Αναζήτηση μοτό για ότι προκύψει

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
ερώτηση απορία γιατί οι προστατευτικές ποδιές του κινητήρα είναι αλουμίνιο(ντουραλουμίνιο?) και όχι ανοξείδωτες .Έκτος από το βάρος ?
δεν το ξέρω να σου απαντήσω, αλλά μπορώ να σου πω πως τα τελευταία 2-3 χρόνια οι περισσότεροι με 690 κ 701 βάζουν ένα είδος πλαστικού που το ίδιο χρησιμοποιούν και στα εντούρο.
κατασκευαστές: AXP racing (8mm πάχος) και Vanasche motorsports (10mm πάχος)
είναι πραγματικά πούπουλο και πολύ ανθεκτικό. Επίσης δεν παρουσιάζει ήχους λόγου συντονισμού και επαφής με τα μέταλλα του κινητήρα.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Αν παρόλα αυτά σκεφτείς για κάτι πιο πολιτισμένο στο προτείνω
Καλή περίπτωση, το μηχανάκι είναι πανέτοιμο και τούμπανο.
 

Giwrgos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Καλή περίπτωση, το μηχανάκι είναι πανέτοιμο και τούμπανο.
Το έχω δει εδώ και καμιά βδομάδα. Έτοιμο και με μπόλικα πράγματα. Αλλά όταν τα βάζω κάτω και σκέφτομαι λογικά όπως ένας φυσιολογικός άνθρωπος με χόμπυ τότε καταλαβαίνω ότι ΔΕΝ μπορώ να το πάρω. Έχω σκαλώσει με το ΚΤΜ .Βλέπω και αυτό το παραπάνω rally και δεν έχω λόγια...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Γιώργο Giwrgos ... έλα να σε φτιάξω.... ονειρέψου!!!!! (κι εγώ μαζί σου... κουκλί το άτιμο...)

Ναι μόνο στα όνειρα διότι 11000 το μοτόρι και άλλα 4000 να γίνει έτσι...
Και επειδή είσαι αδιάβαστος στην Ιστορία
2001 ΚΤΜ 640 Enduro 2750000
KTM 640 Adventure 3090000 (δρχ. επειδή ξεχνάς)
 

Noobas

Μέλος
Όνομα
Ioannis
Μοτό
Benelli trk502x
Καλημέρα , αναζητώ μηχανή για χρήση καθημερινή 50χλμ δουλειά σπίτι ,να γίνει μια αρχή στο χώμα αλλά να μπορώ να πάω και μια εκδρομή(σπάνια).Πρώην κάτοχος GS1200adv για χρήση μόνο σε ταξίδια και χρήση ρουκέτας (παπί) στην πόλη . Αλλά επειδή βαρέθηκα το τρέχα στο γκαράζ άλλαξε .....κτλ πλέον δεν έχω κάτι . Πούλησα μηχανή ,χάρισα παπί και έμεινα ταπί....
Κοίταζα για κάτι σε ψηλή θέση οδήγησης , έως 500ψψ , κοψιά KTM 640 adv χωρίς να μου κόψει την τσέπη . Έχω δοκιμάσει ΚΤΜ 390,gs310 άλλα χωρίς ακτίνες δεν το θέλω και μου φαίνονται φτωχά . Σε άλλο θέμα που μιλάγαμε μου πρότειναν DRZ 400s (δεν το έχω ψάξει ακόμη) αλλά θέλω να έχει και ABS.Έλεγα να περιμένω το Norden αλλά δε βλέπω φως . Προτιμώ μτχ για αρχή για να κάνω και την αρχή στο χώμα.
Εμπειρία στο χώμα με μηχανή φυσικά και δεν έχω , κάνω αρκετά χρόνια MTB enduro - all mountain ήρεμα πράγματα.

Τα έχω γράψει σα ναυάγιο αλλά τι να κάνω έτσι μου βγήκαν
Ευχαριστώ
Benelli trk502. Βουτηρο συπλέκτης, οικονμικό άνετο και το Χ αν θες και λίγο εκτός.
 

Giwrgos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Noobas έχω δει και ανέβει ,απλά επειδή είχα gs adv δεν με ενθουσίασε για αυτό που το παρουσιάζουν. Θέλω και κάτι πιο διαολάκι
 

Giwrgos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος

Μήπως το έχει κανένας? κουβέντα να γίνει το αγόρασα κιόλας .Με διαβόλισε το internet σε μια παραγγελία που έκανα ,σαν να με παρακολουθεί είναι.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500

Μήπως το έχει κανένας? κουβέντα να γίνει το αγόρασα κιόλας .Με διαβόλισε το internet σε μια παραγγελία που έκανα ,σαν να με παρακολουθεί είναι.
''Σαν'' ?
 

Giwrgos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Σαν να μπαίνει η άνοιξη????Δεν θέλω να το πιστέψω
Ναι το ξέρω πια ότι μας παρακολουθούν, κάπου είχα διαβάσει ότι εάν έχεις και ανοιχτεί εφαρμογή μπορούν να σε ακούσουν(δεν ξέρω αν ήταν μπαρούφα αυτό)
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Σαν να μπαίνει η άνοιξη????Δεν θέλω να το πιστέψω
Ναι το ξέρω πια ότι μας παρακολουθούν, κάπου είχα διαβάσει ότι εάν έχεις και ανοιχτεί εφαρμογή μπορούν να σε ακούσουν(δεν ξέρω αν ήταν μπαρούφα αυτό)
Μπα τιποτα δεν παρακολουθουν ακομα, μετα το τσιπακι του Μπιλ θα γινεται αυτο.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Σαν να μπαίνει η άνοιξη????Δεν θέλω να το πιστέψω
Ναι το ξέρω πια ότι μας παρακολουθούν, κάπου είχα διαβάσει ότι εάν έχεις και ανοιχτεί εφαρμογή μπορούν να σε ακούσουν(δεν ξέρω αν ήταν μπαρούφα αυτό)
πιανουν λεξεις κλειδια, αυτο κανουν , μην μας περασουν και για ψεκασμενους. Καλα , αν γκουγκλαρεις κατι...εκει να δεις! ολο διαφημισεις ειναι
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
πιανουν λεξεις κλειδια, αυτο κανουν , μην μας περασουν και για ψεκασμενους. Καλα , αν γκουγκλαρεις κατι...εκει να δεις! ολο διαφημισεις ειναι
Μου έχει τυχει να συζηταω σε καφε με φιλο με τα κινητα ακουμπισμενα διπλα για ενα συγκεκριμενο αξεσουαρ μηχανης που ποτε δεν ειχα ασχοληθεί να ψαξω, και μολις επιασα το κινητο να στειλω μηνυμα στο φβ ηταν γεματο διαφημισεις απο αυτο το αξεσουαρ...
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Μου έχει τυχει να συζηταω σε καφε με φιλο με τα κινητα ακουμπισμενα διπλα για ενα συγκεκριμενο αξεσουαρ μηχανης που ποτε δεν ειχα ασχοληθεί να ψαξω, και μολις επιασα το κινητο να στειλω μηνυμα στο φβ ηταν γεματο διαφημισεις απο αυτο το αξεσουαρ...
Όντως?
Γιατί για τις tailor made διαφημίσεις το ήξερα βάσει ιστορικού περιηγήσεως στο νετ.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Μου έχει τυχει να συζηταω σε καφε με φιλο με τα κινητα ακουμπισμενα διπλα για ενα συγκεκριμενο αξεσουαρ μηχανης που ποτε δεν ειχα ασχοληθεί να ψαξω, και μολις επιασα το κινητο να στειλω μηνυμα στο φβ ηταν γεματο διαφημισεις απο αυτο το αξεσουαρ...
ναι , ετσι γινεται και ΔΕΝ ειναι κρυφο. Ολες οι εφαρμογες που κατεβαζουμε ,οταν τις πρωτανοιγεις , παιρνουν αδεια για καποια πραγματα. Σε ρωτανε για το location , τις επαφες , τις φωτος και αν θελεις να χρησιμοποιει το μικροφωνο και καλα για καλυτερευση της εφαρμογης. παταμε σε ολα ναι και καπως ετσι λειτουργει το εμποριο στις μερες μας. Ανοιγεις μετα το κινητο και παραγγελνεις χιλιες μλκιες , χρησιμοποιεις τις 2 και γεμιζεις αποθηκες. Μετα μπαινεις στο advride και χαριζεις! αχαχχαχα
Τωρα που το σκεφτομαι δεν ειναι κ τοσο κακο
 
Top Bottom