Yamaha T7 Tenere

Petros GS

Μέλος
Όνομα
Πετρος
Μοτό
bmw r 1200 gs
Καλησπέρα τρελοκοπελα!!
Μόλις μπήκα πλοίο για να ανέβω για την δοκιμή του Τ700(κουζουλος εντελώς)
Έχω κλείσει 2:45 μέσα στη πυρά δηλαδή.
Είναι κανείς άλλος εκείνη την ώρα ή πιο πριν που θα ήθελε να βρεθούμε κάπου στην Αθήνα να πάμε παρέα??
Θα βγω από το καράβι και θα κόβω βόλτες Πειραιά και στα μοτομαγαζια να περάσει η ώρα.
(Ανεβαίνω με το tracer)
Καλησπέρα συντεκνε Σπύρο, είμαι ο Πέτρος που συναντηθηκατε στον Χουντρα...!!!!

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Petros GS

Μέλος
Όνομα
Πετρος
Μοτό
bmw r 1200 gs
Καλησπέρα τρελοκοπελα!!
Μόλις μπήκα πλοίο για να ανέβω για την δοκιμή του Τ700(κουζουλος εντελώς)
Έχω κλείσει 2:45 μέσα στη πυρά δηλαδή.
Είναι κανείς άλλος εκείνη την ώρα ή πιο πριν που θα ήθελε να βρεθούμε κάπου στην Αθήνα να πάμε παρέα??
Θα βγω από το καράβι και θα κόβω βόλτες Πειραιά και στα μοτομαγαζια να περάσει η ώρα.
(Ανεβαίνω με το tracer)
Καλησπέρα Σπύρο, είμαι Ο Πέτρος που τα είπαμε στο tenere tour...!!!

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
Ο Κρητικός το έκανε 4 φορές!! Και προφανώς το ψωνησε!!!!
Μου ειπε ο Θανάσης να μείνω μέχρι Κυριακή αλλά έχω κάτι γαμοβαφτισια!
Μόλις μπήκα πλοίο,τελευταίο ταξίδι για tracer!
Αναλυτικά αύριο σουπερντουπερμεγκα review !
Από Νοέμβρη θα με βλέπετε συχνά!!
Είναι super fun bike! Να πάτε και ας μην έχετε σκοπό να το πάρετε ! Ακόμα και η βόλτα έχει πολύ πλάκα!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ωραίος. Το σκέφτομαι να πάω με τις Sidi και κορντούρα παντελόνι για το χωμάτινο αύριο
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ωραίος. Το σκέφτομαι να πάω με τις Sidi και κορντούρα παντελόνι για το χωμάτινο αύριο
Ξαναεκλεισα για 17:45 για αυριο. Το χωματινο εχει πολυ μανικι που να λιωσουμε σαν κερακια ή θα παλευεται με την αυριανη ζεστη?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
μου είπε ένας από τους οδηγούς ότι είναι "δρόμος που περνάει τζιπ" και φαντάζομαι ότι μετά την πτώση του γρήγορου θα κάνουν προσαρμογή

το 17:45 αν δεν μου χαλάει το πρόγραμμα με τα κομενάκια θα το δω σοβαρά :)
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ένας πατημένος χωματόδρομος που έπεσαν σήμερα 3 άτομα , μάλλον ενθουσιασμός κ απροσεξία γιατί δεν έχει καμία δυσκολία .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
μου είπε ένας από τους οδηγούς ότι είναι "δρόμος που περνάει τζιπ" και φαντάζομαι ότι μετά την πτώση του γρήγορου θα κάνουν προσαρμογή

το 17:45 αν δεν μου χαλάει το πρόγραμμα με τα κομενάκια θα το δω σοβαρά :)
Στις επόμενες δύο βόλτες που έκανα το ίδιο κομμάτι κάναμε. Απλά με πιο ήρεμο Ρυθμό. Στην 3η βόλτα πήρα το rally edition με ακραπα και την σέλα την αφρώδες!!
Ο χουντρας ήρθε και με το xsr!! :)
 

