YAMAHA TENERE 700 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW

Στο fb είδα κ αυτήν την λύση !


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άλλο ένα με το ίδιο σημάδι απ την μαμά εξάτμιση στο ψαλίδι.
Και οι δυο «λύσεις» είναι πολύ ωραίες!
Στην πρώτη μόνο, έχω να πω οτι...... σε κάθε βόλτα θα αλλάζει και πίσω δεξί φλας!
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Άλλο ένα με το ίδιο σημάδι απ την μαμά εξάτμιση στο ψαλίδι.
H huzar παντως εχει ενα κιτ (λαιμο-τελικο) καο η λυση ειναι οπως στο βιντεο. Το σαητ ειναι στα πολωνικά εδω . Στα 140 εουρω τελικο λαιμος κλπ.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Προσωπικά δεν με ενθουσιάζει η συγκεκριμένη λύση. Θυμίζει σωλήνα αποχέτευσης που ακολουθεί τις γραμμές του κτιρίου. Όσες λύσεις έχω δει τόσο καιρό τείνω προς το σύστημα της camel adv. Όχι τόσο για το ίδιο το τελικό, που είναι πολύ μέτριο, αλλά γιατι είναι το μόνο που αλλάζει το σημείο στερέωσης βάζοντας το τελικό στο σωστό σημείο. Στα αρνητικά του ότι κόβεις το στήριγμα και υπάρχει περίπτωση σε μερικές λύσεις tail tidy τα καυσαέρια να πέφτουν στο φλας. Βέβαια στο Κιτ τους έχουν δώσει μεταλλικές ασπίδες προστασίες για να μη λιώνουν. Υποθέτω δεν μπορείς να τα έχεις όλα.


Υ.Γ. η τιμή είναι σκάνδαλο πάντως από τους Πολωνούς

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Στο ειδικό νημα του tenere 700 θα βρειτε διαφορες λυσεις στο θεμα εξατμιση.

Επίσης στο Facebook Groepen
 

nickpyrgos

On The Road
Περιοχή
ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
Όνομα
NIKOS
Μοτό
BMW GS 1200 triple black 2016
ΥΑΜΑΗΑ tenere 700 World Rally
Προσωπικά δεν με ενθουσιάζει η συγκεκριμένη λύση. Θυμίζει σωλήνα αποχέτευσης που ακολουθεί τις γραμμές του κτιρίου. Όσες λύσεις έχω δει τόσο καιρό τείνω προς το σύστημα της camel adv. Όχι τόσο για το ίδιο το τελικό, που είναι πολύ μέτριο, αλλά γιατι είναι το μόνο που αλλάζει το σημείο στερέωσης βάζοντας το τελικό στο σωστό σημείο. Στα αρνητικά του ότι κόβεις το στήριγμα και υπάρχει περίπτωση σε μερικές λύσεις tail tidy τα καυσαέρια να πέφτουν στο φλας. Βέβαια στο Κιτ τους έχουν δώσει μεταλλικές ασπίδες προστασίες για να μη λιώνουν. Υποθέτω δεν μπορείς να τα έχεις όλα.


Υ.Γ. η τιμή είναι σκάνδαλο πάντως από τους Πολωνούς

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Σύμφωνο μαζί σου. Από άποψη αισθητικής είναι πολλοί άσχημες αυτές οι μετατροπές χαλάνε εντελώς την γραμμή στην μοτοσυκλέτα αλλά από την άλλη για αυτούς που κάνουν πιο σκληρό εντουρο δεν φέρεται να υπάρχει άλλη λύση. Της camel Γενικά τα προϊόντα είναι πανάκριβα. ( Βλέπε ρεζερβουάρ) . Πάντως κάτι άλλο θα προκύψει στην πορεία. Και μένα στο ψαλίδι με 2 εντουροβολτες και κάνα 2 πεσιματα αμέσως το τελικό ( μπήκε) προς μέσα και έκανε γδαρσίματα στο ψαλίδι. Προ το παρών τα έκρυψα με λίγο (μανό) ματ μαύρο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
:spam:on Εάν είναι η εξάτμιση του να δημιουργεί τόσα προβλήματα από πτώσεις (τι διάολο όλα πέφτουν...?) μήπως ήταν προτιμότερο για την Yamaha να βγάλει ένα κιτ με βοηθητικές...?:roflmao: :spam:off
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
:spam:on Εάν είναι η εξάτμιση του να δημιουργεί τόσα προβλήματα από πτώσεις (τι διάολο όλα πέφτουν...?) μήπως ήταν προτιμότερο για την Yamaha να βγάλει ένα κιτ με βοηθητικές...?:roflmao::spam:off
Σκληρος...
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Λύσεις σίγουρα θα βρεθούν πολλές ,νταξ ,για εξάτμιση μιλάμε όχι για εκκεντροφόρους.

Εχω όμως μια απορία.
Τόσα χρόνια δοκιμές ,πρίν την επίσημη παρουσίαση.
Τόσα "πληρωμένα" ADVe στις 5 Ηπείρους.
Τόσα υπέροχα καλογυρισμένα PromoVideo από επαγγελματίες κασκαντέρ που έκαναν ΠαΠΠάδες.
Τι διάλο....κανένας δεν έπεσε...κανένας λαιμός εξάτμισης δεν λύγισε....κανένα ψαλίδι δε γδάρθηκε...???
Γιατί δεν άλλαξαν τον σχεδιασμό ,παρά το πούλησαν κι όπως "λάχει"...:thinking:
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Λύσεις σίγουρα θα βρεθούν πολλές ,νταξ ,για εξάτμιση μιλάμε όχι για εκκεντροφόρους.

Εχω όμως μια απορία.
Τόσα χρόνια δοκιμές ,πρίν την επίσημη παρουσίαση.
Τόσα "πληρωμένα" ADVe στις 5 Ηπείρους.
Τόσα υπέροχα καλογυρισμένα PromoVideo από επαγγελματίες κασκαντέρ που έκαναν ΠαΠΠάδες.
Τι διάλο....κανένας δεν έπεσε...κανένας λαιμός εξάτμισης δεν λύγισε....κανένα ψαλίδι δε γδάρθηκε...???
Γιατί δεν άλλαξαν τον σχεδιασμό ,παρά το πούλησαν κι όπως "λάχει"...:thinking:
Kαι οχι μονο. Το πρωτοτυπο την ειχε εκει που θελουν να τη βαλουν ολοι τωρα με αφτερ...

 

$py

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
YAMAHA WR250R
Λύσεις σίγουρα θα βρεθούν πολλές ,νταξ ,για εξάτμιση μιλάμε όχι για εκκεντροφόρους.

Εχω όμως μια απορία.
Τόσα χρόνια δοκιμές ,πρίν την επίσημη παρουσίαση.
Τόσα "πληρωμένα" ADVe στις 5 Ηπείρους.
Τόσα υπέροχα καλογυρισμένα PromoVideo από επαγγελματίες κασκαντέρ που έκαναν ΠαΠΠάδες.
Τι διάλο....κανένας δεν έπεσε...κανένας λαιμός εξάτμισης δεν λύγισε....κανένα ψαλίδι δε γδάρθηκε...???
Γιατί δεν άλλαξαν τον σχεδιασμό ,παρά το πούλησαν κι όπως "λάχει"...:thinking:
Γκαντεμια? Θα έπεφταν όλα τα κουλαδια που διάλεξαν από τα αριστερά μάλλον...
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Γκαντεμια? Θα έπεφταν όλα τα κουλαδια που διάλεξαν από τα αριστερά μάλλον...
Σαν να ήμουν εγώ (μόνο αριστερά )

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Λύσεις σίγουρα θα βρεθούν πολλές ,νταξ ,για εξάτμιση μιλάμε όχι για εκκεντροφόρους.

Εχω όμως μια απορία.
Τόσα χρόνια δοκιμές ,πρίν την επίσημη παρουσίαση.
Τόσα "πληρωμένα" ADVe στις 5 Ηπείρους.
Τόσα υπέροχα καλογυρισμένα PromoVideo από επαγγελματίες κασκαντέρ που έκαναν ΠαΠΠάδες.
Τι διάλο....κανένας δεν έπεσε...κανένας λαιμός εξάτμισης δεν λύγισε....κανένα ψαλίδι δε γδάρθηκε...???
Γιατί δεν άλλαξαν τον σχεδιασμό ,παρά το πούλησαν κι όπως "λάχει"...:thinking:
Τα προμο βιντεο ειναι προμο βιντεο. Εχεις δει διαφημιστικό να λεει πχ ποσο θα σας βγει η παναγια να αλλαξετε μπουζι; 'Η ποσο κοστιζει το ψαλιδι; Η κοιταξτε τι ωραια που ραγιζει το πλαισιο στη μετωπική ;
Μην ανοιξουμε κουβεντα περι διαφημισης. Στο κατω κατω η μετωπικη και η πτωση δεξια δεν ειναι η νορμαλ χρηση της μοτοσυκλετας. Η νορμαλ χρηση ειναι αμμοθινες, ντακαρ και τραιαλ αμα εισαι Τραβις και Παστρανα. ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΠΕΦΤΟΥΝ ΠΟΤΕ.
Εμεις οι πλεμπαίοι που θελουμε σουπερμαρκετ με αλουμινενια βαλιτσα, χειμωνα με χιονια δουλεια και κανα σκ τριγύρω, να βολευτουμε με κανα κουτι η βοηθητικες και να βγαλουμε το σκασμο βλεποντας βιντεακια στο σωληνα.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Τη γκρίνια με την αλλαγή μπουζί δε κατάλαβα.....λες και στα περισσότερα μηχανάκια τα έχεις μπροστά σου και τα βγάζεις σε ανυποψίαστο χρόνο..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τη γκρίνια με την αλλαγή μπουζί δε κατάλαβα.....λες και στα περισσότερα μηχανάκια τα έχεις μπροστά σου και τα βγάζεις σε ανυποψίαστο χρόνο..
Σορρυ... Μποιζ εντ γκερλς


 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Σορρυ... Μποιζ εντ γκερλς


Όχι ρε μανιακ, γιατί έβαλες την.... δύσκολη διαδικασία; :hungover:
Δεν χρειάζεται να βγάλεις τις φυσες από τις μπουζόπιπες!!!!! :laugh:

Παρακαλώ, από το χρόνο του βίντεο, να αφαιρεθούν ακόμα δεκαπέντε δευτερόλεπτα :allk:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όχι ρε μανιακ, γιατί έβαλες την.... δύσκολη διαδικασία; :hungover:
Δεν χρειάζεται να βγάλεις τις φυσες από τις μπουζόπιπες!!!!! :laugh:

Παρακαλώ, από το χρόνο του βίντεο, να αφαιρεθούν ακόμα δεκαπέντε δευτερόλεπτα :allk:
Δεν ήθελα να τους πληγωσω παραπάνω... Μέρα αγάπης που ειναι
 
Top Bottom