"Αναζωογόνηση" Africa Twin XRV 650

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Ακόμα και σήμερα είναι μηχαναρα Γι αυτό στην εποχή της ήταν πανάκριβη και φυσικά πολύ μπροστά από τον ανταγωνισμό. Μπράβο σου Παναγιώτη, πολύ γουσταρω το εγχείρημα σου
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Εγω εχω βαλει αυτον εδω.....http://www.ican.gr/product_det.asp?prid=940
Μετα απο 3 χρονια σχεδον, σταματησα να γκρινιαζω για την τιμη του...:D
Ποιοτικος και απροβληματιστος και με τρομερες λειτουργιες
Kωστα με το canbus εχεις κανενα θεμα;...Ειναι συμβατος;Γιατι τον κοιταζα κι εγω αλλά δεν ξερω τι παιζει με το θεμα αυτο...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Kωστα με το canbus εχεις κανενα θεμα;...Ειναι συμβατος;Γιατι τον κοιταζα κι εγω αλλά δεν ξερω τι παιζει με το θεμα αυτο...
Κανένα πρόβλημα. ..

advφον!!
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Επιβεβαιώθηκε επίσης αυτό που όλοι έλεγαν, πως ο κινητήρας του είναι πιο εύστροφος από το 750 χωρίς να λαχανιάζει πουθενά, ακόμη και στα 150 ανοίγοντας το γκάζι νοιώθεις την επιτάχυνση πιο ζωντανά. Είναι να απορείς τι σκ@τ@ είχαν στο μυαλό του όταν το σταμάτησαν για να βγάλουν το 750.
Με τούτα και με τ΄άλλα το ειδύλλιο καλά κρατεί.............
Παναγιώτη είσαι κάτοχος και των 2 XRV και μπορείς να διακρίνεις καθαρά τη διαφορά.
Γιαυτό γίνεται όλη η ταλαιπωρία με το δικό μου για να γίνει 700cc.

Αλλοιώς θα βάζαμε ένα κινητήρα από 750(χωράει) και θα τελείωνε η δουλειά.
Δεν είναι το ίδιο όμως...
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Όχι Μανώλη, δεν είναι το ίδιο. Έχοντας άποψη ιδιοκτήτη και για τα δύο, το λανσάρισμα του 750 είναι ένα από τα μεγαλύτερα εγκλήματα του τμήματος marketing σε βάρος των μηχανικών. Οι παπάρες κατάφεραν και το έβγαλαν πιο αργό, πιο βαρύ, πιο άβολο αλλά "το κοινό" το αγόρασε γιατί ήταν Honda, ήταν 'φτακοσαπενήντα και είχε (στην επόμενη έκδοση) και trip master. Οι ιθαγενείς πάντα θαμπώνονται εύκολα από χρωματιστές χάντρες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Παναγιώτη να μη τα πολυεκθειάζουμε γιατί έτσι όπως έχουν εξαφανιστεί τα μεταχειρισμένα ανταλλακτικά από την αγορά μας βλέπω να τα ψάχνουμε.;)

Οπότε καλά το σκέφτεσαι για συναγερμό.Πρόσεχε τα ρεύματα μόνο γιατί όπως θα ξέρεις ήδη η γεννήτρια του 650 παράγει 410 W σε αντίθεση με της 750 που παράγει 460 W, οπότε είμαστε οριακοί.

Σηκώνει βέβαια κι εδώ βελτίωση καθότι ταιριάζουν πηνία από το XRV 750 και το Τρανσαλπ.
Στο 2ο 650άρι έχω βάλει πηνία από Τρανσαλπ και έχει πολύ δυνατά φώτα.

Επίσης ταιριάζει και η μπαταρία του 750(προφανώς θα το έχεις δοκιμάσει) που είναι λίγο μεγαλύτερη σε χωρητικότητα.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Όχι Μανώλη, δεν είναι το ίδιο. Έχοντας άποψη ιδιοκτήτη και για τα δύο, το λανσάρισμα του 750 είναι ένα από τα μεγαλύτερα εγκλήματα του τμήματος marketing σε βάρος των μηχανικών. Οι παπάρες κατάφεραν και το έβγαλαν πιο αργό, πιο βαρύ, πιο άβολο αλλά "το κοινό" το αγόρασε γιατί ήταν Honda, ήταν 'φτακοσαπενήντα και είχε (στην επόμενη έκδοση) και trip master. Οι ιθαγενής πάντα θαμπώνονται εύκολα από χρωματιστές χάντρες.

"Οι παπάρες κατάφεραν και το έβγαλαν πιο αργό, πιο βαρύ, πιο άβολο " και με χειρότερες αναρτήσεις......
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Παναγιώτη να μη τα πολυεκθειάζουμε γιατί έτσι όπως έχουν εξαφανιστεί τα μεταχειρισμένα ανταλλακτικά από την αγορά μας βλέπω να τα ψάχνουμε.;)

Οπότε καλά το σκέφτεσαι για συναγερμό.Πρόσεχε τα ρεύματα μόνο γιατί όπως θα ξέρεις ήδη η γεννήτρια του 650 παράγει 410 W σε αντίθεση με της 750 που παράγει 460 W, οπότε είμαστε οριακοί.

Σηκώνει βέβαια κι εδώ βελτίωση καθότι ταιριάζουν πηνία από το XRV 750 και το Τρανσαλπ.
Στο 2ο 650άρι έχω βάλει πηνία από Τρανσαλπ και έχει πολύ δυνατά φώτα.

