Xωμάτινη, Σάββατο 16/01 στα πέριξ της Λαυρεωτικής...

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Ολα καλα...με μελανο σημειο την ατυχια του Λευτερη...κατα τα αλλα το ευχαριστηθηκαμε νομιζω...:yew:Με πλοηγο Kordix(χαρηκα που σε ξαναειδα) που γνωριζει την περιοχη σαν την παλαμη του... no problemo!!!Σε προσωπικο επιπεδο το καταευχαριστηθηκα:happy: γιατι βλεπω οτι αρχιζω και μαθαινω το 950:inlove:(και το χωμα) και παταω:barefoot:-πεταω:roflmao: καλυτερα....Οσο αφορα βιντεο αφου δεν ανελαβε ο Γατος...μην περιμενετε πολλα:))secret:καποιος που εφερε καμερα ηρθε με αφορτιστες μπαταριες:p),λιγοστες φωτο που εχω θα τις βαλω μολις μπορεσω...Ευχαριστω ολη την γνωστη παρεα...:friendship::friendship::friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

lalou

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Λαμπρος
Μοτό
R1200GS 08 DRZ400S 01 ZX9R 95 KRIIS115 01
Ευχαριστω την καλη παρεα για την ωραια σημερινη βολτα.Λυπαμε για τον φιλο Λευτερη που ειχε την ατυχια να πατηση προκα και να μην μπορεσει να συνεχισει.Περιμενω την επομενη να τα ξαναπουμε απο κοντα.Πραγματικα ηταν πολυ ωραια διαδρομη και πολυ κοντα μας διπλα στην Αθηνα.Φωτογραφιες δεν ξερω να αναβασω.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Καλησπέρα παιδιά, σας ευχαριστώ όλους για την παρέα. Χαίρομαι που είδα παλιές φάτσες και γνώρισα νέες. Αν και είμασταν αρκετοί, μια χαρά βγήκε η βόλτα.
Οσον αφορά την διαδρομή έκανα μια επιλογή από εύκολα κομμάτια αλλά πρόσθεσα και μερικα πιο στενά-μονοπάτια, πάντα βατά και για τις βαριες μοτό, έτσι για να υπάρχει ενδιαφέρον. Χαίρομαι που το ευχαριστηθήκατε και στο μέλλον την ξανακάνουμε την βόλτα, καλά να 'μαστε και θα δούμε το πότε.

Εχει και άλλα πολλά κομμάτια που δεν πήγαμε, δεν πειράζει next time. Δυστυχώς το τερέν ήταν ξερό αν και καταχείμωνο.

Λευτέρη πολύ γκαντεμιά σήμερα, αλλά πάει πέρασε, η βόλτα θα ξαναγίνει να δεις και συ την διαδρομή που δεν πρόλαβες να κάνεις.

Σόρρυ στο τελειώμα της βόλτας δεν πρόλαβα να χαιρετήσω κάποιους αλλά πραγματικά βιαζόμουν. Τελικά στο τσακ έφτασα.



Στην επόμενη λοιπόν... :)
 

surikenjim

Μέλος
Περιοχή
Ν.ΚΟΣΜΟΣ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
kawasaki KLX250S
Εξαιρετικά παιδιά, πολύ ωραία βόλτα και ελπίζω να επαναληφθεί σύντομα. Δυστυχώς ένα απρόοπτο σημαντικό συμβάν της τελευταίας στιγμής δεν με άφησε να συμμετέχω σήμερα, όπως είχα δηλώσει και ήθελα :(. Kordix σε παρακαλώ για την επανάληψη της, αφού είσαι εξαιρετικός πλοηγός για την περιοχή, όπως και οι υπόλοιποι συμμετέχοντες παραδέχονται. Χαιρετίσματα σε όλους και να είστε καλά. :friendship:
 

Husky

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
Africa twin 750 rd04
Πολυ ωραια βολτα κανατε τελικά δύστυχος δεν μπορεσα την επόμενη φορά όμως:)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ηταν μια όμορφη μέρα.
Καβάλα στις μοτοσυκλέτες μας ,και με καλή παρέα.

Φίλε Κώστα(kordix) ευχαριστούμε για την ξενάγηση στα "χώματά" σου.:friendship:
Ακρως ενδιαφέρουσα η Λαυρεωτική.
Κρίμα που δεν είχαμε τον χρόνο ,γιατί κάποια σημεία άξιζαν στάση για οφθαλμόλουτρο και φωτό.
Ελπίζω να επαναληφθεί με παραλλαγές ,γιατί κοιτώντας αριστερά-δεξιά ,έβλεπα υπέροχους λόφους με χωμάτινα δρομάκια να τους διασχίζουν.


Λευτέρη(Hawk) ταλαιπωρήθηκες σήμερα ρε φίλε...κρίμα.
Συμβουλή: Βάλε κ στις δυό σου ζάντες 2πλή φακαρόλα και HD σαμπρέλες.


Παρεάκι :biker2:



ΥΓ: Δεν πήρα μαζί video-κάμερα ,γιατί βαρέθηκα τις πολλές ώρες της μετέπειτα επεξεργασίας.
Λάθος μου ,αφού υπήρχαν πολλά όμορφα και "πιπεράτα" κομμάτια ,που άξιζαν την καταγραφή των περασμάτων μας.
(είχα μια ελπίδα οτι θα φέρει κ κανας άλλος να τραβήξει ,αλλά...)
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Αν μπορω να κρινω απο την προηγουμενη φορα που συμμετειχα στην Λαυρεωτικη πρεπει να ηταν υπεροχα Και απο οτι καταλαβα το φχαριστηθηκατε (εκτος ισως απο τον haowk)
Eλπιζω στην επομενη να ειμαι και γω!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
τοσο καλα,τοσο κοντα κ τοσοι πολλοι δυσκολα το συναντας...
ομως ας μην γελιωμαστε..αυτο ειναι δεδομενο εξ'αρχης οταν οργανωτης ειναι ο παντας αρτιος κ μεθοδικος Κωστης ενω ακολουθουν ορδες ΠουροΝτουρων κ οχι μονο...
ευγε κυριοι!!
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Να πω κι εγώ με τη σειρά μου ένα ευχαριστώ στον Κώστα για την άψογη πλοήγηση και τα όμορφα μέρη που μας έδειξε.
Η αλήθεια είναι πως δεν περιμένει κάποιος να δει τέτοιες εικόνες ακούγοντας για Λαύριο/ Κερατέα κι όμως υπήρχε τόση ποικιλία που κανείς μας δε βαρέθηκε! Από φλαταδούρες και δασικούς, μέχρι ξεχασμένους μικρούς χωματόδρομους και μονοπάτια.
Η διαδρομή ήταν πραγματικά δαιδαλώδης, οι διασταυρώσεις πολλές, αλλά από τη μία υπήρχε συνοχή και αντίληψη στην ομάδα κι έτσι δεν έμενε διασταύρωση χωρίς άτομο που περίμενε για να δείξει το δρόμο και από την άλλη, όπως ήδη ειπώθηκε, ο Κώστας ξέρει και το παραμικρό μονοπάτι της περιοχής οπότε δεν είχαμε χασίματα και απρόοπτα. Κάνα-δυό φορές μάλιστα οι έχοντες πιο ελαφριά και παιχνιδιάρικα μοτόρια είχαν την ευκαιρία να την κάνουν από πιο ''πιπεράτο'' μονοπάτι με ανηφοροκατηφορικά κομμάτια και να μας συναντήσουν πιο κάτω στη βασική μας διαδρομή.
Γενικά ήταν μια από αυτές τις όμορφες μέρες που βρεθήκαμε, παίξαμε, χαλαρώσαμε, γελάσαμε και γυρίσαμε λίγο πιο ''γεμάτοι'' στα σπίτια μας.
Μόνη ''παραφωνία'' η ατυχία του Λευτέρη που παρά τις επίμονες προσπάθειες όλων όσων τον βοήθησαν, αναγκάστηκε κάπου πάνω από την Ανάβυσσο να πάρει το δρόμο της επιστροφής. Κι όταν λέμε επίμονες το εννοούμε! Τρεις σαμπρέλες άλλαξαν αλλά, φευ, το XRάκι είχε άλλη άποψη..

Ορίστε και μερικές φωτό από το κινητό μου που τις τράβηξε ο Kordix για να είμαστε όλοι οι υπόλοιποι μέσα και να έχουμε ενθύμιο από τη διαδρομή..:ok:

Εδώ είμαστε στο Φαρ Γουεστ (ή μήπως Γκραν Κάνυον:thinking:) στην πλευρά της Κερατέας






Πάνω από το Λαύριο σε ένα σημείο που.. ίσα που φυσούσε ένα αεράκι. (παραλίγο να μας πάρει και να μας σηκώσει!)






..και τέλος στην ''κορυφογραμμή'', σε ένα πανέμορφο μονοπάτι πάνω από το Λαύριο με απίστευτη θέα και που λίγο αργότερα χώνεται μέσα στα πεύκα..


Μια τελευταία που μου ζήτησε ο πλοηγός μας για να έχει με το νέο του απόκτημα. (από πίσω βλέπετε τον εμφανώς εκστασιασμένο Χριστόφορο..:D)


Αυτά από εμένα, μέχρι την επόμενη λοιπόν παίδες..:friendship:
 
Top Bottom