Xωμάτινη, Σάββατο 16/01 στα πέριξ της Λαυρεωτικής...

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ο καιρός θα ειναι ολη μερα ετσι μουντός με μια ψιχαλα κανενα 2ωρο.
Απο 20:00 θα ειναι η βροχή και αυριο και καταιγιδες όπως λένε τα τελευταία νεα.
Σε 45΄ξεκινάω, γιανα δω αν κουνιούνται οι βάρκες!!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Περιφερειακή Υμηττού. . Στεγνά



advφον!!
Θα σε βρούμε κάπου Κωστή?
Νομίζω κάνεις την διαδρομή ασφαλτινη και ανάποδα!!!
Καλημέρα φιλαράκι,
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θα σε βρούμε κάπου Κωστή?
Νομίζω κάνεις την διαδρομή ασφαλτινη και ανάποδα!!!
Καλημέρα φιλαράκι,
Έχω κάτι ραντεβού στον Χολαργό φίλε και μετά θα κατεβάσω τη μάνα στη Φολόη
Αλλιώς θα σας πετυχαίνα στην αναβυσσο

advφον!!
 

sliv

Δεν βάζω ασφάλτινα !
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Stratis
Μοτό
GS1200 Adv.
Έχω κάτι ραντεβού στον Χολαργό φίλε και μετά θα κατεβάσω τη μάνα στη Φολόη
Αλλιώς θα σας πετυχαίνα στην αναβυσσο

advφον!!
στην επομενη μαζι !!!!! :yew:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ο καιρος προς το Σουνιο-Λαυριο δεν φαινεται βροχερος Ολη η μαυριλα εχει μαζευτει πανω απο τον Υμηττο

Καλα να περασετε ρεεε!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλη βόλτα να εχετε
Εγω υποχρεώσεις με αμαξι και κόρη !!!!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Βρε, πνιγήκατε;;; Ααααα... εδώ να ξέρετε έχουμε νόμο να έχουμε live report! Α ρε Φοίνικας που σας χρειάζεται! :D :D :D
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Γυρισα παιδια, γράφω σε λιγο.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Να γραψω εγω την περιπετεια μου για να διαβασουμε μετα το πως περασε η παρεα στην ονοφαδα.

Καπου στο 30ο χλμ πατησα στην πισω ροδα ενα 10ποντο καρφι.
Εβαλα φαστ χωρις ομως αποτελεσμα.
Βγηκαν τα εργαλεια και βαλαμε μια σαμπρελα που ειχα.
Δεν επαιρνε ομως αερα και νομιζαμε οτι ειχε βουλωσει η βαλβιδα απο το φαστ.
Η παρεα ηταν πολυ οργανωμενη. Νεα βαλβιδα αλλα τα ιδια, δεν κρατουσε αερα.
Βαζουμε και αλλη σαμπρελα του Σπυρου, δοκιμαζουμε να φουσκωσουμε και με αμπουλα και καποια στιγμη πιστευουμε οτι πηρε αερα με το κομπρεσερακι του Γατου. Ξεκιναμε, αλλα αμεσως τον ξαναχανει.
Σιγα σιγα βγαινουμε ασφαλτο και για να μην χαλασει η βολτα των υπολοιπων συνεχιζω προς Ανάβυσσο με σκοπο να το φτιαξω και να τους βρω αργοτερα.
Μετα απο 12 χλμ Βρηκα ενα βουλκανιζατερ που ολοι μου ελεγαν ως Τον ειδικο και συναντω εναν παππου που επειδη ο γιος του ειχε καψει το χερι του στο τζακι, μου λεει, ''εχω μια σαμπρελα αλλα εγω δεν ξερω απ αυτα''.
Στο μηχανημα ελειπε μια σιαγωνα, οποτε το μονο σαν βοηθεια που ειχα ηταν κανενα μπαλωμα.
Στο πεζοδρομειο βγαζω το λαστιχο και βαζω την νεα σαμπρελα. Τα ιδια, κοπηκε με τους μοχλους.
Ο παππους αρχισε να λεει οτι επρεπε να ειχε σχολασει και κατι τετοια.
Ξανα βγαλσιμο, μπαλωμα και ξανα φορεμα. Παλι τα ιδια. Νεο τρυπημα.
Το ξαναμπαλωνουμε και δοκιμαζουμε με το μηχανημα, εστω με τις τρεις σιαγωνες και το πετυχαμε.
Την βαζω, αλλα το λαστιχο στραβογυρναγε. Πρωτη εντυπωση οτι ειχε στραβωσει η ζαντα απο τα χορευτικα με ξεφουσκωτο λαστιχο.
Δεν πειραζω τιποτα, μηνυμα οτι ολα οκ, του πληρωνω την σαμπρελα και τα κολληματα 20ευρω και αρχιζω την επιστροφη.
Τελικα οκ ο αερας, αλλα δεν ειχε κατσει καλα στην κοντρα και ειχα ενα παρκινσον μεχρι το σπιτι.
Ολα καλα, στο προγραμμα ειναι ολα.
Ευχαριστω τα παιδια για την υπομονη και ειδικα τον Σπυρο, τον Βαγγελη και τον αλλο φιλο. Χρωσταω κερασμα.
Την βροχη φοβομασταν, απο 10ποντο την βρηκαμε!!
Ελπιζω να ειναι λαλίστατοι σαν εμενα και τα αλλα παιδια, για να μαθουμε και να δουμε πως περασαν.
Με το καλο στην επομενη παιδια.
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
πισω στη βαση μου και γω
η σημερινη βολτα ηταν υπεροχη,ουτε μια σταγονα δεν φαγαμε,λασπες δεν ειχε πουθενα,κρυο δεν εκανε,μονο λιγο αερα και πολυ σκονη.
ο hawk46 ταλαιπωρηθηκε λογω σκασμενου λαστιχου και εχασε καποια κομματια της διαδρομης,αλλα ελπιζω να επαναληφθει η βολτα γιατι ηταν το ξαναλεω
υπεροχη.
εγω την ευχαριστηθηκα δεοντος διοτι ειχα πολυυυυ καιρο να κανω χωματινη βολτα με καποιο μηχανακι της προκοπης που να παταει σταθερα στο χωμα
το τρανσαλπακι με τις ανανεωμενες αναρτησεις του σημερα ηταν μαγικο χαλι.
ελπιζω αυτοι που ειχαν μαζι τους καμερες και φωτογραφικες να ανεβασουν το κατι τι τους
τελος ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο kordix για την πολυ ωραια πλοηγηση του
στις επομενες:friendship:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
πισω στη βαση μου και γω
η σημερινη βολτα ηταν υπεροχη,ουτε μια σταγονα δεν φαγαμε,λασπες δεν ειχε πουθενα,κρυο δεν εκανε,μονο λιγο αερα και πολυ σκονη.
ο hawk46 ταλαιπωρηθηκε λογω σκασμενου λαστιχου και εχασε καποια κομματια της διαδρομης,αλλα ελπιζω να επαναληφθει η βολτα γιατι ηταν το ξαναλεω
υπεροχη.
εγω την ευχαριστηθηκα δεοντος διοτι ειχα πολυυυυ καιρο να κανω χωματινη βολτα με καποιο μηχανακι της προκοπης που να παταει σταθερα στο χωμα
το τρανσαλπακι με τις ανανεωμενες αναρτησεις του σημερα ηταν μαγικο χαλι.
ελπιζω αυτοι που ειχαν μαζι τους καμερες και φωτογραφικες να ανεβασουν το κατι τι τους
τελος ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο kordix για την πολυ ωραια πλοηγηση του
στις επομενες:friendship:
Εσύ... τελευταία με αποφεύγεις, όπου δεν είμαι εγώ... πηγαίνεις!
Ρε φίλε Χριστόφορε άμα σου έχω κάνει να μου το πεις :friend:

