Yamaha T7 Tenere

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Δεν περιμενεις να δεις και το νεο τρανσαλπ;
Ο onroad σιγουρα ξερει ποτε ερχεται Ελλάδα και λεπτομερείες γενικοτερα..
 
Reactions: STF

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Δεν περιμενεις να δεις και το νεο τρανσαλπ;
Ο onroad σιγουρα ξερει ποτε ερχεται Ελλάδα και λεπτομερείες γενικοτερα..
μη μη μη,
μη μου μιλας για τρανσαλπ γιατι μολις εφαγα
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Μόνο εγώ μάλλον σε βλέπω να κάθεσαι σχεδόν τέλεια? Υπάρχει μηχανή που δεν σκύβεις ελάχιστα μπροστά? Εκτός απο τα τσόπερ
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
μη μη μη,
μη μου μιλας για τρανσαλπ γιατι μολις εφαγα
θεία δίκη θα ήταν να ανέβεις για τρολ πάνω στο τρανσαλπ και να κουμπώσεις τέλεια.... :D:D:D:D
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
θεία δίκη θα ήταν να ανέβεις για τρολ πάνω στο τρανσαλπ και να κουμπώσεις τέλεια.... :D:D:D:D
βρε αυτο το transalp ,αν δεν ηταν εκεινο το κοριτσι με την κοκκινη τη μπλουζα στην eicma που καθοταν απανω,
δε θα το κοιτουσα πανω 5 δευτερολεπτα !!!!
αν εχεις δει κανενα πλανο...
φενεται βολικο κ ναι ισως κουμπωνα...δδεεε μπορω να το βλεπω ομως ,πως το λενε, το tuareg ειναι κουκλα μπροστα του
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Μόνο εγώ μάλλον σε βλέπω να κάθεσαι σχεδόν τέλεια? Υπάρχει μηχανή που δεν σκύβεις ελάχιστα μπροστά? Εκτός απο τα τσόπερ
οχι σε καμια ,ακομα κ στο kymco spike 125 που εχω κ δε το αλλαζω ,ειμαι τζετ..γιατι ειμαι κοντα στο τιμονι...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
οχι ρε φιλε ελεος..ειπαμε εχουμε θεμα...τι τρολ...τα ποδια ειναι τζαμι ναι...δε βλεπεις οτι σκηβω?δε βλεπεις την κουρμπα που κανει η πλατη μου εμπρος????ιμαρτον
παρακαλώ πολύ όχι όχι ρε φίλε στον κύριο amyroukai , επιφανή κοβιδιολογο στατιστικολογο μετεωρολόγο μηχανολόγο ΧRολογο και ο,τι άλλο σε λόγο υπάρχει...
μπορείτε να συνεχίσετε τώρα...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κόβε ράβε όλο και κάτι θα βγει που να τον βολέψει.

Ωραία, πες ότι βάΝει αποστάτες, βάΝει και το τιμόνι να γέρνει πίσω. Πες ότι δένει με ταιραπς και ένα beanbag στην σέλα και κάθεται άνετα ο πωπός του.

Με τα υπόλοιπα που δεν του άρεσαν καθόλου γιατί το τενερέ 660 ήταν αγριεμένος σίφουνας τσουνάμι ροπής και το 700 είναι τάφος και πιο φλατ απο σιδερώστρα πως το λύνουμε;
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Συμφωνω ναι... Ε καλα οτι ειναι πανεμορφο ομως νομιζω ολοι συμφωνουμε..
Εγω κολησα σαυτο λογο
Αξιοποιστιας ,μεταπωλησης ,σερβις κοντα σε μενα ε κ σαν πρωιν κατοχος xt660z..
Αντε πες οτι τρελενομαι με κανενα tuareg αν το βολταρω..μετα;;;;; μετα τι;;;;
Τώρα τι είναι πανέμορφο και τι όχι είναι υποκειμενικό. Εμένα και το f650gs μου αρέσει πολύ και το tuareg μου αρέσει. Άλλοι τα βλέπουν και ξερνάνε. Άλλοι πάθαν λαλά που βγήκε το τρανσάλπ, εμένα μου φαίνεται στην καλύτερη αδιάφορο. Σίγουρα είναι ψαρωτικό ντακαρίσιο το Τ7 .
Αποκλείεις μηχανές που πολλοί έχουν καβαλήσει σε ταξίδια, σε χώματα και σε καθημερινή βάση και έχουν να πουν τα καλύτερα. Νομίζω, αλλά κρίνοντας από τα λεγόμενα σου η εμπειρία σου πάνω σε αυτές τις μηχανές είναι μόνο διαδικτυακή. Το f800gs για παράδειγμα είναι μηχανάρα για τα πάντα . Το tuareg το αποκλείεις λόγω αξιοπιστίας επειδή είδες ένα βίντεο που ένας έκαψε φλάτζα ( ; ) και του την άλλαξαν σε 14 μέρες (στις ΗΠΑ κι όλας που το δίκτυο της απρίλια δεν έχει σχέση με την Ευρώπη). Δεν έχει χρονίσει το μηχανάκι για να το χαρακτηρίσουμε αναξιόπιστο και στην τελική η απρίλια σου δίνει και 4 χρόνια εγγύηση - χωρίς επέκταση - γιατί πιάνουν τις αμφιβολίες του κόσμου και ξέρουν τι έχουν για ανταγωνισμό. Βρες μου κι εμένα γιατί κοπανάει στην αποσύμπλεξη το τενερε γιατί στην yamaha μου λένε έτσι κάνει - κομπλέ είσαι.

Θέλω να σου πω αφού στην πρώτη επαφή δεν σου έκανε το Τ7, μπορεί να είχες και ψηλά τα στάνταρ βέβαια, κάνε ένα τεστ τον ανταγωνισμό, ειδικά το f800gs και το tuareg είναι πολύ αξιόλογες μοτοσυκλέτες. Τα άλλα που έγραψες δεν τα χω οδηγήσει δεν έχω γνώμη. Είναι κρίμα ενώ δεν το ευχαριστήθηκες στην πρώτη βόλτα να πάρεις κάτι να δώσεις έναν σκασμό λεφτά και μετά από 6 μήνες να το πουλήσεις. Εγώ όταν ανέβηκα στο Τενερέ πρώτη φορά δεν με ενόχλησε τίποτα - είπα γαμάει! Μετά άρχισαν να με ενοχλούν πράγματα, τα οποία στην πορεία τα συνήθισα

Αν θες μονοκυλινδρο μπράπα πάρε ένα 690, βάλτου και μια σέλα και έναν ανεμοθώρακα και έγινες.

Φιλικά πάντα.
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
νομίζω υπάρχει το μηχανάκι που θα δώσει τη λύση...Kove 800X Adventure...
τουλαχιστον καποιος / καποιοι καταλαβανε το τι μοτο θα με πηγαινε εστω θεωρητικα !!!
ναι ωραια, πραγματικα ωραιο...
αλλα θα το πιω το αιμα του πολυ γρηγορα κ δε ξερω κινεζικα για να καλεσω για μετάγγιση!!!
το τρανσαλπ το μαυρο παντως το κατρανι, εεε κατι λεει ,
αλλα δε μπορω να με φανταστω να τρεχω στο χωμα με αυτο ρε παιδι μου..
21 μπρος 18 πισω ,ωραια, παλι καλα δλδ,
αλλα δεεε μου φενεται για γκαζια σε κακοτραχαλους χωματοχαλικοδρομους ,
για κανενα αλματακι δε το κοβω.. ετσι λεω,θεωρητικα
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
τουλαχιστον καποιος / καποιοι καταλαβανε το τι μοτο θα με πηγαινε εστω θεωρητικα !!!
ναι ωραια, πραγματικα ωραιο...
αλλα θα το πιω το αιμα του πολυ γρηγορα κ δε ξερω κινεζικα για να καλεσω για μετάγγιση!!!
το τρανσαλπ το μαυρο παντως το κατρανι, εεε κατι λεει ,
αλλα δε μπορω να με φανταστω να τρεχω στο χωμα με αυτο ρε παιδι μου..
21 μπρος 18 πισω ,ωραια, παλι καλα δλδ,
αλλα δεεε μου φενεται για γκαζια σε κακοτραχαλους χωματοχαλικοδρομους ,
για κανενα αλματακι δε το κοβω.. ετσι λεω,θεωρητικα
790 R μεταχειρισμένα πάντως παίζουν στα λεφτά του Tenere του 2023
ΠΧ

