Xωμάτινη, Σάββατο 16/01 στα πέριξ της Λαυρεωτικής...

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ωωωπ!!! Τι είδους γέφυρα είναι αυτή...;
Χωρίς να γνωρίζω για την συγκεκριμένη...
Στο Λαύριο ,παλιά ,υπήρχαν λιγνιτορυχεία ,καθώς και εργοστάσιο παραγωγής ρεύματος.
Φαντάζομαι οτι ,όλες αυτές οι κατασκευές ,έγιναν για να εξυπηρετούνται αυτές οι μονάδες.

Γενικά η περιοχή ,παρουσιάζει τεράστιο εικαστικό-φωτογραφικό ενδιαφέρον.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Χωρίς να γνωρίζω για την συγκεκριμένη...
Στο Λαύριο ,παλιά ,υπήρχαν λιγνιτορυχεία ,καθώς και εργοστάσιο παραγωγής ρεύματος.
Φαντάζομαι οτι ,όλες αυτές οι κατασκευές ,έγιναν για να εξυπηρετούνται αυτές οι μονάδες.

Γενικά η περιοχή ,παρουσιάζει τεράστιο εικαστικό-φωτογραφικό ενδιαφέρον.
Κρίμα που οι φωτό είναι λίγες, ίσως αξίζει μια επόμενη φορά να γίνει μια τέτοια εκδρομούλα με σκοπό την φωτογραφική απαθανάτωση, να δοθούν στάσεις και χρόνος για εντυπωσιακές φωτό! Κάποτε λέγαμε και για ένα στημένο "σκηνοθετικά" βίντεο, το μέρος φαίνεται ιδανικό!
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Αν αρέσει τόσο πολύ το συγκεκριμένο σημείο, να ξέρεις ότι η πρόσβαση είναι πανεύκολη και πολύ κοντά στο Λαύριο.
 
Reactions: STF

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Κρίμα που οι φωτό είναι λίγες, ίσως αξίζει μια επόμενη φορά να γίνει μια τέτοια εκδρομούλα με σκοπό την φωτογραφική απαθανάτωση, να δοθούν στάσεις και χρόνος για εντυπωσιακές φωτό! Κάποτε λέγαμε και για ένα στημένο "σκηνοθετικά" βίντεο, το μέρος φαίνεται ιδανικό!
Αν σου πώ ,οτι κατά την διάρκεια της βόλτας ,σκεφτόμουν ακριβώς τα ίδια ,τότε τι θα πείς...;
 
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αν σου πώ ,οτι κατά την διάρκεια της βόλτας ,σκεφτόμουν ακριβώς τα ίδια ,τότε τι θα πείς...;
Θα σου πω: "αν δεν ταιριάζαμε δε θα συμπεθαριάζαμε" ***

***κάτι σαχλαμάρες που έγραψες σε άλλο θέμα για τα Transalp (ότι δήθεν τα έχεις σε εκτίμηση), κάνε τα σύντομα edit please.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Θα σου πω: "αν δεν ταιριάζαμε δε θα συμπεθαριάζαμε" ***

***κάτι σαχλαμάρες που έγραψες σε άλλο θέμα για τα Transalp (ότι δήθεν τα έχεις σε εκτίμηση), κάνε τα σύντομα edit please.
Φίλε ,αν έβλεπες τον est ,πως πήγαινε στην συγκεκριμένη χωματάδα (ΑΕΡΟΠΟΡΊΑΑΑΑΑ) με το 15 ετών κ' 100.τόσων χιλ. χλμτρων ΤΑ ,με τα πάντα μαμά πάνω του ,τότε θα ΤΑ εκτιμούσες κι εσύ.
Νταξ...για το ΤΑ του christof δεν λέω ,γιατί το'χει πουσάρει ο πστς ο μάστορης.:p
Το ΤΑ του ΤΑκη του FlashGordon δε...τον πήγαινε μόνο του.(τον έβλεπα να χαζεύει το τοπίο)
Βάλε στην εξίσωση κ τα ΤΑ των konkost & XLgeorge ,που τα'χουν κακοποιήσει ενδελλεχώς ,κι αυτά οργώνουν ακόμα απροβλημάτιστα (άκου τσιμούχες μπροστινού στα 104.000 χλμ)...
ε...τώρα πιά ,δεν μπορώ ,παρά να τα έχω σε υψηλή εκτίμηση.
Γιατί το τέλειο ΟνΟφφ ,πάνω απ'όλα ,πρέπει να είναι Απροβλημάτιστο και λειτουργικό ολούθε.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Φίλε ,αν έβλεπες τον est ,πως πήγαινε στην συγκεκριμένη χωματάδα (ΑΕΡΟΠΟΡΊΑΑΑΑΑ) με το 15 ετών κ' 100.τόσων χιλ. χλμτρων ΤΑ ,με τα πάντα μαμά πάνω του ,τότε θα ΤΑ εκτιμούσες κι εσύ.
Νταξ...για το ΤΑ του christof δεν λέω ,γιατί το'χει πουσάρει ο πστς ο μάστορης.:p
Το ΤΑ του ΤΑκη του FlashGordon δε...τον πήγαινε μόνο του.(τον έβλεπα να χαζεύει το τοπίο)
Βάλε στην εξίσωση κ τα ΤΑ των konkost & XLgeorge ,που τα'χουν κακοποιήσει ενδελλεχώς ,κι αυτά οργώνουν ακόμα απροβλημάτιστα (άκου τσιμούχες μπροστινού στα 104.000 χλμ)...
ε...τώρα πιά ,δεν μπορώ ,παρά να τα έχω σε υψηλή εκτίμηση.
Γιατί το τέλειο ΟνΟφφ ,πάνω απ'όλα ,πρέπει να είναι Απροβλημάτιστο και λειτουργικό ολούθε.
Που πάει αυτός ο κόσμος Θεέ μου... αν ήταν να γράψεις όλα αυτά καλύτερα να μη μίλαγα... :friendship:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Που πάει αυτός ο κόσμος Θεέ μου... αν ήταν να γράψεις όλα αυτά καλύτερα να μη μίλαγα... :friendship:
Κι εγώ ,αν μου τό'λεγα πρίν κανα-δυό χρόνια ,δεν θα με πίστευα.:wacky:
Και θα με ανάγκαζα να κόψω τις κακές παρέες.:D
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Που πάει αυτός ο κόσμος Θεέ μου... αν ήταν να γράψεις όλα αυτά καλύτερα να μη μίλαγα... :friendship:
αν ερχεσαι συχνα στις βολτες μας,δεν θα μπορεσεις να ξεφυγεις απο την εξελγιωργιτιδα,ειναι ιος-επιδημια που αμα την κολλησεις (που θα την κολλησεις) δεν
υπαρχει γιατρεια....
μονο ο γατος αντιστεκεται σθεναρα γιατι παιρνει κοκτειλ με ισχυρα αντιβιοτικα και κανει ψυχοθεραπειες:roflmao:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
αν ερχεσαι συχνα στις βολτες μας,δεν θα μπορεσεις να ξεφυγεις απο την εξελγιωργιτιδα,ειναι ιος-επιδημια που αμα την κολλησεις (που θα την κολλησεις) δεν
υπαρχει γιατρεια....
μονο ο γατος αντιστεκεται σθεναρα γιατι παιρνει κοκτειλ με ισχυρα αντιβιοτικα και κανει ψυχοθεραπειες:roflmao:
Φίλε δε παίζει αυτό που λες! Ακόμη και ο γάτος να κάνει κίνηση προς Transalp εγώ θα είμαι εδώ να του θυμίζω το λάθος...
Η Transalp-ίτιδα (ή λατινικά XLgeorg-ίτιδα) είναι επιδημία, δηλαδή ασθένεια, δηλαδή κακό πράγμα! Ευτυχώς η Yamaha έχει τα κατάλληλα φάρμακα!

Να σκεφτείς μόνο πως τα γραφεία της δουλειάς μου είναι στο παλιό κτίριο της Yamaha κοντά στη γέφυρα της Λυκόβρυσης. Ήταν βασικό στοιχείο για να αποδεχθώ τη θέση.... Κάθε Δευτέρα μπαίνω μέσα και παίρνω βαθιά ανάσα για να οσμιστώ τους εκατοντάδες χιλιάδες εκπληκτικούς κινητήρες που έχουν δουλέψει εκεί μέσα! Έτσι ξεκινάει η εβδομάδα μου :cool:

Στάλθηκε από το τηλέφωνο που βρίσκεται στο BAR του JOE
 

sliv

Δεν βάζω ασφάλτινα !
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Stratis
Μοτό
GS1200 Adv.
Μπράβο ρε παίδες, Κώστα φτιάξε μια επανάληψη ρε φίλε σύντομα παρακαλώ και για μας που δεν τα καταφέραμε, PLEASEE!!
:yew::friendship:
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Φίλε δε παίζει αυτό που λες! Ακόμη και ο γάτος να κάνει κίνηση προς Transalp εγώ θα είμαι εδώ να του θυμίζω το λάθος...
Η Transalp-ίτιδα (ή λατινικά XLgeorg-ίτιδα) είναι επιδημία, δηλαδή ασθένεια, δηλαδή κακό πράγμα! Ευτυχώς η Yamaha έχει τα κατάλληλα φάρμακα!

Να σκεφτείς μόνο πως τα γραφεία της δουλειάς μου είναι στο παλιό κτίριο της Yamaha κοντά στη γέφυρα της Λυκόβρυσης. Ήταν βασικό στοιχείο για να αποδεχθώ τη θέση.... Κάθε Δευτέρα μπαίνω μέσα και παίρνω βαθιά ανάσα για να οσμιστώ τους εκατοντάδες χιλιάδες εκπληκτικούς κινητήρες που έχουν δουλέψει εκεί μέσα! Έτσι ξεκινάει η εβδομάδα μου :cool:

Στάλθηκε από το τηλέφωνο που βρίσκεται στο BAR του JOE
τα ιδια λεμε αλλα τα καταλληλα φαρμακα δεν τα χει κανεις,δεν ξερεις ποσο τυχερος εισαι που απεχεις απο τις βολτες μας....:laugh:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Φίλε δε παίζει αυτό που λες! Ακόμη και ο γάτος να κάνει κίνηση προς Transalp εγώ θα είμαι εδώ να του θυμίζω το λάθος...
Η Transalp-ίτιδα (ή λατινικά XLgeorg-ίτιδα) είναι επιδημία, δηλαδή ασθένεια, δηλαδή κακό πράγμα! Ευτυχώς η Yamaha έχει τα κατάλληλα φάρμακα!

Να σκεφτείς μόνο πως τα γραφεία της δουλειάς μου είναι στο παλιό κτίριο της Yamaha κοντά στη γέφυρα της Λυκόβρυσης. Ήταν βασικό στοιχείο για να αποδεχθώ τη θέση.... Κάθε Δευτέρα μπαίνω μέσα και παίρνω βαθιά ανάσα για να οσμιστώ τους εκατοντάδες χιλιάδες εκπληκτικούς κινητήρες που έχουν δουλέψει εκεί μέσα! Έτσι ξεκινάει η εβδομάδα μου :cool:

Στάλθηκε από το τηλέφωνο που βρίσκεται στο BAR του JOE
:pointu:..................................................................................................:friendship:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
αν ερχεσαι συχνα στις βολτες μας,δεν θα μπορεσεις να ξεφυγεις απο την εξελγιωργιτιδα,ειναι ιος-επιδημια που αμα την κολλησεις (που θα την κολλησεις) δεν υπαρχει γιατρεια....
:D Ρε τι εχει γραφει εδω, ελλειψα λιγο και οι υπολοιποι core πουροντουροι βαλανε τα οργανα :D