Πέρα από τη πλάκα ρε φίλε χαίρομαι που περάσατε καλά! Να φανταστώ θα ανοίξει νέο Thred με τα αποτελέσματα της βόλτας! Περιμένω βίδεο και φωτό να σας χαρώ!
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Τωρα ποιον να πρωτοευχαριστησω δεν ξερω ...τον kordix για την ωραια του πλοηγηση και το οτι μοιραστηκε μαζι μας την γνωση του στην περιοχη? αλλα θελω επαναληψη να την εμπεδωσω...να ευχαριστησω ολα τα παιδια που μοιραστηκαν αλλη μια πετυχημενη εντουραδα μαζι ολοι με ενα μονιμο χαμογελο. Να ευχαριστησω επισης τον φουρναρη για τον φοβερο καφε που μου εφτιαξε μεσημεριατικα...απολαυσηηηηη οταν οι αλλοι κοιλιοδουλοι πλακωσαν τις λιγες τυροπιτες που ειχε... τωρα να πω οτι υπηρχε αλληλεγγυη ....? Δεν υπηρχε....τις βουτηξαν κρυφα ( τις τυροπιτες) και πηγαν πισω απο κατι θαμνους για να μην τους τις φαμεε..Ααα μην ξεχασω τον φιλο Moniker που σε καθε ευκαιρια μου εκανε φιγουρα τα ατια απο το KTM πετωντας κοτρωνια τεραστιων διαστασεων σε καθε γκαζια.. Μεγαλος ατυχος ο HAWK_46 Που απο τα πρωτα χλμ μαζεψε μια τεραστια προκα και του χαλασε την ημερα...αλλα δεν καταλαβαινω γιατι ευχαριστει για την οποια βοηθεια..? Γιατι ρε Λευτερη εσυ θα εκανες κατι διαφορετικο αν την παθαιναμε εμεις?
ΥΓ: Αν αρχισει ο Gato τις γκρινιες οτι του λερωσαμε παλι το μηχανακι...ψευδεται ασυστολως ουτε μια λασπιτσα δεν του πεταξαμε....
Περιμενω την επομενη λεμε...συνηθειο μου γινατε..:friendship::friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
πισω στη βαση μου και γω
η σημερινη βολτα ηταν υπεροχη,ουτε μια σταγονα δεν φαγαμε,λασπες δεν ειχε πουθενα,κρυο δεν εκανε,μονο λιγο αερα και πολυ σκονη.
ο hawk46 ταλαιπωρηθηκε λογω σκασμενου λαστιχου και εχασε καποια κομματια της διαδρομης,αλλα ελπιζω να επαναληφθει η βολτα γιατι ηταν το ξαναλεω
υπεροχη.
εγω την ευχαριστηθηκα δεοντος διοτι ειχα πολυυυυ καιρο να κανω χωματινη βολτα με καποιο μηχανακι της προκοπης που να παταει σταθερα στο χωμα
το τρανσαλπακι με τις ανανεωμενες αναρτησεις του σημερα ηταν μαγικο χαλι.
ελπιζω αυτοι που ειχαν μαζι τους καμερες και φωτογραφικες να ανεβασουν το κατι τι τους
τελος ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο kordix για την πολυ ωραια πλοηγηση του
στις επομενες:friendship:
Ρε συ XLGeorge γιατι χακαρισες τον λογ/μο του απεφτου?:roflmao:
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Εσύ... τελευταία με αποφεύγεις, όπου δεν είμαι εγώ... πηγαίνεις!
Ρε φίλε Χριστόφορε άμα σου έχω κάνει να μου το πεις :friend:

Πέρα από τη πλάκα ρε φίλε χαίρομαι που περάσατε καλά! Να φανταστώ θα ανοίξει νέο Thred με τα αποτελέσματα της βόλτας! Περιμένω βίδεο και φωτό να σας χαρώ!
ρε φιλε στην επομενη να παμε μαζι,αν και εμενα με πετυχαινεις ευκολα γιατι παω στις περισσοτερες βολτες,ενω εσυ σε κανα δυο το χρονο:friend:
 
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
ρε φιλε στην επομενη να παμε μαζι,αν και εμενα με πετυχαινεις ευκολα γιατι παω στις περισσοτερες βολτες,ενω εσυ σε κανα δυο το χρονο:friend:
Αυτό λέω κι εγώ (ενώ εσύ πας στις περισσότερες κι εγώ σε κανά 2 το χρόνο μόνο), πως γίνεται και σε αυτές τις 2 πάντα λείπεις :thinking:

Για να δούμε στην επόμενη που θα έρθω, θα είσαι;;; Φέτος έχω κάνει ήδη τη 1η, άλλη μία έμεινε...

:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom