Αγορά 990 07 η tennere 20 ?

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Αυτό με τα ταξιδάκια.. Με την κυρά, πρέπει να το ζυγισεις
Νομίζω ότι κανένα δεν είναι ικανό για μακρινά ταξίδια, εκτός και εννοείς κοντινά
27 χρονώΝΑΙ είναι το παληκάρι βρε παλιό-γερέ (κ γερός να είσαι πάντα)
Ολη μερα στη σέλα 2καβαλοι να είναι δυό τους ,χαμπάρι δε θα πάρουν.
Τι του τσαμπουνάς για προβλήματα άνεσης ταΞιδίου με την κυρά του (η οποία θα'ναι ακόμα μικρότερη ,είθιστε ,αφού...)
Εχετε(ουμε) μαζευτεί ούλα τα γερόντια εδώ μεσα ,κι επειδή έχει σαπίσει ο κώλος μας ,ξεχνάμε πως είναι να είσαι Νιάτο ;
Καλά σε λέει ο σοφός Πουλής ραμολί...βρε ραμολί. :laugh:

Θανάση λες να παω να δω και κανα GS800?

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Με αυτό ,θα έχεις επίσης αρκετά "θεματάκια αξιοπιστίας" ,χωρίς να έχεις καθόλου χαμόγελα αδρεναλίνης.

Ωραίο concept ,αλλά σε άχρωμη-άγευστη-κ άνοστη λειτουργική εκτέλεση.
ΚαΤεΜέ.
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Φίλε πάρε ΚΤΜ να σου φύγει από μέσα σου και όταν το βαρεθεις το δίνεις και θα πάρεις τενερε όπως και εγώ. Αλλά ζήσε λίγο την εμπειρία ΚΤΜ.
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
να πω κι εγω..... το ΚΤΜ ειναι μηχανη, το ΤΕΝΕΡΕ μηχανακι.... οταν τα καβαλησεις και τα δυο η διαφορα φαινεται.... εγω ηθελα μηχανακι ... το μονο που μου λειπει απο το 990 ειναι τα γκαζια μετα τα 160κμ....αν εκανα και δικαβαλα ταξιδια θα μου ελειπε και αυτο..... σε ολα τα αλλα το Τενερε ειναι σχεδον το ιδιο μη σου πω και καλυτερο.... αλλα απο γκαζι το 990 ειδικα ψηλα δεν παιζεται....παρε 990 που σου ειπανε πιο πανω να σου φυγει η καψα....
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Αυτό με τα ταξιδάκια.. Με την κυρά, πρέπει να το ζυγισεις
Νομίζω ότι κανένα δεν είναι ικανό για μακρινά ταξίδια, εκτός και εννοείς κοντινά
νις-λεωνιδιο μονοκοπανια με το 950...μια χαρα ταξιδευει και καλη καλυψη εχει
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
νις-λεωνιδιο μονοκοπανια με το 950...μια χαρα ταξιδευει και καλη καλυψη εχει
Εσύ δεν πιάνεσαι Μάνο ,γιατί κάνεις μπάνιο στη θάλασσα το Χειμώνα
και το καλοκαίρι βουτάς στα καζάνια με το παγωμένο τσίπουρο
 

S.p 990

Μέλος
Όνομα
Spiros
Μοτό
Ktm 990 adv. 2008
Το τενερε δεν κάνει για ταξίδι δυκαβαλο με τη σέλα αυτή την εντουραδικη θα σε βρίζει πρώτον κ δεύτερον αν είναι να δώσεις 9χιλ βάλε άλλο ένα να πάρεις ένα μεταχειρισμένο 1190 του 14 να κωλογουσταρεις παντου:p
 

GiannisKTM

Μέλος
Όνομα
Giannis
Μοτό
KTM 690SM
KTM 990 SMT
Eγω να πω παντως οτι μετα το 690 πηρα gsxr.. το εδωσα πηρα mt07 το οποιο ειχε πλακα αλλα ηταν ¨μηχανακι",βαρεσε ενα αισθητηρα πιεσης εισαγωγης αερα (250 ευρωπουλα),πηγα για την φαση σε cbr και εν τελη ξαναπηγα σε ΚΤΜ και πηρα το smt! Περιττο να σου πω οτι προ 690 ειχα τρομερο αγχος για τα περτικαλι,ομως μετα το 690 απλα σκεφτομουν ποτε θα ξαναπαρω κατεμακι! Οπως καταλαβαινεις μεσα σε 2 χρονια ημου καθε μερα car.gr και ελεγα τι θα παρω! Πηρα το smt λοιπον και δεν ξαναμπηκα car να δω μηχανακι ουτε μια φορα! Τυπικοτατος στα σερβις,προσοχη ευλαβια και με το που ζεσταθει.... δωωωστου! Τι ταξιδια,τι στροφιλικια,τι κακγουριες,τι διακοπες με το κοριτσι.. Πραγματικα ολο σκεφτομαι μετα το smt τι; και με βρισκω παντα χωρις απαντηση! Νομιζω οτι το 990 ειναι μοτερ γνωστο πλεον,με πολλες γνωσεις για την αντιμετωπιση των σημειων που ποναει και ευκολο σε ανταλλακτικα και μοντες! Εγω βαζω ψηφο στο 990! Επεσε συναισθημα παιδια ξερω,αλλα ειμαι ερωτευμενος χεχε! Χτυπα το το κατεμι!
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Παρε hayabusa. Στα 200 ανοιγεις με 6η και πρεπει να κρατιεσαι γερα γιατι σμπρωχνει. Χωμα δε παει, αλλα μετα απο 10 βολτες με οποιοδηποτε μεγκα ονοφ θα σου φυγει η ορεξη για χωμα ετσι κι αλλιως και θα καταληξεις σε καποιο μικρο οπως ολοι οι προηγοημενοι ιδιοκτητες του μεταχειρισμενου μεγκα ονοφ που θα αγορασεις.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λοιπόν ξεχυθείτε να βρούμε ένα καλό 950 στο παιδί και αφήστε τις φιλοσοφίες
Dalas990 Το Τενερέ θα το πάρεις όταν κλείσεις τα 31 και θα είναι και καλύτερο από σημερινό.
Έτσι θα αποφύγει και την σταθερή σχεση
Όταν θα χρειάζεται να διώξει τη γυναίκα, θα την πηγαίνει μέχρι το Λουτράκι και γειά σας
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Δικαβαλο.. Φορτωμένο?
κανονικα,μονο στη λαρισα την ακουσαμε λογω ζεστης 38αρια και ειχε λεμοναδα...
ανεση στη σελα δεν ειχαμε θεμα,σταθερη ταχυτητα εκει γυρω στις 4500-5000 στροφες και ειμασταν κομπλε..
την προηγουμενη απο βουδαπεστη,μεσω κουστουριτσα,ειχαμε διανυκτερευσει εξω απο νις καπου...

Εσύ δεν πιάνεσαι Μάνο ,γιατί κάνεις μπάνιο στη θάλασσα το Χειμώνα
και το καλοκαίρι βουτάς στα καζάνια με το παγωμένο τσίπουρο
καλα δεν παιρνω χαμπαρι αυτο να λεγεται..
αλλα στο θεμα μας το παιδι πανω ειναι στα ντουζενια του,τι να κολωσει:D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
κανονικα,μονο στη λαρισα την ακουσαμε λογω ζεστης 38αρια και ειχε λεμοναδα...
ανεση στη σελα δεν ειχαμε θεμα,σταθερη ταχυτητα εκει γυρω στις 4500-5000 στροφες και ειμασταν κομπλε..
την προηγουμενη απο βουδαπεστη,μεσω κουστουριτσα,ειχαμε διανυκτερευσει εξω απο νις καπου...


καλα δεν παιρνω χαμπαρι αυτο να λεγεται..
αλλα στο θεμα μας το παιδι πανω ειναι στα ντουζενια του,τι να κολωσει:D
Τιμή και δόξα... Λοιπον
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Θες να πεις ότι είναι άβολο το 990;
Δεν εννοεί στις "γωνίες" ,εκεί είναι Ζούπερ Βολικό.
Είναι λίγο άβολο όμως για τις γερασμένες kwlo-trypi-δες.
Αυτό λέει ο σοφός γέροντας.

Αυτό που δεν έχει καταλάβει βέβαια->(βλέπε: ΜπεΜπεΔάΚιας από τα γεννοφάσκια του)
είναι ότι
Τα κατασκευασμένα 950/990 ΔΕΝ Φτάνουν για Ολους...οπότε
η σΚαΤέΜ ,όντας έτη φωτός ΜΠΡΟΣΤΑ ->(βλέπε οι κορυφαίοι Ιάπωνες αντιγράφουν τη συνταγή της 15-χρόνια-καθυστερημένοι)
σχεδίασαν εσκεμμένα τα 950/990 με τέτοιο λειτουργικό τρόπο αίσθησης ->(βλέπε: R2R)
ώστε ,
όταν πλέον παππου-διάζουν οι ιδιοκτήτες τους ,να μην αντέχουν τον ΕΚΡΗΚΤΙΚΟ τους χαρακτήρα
οπότε να τα πουλάνε
με αποτέλεσμα ,να μπορέσουν να τα πάρουν ΚΑΙ οι νεότερες γεννιές ->(βλέπε: που μπορούν να τα οδηγήσουν)
ωστε να γευτούν μερίδιο ΚΤΜ-χαράς και τα Νιάτα !!!


Πτν@ ΚΤΜ....Τα Πάντα εν Σοφία Εποίησες !!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κωστή το 950 είναι πιο "γεμάτο" στις χαμηλές από το 990; Αυτό ήταν που δεν μου άρεσε στο τεστ ράιντ.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Κωστή το 950 είναι πιο "γεμάτο" στις χαμηλές από το 990; Αυτό ήταν που δεν μου άρεσε στο τεστ ράιντ.
σωστα ρυθμισμενο 950 στις χαμηλες μετραει την πιστονια μια μια,το 990 τιναζει
απ τις μεσαιες και πανω που τα ειχα βαλει εφευγε του 990....
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Παρε hayabusa. Στα 200 ανοιγεις με 6η και πρεπει να κρατιεσαι γερα γιατι σμπρωχνει. Χωμα δε παει, αλλα μετα απο 10 βολτες με οποιοδηποτε μεγκα ονοφ θα σου φυγει η ορεξη για χωμα ετσι κι αλλιως και θα καταληξεις σε καποιο μικρο οπως ολοι οι προηγοημενοι ιδιοκτητες του μεταχειρισμενου μεγκα ονοφ που θα αγορασεις.
Εγώ είμαι λάτρης των μικρών και ελαφριών χωματινων γι αυτό και έχω και το 640 αλλά ειδικά ένα tenere με το ζύγισμα που έχει κάνει μια χαρά τη δουλειά του. Ένα 950 η 990 είναι επίσης ικανότατο άλλο λίγο πιο δύσκολο και ψηλό και θέλει έμπειρο αναβάτη και αποφασισμένο για να το απολαμβάνει στο χώμα. Αν είσαι ας πούμε 1.70 θα έχεις θέμα δε κάνει. Αν είσαι 1.90 όπως καταλαβαίνεις αλλάζουν τα μεγέθη.

Επίσης δεν τρελαίνονται όλοι στην ευθεία με τα γκάζια και τις ψηλές τελικές.
 
Top Bottom