Επίσης ταιριάζει και η μπαταρία του 750(προφανώς θα το έχεις δοκιμάσει) που είναι λίγο μεγαλύτερη σε χωρητικότητα.
Τα πηνία τα έκανα περιέλιξη και δεν τα φοβάμαι. Μπαταρία έχω βάλει καινούργια επίσης. Με απασχολεί λίγο το ότι θα βάλω επάνω πρίζα (για να φορτίζει το κινητό-GPS, θερμαινόμενα και σκέφτομαι και για προβολάκια. Τί λες, θα τα σηκώσει ή θα τα πάρω όλα στη μασχάλη;

"Οι παπάρες κατάφεραν και το έβγαλαν πιο αργό, πιο βαρύ, πιο άβολο " και με χειρότερες αναρτήσεις......
Σωστός...........
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Αν είναι να το φορτώσεις, βάλε πηνία από 750.
Η περιέλιξη στα δικά του θα βγάζει τα ίδια Watt με πριν φαντάζομαι.
Δεν υπάρχει θέμα να καεί, απλά το ρεύμα δεν είναι αρκετό...
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Αν είναι να το φορτώσεις, βάλε πηνία από 750.
Η περιέλιξη στα δικά του θα βγάζει τα ίδια Watt με πριν φαντάζομαι.
Δεν υπάρχει θέμα να καεί, απλά το ρεύμα δεν είναι αρκετό...
Άσχετο - σχετικό:

Μανώλη, μόλις επιτέλους επισκεύασα και τους δύο αισθητήρες βενζίνης, τα θερμίστορ που μου έστειλες (από πέρσι) ήταν τα προβλεπόμενα, ευχαριστώ φίλε, δουλεύουν και οι δύο άψογα. Βαθύτατα υποχρεωμένος φίλε.............
 
Τελευταία επεξεργασία:

commander

Μέλος
Περιοχή
Β.Π
Όνομα
θεολογος
Μοτό
1150adv desierto 3
AFRICA TWIN 650 88 Paris Dakar
Άσχετο - σχετικό:

Μανώλη, μόλις επιτέλους επισκεύασα και τους δύο αισθητήρες βενζίνης, τα θερμίστορ που μου έστειλες (από πέρσι) ήταν τα προβλεπόμενα, ευχαριστώ φίλε, δουλεύουν και οι δύο άψογα. Βαθύτατα υποχρεωμένος φίλε.............
Πώς τις έφτιαξες ρε Παναγιώτη... Έχω και γω το ίδιο θέμα στο αφρικανακι μου!
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Πώς τις έφτιαξες ρε Παναγιώτη... Έχω και γω το ίδιο θέμα στο αφρικανακι μου!

H βασική αρχή είναι αυτή, εγώ, με τους κωδικούς που δίνει το βίντεο, δεν μπορούσα να βρω τους σωστούς σένσορες (θερμίστορ) και μου τους βρήκε και τους έστειλε ο Μανώλης. Τον ρωτάς από πού τους πήρε και όταν πρόκειται να πας μου στέλνεις σε παρακαλώ ένα μήνυμα για να συνεννοηθούμε να πάρεις και μερικούς ακόμη για δύο φίλους εδώ πάνω με το ίδιο θέμα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

commander

Μέλος
Περιοχή
Β.Π
Όνομα
θεολογος
Μοτό
1150adv desierto 3
AFRICA TWIN 650 88 Paris Dakar

H βασική αρχή είναι αυτή, εγώ, με τους κωδικούς που δίνει το βίντεο, δεν μπορούσα να βρω τους σωστούς σένσορες (θερμίστορ) και μου τους βρήκε και τους έστειλε ο Μανώλης. Τον ρωτάς από πού τους πήρε και όταν πρόκειται να πας μου στέλνεις σε παρακαλώ ένα μήνυμα για να συνεννοηθούμε να πάρεις και μερικούς ακόμη για δύο φίλους εδώ πάνω με το ίδιο θέμα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Μανώλης?
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!





Μια από τις αδερφές τις που είναι ακόμα σε άψογη λειτουργία! !!! :)
Κατάπια τη γλώσσα μου,1000 μπράβο,ΚΑΡΑ ΚΟΥΚΛΑΡΑ:yew::friendship:
 

lord_dimos

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1150gs
R100 caferacer
μπράβο, υπέροχη! από τις μοτο που αξίζει να έχεις σε καλή κατάσταση και να τη χαίρεσαι!
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Βάπτισμα πυρός εκτός συνόρων, 3.500 χλμ στα Δολομιτικά πάσσα. Η γριούλα δεν κώλωσε πουθενά, και το χαμόγελο ήταν μόνιμο στα χείλη.

Πραγμάτωση μιας νεανικής επιθυμίας - Stelvio Pass με Africa Twin 650 XRV.
The Bucket List gets shorter.............



Passo Giau



Passo Tonale



San Marino

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Βάπτισμα πυρός εκτός συνόρων, 3.500 χλμ στα Δολομιτικά πάσσα. Η γριούλα δεν κώλωσε πουθενά, και το χαμόγελο ήταν μόνιμο στα χείλη.

Πραγμάτωση μιας νεανικής επιθυμίας - Stelvio Pass με Africa Twin 650 XRV.
The Bucket List gets shorter.............



Passo Giau



Passo Tonale



San Marino

Σιγά μην κόλωνε. .....ευκολα πράγματα για μια καλοσυντηρημενη κούκλα.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Χρονια Πολλα κι απο δω Παναγιωτη...το καλυτερο Γιορτάσι εκανες!:friendship:
Τα Anakee III τι λενε;θα μου πεις...οι δρομοι διαφερουν αρδην αλλά...:hungry:
 
Top Bottom