Φιλαρακι Χριστοφ, γιααααα να βαλουμε τα πραγματα στη θεση τους. Ελεγες/εγραφες ποσο καλο ειναι το τουμπανιασμενο XTR660 που ειχες (εκεινο με το ..0-300 :laugh:). Στην τριημερη πουροντουραδα του περασμενου Ιουνη, ζητησες το Τρανσαλπ του Konkost για να το δεις και εκανες μαζι του το χωματινο κομματι Ξυλογεφυρο - Κορπου πανω απο την Ελατη Τρικαλων. Το επομενο που θυμαμαι ειναι οτι βγαλες για πουλημα το XTR και βγηκες παγανια για Τρανσαλπ :eek: :D H επιδημια λοιπον δεν ειναι ουτε Κονκωστιτιδα ουτε Εξελγιωργιτιδα, φιλαρακι κολλησες Τρανσαλπιτιδα! :roflmao: Απ'αυτη πασχω κι'εγω (οπως και οι est, Padis και πολλοι αλλοι) που επισης πηρα το Τρανσαλπ κατα συμπτωση, πηγαινα για Αφρικα 750 και γυρισα σπιτι με Τρανσαλπ 650 - μου καναν εκπτωση 100 κυβικα αλλα πηρα bonus ;) :D Εδω την κολλησε με τα χρονια κι'ο Κονκωστης που οταν το πρωτοπηρε επασχε απο οξειας μορφης ΚαΤεΜιτιδα, τι να λεμε :eek: Τωρα που το τουμπανιασες και το πουσαρισες και με τα μαστοριλικια σου :ok:, βγαλτο για πουλημα μη μπλεξεις.. :secret::friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
:D Ρε τι εχει γραφει εδω, ελλειψα λιγο και οι υπολοιποι core πουροντουροι βαλανε τα οργανα :D


Φιλαρακι Χριστοφ, γιααααα να βαλουμε τα πραγματα στη θεση τους. Ελεγες/εγραφες ποσο καλο ειναι το τουμπανιασμενο XTR660 που ειχες (εκεινο με το ..0-300 :laugh:). Στην τριημερη πουροντουραδα του περασμενου Ιουνη, ζητησες το Τρανσαλπ του Konkost για να το δεις και εκανες μαζι του το χωματινο κομματι Ξυλογεφυρο - Κορπου πανω απο την Ελατη Τρικαλων. Το επομενο που θυμαμαι ειναι οτι βγαλες για πουλημα το XTR και βγηκες παγανια για Τρανσαλπ :eek: :D H επιδημια λοιπον δεν ειναι ουτε Κονκωστιτιδα ουτε Εξελγιωργιτιδα, φιλαρακι κολλησες Τρανσαλπιτιδα! :roflmao: Απ'αυτη πασχω κι'εγω (οπως και οι est, Padis και πολλοι αλλοι) που επισης πηρα το Τρανσαλπ κατα συμπτωση, πηγαινα για Αφρικα 750 και γυρισα σπιτι με Τρανσαλπ 650 - μου καναν εκπτωση 100 κυβικα αλλα πηρα αλλα bonus ;) :D Εδω την κολλησε με τα χρονια κι'ο Κονκωστης που οταν το πρωτοπηρε επασχε απο οξειας μορφης ΚαΤεΜιτιδα :eek: Τωρα που το τουμπανιασες και το πουσαρισες και με τα μαστοριλικια σου :ok:, βγαλτο για πουλημα μη μπλεξεις.. :secret::friendship:
Αυτά παθαίνουν όσοι αλλάζουν στρατόπεδα... :p

Στάλθηκε από το τηλέφωνο που βρίσκεται στο BAR του JOE
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Βάλε στην εξίσωση κ τα ΤΑ των konkost & XLgeorge ,που τα'χουν κακοποιήσει ενδελλεχώς ,κι αυτά οργώνουν ακόμα απροβλημάτιστα (άκου τσιμούχες μπροστινού στα 104.000 χλμ)...
Μικρη διορθωση. Δεν εχουν ακουστει τσιμουχες καλαμιων σε Τρανσαλπ 650, του Konkost πηρανε και κρατησανε νερο οι φυσουνες σε καποιο απ'αυτα τα περασματα ποταμιων που μας τραβολογαει :p και με τη σκονη κανανε λασπη που κρατησε την υγρασια και σιγα-σιγα διαβρωσε τις τσιμουχες. Για παραδειγμα, το δικο μου με 146000χλμ και απειρη χωματινη χρηση δεν εχει θεμα - σηκωσαμε τις φυσουνες με το Γατο οταν μου ειπε ο Κονκωστ για το δικο του και ητανε πεντακαθαρα απο κατω.

Το τι (ψιλα) θεματακια βγαζουν ειναι θεμα για αλλο νημα.
 
Top Bottom