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
Ένας πατημένος χωματόδρομος που έπεσαν σήμερα 3 άτομα , μάλλον ενθουσιασμός κ απροσεξία γιατί δεν έχει καμία δυσκολία .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν θα τον έλεγα και τόσο πατημένο καθώς είχε αρκετή σκόνη και ανηφορικατηφορες. Εγώ προσωπικά τουλάχιστον ( ναι είμαι αρχάριος) δεν θα τον έλεγα και εύκολο. Δεν ήταν φλαταδουρες όπως είδαμε στα τεστ από άλλες χώρες .
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Δεν θα τον έλεγα και τόσο πατημένο καθώς είχε αρκετή σκόνη και ανηφορικατηφορες. Εγώ προσωπικά τουλάχιστον ( ναι είμαι αρχάριος) δεν θα τον έλεγα και εύκολο. Δεν ήταν φλαταδουρες όπως είδαμε στα τεστ από άλλες χώρες .
Τέτοια εποχή φυσικά και θα είχε σκόνη , ανήφορο-κατηφόρες "εθνική" ,δεν θα μπορούσε να είναι πιο δύσκολο γιατί απευθύνεται στο ευρύ κοινό.

Στις φλαταδουρες θα είχε πολύ περισσότερα ατυχήματα , γιατί το γκάζι είναι γλυκό και το τανκ σλαπινγκ δεν αργεί .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καλά. 17:45 δεν έχει θέση, οπότε υπάρχει το ερώτημα να βάλω 11 το πρωί ή 17:00.....
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ο χουντρας ήρθε και με το xsr!! :)
Και Χάρλεϊ περνούσε , πάλι καλά που δεν πετύχαμε Τάουν μειτ να γίνουμε για ακόμα μια φορά ρεζίλι .


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Shogun κάνε ένα τεστ το Τ700 και μίλα μου για διάφορα χρημάτων

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
αγαπούλη δεν ανοίγεις ένα νήμα T700 vs 790R clash of the titans ξέρω και 'γω;
 

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
Τέτοια εποχή φυσικά και θα είχε σκόνη , ανήφορο-κατηφόρες "εθνική" ,δεν θα μπορούσε να είναι πιο δύσκολο γιατί απευθύνεται στο ευρύ κοινό.

Στις φλαταδουρες θα είχε πολύ περισσότερα ατυχήματα , γιατί το γκάζι είναι γλυκό και το τανκ σλαπινγκ δεν αργεί .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Και στις 2 τουμπες επειδή ήμουν από πίσω έπεσαν σε κατηφορικά κομμάτια με πέτρες πάνω σε φουρκέτα.
στη φλαταδουρα πάντως προς το τέλος άνοιγες μέχρι 90-100 εύκολα...απλά έχει κάτι λακουβακια και θέλει προσοχή!! :)
Εμένα προσωπικά η διαδρομή μου άρεσε πάρα πολύ. Ελπίζω να μην σας την αλλάξουν
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Με λίγα λόγια , το μηχανάκι κάνει 10500 και δεν ξέρω τι παίρνεις με αυτά τα χρηματα ;

Το μοτέρ μου άρεσε , χαμηλά είναι ψοφιο αλλά από την μέση και πάνω είναι καλό ,χωρις περίεργους ήχους τύπου τουκατι κ κτμ , αλλά "δίνει" αρκετά , καταλαβαίνεις ότι μπορεί να ταξιδεύει όλη τη μέρα με 140+ .
Φαίνεται ότι το μοτέρ είναι δανικό από στριτ μηχανακι.

Το πλαίσιο δεν το κατάλαβα γιατί πηγαίναμε αργά , η αλλαγή κατεύθυνσης είναι παιχνιδάκι , δεν μου άρεσε που το ρεζερβουάρ είναι τόσο ψηλά .

Ο πίνακας οργάνων έτρεμε αλλά έτσι πρέπει να είναι , αν είναι υγρών κρυστάλλων θα τιναξει τα πέταλα , επίσης δεν καταλάβαινα τι έδειχνε που .

