YAMAHA TENERE 700 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Έχεις μήνυμα από εμένα

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

nickpyrgos

On The Road
Περιοχή
ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
Όνομα
NIKOS
Μοτό
BMW GS 1200 triple black 2016
ΥΑΜΑΗΑ tenere 700 World Rally
Καλησπέρα μια βοήθεια παιδιά θέλω:
Πάω να βάλω τις χούφτες τις barkbusters , ξεβιδωσα το δεξί αντίβαρο ( με λίγο ζόρι) μια χαρά το αριστερό όμως δεν ξεβιδωνη με τίποτα όμως . Τι να συμβαίνει??? Έχει άλλη φορά, έχει μήπως κόλλα σπιρωματων?? Το δεξί πάντως δεν είχε : τι κάνω ρε παίδες γιατί με το πολύ ζόρι δεν μου αρέσει λες και πάθει ζημιά

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Καλησπέρα μια βοήθεια παιδιά θέλω:
Πάω να βάλω τις χούφτες τις barkbusters , ξεβιδωσα το δεξί αντίβαρο ( με λίγο ζόρι) μια χαρά το αριστερό όμως δεν ξεβιδωνη με τίποτα όμως . Τι να συμβαίνει??? Έχει άλλη φορά, έχει μήπως κόλλα σπιρωματων?? Το δεξί πάντως δεν είχε : τι κάνω ρε παίδες γιατί με το πολύ ζόρι δεν μου αρέσει λες και πάθει ζημιά

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
βαλε το τιμονι να ειναι κοντρα στην φορα του ξεβιδωματος και στριψε το αλεν αποτομα... οχι να βαλεις δυναμη, ενα αποτομο μπαμ θελει.... και εμενα με ζορισαν αλλα μη το φοβασαι....
 

nickpyrgos

On The Road
Περιοχή
ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
Όνομα
NIKOS
Μοτό
BMW GS 1200 triple black 2016
ΥΑΜΑΗΑ tenere 700 World Rally
βαλε το τιμονι να ειναι κοντρα στην φορα του ξεβιδωματος και στριψε το αλεν αποτομα... οχι να βαλεις δυναμη, ενα αποτομο μπαμ θελει.... και εμενα με ζορισαν αλλα μη το φοβασαι....
Δηλαδή δεν έχει άλλη φορά , έτσι? είναι όπως στα δεξιά?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Καλησπέρα ,
τοποθέτησα τα πλαϊνά κάγκελα της Givi PLO2145N τα οποία προς στιγμήν θα φιλοξενήσουν τους σάκκους 21Brothers από την ομαδική παραγγελία του Forum.
Τα κάγκελα μπαίνουν σε 15 λεπτά αφού τοποθετήσουμε στα πατάκια του συνοδηγού τις αναμονές για τις βάσεις. Αφαιρούνται σε 5 λεπτά αν δεν θέλουμε να τα έχουμε συνεχώς επάνω.
Η αγορά έγινε από τον Θάνο tripper.gr με άμεση αποστολή, 24 ώρες στο σπίτι μου στην Αθήνα και με οποία διευκρινιση- εξυπηρέτηση ήθελα.
Ευχαριστώ πολύ Θάνο.


Στάλθηκε από oneplus8
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Πόσο βγήκαν αυτά;

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Καλησπέρα ,
τοποθέτησα τα πλαϊνά κάγκελα της Givi PLO2145N τα οποία προς στιγμήν θα φιλοξενήσουν τους σάκκους 21Brothers από την ομαδική παραγγελία του Forum.
Τα κάγκελα μπαίνουν σε 15 λεπτά αφού τοποθετήσουμε στα πατάκια του συνοδηγού τις αναμονές για τις βάσεις. Αφαιρούνται σε 5 λεπτά αν δεν θέλουμε να τα έχουμε συνεχώς επάνω.
Η αγορά έγινε από τον Θάνο tripper.gr με άμεση αποστολή, 24 ώρες στο σπίτι μου στην Αθήνα και με οποία διευκρινιση- εξυπηρέτηση ήθελα.
Ευχαριστώ πολύ Θάνο.


Στάλθηκε από oneplus8
Με γειές! Αν τα αφήνεις πάνω μόνιμα προστατεύεις και το τελικό από χαζοπτώσεις στο χώμα...
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Αν και πήρα και εγώ τις ίδιες, δε μου αρέσει και πολύ που είναι τόσο μέσα η μία μεριά σε σχέση με την εξάτμιση. Δείχνει πολύ παράταιρο. Θα το προτιμούσα λίγο πιο συμμετρικό. Ίσως να το συνηθίσω με τον καιρό.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αν και πήρα και εγώ τις ίδιες, δε μου αρέσει και πολύ που είναι τόσο μέσα η μία μεριά σε σχέση με την εξάτμιση. Δείχνει πολύ παράταιρο. Θα το προτιμούσα λίγο πιο συμμετρικό. Ίσως να το συνηθίσω με τον καιρό.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Μια βαλίτσα μεγαλύτερη και μια μικρότερη στο ταξίδι διορθώνει πολύ το οπτικό αποτέλεσμα. Χωρίς βαλίτσα... κάπως με χαλάει και εμένα.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Μια βαλίτσα μεγαλύτερη και μια μικρότερη στο ταξίδι διορθώνει πολύ το οπτικό αποτέλεσμα. Χωρίς βαλίτσα... κάπως με χαλάει και εμένα.
300 για τις κατουρατεκ δεν τα έδινα, από άποψη. Θα το συνηθίσω.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Οπότε μιλάς για σαμάρια;
Έχω της Moskomoto τις Backcountry 35, που έχουν σκληρή πλάτη, αλλά είναι μαλακές και αδιάβροχες. Για να τις βάλεις θες απλά κάγκελα.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Έχω της Moskomoto τις Backcountry 35, που έχουν σκληρή πλάτη, αλλά είναι μαλακές και αδιάβροχες. Για να τις βάλεις θες απλά κάγκελα.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Αν βλέπω καλά, στις Givi μπορείς να αφαιρέσεις τις αναμονές για τις κουμπωτές βαλίτσες και μετά είναι σαν απλές. Μπορεί να κάνω και λάθος.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Αν βλέπω καλά, στις Givi μπορείς να αφαιρέσεις τις αναμονές για τις κουμπωτές βαλίτσες και μετά είναι σαν απλές. Μπορεί να κάνω και λάθος.
Ακριβώς αυτό θα κάνω. Και στο ΤΑ που είχα givi κάγκελα πίσω το ίδιο είχα κάνει. Μια χαρά στηρίζονται.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Reactions: STF
Top Bottom