Yamaha T7 Tenere

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Έχω την αίσθηση ότι είδα ένα μαύρο σήμερα στον Πειραιά στη Καλλίπολη! Ήμουν με το αυτοκίνητο και δε μπόρεσα να τον πλησιάσω εγκαίρως :(
Απο τοτε που το ειπες κυκλοφορουμε με τα ματια γουρλωμενα μηπως δουμε κανενα!!!! :D
 
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Απο τοτε που το ειπες κυκλοφορουμε με τα ματια γουρλωμενα μηπως δουμε κανενα!!!! :D
Αύριο το πρωί θα ρωτήσω Yamaha αν έχει πωληθεί κανένα ή αν κυκλοφορεί με οποιοδήποτε τρόπο.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Και να έχει πουληθεί αποκλείω να έχει παραδοθεί. Μάλλον είναι από αυτά που δίνουν οι εταιρίες να κυκλοφορούν πριν την επίσημη παρουσίαση...
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αυτό το μηχανάκι για τους Αμερικάνους λογικά θα γίνει ότι ήταν το KLR 650 τα προηγούμενα χρόνια. Θα το αγαπήσουν τρελά.

Κι εγώ βλέπω τον εαυτό μου με ένα στο μέλλον η αλήθεια είναι. Ελπίζω να πουλήσει πολύ και Ελλάδα και σε μια 5ετία να πάρουμε ένα καλό μεταχειρισμένο!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Αυτό το μηχανάκι για τους Αμερικάνους λογικά θα γίνει ότι ήταν το KLR 650 τα προηγούμενα χρόνια. Θα το αγαπήσουν τρελά.

Κι εγώ βλέπω τον εαυτό μου με ένα στο μέλλον η αλήθεια είναι. Ελπίζω να πουλήσει πολύ και Ελλάδα και σε μια 5ετία να πάρουμε ένα καλό μεταχειρισμένο!
Μακαρι....αλλα δεν το βλεπω !!!
Αν κρινω απο την αποδοχη που εχει στο φορουμ....κ με τη συνεχιζομενη κριση.....σε 5-6χρονια θα γινει οτι κ με το 660.....θα πουλιουνται στο θεο...γιατι ολοι θα το ψαχνουμε !!!!
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Αύριο το πρωί θα ρωτήσω Yamaha αν έχει πωληθεί κανένα ή αν κυκλοφορεί με οποιοδήποτε τρόπο.
Εδω στην Βεροια δεν προκειτε να ηρθε , αλλα στην ιδεα και μονο ειμαι υποψιασμενος!!! :p
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Μακαρι....αλλα δεν το βλεπω !!!
Αν κρινω απο την αποδοχη που εχει στο φορουμ....κ με τη συνεχιζομενη κριση.....σε 5-6χρονια θα γινει οτι κ με το 660.....θα πουλιουνται στο θεο...γιατι ολοι θα το ψαχνουμε !!!!
Πετρο να εισαι λιγο αισιοδοξος!!!!!!
Η αναπτυξη ερχεται!!!!! Στον δρομο ειναι με ΚΤΜ ..... Σιγουρα θα εμεινε......:laugh::roflmao:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μακαρι....αλλα δεν το βλεπω !!!
Αν κρινω απο την αποδοχη που εχει στο φορουμ....κ με τη συνεχιζομενη κριση.....σε 5-6χρονια θα γινει οτι κ με το 660.....θα πουλιουνται στο θεο...γιατι ολοι θα το ψαχνουμε !!!!
Όχι ρε συ το έχω δει το έργο! Το παίρνεις 4ετιας με κάνα 7αρι χιλιάδες γιατί εντάξει καινούργιο είχε 10 συνεπώς δε μπορεί να σου πει και 9. Και μετά για τα επόμενα 20 με 30 χρόνια το πουλάς πάλι 7 χιλιάδες, αντε 6800!! Όπως πήγε η φάση με τα 660!! Σου λέω το 2013 και από έμπορο κιόλας έπαιρνα 5000ευρο τενερε πιπιλα. Και σήμερα 2019 πάλι 5000ευρο το παίρνω άμα θέλω χαχαχα
 

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
Καλησπέρα παρέα!!
Έχω tracer 900 και σκέφτομαι να το κάνω τραμπα +1.500-2000 για τενερε.
Μιας κ θέλω να μπω παραπάνω χώμα και να κάνω κανένα ράλλυ χαλαρό ( naxos,hellas,ktlp) αλλά και κανένα χωμάτινο βολταρακι Κρήτη ή και πάνω.
Ξέρω πως την δύναμη του μτ09 δε θα τη ξαναβρώ.
Αξίζει όμως να πάρεις κάτι χωρίς να το δοκιμάσεις???χωρίς έστω να κάτσεις πάνω??
Γνώμες για την τραμπα???:)
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Προσωπικά δεν μου αρέσει να αγοράζω φρέσκο μοντέλο μοτό,προτιμώ να κυκλοφορήσει μια 2ετία δλδ(να δω χουσούρια κτλ)και μετά προβαίνω στην αγορά της.Απο τη στιγμή όμως που σε"δεσμεύει"το tracer στη θέση σου μάλλον θα την έκανα την ανταλλαγή
 
Τελευταία επεξεργασία:

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Αξίζει όμως να πάρεις κάτι χωρίς να το δοκιμάσεις???χωρίς έστω να κάτσεις πάνω??
Γνώμες για την τραμπα???:)
Σε καμία περίπτωση
Γουρούνι στο σακί ρε φίλε?
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Καλησπέρα παρέα!!
Έχω tracer 900 και σκέφτομαι να το κάνω τραμπα +1.500-2000 για τενερε.
Μιας κ θέλω να μπω παραπάνω χώμα και να κάνω κανένα ράλλυ χαλαρό ( naxos,hellas,ktlp) αλλά και κανένα χωμάτινο βολταρακι Κρήτη ή και πάνω.
Ξέρω πως την δύναμη του μτ09 δε θα τη ξαναβρώ.
Αξίζει όμως να πάρεις κάτι χωρίς να το δοκιμάσεις???χωρίς έστω να κάτσεις πάνω??
Γνώμες για την τραμπα???:)
H τραμπα μου ακουγεται ταμαμ. Αλλα να περιμενεις λιγο να ερθει να το κανεις τεστ ραιντ, να δεις τι κανει...

Τι ετσι απλα? Ετσι το πηρες και το τρησερ? Δεν το εκανες μια δυο βολτες να δεις τι κανει?

Το ιδανικο θα ηταν να περασει λιγος καιρος να δοκιμαστει. Αλλα αν βιαζεσαι τοσο, γκοου φορ ιτ, να πεις για εμας που θα το παρουμε σε 3+ χρονια :p

Περα απο την πλακα, σου ευχομαι να το αποκτησεις και καλα κανεις που θες να πας παραπανω χωμα :punch:
 

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
H τραμπα μου ακουγεται ταμαμ. Αλλα να περιμενεις λιγο να ερθει να το κανεις τεστ ραιντ, να δεις τι κανει...

Τι ετσι απλα? Ετσι το πηρες και το τρησερ? Δεν το εκανες μια δυο βολτες να δεις τι κανει?

Το ιδανικο θα ηταν να περασει λιγος καιρος να δοκιμαστει. Αλλα αν βιαζεσαι τοσο, γκοου φορ ιτ, να πεις για εμας που θα το παρουμε σε 3+ χρονια :p

Περα απο την πλακα, σου ευχομαι να το αποκτησεις και καλα κανεις που θες να πας παραπανω χωμα :punch:
Σε καμία περίπτωση
Γουρούνι στο σακί ρε φίλε?
Η αλήθεια ειναι πως και το tracer περιμενα 1 χρονο+ και ειχα κανει 4 test drive , μονος , διπλος , μεχρι και μινι τουρ.
Ο λόγος που σκέφτομαι το τενερε είναι ξεκάθα επει΄δη τωρα κάνω μια τραμπα με την yamaha οπου χάνω λίγα χρήματα.
Επίσης και ο κινητήρας είναι γνωστος και έχει βγει απο τους καλυτερους της αγορας.
Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας.... κ εγώ κα΄πως έτσι σκέφτομαι.
Σε ποιό φόρουμ πρέπει να δημιουργήσω ένα νέο θέμα για να πάρω συμβουλές για την επόμενη κίνηση-μετάβαση στο χώμα?? :)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η αλήθεια ειναι πως και το tracer περιμενα 1 χρονο+ και ειχα κανει 4 test drive , μονος , διπλος , μεχρι και μινι τουρ.
Ο λόγος που σκέφτομαι το τενερε είναι ξεκάθα επει΄δη τωρα κάνω μια τραμπα με την yamaha οπου χάνω λίγα χρήματα.
Επίσης και ο κινητήρας είναι γνωστος και έχει βγει απο τους καλυτερους της αγορας.
Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας.... κ εγώ κα΄πως έτσι σκέφτομαι.
Σε ποιό φόρουμ πρέπει να δημιουργήσω ένα νέο θέμα για να πάρω συμβουλές για την επόμενη κίνηση-μετάβαση στο χώμα?? :)
Εδώ νομίζω ταιριάζει..

 

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
Εδώ νομίζω ταιριάζει..

Σίγουρα???Διότι έχει να κάνει μονο με το τενερε εδω....μην τα κάνω σαλάτα απο τα πρωτα post :p
Να ρωτήσω και για άλλες προτασεις για μηχανάκια on-OFF road...
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Μπορεις να φτιάξεις και ένα θέμα που θα λέει:
«Μετά το Tracer ...Τι???»
Και να σου ευχηθούμε να παρεις απόφαση πριν συμπληρωθούν 23 σελίδες ...
Η θα μπορούσε να σε συμβουλέψει ο todor , για πιο γρήγορα
:hungry::cool::hungry::cool::fun


 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Πάντως πολύ διακινδυνευμενο να παρεις μοτο χωρίς:
α) να το εχεις οδηγήσει
β) να έχει βγει στους δρόμους

Καλείσαι να είσαι beta tester όχι απλά αφιλοκερδώς , αλλά πληρώνοντας κιόλας ..,
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom