδανικός συνδιασμός χώματος και τουρινγκ
Γιατρέ μου το ότι είναι 5ταχυτο ,δεν μειώνει ακόμα περισσότερο τις οποίες Τούρινγκ δυνατότητες που θα είχε ως 6ταχυτο μονοκύλινδρο;
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Σίγουρα θα χάσεις, από την άλλη ποσα έχεις δώσει να το παρεις? Νομίζω παραμένει vfm. Συν ότι και στην Ελλάδα θα αλλάξει σιγά σιγά η αντιμετώπιση προς τα κινέζικα. Εδώ αγοράζουμε κινέζικα με σήμα μπεμβε κλπ, στα τριπλα λεφτα
Πώς τα πετάς έτσι;;;; Μας έφυγε η γουρνοπουλα απ'το στόμα!!!!!! :ha
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Γιατρέ μου το ότι είναι 5ταχυτο ,δεν μειώνει ακόμα περισσότερο τις οποίες Τούρινγκ δυνατότητες που θα είχε ως 6ταχυτο μονοκύλινδρο;
Ίδια γεύση με το tenere 660 και f650gs. Ναι μια 6η θα ήταν καλοδεχουμενη αλλά εν τέλει δεν είναι πρόβλημα ιδιαίτερο. 130 ταξιδεύεις εθνική.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Συμφωνώ με την έκτη και εγώ παντα τη θέλω, αλλά ολοι οι ειδήμονες εγχώριοι και ξένοι λένε ότι η πέμπτη είναι αρκούντως μακριά και το κιβώτιο με σωστή κλιμάκωση. 7200 παιδια κουτα. Τόσο παιζει να έχει παει το πεφερλι το τριαμισο που τη μια το αγοράζεις την δευτερη βάζεις αγγελία εκλάπη δίδεται αμοιβή
Γιατρέ μου το ότι είναι 5ταχυτο ,δεν μειώνει ακόμα περισσότερο τις οποίες Τούρινγκ δυνατότητες που θα είχε ως 6ταχυτο μονοκύλινδρο;
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Συμφωνώ με την έκτη και εγώ παντα τη θέλω, αλλά ολοι οι ειδήμονες εγχώριοι και ξένοι λένε ότι η πέμπτη είναι αρκούντως μακριά και το κιβώτιο με σωστή κλιμάκωση. 7200 παιδια κουτα. Τόσο παιζει να έχει παει το πεφερλι το τριαμισο που τη μια το αγοράζεις την δευτερη βάζεις αγγελία εκλάπη δίδεται αμοιβή
Πληροφορία χωρίς χρέωση :
Το πεφερλι το 400 έχει 6200 ,το μικρότερο έχει 500 έκπτωση 4900 περιπου:friend:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Όταν η Honda δίνει στα ίδια λεφτά

Xadv τριαμισο με έξυπνο top box δεν έχει ελπίδα το 650dsx.

Παιρνεις το σφουχτερ και είσαι μάγκας κάνεις και αντβετσουραδα Κολωνό πατησα

 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Όταν η Honda δίνει στα ίδια λεφτά

Xadv τριαμισο με έξυπνο top box δεν έχει ελπίδα το 650dsx.

Παιρνεις το σφουχτερ και είσαι μάγκας κάνεις και αντβετσουραδα Κολωνό πατησα

Αυτό πάλι, τι σόι κουτί είναι και το έβγαλαν Σμαρτ μποξ;:thinking:
 

southstromer

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW
Στον ακόλουθο σύνδεσμο φαίνεται το manual της μηχανής για όποιον ενδιαφέρεται https://voge.gr/wp-content/uploads/2021/08/voge-650ds_manual_web-pages-june-low-res.pdf
Έχει λίγο δουλίτσα ειδικά αν το κάνεις μόνος του το service, π.χ. εξαέρωση του αγωγού λαδιού μετά την προσθήκη του λαδιού , περιοδική αλλαγή φίλτρου βενζίνης με αφαίρεση τεπόζιτου κλπ. Θα πεις βέβαια είναι μονοκύλινδρο και δικαιολογείται η διάταξη...δεν είναι και μπόξερ!:p. Γενικά πάντως τίμια μηχανή φαίνεται.
 
Top Bottom