 

kostas82

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
790 Adv R
790 R μεταχειρισμένα πάντως παίζουν στα λεφτά του Tenere του 2023
ΠΧ

Και έχουν και 3 θέσεις για να βάλεις το τιμόνι όπου θέλεις εσυ ;)
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Τώρα τι είναι πανέμορφο και τι όχι είναι υποκειμενικό. Εμένα και το f650gs μου αρέσει πολύ και το tuareg μου αρέσει. Άλλοι τα βλέπουν και ξερνάνε. Άλλοι πάθαν λαλά που βγήκε το τρανσάλπ, εμένα μου φαίνεται στην καλύτερη αδιάφορο. Σίγουρα είναι ψαρωτικό ντακαρίσιο το Τ7 .
Αποκλείεις μηχανές που πολλοί έχουν καβαλήσει σε ταξίδια, σε χώματα και σε καθημερινή βάση και έχουν να πουν τα καλύτερα. Νομίζω, αλλά κρίνοντας από τα λεγόμενα σου η εμπειρία σου πάνω σε αυτές τις μηχανές είναι μόνο διαδικτυακή. Το f800gs για παράδειγμα είναι μηχανάρα για τα πάντα . Το tuareg το αποκλείεις λόγω αξιοπιστίας επειδή είδες ένα βίντεο που ένας έκαψε φλάτζα ( ; ) και του την άλλαξαν σε 14 μέρες (στις ΗΠΑ κι όλας που το δίκτυο της απρίλια δεν έχει σχέση με την Ευρώπη). Δεν έχει χρονίσει το μηχανάκι για να το χαρακτηρίσουμε αναξιόπιστο και στην τελική η απρίλια σου δίνει και 4 χρόνια εγγύηση - χωρίς επέκταση - γιατί πιάνουν τις αμφιβολίες του κόσμου και ξέρουν τι έχουν για ανταγωνισμό. Βρες μου κι εμένα γιατί κοπανάει στην αποσύμπλεξη το τενερε γιατί στην yamaha μου λένε έτσι κάνει - κομπλέ είσαι.

Θέλω να σου πω αφού στην πρώτη επαφή δεν σου έκανε το Τ7, μπορεί να είχες και ψηλά τα στάνταρ βέβαια, κάνε ένα τεστ τον ανταγωνισμό, ειδικά το f800gs και το tuareg είναι πολύ αξιόλογες μοτοσυκλέτες. Τα άλλα που έγραψες δεν τα χω οδηγήσει δεν έχω γνώμη. Είναι κρίμα ενώ δεν το ευχαριστήθηκες στην πρώτη βόλτα να πάρεις κάτι να δώσεις έναν σκασμό λεφτά και μετά από 6 μήνες να το πουλήσεις. Εγώ όταν ανέβηκα στο Τενερέ πρώτη φορά δεν με ενόχλησε τίποτα - είπα γαμάει! Μετά άρχισαν να με ενοχλούν πράγματα, τα οποία στην πορεία τα συνήθισα

Αν θες μονοκυλινδρο μπράπα πάρε ένα 690, βάλτου και μια σέλα και έναν ανεμοθώρακα και έγινες.

Φιλικά πάντα.
Συμφωνω σε ολα που λες... μη νομιζεις, δε το εχω αποκλησει τελειως το tuareg,με τρωει..
χθες θα πηγαινα Ξανθη να το δω κ ισως κ βολτα ,αλλα επειδη εβρεχε ,οπως κ σημερα, εκατσα στα αυγα μου..
αυτο με τα 4 χρονια εγγυηση οντως μπηκε στο μυαλο μου κ εκατσε ..
απλα ειναι κ ποιο ακριβο κ αντε πες αυτο με τη φλατζα ειναι υπερβολη... γιατι ψεμα δεν ειναι...
θα χρειαστω εξατμιση κ λαιμους κατα πασα πιθανοτητα αν βγαζει τοσο καψα στο ποδι δεξια κατω
γιατι δε σου κριβω πως καλοκαιρι οδηγαω κ με βερμουδα ετσι.... οπως ολοι μας...
οποτε ειναι + 1000 λεμε τωρα εξατμιση κ λαιμοι...
το 690 κ αυτο με αυτη τη σελα το φοβαμαι... αυτο το enduradiko δλδ δε με κανει.
εχω κανει βολτα 690 κ ηταν αστα βραστα... σα να εκανα σερφ με τον κολο .. που να πας μαυτο λεω ,
αν το τ7 μου φανικε κουνουπι,ψευτικο, μικροκαμομενο, το 690 θυμαμαι μου ειχε φανει ,τι να πω ? πλακτον ? !!κατι τετοιο!!
θα βγει η ακρη, κατσε να στρωσει λιγο ο καιρος κ απο βδομαδα θα παρω τους δρομους ,Καβαλα,Ξανθη κ ισως Δραμα..
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
790 R μεταχειρισμένα πάντως παίζουν στα λεφτά του Tenere του 2023
ΠΧ

ναι βρε τα ειδα ,ολα τα εχω δει, καθε μερα 8 φορες στο car μπαινω, για μιση ωρα τη φορα...
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Συμφωνω σε ολα που λες... μη νομιζεις, δε το εχω αποκλησει τελειως το tuareg,με τρωει..
χθες θα πηγαινα Ξανθη να το δω κ ισως κ βολτα ,αλλα επειδη εβρεχε ,οπως κ σημερα, εκατσα στα αυγα μου..
αυτο με τα 4 χρονια εγγυηση οντως μπηκε στο μυαλο μου κ εκατσε ..
απλα ειναι κ ποιο ακριβο κ αντε πες αυτο με τη φλατζα ειναι υπερβολη... γιατι ψεμα δεν ειναι...
θα χρειαστω εξατμιση κ λαιμους κατα πασα πιθανοτητα αν βγαζει τοσο καψα στο ποδι δεξια κατω
γιατι δε σου κριβω πως καλοκαιρι οδηγαω κ με βερμουδα ετσι.... οπως ολοι μας...
οποτε ειναι + 1000 λεμε τωρα εξατμιση κ λαιμοι...
το 690 κ αυτο με αυτη τη σελα το φοβαμαι... αυτο το enduradiko δλδ δε με κανει.
εχω κανει βολτα 690 κ ηταν αστα βραστα... σα να εκανα σερφ με τον κολο .. που να πας μαυτο λεω ,
αν το τ7 μου φανικε κουνουπι,ψευτικο, μικροκαμομενο, το 690 θυμαμαι μου ειχε φανει ,τι να πω ? πλακτον ? !!κατι τετοιο!!
θα βγει η ακρη, κατσε να στρωσει λιγο ο καιρος κ απο βδομαδα θα παρω τους δρομους ,Καβαλα,Ξανθη κ ισως Δραμα..
Ρε συ οδήγα τα μηχανάκια που έχεις αποκλείσει - σε παρακαλώ - μην τα υπεραναλύεις και μην είσαι προκατειλημμένος . Ο άλλος σου λέω τον ρώτησα αν βγάζει ζέστη το tuareg και γέλαγε - βέβαια αν έχεις οδηγήσει στην πόλη 9Χ0 και σόμπα να καβαλάς με βερμούδα δροσερή σου φαίνεται, εγώ πάντως δεν κατάλαβα ζέστη στο απρίλια αλλά είναι και χειμώνας (και το tenere μέσα στην πόλη με βερμούδα το καλοκαίρι σου καίει την γάμπα να ξέρεις)
 
Top Bottom