Αγορα BMW R 1200 GS ADVENTURE 08 - 10

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σε σύγκριση με το GS1200, αυτό είναι ΟΚ.

Εσύ έγραψες πως έχει πολύ ψηλό κέντρο βάρους, που δεν ισχύει. Αφήνει λάθος "γενική" εντύπωση έτσι όπως γράφτηκε.
Το S10 είναι μοτοσυκλέτα με εξαιρετικά χαμηλό κέντρο βάρους στη κατηγορία των μοτοσυκλετών με τη συνήθη διάταξη κινητήρα.
Συμφωνούμε βρε Στέφανε.....για αυτό ξεκίνησα με το ...συγκριτικά με το gs, γιατί το νεουδι πληροφορίες για το gs ρωτάει?

Αυτός ο καπετανιος φταίει ο αμπεμπαμπλομ, που έβαλε στην κουβέντα το τενερε....που το θεωρεί και μηχανή για νεους:hh:
 
Reactions: STF

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλά δεν έχω θέμα σε ότι γνώμη δουλεμενη ακούσω ......εδώ κοίτα τα nc έχουν κούτα 9000 και είναι μηχανάκι που το περνεις κούτα!!!! Έχω μπουρδουξλωθει στις σκέψεις μου γιατί δεν θέλω να ξανά χρησιμοποιήσω το car για πολλά χρόνια

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Συμφωνούμε βρε Στέφανε.....για αυτό ξεκίνησα με το ...συγκριτικά με το gs, γιατί το νεουδι πληροφορίες για το gs ρωτάει?

Αυτός ο καπετανιος φταίει ο αμπεμπαμπλομ, που έβαλε στην κουβέντα το τενερε....που το θεωρεί και μηχανή για νεους:hh:
Κώστα όλα μια χαρά. Ότι γράφετε έχει σκοπό να βοηθήσουμε όλοι. Ο καθένας από τη δική του οπτική.

Στο τέλος θα πάρει Tracer 900 και θα μας αδειάσει όλους... τον έχω μυριστεί.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κώστα όλα μια χαρά. Ότι γράφετε έχει σκοπό να βοηθήσουμε όλοι. Ο καθένας από τη δική του οπτική.

Στο τέλος θα πάρει Tracer 900 και θα μας αδειάσει όλους... τον έχω μυριστεί.
Δεν χωράει.... :p
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Το λέμε με πιστηρια;;;; Αν είναι να το σβήσω από την λίστα χαχαχα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
..... και πολύ όμορφο μηχανάκι αλλα με φοβίζει ότι είναι υποτιμενο (μηχανάκι) και έχει ένα διαφορικό αγνώστου ταυτοτητας για μένα..... Ο Ιάπωνας ξέρει να φτιάχνει διαφορικά όεο;;;;; Μιλάμε για 300 κιλά φορτίο θα κουβαλάει φουλ χαχαχαχα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το μόνο σίγουρο είναι ότι φτιάχνει καλύτερες γωνιακές μεταδόσεις, και με διαφορά!!!!!
Το ερώτημα είναι: Ο Γερμανός, έμαθε ακόμα και σήμερα να φτιάχνει;;;;;;
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Σωστός ... Δεν μου έρχεται βέβαια στο μυαλό κάποιο τζαπαν ονοφ με διαφορικό, δοκιμασμένο σε καταπονήσεις όπως το γελαδι.
Σε αυτό έχεις ένα δίκιο!!!!
Για αυτό άλλωστε έχουν "βελάξει" στις αντιπροσωπείες bmw να αλλάζουν διαφορικά και άξονες...... Με τα κοντέινερ έρχονται πλέον..... Δοκιμασμένα πράματα όπως λες!!!!! :sneaky:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Και κόστος;;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Και κόστος;;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ποιο κόστος μωρέ και εσύ. Μην ακούς. Τώρα τα έβαλε ο boxer με τα υδροψυκτα. Ήθελε να το βγάλει από μέσα του, δεν λέει για εσένα:D
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ποιο κόστος μωρέ και εσύ. Μην ακούς. Τώρα τα έβαλε ο boxer με τα υδροψυκτα. Ήθελε να το βγάλει από μέσα του, δεν λέει για εσένα:D
Μα δεν βάλαμε στη συζήτηση τα υδρόψυκτα!!! :rolleyes:
Αν τα βάλουμε και αυτα...... :sneaky:
Οι τελευταίες σοβαρες και γερές γωνιακές μεταδόσεις των Γερμανών, ήταν μέχρι και των 1150!!!! Από εκεί μετά, μας μάρανε η ελαφριά κατασκευή, το design με την "τρύπα" στο κέντρο κτλ κτλ!!!!!

Άντε και πες, οτι εγώ ήθελα να το βγάλω από μέσα μου, οι Γερμανοί που τα κρατάνε μέσα τους, δεν έχουν σκάσει όλα αυτά τα χρόνια;;; :laugh:
Έχουν γερά στομάχια οι χοντρόπετσοι φαίνεται!!!!;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και κόστος;;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Από ότι κατάλαβες, μην ψωνίσεις gs γιατί θα καταστραφείς οικονομικά και ψυχολογικά.
Αφού στα λένε αυτοί που έχουν gs ...τελος
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Από ότι κατάλαβες, μην ψωνίσεις gs γιατί θα καταστραφείς οικονομικά και ψυχολογικά.
Αφού στα λένε αυτοί που έχουν gs ...τελος
Αν και αργείς λιγάκι, αν και σου πήρε λίγα χρονάκια, βλέπω ότι υπάρχει ελπίδα να δεις τα πράγματα όπως είναι.
Εύγε...
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Αποστόλη επειδή είσαι και heavy duty κατασκευή πάρε κάτι να είσαι άνετος και να ταξιδεύεις άνετα και άσε εμάς εδώ να λέμε διάφορα.

Δοκίμασε ένα gs 1200 αdv να δεις αν κουμπώνεις καλά και δώστου λίγο χρόνο δηλαδή κάνε μια μεγαλούτσικη βόλτα γιατί στην αρχή ίσως σου φανεί περίεργο το μπροστινό. Αλλά είναι κάτι που συνηθίζεται και στο ταξίδι σου λύνει τα χέρια.

Εμένα μου αρέσει και το rt αλλά παρα-είναι βαρύ και από μεταπώληση δεν τα πάει καλά στην Ελλάδα. Άσε που με το gs θα περάσεις πιο άνετα από κακούς δρόμους ή χώμα αν προκύψει στο ταξίδι σου.

Απλά θα πρέπει να είσαι πολύ τυπικός με τη συντήρηση πριν το ταξίδι, δηλαδή προσέχεις για να έχεις. Και θα ενημερωθείς φυσικά που πονάνε αυτά τα μοντέλα.

Τέλος σε μηχανή με άξονα ξέχνα τα απότομα κατεβάσματα και γενικά τα καγκουριλίκια για να μην το χαλάσεις . Θέλει πιο γλυκιά οδήγηση και δεν σημαίνει αυτό πως δεν μπορεί να πάει γρήγορα. Αλλά έχει το και αυτό υπόψιν.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ρε παιδιά ,με το Μπαρντό , ο Παντελος Padis δεν τοποθετήθηκε ακόμα ;
Είναι νέος στο μπόξερ, δεν τον παίζουν οι παλιοί.

Κοντεύουν να πείσουν και εμάς ότι το GS είναι το καλυτερότερο μηχανάκι του κόσμου παρά τα ψιλά γράμματα.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Είναι νέος στο μπόξερ, δεν τον παίζουν οι παλιοί.

Κοντεύουν να πείσουν και εμάς ότι το GS είναι το καλυτερότερο μηχανάκι του κόσμου παρά τα ψιλά γράμματα.
Ως νέος κιωραιος και μιας και προέρχεται από του σοϊτσίρο τη σχολή δεν πρέπει;
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Από ότι κατάλαβες, μην ψωνίσεις gs γιατί θα καταστραφείς οικονομικά και ψυχολογικά.
Αφού στα λένε αυτοί που έχουν gs ...τελος
Εντεταξυ αυτό έλεγα χθες με την Αφροδίτη .... Οσοι έχουν προπέλα δεν μου προτείνουν τίποτα άλλο και όσοι έχουν οτιδηποτε άλλο μου προτείνουν κάτι τρίτο....τους παρομοίαζε με τους σουμπαρουδακιδες και αυτό είναι καλό σημάδι!!!!!! ....... Για πάμε τώρα αν είναι γλυτώσω κάνα φράγκο και να πάω για μόνο εκκεντροφόρο και κοκοράκια που μου φαίνονται πιο μπαμπαμ...... Τι να προσέξω που ποναναγανε , αν το έχει αλλάξει ο προηγούμενος κλπ (αβσ τρόμπα κλπ) .... Και αν κάνω υπομονή και πάρω με δύο εκκεντροφόρους και καπελωτα (δεν ποναγαν πουθενά αυτά;;; Όλα τα χαν λυμένα;;;)


Στο διαταυτα με τον άξονα στην ουσία τι γίνετε ;;; Από μη λυπανση κόβετε ;;; Δλδ αν τον συντηρείς ανά καποια χλμ είναι αθάνατος ; Έχετε καμοια φωτό που τον κόβει για να καταλάβω που ποναει;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom