Αναζήτηση adventure μεσαίας κατηγορίας

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
κατσε να βγει,αλλα μεσαιο και 15000+ τι μεσαιο θα ειναι?
Έλα Μανωλιό, πάρε το μηδέν γιατί δεν σε ακούω, έλα για πες πάλι, 14800 το "καλό" Τενερέ, 15200 η Άφρικα 1100L, 15600 περίπου το Norden, 16990 το Tiger 900 Aragon και το 890R, 18000 το Norden Expedition, τι μεσαία είναι αυτά δηλαδή;
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ποιο είναι αυτό το καινούριο που προσφέρει αντίστοιχα.
Vstrom 800 και δώρο οι ρυθμιζόμενες αναρτήσεις
Tuareg 660 και ακόμα καλύτερα ηλεκτρονικά με 20 κιλά λιγότερα από το Vstrom αφού δεν είναι το θέμα τα άλογα κλπ, που το μοτέρ είναι καλύτερο από το Versys που σε υπερκαλύπτει.
Για περιστασιακό χωματόδρομο ακόμα και το ΜΤ800 είναι καλύτερο σαν πακέτο.

Σε τιμή F800GS μοντέλου 2018 αυτά. Με την εγγυησούλα τους και από το πρώτο χιλιόμετρο ξέρεις τι θα έχει γίνει.

Γενικά όσο πέφτεις σε λεφτά τόσο πιο κακές είναι οι επιλογές σου, δυστυχώς και το διαπιστώνω κάθε μέρα που κοιτάζω αγγελίες. Από το να πάρεις κάτι κακό επειδή "έτσι είναι η αγορά σήμερα" καλύτερα κράτα αυτό που έχεις και κάνε τους συμβιβασμούς σου.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Το μεγάλο μπαμ θα είναι το 900 Tenere…
Έλα Μανωλιό, πάρε το μηδέν γιατί δεν σε ακούω, έλα για πες πάλι, 14800 το "καλό" Τενερέ, 15200 η Άφρικα 1100L, 15600 περίπου το Norden, 16990 το Tiger 900 Aragon και το 890R, 18000 το Norden Expedition, τι μεσαία είναι αυτά δηλαδή;
γιαννη βαση της συζητησης και του μπατζετ που αναφερεται..οτι τα μεσαια ειναι εκει που αναφερεις,ειναι...
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Vstrom 800 και δώρο οι ρυθμιζόμενες αναρτήσεις
Tuareg 660 και ακόμα καλύτερα ηλεκτρονικά με 20 κιλά λιγότερα από το Vstrom αφού δεν είναι το θέμα τα άλογα κλπ, που το μοτέρ είναι καλύτερο από το Versys που σε υπερκαλύπτει.
Για περιστασιακό χωματόδρομο ακόμα και το ΜΤ800 είναι καλύτερο σαν πακέτο.

Σε τιμή F800GS μοντέλου 2018 αυτά. Με την εγγυησούλα τους και από το πρώτο χιλιόμετρο ξέρεις τι θα έχει γίνει.

Γενικά όσο πέφτεις σε λεφτά τόσο πιο κακές είναι οι επιλογές σου, δυστυχώς και το διαπιστώνω κάθε μέρα που κοιτάζω αγγελίες. Από το να πάρεις κάτι κακό επειδή "έτσι είναι η αγορά σήμερα" καλύτερα κράτα αυτό που έχεις και κάνε τους συμβιβασμούς σου.
12.000€ + όσα έξοδα χρειαστούν για να τα κάνεις πλήρη.

Εγώ ας πούμε στο 800 έχω ενδεικτικά:

χούφτες μεταλλικές, skid plate bmw, κάγκελα HEED, πλήρες τριβάλιτσο Givi outback trekker, 2 ζελατίνες Givi και Puig πλην της εργοστασιακής. 2 σέλες μια Enduro, μια Comfort, Led φανάρι (πες αυτό στα καινουργια δεν χρειάζεται έχουν) και διάφορα άλλα ψιλολοίδια όπως προστασίες ψυγείο μπλα μπλα μπλά.

Για να αγοράσω και να κάνω ίδιου εξοπλισμού Tenere, tuareg, Strom 800 θέλω ένα σύνολο 14.000€ εύκολα και ΑΝ φτάσουν. Δεν πουλιεται φυσικά F800GS σε αυτή τη τιμή.

Εγώ αν πούλαγα αύριο θα ζήταγα με όλα 7500-7800 αλλιώς no go. Μισή τιμή απο το να αγοράσεις ένα ίδιο με ίδιο εξοπλισμό απο τα καινούργια Γιαπωνέζικα και Ευρωπαικά. Οι αντιπροσωπείες όποιος έχει 14Κ και 16Κ εκεί είναι δε φεύγουν.

Το CFmoto 800MT δεν το θεωρώ ανταγωνιστή με 30 κιλά επάνω και άλλη φιλοσοφία. Δεν θα το αγόραζα να κάνω χώμα. Όταν βγάλει η CF το καινούργιο 800 που παρουσιάσε σαν Concept στην EICMA με έμφαση στο χώμα το συζητάμε. Προς το παρόν Κινέζικο ανταγωνιστή στα παραπάνω μηχανάκια απλά δεν υπάρχει να πουλιέται.

Όσο για τις τιμές των 800 είπαμε ο καθένας μπορεί να πουλάει τρέλα όσο θέλει! Όταν βρεθεί σωστό μηχανα΄κι στη σωστή τιμή κάνει αυτός που θέλει κίνηση. Τα άλλα είναι για πέρασμα στο CAR.

Επειδή πωλούνται Voge 525DSX στα 6Κ και 800MT στα 10-11Κ δεν σημαίνει πώς κάλυψαν όλο το εύρος της αγοράς ούτε πώς θα ικανοποιήσουν τους πάντες ούτε και πως δεν υπάρχουν πιο premium επιλογές.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Επειδή πωλούνται Voge 525DSX στα 6Κ και 800MT στα 10-11Κ δεν σημαίνει πώς κάλυψαν όλο το εύρος της αγοράς ούτε πώς θα ικανοποιήσουν τους πάντες ούτε και πως δεν υπάρχουν πιο premium επιλογές.
Ακριβώς αυτό, όπως έγινε κ με τα αυτοκίνητα..θα πάρουν ένα μερίδιο αγοραστών που τους αναλογεί.. Δεν γίνεται σε όλους να αρέσουν τα κινέζικα..
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Το μόνο που χαίρομαι στο aprilia είναι ότι δεν θέλω φράγκο.ουτε αποστάτες ούτε σελα ούτε ζελατίνα ούτε ρυθμιζόμενα μαρσπιε, ένα τανκ μπαγκ πήρα κ έριξα πάνω τα 21 brothers.μονο κάγκελα κ ποδιά έβαλα κ δεν νομίζω να μπει τίποτα άλλο.
Αν το cf moto βγάλει το 800 με τα ρεζερβουάρ κάτω κ άλλες αναρτήσεις όπως φάνηκε στην έκθεση θα είναι σοβαρός ανταγωνισμός για όλη τη κατηγορία.
Και ναι μίστερ μανιακ cf800mt κυκλοφορούν αρκετά, απλά εσύ λόγω ταχύτητας δεν προλαβαίνεις να τα δεις :friend:
 
Τελευταία επεξεργασία:

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Μήπως έχει κάποιος ιδέα για το συγκεκριμένο τι παίζει; Εννοώ μήπως ειναι κάποιου απο εδώ μέσα Bmw F 800 GS '11 - Car.gr

Ως μοντέλο 2011 μάλλον έχει κάποιες διαφορές απο τα πρώτα του 08 και 09.. σωστα; Ως έκδοση anniversary έχει κάτι παραπάνω απο βασικό εξοπλισμο;
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το σημαντικό είναι ότι την πουλάει αντιπροσωπεία
Αυτό σημαίνει ότι την έχει ελέγξει και πιθανώς να έχει αγοράστει από εκει
Κάποιες παιδικές ασθένειες των πρώτων μοντέλων έχουν διευθετηθεί έχει και τριβαλιτσο
Αν είναι και με σέρβις ,θεωρώ ότι είναι ...καλά ....
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εφόσον έχει αυτοκόλλητο Sirina (πάνω στην δεξιά πλευρά κάτω από το 800Gs) λογικά θα γ@μαει...:wacky:


Sorry για το τρολάρισμα...:roflmao:
Παρακαλώ συνεχίστε...:happy:
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Εφόσον έχει αυτοκόλλητο Sirina (πάνω στην δεξιά πλευρά κάτω από το 800Gs) λογικά θα γ@μαει...:wacky:


Sorry για το τρολάρισμα...:roflmao:
Παρακαλώ συνεχίστε...:happy:
πολυ σωστή παρατήρηση!! :p Δεν το ειχα δει! Τωρα παίζει πιο δυνατά στις επιλογές !! Χαχα!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
πολυ σωστή παρατήρηση!! :p Δεν το ειχα δει! Τωρα παίζει πιο δυνατά στις επιλογές !! Χαχα!!
Σίγουρα τώρα παίζει πιο δυνατά, και θα ταιριάζει πιο πολύ σε ένα φόρουμ... περιπέτειας!!!! :ha
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Μήπως έχει κάποιος ιδέα για το συγκεκριμένο τι παίζει; Εννοώ μήπως ειναι κάποιου απο εδώ μέσα Bmw F 800 GS '11 - Car.gr

Ως μοντέλο 2011 μάλλον έχει κάποιες διαφορές απο τα πρώτα του 08 και 09.. σωστα; Ως έκδοση anniversary έχει κάτι παραπάνω απο βασικό εξοπλισμο;
Στο είπα κ πιο πίσω.. Δεν έχει καμία διαφορά...Από το 2013 που έγινε αλλαγή μοντέλου άλλαξαν το φανάρι κ τα πηνία-βολαν που βγάζουν τα πρώτα..2008-2012 ίδια μηχανάκια ίδιες ασθένειες.. Αυτό από ότι βλέπω έχει αλλαγμένο φανάρι..
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Μήπως έχει κάποιος ιδέα για το συγκεκριμένο τι παίζει; Εννοώ μήπως ειναι κάποιου απο εδώ μέσα Bmw F 800 GS '11 - Car.gr

Ως μοντέλο 2011 μάλλον έχει κάποιες διαφορές απο τα πρώτα του 08 και 09.. σωστα; Ως έκδοση anniversary έχει κάτι παραπάνω απο βασικό εξοπλισμο;
Καλησπέρα , είναι αδερφού φίλου μου . Το άφησε κ πήρε XR . Το μηχανάκι δν έχει κάποιο θέμα αν εννοείς αυτό . Χλμ πραγματικά . Επίσης άλλο ένα του 2018 μοντέλο που έβαλε , είναι κολλητού .
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Επαναφέρω το θεμα μετα απο καιρο.. Λοιπόν επειδη το «μεσαίας κατηγορίας» δεν εχει επιλογές που να μου αρεσουν στα οικονομικά μου παει σιγα σιγα στην άκρη.. το μυαλο μου εχει μπει σε ενα δίλημμα f800 gs και 990 adventure.. εν έτη 2024 πλέον ας βγουν τα μαχαίρια να δουμε .. γουστάρω μπλεξίματα, τα θελει ο κωλος μου κ τα σχετικά.. αλλα για που να με τρωει περισσότερο;; Εγω ξερω αλλά αλλάξτε μου γνώμη σας παρακαλω! :D:p
 

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Επαναφέρω το θεμα μετα απο καιρο.. Λοιπόν επειδη το «μεσαίας κατηγορίας» δεν εχει επιλογές που να μου αρεσουν στα οικονομικά μου παει σιγα σιγα στην άκρη.. το μυαλο μου εχει μπει σε ενα δίλημμα f800 gs και 990 adventure.. εν έτη 2024 πλέον ας βγουν τα μαχαίρια να δουμε .. γουστάρω μπλεξίματα, τα θελει ο κωλος μου κ τα σχετικά.. αλλα για που να με τρωει περισσότερο;; Εγω ξερω αλλά αλλάξτε μου γνώμη σας παρακαλω! :D:p
F800gs μόνο και μόνο για κατανάλωση και αξιοπιστία αν είναι πάνω από του 10 μοντελο
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Επαναφέρω το θεμα μετα απο καιρο.. Λοιπόν επειδη το «μεσαίας κατηγορίας» δεν εχει επιλογές που να μου αρεσουν στα οικονομικά μου παει σιγα σιγα στην άκρη.. το μυαλο μου εχει μπει σε ενα δίλημμα f800 gs και 990 adventure.. εν έτη 2024 πλέον ας βγουν τα μαχαίρια να δουμε .. γουστάρω μπλεξίματα, τα θελει ο κωλος μου κ τα σχετικά.. αλλα για που να με τρωει περισσότερο;; Εγω ξερω αλλά αλλάξτε μου γνώμη σας παρακαλω! :D:p
Είχα κ τα δυο.Το ktm τα έχουμε πει,μια κατηγορία μόνο τού.. Είναι σε όλα καλύτερο πλην του οικονομικού.Το ktm αν πιάνουν τα χέρια προχωράς,θα σε θέλει συνέχεια από πάνω για μικρό βλακείες..Αν δεν πιάνουν τα χέρια σου άστο,θα ξενερώσεις πας για φ800.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Επαναφέρω το θεμα μετα απο καιρο.. Λοιπόν επειδη το «μεσαίας κατηγορίας» δεν εχει επιλογές που να μου αρεσουν στα οικονομικά μου παει σιγα σιγα στην άκρη.. το μυαλο μου εχει μπει σε ενα δίλημμα f800 gs και 990 adventure.. εν έτη 2024 πλέον ας βγουν τα μαχαίρια να δουμε .. γουστάρω μπλεξίματα, τα θελει ο κωλος μου κ τα σχετικά.. αλλα για που να με τρωει περισσότερο;; Εγω ξερω αλλά αλλάξτε μου γνώμη σας παρακαλω! :D:p
Ίσως είναι εκτός σχεδίου σε σχέση με αυτά που ζητάς αλλά δες και την αγγελία του STF

 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Είχα κ τα δυο.Το ktm τα έχουμε πει,μια κατηγορία μόνο τού.. Είναι σε όλα καλύτερο πλην του οικονομικού.Το ktm αν πιάνουν τα χέρια προχωράς,θα σε θέλει συνέχεια από πάνω για μικρό βλακείες..Αν δεν πιάνουν τα χέρια σου άστο,θα ξενερώσεις πας για φ800.
Τα χερια μου πιάνουν .. Το θέμα είναι ότι χρόνος δεν υπάρχει. Είναι στάνταρ αυτό δλδ; Θες δεν θες θα πας ενα πρωι να το πάρεις κ αυτο δεν θα γουστάρει.. το bmw ενώ είναι η λογική επιλογή και πολύ καιρό προσανατολιζόμουν προς τα εκει Αποταν άρχισε να μπαίνει στο πλανο το 990 με ξενέρωσε. Δεν ειναι άγιο κ αυτο βεβαια. Εχει τα θεματάκια του.

Ίσως είναι εκτός σχεδίου σε σχέση με αυτά που ζητάς αλλά δες και την αγγελία του STF

Το ειχα σκεφτει κ αυτο ως πλανο να ερθει σαν δεύτερο. Κανενα πιο παλιο kle αν έβρισκα με σκοπο να μην κινούμε καθημερινά αλλα να το εχω για να τρώει το ξυλο.. αλλα τα δυο ειναι πολλα. Μπορει να ηταν πιο οικονομικό βεβαια να εχεις δυο καφασακια αντι ενα ΚΤΜ αλλα Αντε εξήγησε το στη γυναικα μου.. :p
 
Top Bottom