Ανάρτηση τώρα , μπροστά ήταν σούπα , προσπαθούσε ο Μήτσος να μου πει το ένα κ το άλλο και ότι έχω δίκιο αλλά φτιάχνεται , επίσης πίσω σε εμένα ήταν σουμιες κ σε άλλους ήταν σκληρή και αναπηδουσε .

+Μοτέρ
+Βάρος
+Φιλικό στον αναβάτη
+Ωραίο λουκ (τακαρισιο)
+Επαρκής ανεμοκαλυψη
+Σαζμαν

  • αναρτηση
  • κεντρο βάρους
  • νωχελικο χαμηλά
  • ποιότητα από μικρό εντουρο που μετά από 3 χρόνια αλλάζεις πλαστικά (μακάρι να είναι φτηνά να έχεις πάντα φρέσκο μηχανάκι)
  • απουσια ηλεκτρονικών βοηθημάτων
  • πίνακας οργάνων


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Παρα τη ζέστη, ήμουν κι εγώ εκεί πιστός στο ραντεβού στις 17:00 μαζί με τον Κώστα onroad. Το μηχανάκι εμένα μου άρεσε αρκετά! Αρκετή δύναμη και πολύ φιλική κ ανάλαφρη αίσθηση κ στα δυο τερέν! Ένοιωσα αμεσως άνετα! Ζωντανά είναι πιο όμορφο από ότι στις εικόνες! Αυτό που δε μου άρεσε είναι αυτό που ήδη αναφέρθηκε για την απότομη απόκριση στο άνοιγμα του γκαζιού από χαμηλά που στις φουρκέτες στην άσφαλτο αλλά κυρίως στο χώμα διαταράσσουν την ισορροπία της μηχανής! Άλλο ενδεχομενως αρνητικό είναι η υποβαθμισμένη δυνατότητα δικαβαλου ταξιδιού με αποσκευές αλλά αυτό θα φανεί καλύτερα στην πορεία κ με τις αφτερ μάρκετ προτάσεις γιατί η πρόταση της εταιρίας αντιστοιχεί σε μονοκαβαλα ταξίδια! Η χωμάτινη διαδρομή (για το δικό μου μέτριο επίπεδο δεξιοτητας) εύκολη προς μέτρια, με κάποια μόνο ύπουλα σημεία! Αυτά από εμένα!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για τα όργανα είναι αστείο αυτό που λες, εμένα μου φάνηκε πολύ ευανάγνωστο, συγκριτικά με το 1200 Scrambler ας πούμε που δεν έβρισκε το μάτι μου τίποτα. Του 790 η οθόνη είναι σαφώς καλύτερη και τα χρώματα βοηθάνε στην πληροφορία.

Η ανάρτηση πονεμένο θέμα και κατάλαβα γιατί. Ήταν ένας κύριος που πείραζε πράγματα, μάλλον τα ρουμπινέτα της προφόρτισης πίσω, όχι σε όλα τα μηχανάκια και μάλλον (όπως και στο ουμφ) ήταν όλα "στην τύχη". Εντάξει δεν είναι πρακτικό να την αλλάζει με κάθε οδηγό, ως ένα σημείο να το καταλάβω.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Άμα ξανά ακούσω κανέναν ότι το 790R είναι ακριβό και να γίνετε μόνο κουβέντα για το οικονομικό χωρίς να καταλαβαίνεις τι παίρνεις με λιγότερα χρήματα .
Τιουμπλες
Τραξιον 9 επιπέδων
Ραιντινγκς μοντ
Κορνερινγ ειμπιες
Αναρτήσεις με @@
Περισσότερη ιπποδύναμη
Σιφτερ

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
Εγώ έκατσα σε 4 διαφορετικά μηχανάκια και είχαν σχεδόν όλα άλλες αναρτήσεις. Όπως επίσης και τα ποδοφρενο και ταχύτητες σε διαφορετικά σημεία σε κάποια
Στο ραλυ τα είχαν στήσει όλα πολύ καλά πάντως!!
Αυτός ο τύπος που πείραζε τις αναρτήσεις ανάθεμα κ αν ήξερε πόσο έστριβε την κάθε φορά.
 
Top Bottom