yns και Extreme παρουσιάζουν: Μια Φλώρικη Εκδρομή Redux

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Και ο σχολιασμός μου όπως τον είχα κάνει όταν πρωτοδημοσιεύτηκε το εκδρομικό. Δεν θα άλλαζα κάτι βλέποντάς το τώρα.


Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι άκουγε ο κακομοίρης ο Νίκος κάθε φορά που τόλμαγε να προτείνει κάτι εκτός προγράμματος σ'αυτή την εκδρομή! :rage:

Ή εκεί στη Λυσσό μόλις συνειδητοποίησα πόση ήταν η ανηφόρα που έπρεπε να ανέβω με τζιν, μοτοσυκλετιστικές μπότες, σκούρο μπλουζάκι, καταμεσήμερο, με 35+ βαθμούς θερμοκρασία και με ελάχιστο νερό! Αφού σε κάποια στιγμή είπα πως θα αφήσω τα κοκαλάκια μου...o_Oo_O

Ή όταν μου είπε ενώ πάλευα 5 λεπτά να ξεκολλήσω τη μηχανή από τις πέτρες ακουμπώντας (λόγω έντονης κλίσης του δρόμου και σαθρότητας του εδάφους) μόνο τη μύτη του ενός ποδιού κάτω πως είμαι κουλός!! :devilish::devilish::devilish:

Ή όταν τόλμησε να προτείνει, μετά από τόση ταλαιπωρία και πείνα, να φάμε κάτι πρόχειρο από κάνα μανάβικο! :arghh::arghh::arghh::arghh:

Ή όταν ήθελε και εξερεύνηση στο χωματόδρομο κοντά στον Ομαλό! :muted::muted::muted::muted::muted:

Ή στο τέλος που αφού δεν του'φταναν όσα είχαμε κάνει ήθελε να πάμε και στο καταφύγιο του Καλλέργη! :banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:

Λόγω ακριβώς του ό,τι τον κρατήσαμε και δεν έκανε του κεφαλιού του, τόσο εγώ όσο και η Κική αυτή την εκδρομή την καταφχαριστηθήκαμε! :D Όχι πως δεν έχουμε περάσει ΤΕΛΕΙΑ σε όλες τις υπόλοιπες εκδρομές αλλά όπως και να το κάνουμε, extreme βόλτες δεν ενδεικνύονται καλοκαιριάτικα.. Ο κόσμος το καλοκαίρι πάει θάλασσα και δεν θέλει στο μισάωρο από όταν έφτασε στην παραλία με τις cordureς, μπότες, κράνη κτλ να ακούει "άντε, ώρα μας είναι να πηγαίνουμε"! :rolleyes:

Πάντως όσο παραπλανητικός κι αν είναι ο τίτλος η εκδρομούλα ήταν σούπερ! Θα την ξανάκανα σίγουρα!

Για άλλη μια φορά Νικόλα respect για την παρουσίαση και Κική για τις άπειρες φωτογραφίες εν κινήσει! :ok::ok:

ΥΓ. Τη δεύτερη μέρα αν προσέξατε έβγαλα την cordura και ήμουν με το τζιν. Ειλικρινά είχε καύσωνα και δεν την πάλευα καθόλου. Μ@λακία αλλά πραγματικά ένιωθα πως θα λιποθυμούσα από τη ζέστη. Για το επόμενο καλοκαίρι πήρα επιγονατίδες.. ;)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ποσα κρυβει αυτος ο τοπος ρε σεις...
Πολλα μπραβο-και παλι- για το μπλεξιμο της περιγραφης και της ιστορικης πληροφοριας.

Αναγνωρισα παντως τον παραξενο χωματοδρομο μετα την Ελαφονησο.
Πηγαμε να τον περασουμε περυσι με τους 2 Γιαννηδες @yns @jmar αλλα με αντιθετη φορά.
Προειδοποιηθηκαμε εγκαιρως απο εναν κυριο με ενα μαυρο τετρακουνητο
φορτωμενο με δυο ακομα πιο μαυρα λυκοσκυλα στην καροτσα να το παμε ακομα πιο....φλωρικα, δηλαδη γυρω γυρω.
Tσεκαρετε μεγεθος σκυλων!!

Ειναι πολλα τα οπλα Γιαννη μουρμουρισα και φυγαμε για το αγναντι πανω απο την Ελαφονησο.
Εκει ειχε σιγουρα μονο κεραιες οι οποιες ως γνωστον ..δεν οπλοφορουν!
:)
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Ποσα κρυβει αυτος ο τοπος ρε σεις...
Πολλα μπραβο-και παλι- για το μπλεξιμο της περιγραφης και της ιστορικης πληροφοριας.

Αναγνωρισα παντως τον παραξενο χωματοδρομο μετα την Ελαφονησο.
Πηγαμε να τον περασουμε περυσι με τους 2 Γιαννηδες @yns @jmar αλλα με αντιθετη φορά.
Προειδοποιηθηκαμε εγκαιρως απο εναν κυριο με ενα μαυρο τετρακουνητο
φορτωμενο με δυο ακομα πιο μαυρα λυκοσκυλα στην καροτσα να το παμε ακομα πιο....φλωρικα, δηλαδη γυρω γυρω.
Tσεκαρετε μεγεθος σκυλων!!

Ειναι πολλα τα οπλα Γιαννη μουρμουρισα και φυγαμε για το αγναντι πανω απο την Ελαφονησο.
Εκει ειχε σιγουρα μονο κεραιες οι οποιες ως γνωστον ..δεν οπλοφορουν!
:)
Το τέρας ΑΜΑΝ!
Κάτι τέτοιο ήταν στο διάβα μας και τότε...
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Πόσες ομορφιές μαζεμένες σε αυτή την Κρήτη ρε παιδιά!! Άντε να κατέβω καμιά βολτούλα προς τα κάτω να τις ανακαλύψω και εγώ!!

Μπράβο σας!! Πάντα τέτοιες βόλτες! (Άντε και λίγο πιο ανδρικές :D)
:friendship::friendship:
 
Top Bottom